Autor Wątek: O działaniu i nie działaniu galerii  (Przeczytany 16250 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Drex

  • Gość
Odp: O działaniu i nie działaniu galerii
« Odpowiedź #15 dnia: 12 Maj 2010, 12:50:15 »
Widzę, że ktoś musi Ci ten komputer naprostować... :P Moje Windowsy zawsze robiły to, o co je prosiłem... A jak nie chciały, to się z nimi inaczej gadało. :D

Offline Maćkofff

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 712
  • Płeć: Mężczyzna
  • Stojaki.waw.pl
    • Stojaki.waw.pl
Odp: O działaniu i nie działaniu galerii
« Odpowiedź #16 dnia: 12 Maj 2010, 12:58:51 »
Działaj Drexie! ;) Savil jeśli masz angielską wersję XP, Visty lub 7 to język jest jeden (zmienić można tylko przy wersjach Ultimate Visty i 7), a Ty zmieniasz ustawienia regionalne, które są wszystkie zainstalowane.

A jak nie chciały, to się z nimi inaczej gadało.
Po n-tym razie gadania inaczej zmieniłem dostawcę systemu operacyjnego ;)
___
Pozdrawiam serdecznie!

>   Parkingi rowerowe w Warszawie - Stojaki.waw.pl
>   Mapa stojaków, standardy projektowe, porady nt. bezpiecznego zostawiania roweru.

Drex

  • Gość
Odp: O działaniu i nie działaniu galerii
« Odpowiedź #17 dnia: 12 Maj 2010, 13:15:01 »
Po n-tym razie gadania inaczej zmieniłem dostawcę systemu operacyjnego
Wierz mi, że jak się odpowiednio eksploatuje system, to takich momentów nie ma wiele (pamiętam ze 4 czy 5 odkąd posiadam kompa składanego przez siebie-2003 rok).

Działaj Drexie!
Jeśli Savil wyrazi chęć, to czemu nie? ;)

Offline Savil

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 386
  • Płeć: Kobieta
  • Cylon i lasombra
    • http://savil.bikestats.pl/
Odp: O działaniu i nie działaniu galerii
« Odpowiedź #18 dnia: 12 Maj 2010, 20:16:13 »
Windows 2000 ;) Mój FF robi to co mu każę, winamp też. Windows tylko stawia opór.

Jasne, że Savil wyrazi chęć, Ciebie jeszcze nie załamywałam swoim spersonalizowanym komputerem :D Tylko przygotuj się psychicznie na takie atrakcje jak włączanie się muzyki przy naciśnięciu F1 i inne [bo i tak tych klawiszy nie używam, to niech się przydadzą].
No i ja naprawdę psuję komputery na dziwne sposoby. Standardowa rozmowa z uczelnianym informatykiem:
- Proszę pana, bo ja zepsułam coś tam [uruchamianie komputera, pulpit, robienie pełnego ekranu...].
- Tego się nie da zep... a, to pani, zaraz przyjdę...

Drex

  • Gość
Odp: O działaniu i nie działaniu galerii
« Odpowiedź #19 dnia: 12 Maj 2010, 20:18:39 »
Standardowa rozmowa z uczelnianym informatykiem:- Proszę pana, bo ja zepsułam coś tam [uruchamianie komputera, pulpit, robienie pełnego ekranu...].- Tego się nie da zep... a, to pani, zaraz przyjdę...
Yyyy... To może ja już się będę bał? xD

Swoją drogą... JAK ZEPSUĆ PEŁNY EKRAN??? :D
« Ostatnia zmiana: 12 Maj 2010, 20:19:51 wysłana przez Drex »

Offline pimpf

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 434
  • Płeć: Mężczyzna
  • .:każdy dźwiga swoje brzemię:.
    • ~to~se~ je~pimpf~
Odp: O działaniu i nie działaniu galerii
« Odpowiedź #20 dnia: 12 Maj 2010, 21:44:38 »
Kobiety potrafią popsuć nie tylko pełny ekran (jak widać) ale sporo jeszcze...
wczoraj mi z wzoru E=mc^2 pewna młoda kobieta wyprowadziła 2=E/mc :D

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: O działaniu i nie działaniu galerii
« Odpowiedź #21 dnia: 12 Maj 2010, 22:26:59 »
Wierz mi, że jak się odpowiednio eksploatuje system, to takich momentów nie ma wiele (pamiętam ze 4 czy 5 odkąd posiadam kompa składanego przez siebie-2003 rok).

Tak, Windows można zmusić by bez reinstalacji wytrzymał kilka lat. Z czasem będzie mulić nieco, ale da radę. I tak jak piszesz, można o 2003r reinstalować 4-5 razy tylko.


Tylko wciąż to bez porównania np z Linuxem. Linuxa na jednym z moich kompów to ja 5x nawet nie restartowałem od 2003 r. O reinstalacji nie wspominam, bo nie było żadnej od początku sieci w 2000r - tylko kolejne aktualki.

Na kompie, którego używam na co dzień, mam Ubuntu 8.04, czyli dystrybucję z kwietnia 2008r. Ale to nie znaczy, że wcześniej było coś reinstalowane. Z 7.04 przesiadałem się poprzez automatyczny update. Gdy się system upgradeował, ja oglądałem sobie w międzyczasie film, na właśnie podmienianym systemie. Spróbuj to zrobić w Windows. Spróbuj przesiadając się z Visty na Win7 oglądać film w trakcie upgrade :-P

I to jest właśnie różnica. W Windows pewne rzeczy są możliwe, gdy się bardzo mocno postarasz i zaprzesz nogami, a inne są niemożliwe. Na innych systemach te same rzeczy są codziennością ;-)

BTW, W wolnej chwili przenieść to do Hydeparku, bo nam się niezły OT zrobił. Ja już dziś nie mam na to siły ;-)
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline Savil

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 386
  • Płeć: Kobieta
  • Cylon i lasombra
    • http://savil.bikestats.pl/
Odp: O działaniu i nie działaniu galerii
« Odpowiedź #22 dnia: 12 Maj 2010, 22:45:10 »
Swoją drogą... JAK ZEPSUĆ PEŁNY EKRAN??? :D

Na przykład tak, że po kliknięciu prawym i "maksymalizuj" komputer się restartuje. Za każdym razem. Bo tak.
Albo komputer się włącza, dochodzi do tego takiego tła pod tapetą i nic więcej się nie dzieje. Alt+ctrl+del nie działa, nic nie działa, reset, to samo.
Albo excel cały czas wyświetla w rogu, że jest o kilka komórek niżej i bardziej w prawo niż zaznaczone.
Albo przy uruchomieniu komputer coś wyświetla przewijając szybko, a potem się okazuje, że nie ma wszystkich nagranych ostatniego dnia plików.
Albo...
:D

Raffi - dla mnie popularny Windows jest już wystarczająco trudny w obsłudze [biorąc pod uwagę, co mu robię niechcący]. A nowy Linux, na którym znajomi mogą się nie znać [czyli nie naprawią tego co zepsułam XD] i który jest inaczej/mniej obsługiwany - ratunku! ^^' Ja nawet instalować Windę nauczyłam się dopiero za dziesiątym razem. ;)

Tak, reinstalowałam w ciągu ostatniego pół roku jakieś kilkanaście razy, wszystkie reinstalki wymuszone. Czas pomiędzy nimi - od 3h do 3 miesięcy. Też nie wiadomo czemu. Żeby nie było, reinstalki odbywają się pod okiem fachowszym* niż moje ;) Teraz już z pamięci podaję wszystkie IP do ustawień lokalnych internetu, fragmenty systemowego klucza licencyjnego też...

*tak, wiem że tego słowa nie ma. Ale mi się podoba ;)

Offline trawers

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 499
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zdjęcia z mas od 2004 roku...
    • Nieoficjalna strona sympatyków WMK
Odp: O działaniu i nie działaniu galerii
« Odpowiedź #23 dnia: 12 Maj 2010, 23:14:01 »
Savil...
Uważam, że z taką pokaźną praktyką należy Ci się tytuł Pół-Administratorki...
Bogdan (Trawers)

http://travers.pl/masa

mplonski

  • Gość
Odp: O działaniu i nie działaniu galerii
« Odpowiedź #24 dnia: 12 Maj 2010, 23:16:23 »
Wszelkie opinie, że Linux jest trudny są dziwne. Pomijając fakt, że linux to tylko kernel, wiele dystrybucji jest banalnych w obsłudze. Tak prawdę mówiąc to przesiadka z Windowsa na Linuksa nie powinna sprawiać problemów (jeśli ktoś nie będzie pracować w konsoli). Wszelkie takie opinie o trudności w obsłudze dystrybucji Linuksa to bajki, stereotypy. Zarówno w przypadku Gnome jak i KDE (imo są najlepsze dla początkujących) obsługa jest łatwa i podobna do tej znanej z Windowsa.

Nie miałem też nigdy problemów związanych z uruchamianiem jakichś programów znanych z Windowsa albo szukaniem lepszych odpowiedników. Jak ktoś chce to znajdzie dużo fajnych alternatyw ;-) Jak już nie ma wyjścia można odpalić program z Windowsa pod Linuksem, ale nie jest to zbytnio wydajne - dużo lepiej skorzystać z darmowych, linuksowych alternatyw.

A sama wytrzymałość systemu bez reinstalacji też jest zauważalna. Od momentu gdy zainstalowałem linuksa nie miałem żadnej reinstalacji spowodowanej winą systemu. Jedyne co były to ponowne instalacje z okazji np nowego dysku czy chęci skonfigurowania dokładnie pod swoje potrzeby (zamiast instalacji normalnej zainstalowałem tylko konsolę, reszta do instalacji z konsoli, najlepsze rozwiązanie jak ktoś chce mieć system idealnie dostosowany pod siebie). Z wydajnością też nigdy nie miałem problemów, chociaż mam dosyć słaby sprzęt (Pentium M 1.3MHz, 512Mb RAMu).

W zastosowaniach serwerowych też Linux sprawował mi się doskonale. Obsługiwałem miesięcznie ruch rzędu 1,5mln odsłon miesięcznie (tj w dużej mierze odwołania także do bazy danych, jednak sporo siedziało w cache'u) (+ odwołania do plików graficznych, pewnie kolejne 1,5-2mln) na małym serwerze z 256Mb RAMu i zwykle nie wykraczałem ponad 180 Mb zużycia RAMu ;-) Oczywiście zastosowane rozwiązania były dedykowane do uruchomionych na serwerze usług/serwisów.

Ale może ja po prostu jakiś dziwny jestem, sam najchętniej korzystam z konsoli i gardzę wszelkimi graficznymi zbędnymi programami (jak menadżer pakietów). I od lat korzystam tylko z Debiana Lenny. Nigdy się na nim nie zawiodłem. ;-)

Ciekawostka - kiedyś robiono badania i pokazano ludziom laptopa z odpalonym Ubuntu z KDE i powiedziano, że to nowa wersja Windows 7. Większość twierdziła, że jest dużo łatwiejsza w obsłudze od poprzedniej (Windows Viśta) i bardziej przyjazna użytkownikowi. Kobiety zazwyczaj zwracały uwagę na dużo lepszy wygląd. Dopiero potem się dowiadywali, że tak naprawdę było to Ubuntu ;-)

Offline Maćkofff

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 712
  • Płeć: Mężczyzna
  • Stojaki.waw.pl
    • Stojaki.waw.pl
Odp: O działaniu i nie działaniu galerii
« Odpowiedź #25 dnia: 12 Maj 2010, 23:17:33 »
BTW, W wolnej chwili przenieść to do Hydeparku, bo nam się niezły OT zrobił. Ja już dziś nie mam na to siły ;-)
Przeniosłem to dziś rano ;)

Ubuntu bardzo łatwo można sobie przetestować. Wystarczy wypalić płytkę i uruchomić program Wubi, który nam zainstaluje Ubuntu niby jako aplikację Windowsową (którą można odinstalować) ale tak, że przy włączaniu komputera mamy możliwość wyboru systemu: Windows czy Ubuntu.

Ja tak zrobiłem na starym "grzejniku" i działa szybciej niż dopieszczony n-tym Service Packiem Windows XP.
« Ostatnia zmiana: 12 Maj 2010, 23:33:17 wysłana przez Maćkofff »
___
Pozdrawiam serdecznie!

>   Parkingi rowerowe w Warszawie - Stojaki.waw.pl
>   Mapa stojaków, standardy projektowe, porady nt. bezpiecznego zostawiania roweru.

