Autor Wątek: Obozowa Konsultacje  (Przeczytany 10277 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mk1111

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 881
  • Płeć: Mężczyzna
Obozowa Konsultacje
« dnia: 03 Lis 2014, 13:03:46 »
Podobno jutro i w czwartek maja się odbywać konsultacje społeczne w sprawie projektu przebudowy ul. Obozowej. Bliższych szczegółów brak.
życie nie znosi próżni...

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Obozowa Konsultacje
« Odpowiedź #1 dnia: 03 Lis 2014, 14:56:45 »
Za http://konsultacje.um.warszawa.pl/konsultacja/ruch-na-obozowej-konsultacje-na-temat-zmiany-organizacji-ruchu


Cytuj
Przyjdź na spotkanie konsultacyjne w godz. 18.00-20.00:
4 listopada 2014 (wtorek), Szkoła Podstawowa Integracyjna Nr 317, ul. Deotymy 37
lub
6 listopada 2014 (czwartek), XXIV LO im. C. K. Norwida, ul. Obozowa 60

Warto pojawić się tam tłumnie i stawić odpór radnym z Woli, co próbują storpedować projekt. Inaczej pasów rowerowych i cywilizacji na Obozowej nie będzie nigdy.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline biały

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 600
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Obozowa Konsultacje
« Odpowiedź #2 dnia: 03 Lis 2014, 18:58:53 »
Spotkanie tylko dla mieszkańców Obozowej, czy dla wszystkich?

Offline jerzy1234

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 697
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Obozowa Konsultacje
« Odpowiedź #3 dnia: 03 Lis 2014, 19:03:58 »
Raczej dla wszystkich (zresztą mieszkańców będzie garstka) . Przepraszam że się wcinam ,jestem z Ochoty ,ale z chęcią wsparłbym lokalnego działacza  lecz 4 mam pilniejsze spotkanie o 18 na Ochocie , 5 też , a 6 mogę wybrać się jak ktoś będzie z Naszych proszę dać znać .kto będzie.

Offline Mhrok

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 910
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Obozowa Konsultacje
« Odpowiedź #4 dnia: 03 Lis 2014, 21:54:15 »
Ja będę na jednym ze spotkań, jutro rano będę wiedział na którym.

Offline Olexy

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 197
  • Płeć: Kobieta
    • Warszawska Akademia Rowerowa
Odp: Obozowa Konsultacje
« Odpowiedź #5 dnia: 03 Lis 2014, 23:29:10 »
W czwartek mieliśmy mieć spotkanie z WAR o 18:00 ale dla dobra sprawy możemy je przełożyć.
Ja się wybiorę na 100% jutro, z tym, że dotrę dopiero około 19:00.
Warszawska Akademia Rowerowa- zapraszamy na naukę jazdy rowerem w ruchu miejskim! www.facebook.com/WarszawskaAkademiaRowerowa

Offline jerzy1234

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 697
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Obozowa Konsultacje
« Odpowiedź #6 dnia: 04 Lis 2014, 08:04:49 »
W ramach czwartkowego spotkania można dwie pieczenie przy jednym ogniu upiec i być widocznym na takim spotkaniu . Więc podtrzymuję chęć bycia w czwartek. 

Offline biały

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 600
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Obozowa Konsultacje
« Odpowiedź #7 dnia: 04 Lis 2014, 16:51:30 »
Będę dzisiaj. Niestety nieprzygotowany, bo nie starczyło czasu :(.

Offline qwerJA

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 301
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Obozowa Konsultacje
« Odpowiedź #8 dnia: 04 Lis 2014, 20:22:57 »
Przyznam się że jak to czytałem to pierwszy raz dowiedziałem się o takiej uliczce jak Magistracka.

Wyprowadźcie mnie z błędu, ja gdym tam mieszkał i z jakiegoś powodu musiał codziennie jeździć samochodem, to nie domagał bym się dla mnie osobnego pasa do lewoskrętu, kosztem projektu przeznaczonego dla mieszkańców całej dzielnicy.
Dla mnie było by to coś lekko chamskiego, żeby blokować projekt ważny dla całej dzielnicy, bo ja tu mieszkam i muszę mieć mój pas do lewoskrętu na moją uliczkę.
Tomek jestem

" Warszawa to piękne miasto,
   tylko ludzie są . . .  "

Offline łowca

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 152
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Obozowa Konsultacje
« Odpowiedź #9 dnia: 04 Lis 2014, 21:52:36 »
Dla mnie było by to coś lekko chamskiego, żeby blokować projekt ważny dla całej dzielnicy, bo ja tu mieszkam i muszę mieć mój pas do lewoskrętu na moją uliczkę.

Powiedz to mieszkańcom uliczki Zaruby, którzy kłamiąc na prawo i lewo że 'są gigantyczne korki przy wyjeździe z Zaruby w Wąwozową' doprowadzili do tego, że mają właśnie stawiane światła  i budowany lewoskręt za dzielnicowe pieniądze. Przy okazji wyginana jest w pijacki zygzak droga rowerowa, a na światłach dla rowerzystów nie będzie czujek, tylko przyciski. Niezgodnie z prawem.

Offline biały

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 600
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Obozowa Konsultacje
« Odpowiedź #10 dnia: 04 Lis 2014, 23:39:28 »
qwerJA:
A to trzeba było przyjść i posłuchać na żywo. Co tam lewoskręt... w którymś momencie w ferworze walki padło hasło, że nie chcą chodników ;).

