Autor Wątek: Ubezpiecznie rowerzysty ?  (Przeczytany 12453 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Harny

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 35
  • Płeć: Mężczyzna
  • Gameforge - off ^^
Ubezpiecznie rowerzysty ?
« dnia: 20 Maj 2014, 20:24:10 »
Szukajka wew. forum nie pomogla wiec...
W ciagu tygodnia zaliczylem mazde (rower remont) i bmw (szkody na ciele), nie wnikam kogo wina bo nie to jest tematem. Pytanie brzmi:
Chcialbym sie ubezpieczyc cos na wzor OC. Macie doswiadczenia, przerabialiscie juz ten temat?, korzystacie ? cos polecacie ?


Gregorius

  • Gość
Odp: Ubezpiecznie rowerzysty ?
« Odpowiedź #1 dnia: 20 Maj 2014, 23:09:08 »
Ja osobiście właśnie dzisiaj odwiedziłem swojego ubezpieczyciela.
Folder został w sakwie - dziś już tam nie pójdę, ale jutro opiszę
szczegóły. W każdym bądź razie za 35 zł rocznie od szkód wyrządzonych
osobiście w tym w wyniku "amatorskiego uprawiania sportu" - bo
tak właśnie kwalifikują jazdę na rowerze.
« Ostatnia zmiana: 20 Maj 2014, 23:13:02 wysłana przez Gregorius »

Offline łowca

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 152
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ubezpiecznie rowerzysty ?
« Odpowiedź #2 dnia: 21 Maj 2014, 08:54:47 »
Napisz który to ubezpieczyciel to sobie chętni wygooglają resztę

Offline kaczor1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 734
    • www.kaczor2.blogspot.com
Odp: Ubezpiecznie rowerzysty ?
« Odpowiedź #3 dnia: 21 Maj 2014, 09:55:02 »
...
Chcialbym sie ubezpieczyc cos na wzor OC. Macie doswiadczenia, przerabialiscie juz ten temat?, korzystacie ? cos polecacie ?

Wykupuje polisę, ale nie korzystałem - to znaczy nikt z niej na szczęście jak do tej pory nie likwidował szkody.
Nie będę się powtarzał więc link: http://forum.poziome.pl/index.php?topic=2406.0

Jedna tylko uwaga, która mi się nasuwa po pytaniach i odpowiedziach na różnych forach. Wiele osób pyta o cenę, i tu otrzymuję cały wachlarz kwot, od kilkunastu złotych, nawet do kilkuset, ale mało kto piszę co za tą kwotę otrzymujemy.

To tak jak by zapytać, ile kosztuje rower kropka ::)  Sami wiecie jaki może być rozstrzał cenowy. Z produktami ubezpieczeniowymi jest tak samo.

Np. kolega, gdy wyjeżdża za granice na nurkowanie, wykupuje zawszę najdroższy wariant cenowy - tam gdzie jeździ, samemu pokrywa się koszty leczenia i ewentualnych akcji ratowniczych.   
Inny mój znajomy z kolej jeździ na nartach, ważne dla niego jest wysokie OC - zwłaszcza gdy usłyszał, jak to pewnemu Polakowi zlicytowano dom, po tym, jak pracownika brytyjskiego banku wysłał na kilka miesięcy w gips (historia przykra i niestety prawdziwa) 
Więc tak jak dopasowujemy rowery do swoich preferencji, potrzeb czy kaprysów, tak samo z ubezpieczeniami - każdy powinien dobrać je sobie indywidualnie.

Natomiast jedna uniwersalna rada dotycząca wszystkich ubezpieczeń, to zawszę CZYTAJCIE OWU bo teksty jaki czasem słyszę, że agent o czymś nie powiedział, są naprawdę żenujące.


   
IX Zlot Rowerów Poziomych Bełchatów 2016


"30 ucisków 2 wdechy. Bo poza życiem w internecie istnieje to prawdziwe, które czasem na chwilę się zatrzymuje"
Autor nieznany

Offline oelka

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 328
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kolej na rower
Odp: Ubezpiecznie rowerzysty ?
« Odpowiedź #4 dnia: 21 Maj 2014, 14:37:08 »
Warunki ubezpieczenia najlepiej czytać, zaczynając od listy wyłączeń. Wówczas wiadomo, czego ubezpieczenie nie dotyczy.
Krzysztof Olszak

oelka.a.yahoo.com (.a. = @)
http://oelka.bikestats.pl/

Offline Harny

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 35
  • Płeć: Mężczyzna
  • Gameforge - off ^^
Odp: Ubezpiecznie rowerzysty ?
« Odpowiedź #5 dnia: 21 Maj 2014, 14:59:56 »
Otrzymalem oferte z PZU z oferty "bezpieczny rowerzysta"
w skrocie - 90 zl na rok i mamy NNW na 50 tys, OC na 20 tys. Sa tez inne opcje ale boje sie ze jak wstawie oferte w pliku JPG bedzie uznane za reklame :)

Nie ukrywam ze wlasnie to mnie interesowalo

Gregorius

  • Gość
Odp: Ubezpiecznie rowerzysty ?
« Odpowiedź #6 dnia: 22 Maj 2014, 08:44:38 »
Napisz który to ubezpieczyciel to sobie chętni wygooglają resztę

Podrzucam link do skanu warunków ubezpieczenia:
http://imgur.com/a/3BR5P#0
W/g pośrednika ubezpieczeniowego jest to najkorzystniejsza oferta
obejmująca szkody wyrządzone w czasie jazdy rowerem.
35 zł rocznie.

