Autor Wątek: O działaniu i nie działaniu galerii  (Przeczytany 15718 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Xun Vixx

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 85
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kurzacz - strona domowa
Odp: O działaniu i nie działaniu galerii
« Odpowiedź #45 dnia: 13 Maj 2010, 21:23:34 »
Za oferty pomocy dziękuję i jestem zainteresowana, dam jeszcze znać co i jak. [ile dokładnie to są te grosze?]

w Vobis Win XP Home OEM tylko 34900 groszy :)

Drex

  • Gość
Odp: O działaniu i nie działaniu galerii
« Odpowiedź #46 dnia: 13 Maj 2010, 22:45:19 »
Pozwolę sobie już ignorować posty Maćkofffa w temacie systemów operacyjnych. Nie zamierzam odpowiadać na jabłkowe prowokacje. Nie po to tu jestem.

Offline Savil

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 386
  • Płeć: Kobieta
  • Cylon i lasombra
    • http://savil.bikestats.pl/
Odp: O działaniu i nie działaniu galerii
« Odpowiedź #47 dnia: 13 Maj 2010, 23:10:34 »
350 zł to nie takie grosze, zwłaszcza jako alternatywa dla darmowego [bo już posiadanego] systemu ;)

Offline SeBeQ

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 593
  • Płeć: Mężczyzna
  • =============== Make Gravity Your Slave ==========
Odp: O działaniu i nie działaniu galerii
« Odpowiedź #48 dnia: 13 Maj 2010, 23:17:02 »
Pozdrawiam
SeBeQ

---> Make Gravity Your Slave <---

Offline Savil

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 386
  • Płeć: Kobieta
  • Cylon i lasombra
    • http://savil.bikestats.pl/
Odp: O działaniu i nie działaniu galerii
« Odpowiedź #49 dnia: 14 Maj 2010, 02:22:17 »
Po pierwsze, jak już zostało powiedziane, obśmiane i przerażone - używam 2000 a 7 nie chcę. Jeśli już, to XP.
Po drugie - a ten monitor to tam po co? o.0 Ani ja nie potrzebuję, bo mam porządny, ani nikt zapotrzebowania nie zgłaszał... odczułeś niedobór spamowania w organizmie? ;)

Offline SeBeQ

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 593
  • Płeć: Mężczyzna
  • =============== Make Gravity Your Slave ==========
Odp: O działaniu i nie działaniu galerii
« Odpowiedź #50 dnia: 14 Maj 2010, 07:55:58 »
Cytat: Savil
odczułeś niedobór spamowania w organizmie
mowa :D
a na dodatek fajny filmik znalazłem:
http://laxina.net/imagevue.php#/content/animation/1t600.flv/
Pozdrawiam
SeBeQ

---> Make Gravity Your Slave <---

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: O działaniu i nie działaniu galerii
« Odpowiedź #51 dnia: 14 Maj 2010, 08:16:10 »
Chyba wyraźnie pisałem: "konfiguracja sieci" a nie połączenie z internetem "żeby był". Ba, Przy instalacji Win 7 potrzebny był tylko klucz szyfrowania połączenia- bo na nazwę sieci kliknąłem na wyświetlonej automatycznie liście- inne parametry "skonfigurowały się same"  Trzeba bylo tylko kliknąć na info czy to sieć publiczna (niebezpieczna), czy prywatna, gdzie automatycznie włącza się udostępnianie plików. Tak wyglądać powinna konfuguracja sieci w domu, przez zwykłego zjadacza chleba.

Zanim się pozabijacie, może doprecyzuje. Sieć przewodowa, statyczne IP + czasem doinstalowanie jeszcze IPX by można było grać także w starsze gry LANowe.

I tak: jestem staroświecki i leniwy. DHCP nadającego numer "z automatu" nie akceptuje, bo to oznacza totalny brak kontroli nad siecią. Z kolei DHCP nadawane konkretnym MAC-adresom rozgrzałoby userów do czerwoności, bo większość nie ma bladego pojęcia co to jest MAC-adres i nie umiałoby go podać, a kompy zmieniają często, albo zapraszają kogoś do siebie z kompem... a tak jak już skonfigurujesz pierwszy komp, to możesz się na tym wzorować. O ile w tym drugim robi się to tak samo, albo chociaż podobnie.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Drex

  • Gość
Odp: O działaniu i nie działaniu galerii
« Odpowiedź #52 dnia: 14 Maj 2010, 12:57:04 »
...bo większość nie ma bladego pojęcia co to jest MAC-adres
I to właśnie jest to o czym mówię- brak znajomości pewnych zagadnień powoduje określenie czegoś"nieprzyjaznym" lub "złym". Porównując to na przykład z komunikacją? Ktoś mógłby powiedzieć, że jeździmy rowerami, bo nie wiemy jak zmieniać biegi w samochodzie, dlatego samochód jest "zły". Albo lepiej- ktoś ma samochód z automatyczną skrzynią biegów- czy jeździ nim dlatego, że nie umie wcisnąć w odpowiednim momencie sprzęgła? Chyba nie. Ja opanowałem Windows, poznałem trochę Linuxa- i uważam, że Windows jest dla mnie lepszy, nie kwestionując tego, że inny system pasuje komuś innemu, co do niektórych dotrzeć nie chce i moje zdanie na temat systemu traktują jak "atak" osobisty na swoją osobę. A polecenie jakichś rozwiązań innym, to już herezja...

@Savil: radziłbym się jednak zastanowić nad "7". ;) Ja do XP wprowadziłem kilka zmian, które pod względem działania upodabniają go do najnowszego systemu Microsoftu. Kwestia poznania i przyzwyczajenia się do nieco zmienionej obsługi a korzyści codzienne są odczuwalne. :) Ale XP to też nie jest zły wybór- na pewno lepszy niż 2000. :D

W Carrefourku przesiadka z XP/Visty na Windows? 7 HOME PREMIUM tylko za 199,00złhttp://www.carrefour.pl/page/pl/tanie-promocje/produkty-agd-rtv/produkty/windowsr-7-home-premium/
Widziałem i płaczę.... bo nie mam 200 pln a wywaliłbym z drugiego kompa XPka... :D
« Ostatnia zmiana: 14 Maj 2010, 13:00:02 wysłana przez Drex »