Infrastruktura rowerowa i sprawy lokalne > Białołęka, Praga Północ, Targówek

Organiacja ruchu na Tarogowej od Kijowskiej do Białostockiej

<< < (3/4) > >>

Raffi:

--- Cytat: realkrzysiek w 10 Paź 2014, 23:42:42 ---Targowa 2014 aka Zemsta Galasa.
--- Koniec cytatu ---
Właśnie nie bardzo Galasa. Ta ścieżka (bo drogą jej nie nazwę) to zasługa tzw. ruchów miejskich, które na początku chciały zwężenia Targowej do 2 pasów ruchu, wywalenia parkowania na pas trzeci i wytyczenia pasów rowerowych tamże, a na końcu po kompromisie z miastem powstało to coś. 

jerzy1234:
Dzięki takim "ruchom miejskim" ktoś piersi wypina a reszta cierpieć musi . Uwaga na Obozowej też są silne "ruchy społeczne" i tam może jeszcze gorzej wyjść . Działaczy tam sporo i bardzo rozsierdzonych ,po trupach przeforsują swoje fanaberie. Widać na Targowej nie było odporu rozsądnych ludzi.

uasic:

--- Cytat: Raffi w 09 Lis 2014, 23:06:39 ---
--- Cytat: realkrzysiek w 10 Paź 2014, 23:42:42 ---Targowa 2014 aka Zemsta Galasa.
--- Koniec cytatu ---
Właśnie nie bardzo Galasa. Ta ścieżka (bo drogą jej nie nazwę) to zasługa tzw. ruchów miejskich, które na początku chciały zwężenia Targowej do 2 pasów ruchu, wywalenia parkowania na pas trzeci i wytyczenia pasów rowerowych tamże, a na końcu po kompromisie z miastem powstało to coś. 

--- Koniec cytatu ---

Uważasz, że to jest ich wina? Społeczny projekt Targowej wyglądał sensownie i mi (tak jak innym mieszkańcom) zrobił nadzieję na zmianę na Targowej, żeby z tej Azji powstało wreszcie centrum Pragi. Wojciechowicz coś tam poobiecywał, a zrobili jak zwykle. Z informacji na fb Targowa dla ludzi wynika, że nikt się z nimi nie konsultował, bo też pytali o projekt (https://www.facebook.com/targowadlaludzi/posts/936555873038058).

BTW ja chyba powysyłam zapytania jak mam w ogóle tamtędy jeździć i jak się teleportować przez chodniki i na skrzyżowaniach. Nie mam pomysłu, więc jeżdżę jezdnią albo Jagiellońską.

Raffi:

--- Cytat: uasic w 10 Lis 2014, 15:37:21 ---Uważasz, że to jest ich wina?
--- Koniec cytatu ---

Uważam, że to wina tego zgniłego kompromisu, przez który to coś powstało. Nie wiem na ile był to pomysł ruchów miejskich, a na ile kogoś z miasta. Ale IMO - lepiej by było, gdyby nie powstało tam dla rowerzystów absolutnie nic, gdyby ulicę zostawić po staremu jeszcze rok czy dwa, nie dotykać tematu aż klimat do rozmów będzie lepszy i nie trzeba będzie iść na kompromisy aż tak utrudniające życie.

Powtórzę - to nie był błąd taktyczny, bo pewnie nikt z ruchów miejskich się pod tym nie podpisał. To był błąd w strategii ruchów miejskich. W wybraniu celu, który najwyraźniej jeszcze teraz był dla nich nie do osiągnięcia. W wybraniu czasu, gdy jeszcze było za wcześnie by Targową sensownie przewalczyć. Albo w wybraniu złej strategii osiągnięcia celu. Coś poszło źle i warto dowiedzieć się co.



--- Cytat: uasic w 10 Lis 2014, 15:37:21 ---Społeczny projekt Targowej wyglądał sensownie
--- Koniec cytatu ---

Społeczny projekt był dość sensowny, kibicowałem mu. Nie jest to pewnie najlepsze, co mogłoby się zdarzyć na Targowej, ale to był duży krok we właściwym kierunku. Nie w pierwotnym projekcie tkwi problem.

Problem w tym, że gdzieś po drodze projekt stał się tym czymś, co sensowne absolutnie nie jest i do czego pewnie nikt się teraz nie przyzna. A nie stałby się tym, gdyby nie nagłośnienie tematu i próby zmian.

Nie zrozum mnie źle - ruchy miejskie robią kawał dobrej roboty, niejedno jeszcze w tym mieście zmienią na lepsze. Na pewno miały też najlepsze chęci wchodząc w temat. Natomiast tutaj ewidentnie przegrały bitwę. I warto z tej przegranej wyciągnąć właściwe wnioski na przyszłość, bo jak się nie będą uczyć na błędach (my też możemy z tego wiele wyciągnąć), to takich Targowych będzie więcej i więcej :P



--- Cytat: uasic w 10 Lis 2014, 15:37:21 ---Wojciechowicz coś tam poobiecywał, a zrobili jak zwykle.
--- Koniec cytatu ---

Skoro to robota Wojciechowicza, to co właściwie chcesz od Galasa? ;) Jestem w stanie uwierzyć, że to Wojciechowicz spieprzył - co więcej, nie byłaby to pierwsza taka inwestycja "naznaczona" jego obecnością w ratuszu.

Pytanie tylko, czy zgadujesz, czy wiesz? Naprawdę dobrze byłoby ustalić, jakie nazwisko ma problem Targowej.



--- Cytat: uasic w 10 Lis 2014, 15:37:21 ---Z informacji na fb Targowa dla ludzi wynika, że nikt się z nimi nie konsultował, bo też pytali o projekt (https://www.facebook.com/targowadlaludzi/posts/936555873038058).

BTW ja chyba powysyłam zapytania jak mam w ogóle tamtędy jeździć i jak się teleportować przez chodniki i na skrzyżowaniach. Nie mam pomysłu, więc jeżdżę jezdnią albo Jagiellońską.
--- Koniec cytatu ---

Targowa IMO jest dalej tematem do wygrania. Tylko trzeba to zrobić inaczej niż do tej pory.

uasic:
A co ja chcę od Galasa? Nic nie pisałam.

Gdzieś mi dzwoni, że Wojciechowicz obiecał w imieniu miasta wzięcie pod uwagę tego społecznego projektu, ale muszę poszukać czy czegoś nie przekręciłam.

Moim zdaniem to był rewelacyjny moment, żeby coś z tą ulicą zrobić, zwłaszcza, że tyle lat była zamknięta i kierowcy jakoś żyli. Ratusz chyba uważa, że ich odpowiedzialność za miasto sięga tylko do Wisły. Targową mi już ostatecznie złamali serce.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej