Autor Wątek: Którędy jechać - Zamykają Nowy Świat  (Przeczytany 3732 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kaczor1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 734
    • www.kaczor2.blogspot.com
Którędy jechać - Zamykają Nowy Świat
« dnia: 23 Sie 2014, 09:00:35 »
Cytuj
W niedzielę budowniczowie metra zamkną skrzyżowanie Nowego Światu i Świętokrzyskiej. Pasażerowie muszą się spodziewać zmian na 15 liniach autobusowych. Utrudnienia maja trwać tydzień.

http://tvnwarszawa.tvn24.pl/informacje,news,tydzien-bez-przejazdu-nowym-swiatem-15-linii-pojedzie-objazdami,139946.html

Najszybciej do Mokotowskiej w moim przypadku będzie Marszałkowską, ale zbyt przyjemna do jazdy rowerem to one nie jest, więc pomyślałem patrząc na mapę, że lepszym a raczej fajniejszym rozwiązaniem będzie Kredytowa-Jasna-Krucza ale czy skrzyżowanie Świętokrzyska Jasna jest przejezdne, czy może metro tam też wykopała jakąś dziurę?
IX Zlot Rowerów Poziomych Bełchatów 2016


"30 ucisków 2 wdechy. Bo poza życiem w internecie istnieje to prawdziwe, które czasem na chwilę się zatrzymuje"
Autor nieznany

Offline jerzy1234

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 697
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Którędy jechać - Zamykają Nowy Świat
« Odpowiedź #1 dnia: 23 Sie 2014, 14:28:19 »
Dlaczego Marszałkowska jest zbyt mało przyjemna?-szeroka i już ruch na niej jest ograniczony , gorsza Jerozolimskie ,ale po nich też da się jeździć. Zapraszam na Godzinę dla Rowerów aby się przekonać .

Offline maciek_slon

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 46
Odp: Którędy jechać - Zamykają Nowy Świat
« Odpowiedź #2 dnia: 23 Sie 2014, 15:27:15 »
A dlaczego po prostu nie objechać skrzyżowania ulicami Kopernika i Ordynacką, po czym powrót na Nowy Świat?

Offline biały

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 600
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Którędy jechać - Zamykają Nowy Świat
« Odpowiedź #3 dnia: 23 Sie 2014, 16:26:53 »
maciek_slon:
Zapewne dlatego, że Ordynacka nie ma połączenia z Nowym Światem, a jedyny powrót z Kopernika to właśnie to skrzyżowanie, które będzie remontowane ;).

kaczor1:
Zgadzam się z Jerzym1234: nie wiem, czemu taka fajna, równiutka, szeroka jezdnia miałaby być nieprzyjemna.

Jesli jednak chcesz cichszej drogi, to popatrz na połączenie Koszykowa ? Żelazna ? Grzybowska ? Królewska i potem albo od razu na Karkowskie Przemieście (z nielegalnym skrętem w lewo) albo drogą wzdłuż pl. Piłsudskiego ? Moliera ? Senatorska. Nie wiem, skąd jedziesz, ale jeśli masz dojazd do Koszykowej, to dalej powinno być już łatwo. Jedyna wada jest taka, że na Grzybowskiej są miejscami buspasy, a ulica jest węższa od Marszałkowskiej, więc żeby jechać zgodnie z przepisami, musisz przez skrzyżowania jechać lewym pasem z wkurzonymi kierowcami za plecami. Na buspasie na Królewskiej jest już, z tego co pamiętam, dopuszczony ruch rowerowy. Na całej Grzybowskiej są też nakazy skrętu, ale na tabliczce niżej są wymienione m.in. pojazdy jednośladowe.

Offline jerzy1234

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 697
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Którędy jechać - Zamykają Nowy Świat
« Odpowiedź #4 dnia: 23 Sie 2014, 20:47:05 »
Akurat dzisiaj jechałem do Żelaznej od Towarowej i dalej nie dało się (kopią Żelazną ) i Grzybowską zawsze na Masę jeździmy -wąsko ,ale "DA SIĘ"- bus pas -trudno takie życie , nikt nie mówił mi w dzieciństwie że jestem wyjątkowy i tak mi zostało.Za to z powrotem z Masy jest cudowna droga do Towarowej i później do pl. Zawiszy i Grójecka zawsze prawie pusta. Tak więc trochę pozytywnego podejścia i nie takie arterie bierze się na spoko.   

Offline oelka

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 328
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kolej na rower
Odp: Którędy jechać - Zamykają Nowy Świat
« Odpowiedź #5 dnia: 24 Sie 2014, 04:16:08 »

Najszybciej do Mokotowskiej w moim przypadku będzie Marszałkowską, ale zbyt przyjemna do jazdy rowerem to one nie jest, więc pomyślałem patrząc na mapę, że lepszym a raczej fajniejszym rozwiązaniem będzie Kredytowa-Jasna-Krucza ale czy skrzyżowanie Świętokrzyska Jasna jest przejezdne, czy może metro tam też wykopała jakąś dziurę?

Jest przejezdna i tamtędy prowadzą objazdy dla autobusów skrzyżowania Nowego Światu i Świętokrzyskiej.
Krzysztof Olszak

oelka.a.yahoo.com (.a. = @)
http://oelka.bikestats.pl/

Offline kaczor1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 734
    • www.kaczor2.blogspot.com
Odp: Którędy jechać - Zamykają Nowy Świat
« Odpowiedź #6 dnia: 24 Sie 2014, 20:47:14 »
Dlaczego Marszałkowska jest zbyt mało przyjemna?-szeroka i już ruch na niej jest ograniczony , gorsza Jerozolimskie ,ale po nich też da się jeździć. Zapraszam na Godzinę dla Rowerów aby się przekonać .

Ograniczony? Niby jak?
Malo przyjemna bo:
1 BUSPAS - jak nie muszę, to nie łamie przepsów (poniatowskim jeżdżę lewym  ;))
2 Gówniana droga rowerowa z ktorej nie chcę korzystać a znajduje się po stronie, po której bym jechał
3 Nie wiem, czy w naszym mieście są jakieś ulice, na które nie dowarzył bym się wjechać (chyba, że w godzinach nocnych) - wylotówka z Warszawy, którą pokonuje od lat w drodze do domu, chyba zaburzyła moją percepcję. Raczej nie potrzebuje GDR aby jeździć po Marszałkowskiej, którą jeździłem tysiące razy. Po prostu myślę, że są trasy przyjemniejsze i dlatego pytam. ;)

maciek_slon:
Zapewne dlatego, że Ordynacka nie ma połączenia z Nowym Światem, a jedyny powrót z Kopernika to właśnie to skrzyżowanie, które będzie remontowane ;).
Dokładnie, dlatego nie brałem tegopod uwagę.

kaczor1:
Zgadzam się z Jerzym1234: nie wiem, czemu taka fajna, równiutka, szeroka jezdnia miałaby być nieprzyjemna.
jw

Jeśli jednak chcesz cichszej drogi, to popatrz na połączenie Koszykowa ? Żelazna ? Grzybowska ? Królewska i potem albo od razu na Karkowskie Przemieście (z nielegalnym skrętem w lewo) albo drogą wzdłuż pl. Piłsudskiego ? Moliera ? Senatorska. Nie wiem, skąd jedziesz, ale jeśli masz dojazd do Koszykowej, to dalej powinno być już łatwo.
Wszędzie jest łatwo ;) Jadę z mostu Śląsko-Dąbrowskiego na Wołoską - jak mi nie będzie pasować, to po prostu śmignę do Niepodlegloci, ale tam też się kiepsko jeździ - korki i przebijanie się do przodu przed karzdym skrzyżowaniem.



Najszybciej do Mokotowskiej w moim przypadku będzie Marszałkowską, ale zbyt przyjemna do jazdy rowerem to one nie jest, więc pomyślałem patrząc na mapę, że lepszym a raczej fajniejszym rozwiązaniem będzie Kredytowa-Jasna-Krucza ale czy skrzyżowanie Świętokrzyska Jasna jest przejezdne, czy może metro tam też wykopała jakąś dziurę?

Jest przejezdna i tamtędy prowadzą objazdy dla autobusów skrzyżowania Nowego Światu i Świętokrzyskiej.
Dzięki.
« Ostatnia zmiana: 24 Sie 2014, 20:53:11 wysłana przez kaczor1 »
IX Zlot Rowerów Poziomych Bełchatów 2016


"30 ucisków 2 wdechy. Bo poza życiem w internecie istnieje to prawdziwe, które czasem na chwilę się zatrzymuje"
Autor nieznany

Offline em c

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 493
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Którędy jechać - Zamykają Nowy Świat
« Odpowiedź #7 dnia: 25 Sie 2014, 13:25:35 »
Jechałem dziś, roboty jeszcze nie ruszyły, więc trzeba było tylko ominąć barierkę. Tymczasowe przejście dla pieszych przez Świętokrzyską wyznaczone jest tuż obok starego, więc zdecydowanie najszybciej będzie po prostu jechać NŚ, zejść z roweru i przejść te kilkadziesiąt metrów. Albo przeturlać się, jeśli pieszych będzie mało.