Ogólnie:
Żeby osoby idące w czwartek mogły się jakoś przygotować, dalej lista typowych zarzutów.

Najpierw jednak sprawa istotna: wśród oponentów pojawiły się dwie idee. 1) Zaproszenie Prezydent Miasta na czwartek; 2) Wysłanie protestu do Prezydent Miasta (jako że Prezydent będzie ostatecznie podejmowała decyzję). Realizacja pierwszego mało realna, ale drugie nie napawa optymizmem.

Ogólnie mieszkańcy są bardzo przeciwni, a nawet jeszcze bardziej i przeciwni są wszystkiemu - nawet sobie samym. Dwie osoby wypowiedziały się pozytywnie o pomyśle, więc zostały przebadane pod kątem poziomu słoikowatości i używania samochodu. Na szczęście druga z tych osób (będąca dostateczne prawdziwym mieszkańcem Obozowej), przekonała kilka innych osób, że pomysł nie jest taki zły. Ale to dopiero pod koniec czwartej godziny spotkania, więc niewiele już z tego wyniknęło na samych konsultacjach.

Radni oczywiście przedwyborczą kiełbasę kręcili.

Ogólne podsumowanie uwag i zarzutów:
  • Do mieszkańców kompletnie nie dociera, że "objazdy" do zlikwidowanych lewoskrętów są dla nich, a nie dla Bemowa. W efekcie strasznie się boją, że będą mieli na Bolecha i Ożarowskiej będzie ruch samochodowy, hasłas, smród, rozjeżdżane dzieci, rozpadające się domy i w ogóle apokalipsa.
  • Obawy dotyczące jeżdżenia dzieci po pasach rowerowych. TW wyjaśniły obowiązujące w Polsce przepisy.
  • Obawy dotyczące przekierowania ruchu z Górczewskiej (metro) na Obozową.
  • Nie chcą dopuszczenia ruchu rowerowego na Obozowej (pomińmy to, że on tam jest dopuszczony cały czas).
  • Chcą przenieść ruch rowerowy na objazdy Bolecha i Ożarowską.
  • Brak konsultacji społecznych z mieszkańcami.
  • Obawy dotyczące długości prac remontowych na Obozowej.
  • Konieczność dokonania remontu instalacji podziemnych (co jest częścią projektu, ale tego nie zauważyli).
  • Padło stwierdzenie, że "na całym cywilizowanym świecie najpierw robi się remont instalacji podziemnych, a dopiero potem powierzchni". Oczywiście tak jest w projekcie i TW to wyjaśniły, ale...
  • Kwestie poszerzenia drogi. TW twierdzą, że MPZP uniemożliwia.
  • "Jak ma dojechać autokar z dziećmi ze szkoły na Deotymy do hal sportowej Długomiła" (sic!)
  • Obawy dotyczące liczby miejsc parkingowych.
Ukłony w stronę ostatniej osoby, bo odwaliła dla kawałek dobrej roboty. Ktoś z naszych?
« Ostatnia zmiana: 04 Lis 2014, 23:52:50 wysłana przez biały »

Offline Mhrok

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 910
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Obozowa Konsultacje
« Odpowiedź #11 dnia: 05 Lis 2014, 18:12:24 »
Napomknę tylko, że jutro o godzinie 18 będę na konsultacjach i każda osoba do pomocy (wystarczy obecność) będzie cenna. Chcemy obronić pasy na Obozowej.

Offline biały

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 600
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Obozowa Konsultacje
« Odpowiedź #12 dnia: 05 Lis 2014, 21:41:03 »
Prawie na pewno tym razem mnie nie będzie, ale na wszelki wypadek: fajnie byłoby, gdybyśmy się skupili w jednym miejscu, a nie rozsiali po sali. Tak ze względów psychologicznych, jak i dla ułatwienia przepływu informacji.

Gorąco zachęcam do pojawienia się ludzi z Obozowej, bo - sądząc po nastawieniu mieszkańców do "obcych" - to wy macie największe szanse przebicia.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Obozowa Konsultacje
« Odpowiedź #13 dnia: 06 Lis 2014, 09:28:50 »
Prawie na pewno tym razem mnie nie będzie, ale na wszelki wypadek: fajnie byłoby, gdybyśmy się skupili w jednym miejscu, a nie rozsiali po sali. Tak ze względów psychologicznych

Ja mam raczej odwrotna sugestię. Skoro gramy mieszkańców okolic i różnych ludz, to nie powinniśmy siedzieć w kupie, tylko właśnie się rozproszyć, wymieszać z wrogiem. Głosy za pasami rowerowymi powinny padać z różnych stron sali na zmianę.
To o wiele skuteczniejsze w dyskusji niż dwie grupy - zwolenników i przeciwników, a każda w swoim kącie ;-)
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline biały

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 600
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Obozowa Konsultacje
« Odpowiedź #14 dnia: 06 Lis 2014, 10:46:41 »
Też myślałem o takim chwycie, ale taka strategia byłaby świetna tylko pod warunkiem, że "tajniacy":
  • Byliby wszyscy dobrze przygotowani.
  • Nie byliby lustrowanymi pod kątem bycia dostatecznie dobrymi mieszkańcami Obozowej.
Mam wrażenie, że rozsiewać pozostałych nie bardzo jest sens.

Chociaż faktem jest, że może patrzę przez pryzmat osoby, która nie zdążyła się przygotować. Może innym się udało.