Autor Wątek: Pękło samo :(  (Przeczytany 4456 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pękło samo :(
« Odpowiedź #15 dnia: 28 Sty 2015, 10:12:20 »
A ile lat mają te gumy, co się rozwalają? Może po prostu czas na wymianę? Guma z czasem parcieje, a jak była przechowywana w kiepskich warunkach, to po 2-3 latach może się dosłownie rozpadać w łapkach i pękać sama.

Sprawdziłbym też oponę (zwłaszcza CST bo miałem z taką bardzo przykre doświadczenia) i jeszcze raz dokładnie obręcz.

Zwróciłbym większą uwagę na sposób montażu opony i detki - mało prawdopodobne, ale może popełniasz jakiś błąd przy montażu i sam uszkadzasz nieco dętki w tym miejscu, a one po pewnym czasie puszczają ostatecznie. Sprawdź też narzędzia - zadzior na łyżce do opon uszkadza opone tak samo jak zadzior na obręczy.

I ostatni temat - opaska na obręcz? Nie jest za wąska? Nie podwija się? Nie jest zbyt luźna? Przyjrzyj się jej dokładnie i krytycznym okiem.

---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline mk1111

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 881
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pękło samo :(
« Odpowiedź #16 dnia: 28 Sty 2015, 10:21:00 »
Może faktycznie opaska. Ona w końcu najstarsza, bo dętki to tak po kilka miesięcy. Opony Schwallbe ale jak już widzę to żaden z nich hicior. Podejrzewam że wiosną pójdą na śmietnik. Łyżki plastikowe.
życie nie znosi próżni...

Offline DorianGrey

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Audi multa, loquere pauca.
Odp: Pękło samo :(
« Odpowiedź #17 dnia: 28 Sty 2015, 18:49:54 »
Tu można tylko "gdybać", domyślać się. Ja bym proponował owinąć obręcz zwykłą taśmą elektroizolacyjną tak ze dwa razy dookoła. Nie pytajcie dlaczego i po co. Słyszałem, że w podobnych przypadkach pomaga. Nic nie zaszkodzi spróbować.

Offline jerzy1234

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 697
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pękło samo :(
« Odpowiedź #18 dnia: 29 Sty 2015, 08:43:55 »
Znając mk1111 to radziłbym zakup jak jeszcze gdzieś są , koła wystrugane z drewna ,albo nowsze typy z rok temu nowością były z bambusa :P

Offline mk1111

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 881
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pękło samo :(
« Odpowiedź #19 dnia: 29 Sty 2015, 08:59:56 »
Znając mk1111 to radziłbym zakup jak jeszcze gdzieś są , koła wystrugane z drewna ,albo nowsze typy z rok temu nowością były z bambusa :P

ha,ha. Poczekamy na jakiś twój problem  :P.
Tu można tylko "gdybać", domyślać się. Ja bym proponował owinąć obręcz zwykłą taśmą elektroizolacyjną tak ze dwa razy dookoła. Nie pytajcie dlaczego i po co. Słyszałem, że w podobnych przypadkach pomaga. Nic nie zaszkodzi spróbować.
To zapewne zamiast inwestycji w nową opaskę. Taśma niestety dobra jest latem, bo przy takiej pogodzie jak obecnie to robi się sztywna jak blacha - cienka bo cienka ale jednak blacha.
życie nie znosi próżni...

Offline fottoman

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 388
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tomek alias fottoman
Odp: Pękło samo :(
« Odpowiedź #20 dnia: 29 Sty 2015, 11:17:58 »
Ja używam taśmy ale z materiału  a nie z tworzywa zamiast opaski - oczywiście jeśli koło fabrycznie w takowa nie jest wyposażone.


Offline mk1111

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 881
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pękło samo :(
« Odpowiedź #21 dnia: 29 Sty 2015, 11:40:33 »
Zainwestowałem całe 7  zł. w opaskę ( to i tak taniej niż co chwilę nową dętkę kupować) i zobaczę.
życie nie znosi próżni...