Infrastruktura rowerowa i sprawy lokalne > Sprawy urzędowe - pisma, wnioski i tym podobne.

ePUAP

(1/1)

`L`:
Ostatnio zaniedbałem pisanie wniosków (urzędniczy tumiwisizm i spychologia mnie załamały) ale postanowiłem do tego wrócić. Wymyśliłem że łatwiej byłoby mi korzystać z ePUAPki. Być może łatwiej byłoby też kontrolować terminowość i poprawność odpowiedzi.

Tylko do licha, jaką kategorię, odnośnie drogownictwa, wybrać?

Ach... Coś właśnie znalazłem: "Zmiana organizacji ruchu". A tu ciekawostka:


--- Cytuj ---Kogo dotyczy

Obywatele

Czas realizacji

Do 30 dni

Wymagane dokumenty

Wniosek o rozpatrzenie projektu organizacji ruchu

Dwa egzemplarze projektu organizacji ruchu zawierającego: - plan orientacyjny w skali 1:10 000 lub 1:25 000 z zaznaczeniem drogi lub dróg, których projekt dotyczy, - plan sytuacyjny w skali 1:500 lub 1:1000 zawierający: a) lokalizację istniejących, projektowanych oraz usuwanych znaków drogowych, urządzeń sygnalizacyjnych i urządzeń bezpieczeństwa ruchu, b) parametry geometrii drogi, - program sygnalizacji i obliczenia przepustowości drogi - w przypadku projektu zawierającego sygnalizację świetlną, - zasady dokonywania zmian oraz sposób ich realizacji - w przypadku projektu zawierającego znaki świetlne lub znaki o zmiennej treści oraz w przypadku projektu dotyczącego zmiennej organizacji ruchu lub zawierające inne zmienne elementów mające wpływ na ruch drogowy, - opis techniczny zawierający charakterystykę drogi i ruchu na drodze, a w przypadku organizacji ruchu związanej z robotami prowadzonymi w pasie drogowym - opis występujących zagrożeń lub utrudnień; przy robotach prowadzonych w dwóch lub więcej etapach opis powinien zawierać zakres planowanych robót dla każdego etapu i stan pasa drogowego po zrealizowaniu etapu robót, - przewidywany termin wprowadzenia czasowej organizacji ruchu oraz termin wprowadzenia nowej stałej organizacji ruchu lub przywrócenia poprzedniej stałej organizacji ruchu (w przypadku projektu dotyczącego wykonywania robót na drodze), - nazwisko i podpis projektanta. - opinia właściwego komendanta Policji - opinia właściwego zarządu drogi - opinie właściwych organów zarządzających ruchem - pełnomocnictwo inwestora

Opłaty

5 zł wniosek oraz 50 gr za załącznik
--- Koniec cytatu ---

Zachciało się obywatelowi mądrzejszym od siebie błędy wytykać... Czy jest jakaś kategoria dla normalnych wniosków, dla normalnych ludzi, czy cały ten ePUAP to jedna wielka ePUPA? Korzystacie lub próbowaliście korzystać z tego systemu?

biały:
Sztandarowy przykład "informatyzacji" w wykonaniu państwa. ePUPA to dobre określenie - pozwolisz, że włącze je do swojego standardowego słownika? :)

Jeżeli koniecznie chcesz, to poszukaj w danym urzędzie czegoś, co zwie się "Pismo ogólne" lub podobnie. Może być ukryte pod "Skarga". Prawdopodobnie tego właśnie szukasz. "Pisma ogólne" pozwalają wpisać, co się chce i jak się chce, a potem do urzędu idą jako zwykłe pisma.

Na szybsze reakcje albo łatwość zarządzania nie licz. Będziesz miał po chwili N spraw nazywających się "pismo.xml", w których będzie po jednym dokumencie "pismo.xml". Możesz potem co najwyżej zrobić kupę kliknięć i pozmieniać ręcznie nazwy.

Przy czym nie próbuj normalnie korzystać z przeglądarki, bo studenciaki, którzy to najwyraźniej pisali, stan aplikacji przechowują globalnie dla sesji, a nie dla widoku. Tak więc korzystaj tylko z myszki i tylko z przycisków, które są w ePUPIe. Inaczej możesz się obudzić z ręką w nocniku, jak ja, gdy wysłałem 8 pism... a okazało się, że wyedytowałem ośmiokrotnie jedno pismo. Zdaje się, że na szczęście system jest tak źle zrobiony, że przy wysyłaniu skopiował te pisma, więc urząd otrzymał osiem różnych pism, a nie osiem linków do jednego pisma tej samej treści.

rowerozof:
Jeśli chcesz wysłać do ZDM to tam jest zakładka "Skrzynak podawcza" która przekieruję Ciebie na ePułap . Tam wypełnisz normalny formularz. Zgłaszałem tam obniżenie krawezników. Mimo ze wyslalem elektorniecznie to doatałem odpowiedz listownie - papierowo.  Przez pewien czas nie mogłi dojsć kto ma obniżyc krawęznik  Dzielnica   czy ZDM. Korespondencja szła nawet do IR. Cyrk . Ostatecznie i tak musiałem dzwonić i poganiać. :)

`L`:
O, dzięki, obudziliście we mnie pewną nadzieję :)

BTW: ichni helpdesk idzie w zaparte, że "wszystko działa poprawnie" podczas gdy w doniesieniach prasowych oficjalnie mówi się o poprawieniu błędów w IV kwartale br.

biały:
Tak, normalne. Po zgłoszeniu błędu ze sposobem trzymania stanu dowiedziałem się, że to moja wina, bo nieprawidłowo używam przeglądarki. Ale do tego już chyba przywykliśmy, prawda? ;)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

Idź do wersji pełnej