Drex

  • Gość
Odp: O działaniu i nie działaniu galerii
« Odpowiedź #26 dnia: 12 Maj 2010, 23:26:54 »
W Windows pewne rzeczy są możliwe, gdy się bardzo mocno postarasz i zaprzesz nogami, a inne są niemożliwe. Na innych systemach te same rzeczy są codziennością ;-)
Raffi, Maćku... a zagramy w Call of Duty World At War po lanie? :P Albo w Battlefield Bad Company 2? :P

Teraz jedno Jabłuszko z drugim Pingwinem mi będą w Okna zaglądać ;) i twierdzić że Okna są BE, mimo że ja twierdzę inaczej. :P A reinstalacja? Co to jest? Ja pierwszy raz zainstalowałem system, zrobiłem obraz partycji i teraz "reinstalacja" trwa 10 minut. Akurat, żeby iść zrobić herbatę, bo jak wrócę mam w pełni skonfigurowany system. Jak na 7 lat, to 30 minut instalacji + 5x 10 minut reinstalacji to chyba niezły wynik? :P

I obydwaj musicie przyznać mi rację- jeśli ktoś się nie zna, to nie ważne jaki system będzie miał- i tak będzie to "zły system".

Nie mówię, że Mac OSx czy jakiś Linux to złe systemy- mają swoje zalety i wady tak jak wszystko. Dla mnie Winda jest lepsza od Linuxa a Macami się nie zajmowałem- wolę wydać parę tysięcy na coś innego, gdy dobrego kompa sam sobie złożę za około 1200- 1500 pln. I będę mógł na nim grać w dobre tytuły a nie w niszowe gry które na Macu i Linuxie pójdą... (tak Raffi, nie interesuje mnie Wine ani inne tego typu wynalazki, bo nie działają ze wszystkim...)

Cytat: m.p
Jedyne co były to ponowne instalacje z okazji np nowego dysku czy chęci skonfigurowania dokładnie pod swoje potrzeby
O, dziwne, to tak jak ja miałem z Windą. :P

Cytat: m.p
Ciekawostka - kiedyś robiono badania i pokazano ludziom laptopa z odpalonym Ubuntu z KDE i powiedziano, że to nowa wersja Windows 7. Większość twierdziła, że jest dużo łatwiejsza w obsłudze od poprzedniej (Windows Viśta) i bardziej przyjazna użytkownikowi. Kobiety zazwyczaj zwracały uwagę na dużo lepszy wygląd. Dopiero potem się dowiadywali, że tak naprawdę było to Ubunt

Ciemny lud wszystko kupi. :P jakieś 2 tygodnie przed wydaniem wersji RC Win 7 Ultimate znajomy powiedział mi, że ma już Win 7... Zachwalał system i w ogóle bla bla bla super jaki on fajny... Kazałem mu się stuknąć w czoło i pokazać kompa z "7". W ciągu 30 sekund pokazałem mu, że tak naprawdę ma Windowsa XP PRO SP2 z zainstalowanymi różnymi udogodnieniami jakie są w Win 7 teraz i całkowicie od nowa (nawet całkiem nieźle) opracowaną skórką imitującą wygląd Win 7, który to wygląd był zaczerpnięty ze screenów w gazetach...

@Savil: Tak do mnie dotarło... WINDOWS 2000? LOL! :P To już się nie dziwię, że nic nie działa jak należy. :P Już wolałbym Win 98 SE. :D Stanowczo polecam zainwestować w Win 7. System jest świetny- używam go od dnia opublikowania wersji RC- wtedy się w nim zakochałem :) Powiem Ci, że nawet instalacja nie będzie straszna- wkładasz płytę do napędu, podajesz podstawowe dane idziesz pojeździć rowerem / na kawę/ zdrzemnąć się, a po pół godzinie możesz wrócić i masz w pełni sprawny system z automatycznie zainstalowanymi sterownikami do wszystkich podzespołów... Pozostaje tylko wrzucić programy i śmiga.

mplonski

  • Gość
Odp: O działaniu i nie działaniu galerii
« Odpowiedź #27 dnia: 12 Maj 2010, 23:39:38 »
W gry nie gram, ale znam co najmniej kilkanaście osób, które spokojnie grają po sieci w CS'a właśnie pod Linuxem... Poza tym, nie wiem czy wiesz, ale większość publicznych serwerów CS'a jest właśnie postawiona na Linuksie. Z wine'm też nie miałem problemów jakoś, jeśli już to z powodu niewystarczającego sprzętu.

Ja tam pod Windowsem nie dokonywałem reinstalacji, po prostu przyjmowałem do świadomości, że z każdym dniem system będzie działać wolniej. Przykład - pierwsze uruchomienie po instalacji trwa chwilkę, te moje ostatnie były dłuuuższe. Spokojnie starczały do zaparzenia kawy. Pod Linuksem dużej różnicy nie zauważyłem, nawet nie mam jak rano kawy zaparzyć, aby zdążyć przez ekranem logowania ;-)

A swoją drogą, wiele osób zachwycających się Windowsem i jego efektami graficznymi nie wie, że były one od dawna dostępne w wielu dystrybucjach Linuksa. Nie chce mi się dalej "kłócić", bo się flamewar powoli robi.

A co do Windowsa 2000 - system pokazujący, że w koszu jest 1,5Gb danych oraz co chwilę zmieniający info o pojemności dysku to jest dopiero frajda ;-) Mi osobiście najbardziej podobał się Windows 3.1.

Drex

  • Gość
Odp: O działaniu i nie działaniu galerii
« Odpowiedź #28 dnia: 12 Maj 2010, 23:45:28 »
ale znam co najmniej kilkanaście osób, które spokojnie grają po sieci w CS'a właśnie pod Linuxem...
Nie porównuj CSa do Battlefielda BC2 :D CS to siara. :D Nie ta klasa gier. Poza tym pliki serwerowe dla linuxa są pisane specjalnie dla tego systemu. Nie wiem dokładnie jak jest w CS ale bawiłem się tym z Call of Duty United Offensive.

Ja tam pod Windowsem nie dokonywałem reinstalacji, po prostu przyjmowałem do świadomości, że z każdym dniem system będzie działać wolniej
Yyyy... Ja tam nie widzę różnicy... Jak uruchamiał mi się system 40 sekund na początku (jakiś rok temu, może trochę więcej, tak teraz też... Dopiero później zwalnia trochę, ale to dlatego, że mam sporo rzeczy w autostarcie. :P

Offline Maćkofff

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 712
  • Płeć: Mężczyzna
  • Stojaki.waw.pl
    • Stojaki.waw.pl
Odp: O działaniu i nie działaniu galerii
« Odpowiedź #29 dnia: 12 Maj 2010, 23:47:56 »
Albo w Battlefield Bad Company 2?
Pograjmy mojej konsoli podłączonej do dużego telewizora siedząc wygodnie na kanapie w pokoju. Nie dość, że gra wyciąga full detal bo jest na konsolę to jeszcze wygoda grania niż siedzenia przy kompie i klawiaturze. Co nie znaczy, że mam taki zestaw ale grałem u kolegi.

BTW: Dziś wyszedł Steam na Maka a wkrótce wyjdzie na Linuksa też, także dużo gier się nowych posypie ;)

Teraz jedno Jabłuszko z drugim Pingwinem mi będą w Okna zaglądać
Lepiej zamknij to okno bo jeszcze ktoś niepowołany wejdzie, bo do nas prawie nikt ;)

Ja pierwszy raz zainstalowałem system, zrobiłem obraz partycji i teraz "reinstalacja" trwa 10 minut.
Gratulacje, ale to nie jest reinstalacja, tylko wgranie obrazu partycji na nowo :P

jeśli ktoś się nie zna
to wybiera to co jest dla niego najbardziej przyjazne

dobrego kompa sam sobie złożę za około 1200- 1500 pln
Dolicz do tego cenę monitora full HD i matrycą IPS (monitor z mikrofonem, kamerą, głośnikami 2.1) klawiatury i myszy na bluetooth a następnie zmieść cały hardware za monitorem. Potem porozmawiajmy o cenie ok?

a nie w niszowe gry które na Macu i Linuxie pójdą...
Ostatnio wyszły Settlers 7, Sims 3, bardzo niszowe, eh... a no i Steam dziś wyszedł czyli kolejny zbiór "niszowych gier".

Stanowczo polecam zainwestować w Win 7.
Ale najpierw w nowy komputer z dwurdzeniowym procesorem i conajmniej 4GB ramu, więcej nie trzeba jeśli się kupi 32bitową wersję Windowsa. Bardzo proste prawda? :D

w pełni sprawny system z automatycznie zainstalowanymi sterownikami do wszystkich podzespołów...
Gratuluję farta Drexie, nie wszyscy mieli tak fajnie. A właśnie... co to są sterowniki? :D

Pozostaje tylko wrzucić programy i śmiga.
No, czyli nie ważne ile trwa instalacja i tak drogi użytkowniku dalej bujaj się sam...
___
Pozdrawiam serdecznie!

>   Parkingi rowerowe w Warszawie - Stojaki.waw.pl
>   Mapa stojaków, standardy projektowe, porady nt. bezpiecznego zostawiania roweru.