Offline łowca

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 152
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ubezpiecznie rowerzysty ?
« Odpowiedź #7 dnia: 22 Maj 2014, 09:54:30 »
35 zł rocznie.

A na jaką kwote OC?

Gregorius

  • Gość
Odp: Ubezpiecznie rowerzysty ?
« Odpowiedź #8 dnia: 22 Maj 2014, 16:01:17 »
Nie pamiętam, ale pod linkiem chyba będzie.
Coś tam mi pośrednik tłumaczył, ale głowa nie śmietnik.
Zapamiętuję wyłącznie sprawy najistotniejsze.

Offline kaczor1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 734
    • www.kaczor2.blogspot.com
Odp: Ubezpiecznie rowerzysty ?
« Odpowiedź #9 dnia: 22 Maj 2014, 16:45:53 »
Nie pamiętam, ale pod linkiem chyba będzie.
Coś tam mi pośrednik tłumaczył, ale głowa nie śmietnik.
Właśnie o tym wyżej pisałem

Zapamiętuję wyłącznie sprawy najistotniejsze.
Nie no, pewnie. W ogóle nie jest istotne za co zapłaciłeś  :P  :D

Sorry Gregorius za ten sarkazm, ale ta kwota, to właśnie jedna z istotniejszych kwestii, bo określa wysokość szkody do jakiej odpowiada ubezpieczyciel i w dobrowolnych ubezpieczeniach tego typu, to od tej kwoty zależy składka, czyli te twoje 35zł.
Jeśli szkoda przekroczy tą wartość, to i tak będziesz płacił z własnej kieszeni . I może się okazać, że zwyczajnie wywaliłeś w błoto 35zł. Ale gorszę jest nie to, że pieniądze zmarnowane, tylko to, że do chwili szkody żyjesz sobie w błogiej nieświadomości, a jak przychodzi co do czego, to dupa - niefajne uczucie, nabić się samemu w butelkę.

W linku zamieściłeś OWU. Jak sama nazwa wskazuje, są ogólne. To co wykupiłeś, powinno być doprecyzowane w polisie. 
IX Zlot Rowerów Poziomych Bełchatów 2016


"30 ucisków 2 wdechy. Bo poza życiem w internecie istnieje to prawdziwe, które czasem na chwilę się zatrzymuje"
Autor nieznany

Gregorius

  • Gość
Odp: Ubezpiecznie rowerzysty ?
« Odpowiedź #10 dnia: 22 Maj 2014, 23:19:18 »
Na razie nie wykupiłem, tylko się zastanawiam.
Na pewno wolał bym, by ubezpieczenie nazywało się OC rowerzysty
i kwota była bez ograniczeń. Ale takiego raczej nie znajdę.
OC samochodu (obowiązkowe) też mają kwotę graniczną.
Jeżeli szkody ją przekroczą to też 4D.

I jeszcze drobiazg: polisa OC samochodu (posiadam taką) mieści
się na jednej stronie papieru A4 i jest tam cała masa danych
moich i mojego samochodu, kwota składki i okres obowiązywania
polisy. Więc na doprecyzowanie OWU raczej miejsca zabraknie.

Offline blat23

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 41
Odp: Ubezpiecznie rowerzysty ?
« Odpowiedź #11 dnia: 23 Maj 2014, 14:14:05 »
OC ppm jest regulowane ustawą. Koniec i kropka.

OC na rower jest ubezpieczeniem dowolnym, dlatego trzeba czytać OWU. Ubezpieczenie "Bezpieczny rowerzysta" to jakiś kanał jest. Casco, które nic właściwie nie daje, Bagaż - również, NNW na Sumę od 5 do 50 tys zł (nisko) no i śmiesznie niska suma w OC. No i oczywiście tylko na rowerze. I tylko RP.

Jak się zarysuje klamkę w BMW serii 7 to się płaci jakieś 20 tys. zł więc może nie starczyć z tego OC. :/

Dużo lepsze jest normalne ubezpieczenie OC w życiu prywatnym, które obejmuje dużo szerszy zakres szkód (bo nie tylko te wyrządzone na rowerze), ma sumę ubezpieczenia 100 tys i więcej, oraz może obejmować cały świat.

NNW też można mieć dużo dużo lepsze.

Co do tego ubezpieczenia PZU - Casco i Bagaż - obejmuje tylko zdarzenia naturalne takie jak powódź, pożar, uderzenie pioruna oraz rabunek. Uwaga - rabunek to nie jest kradzież! Kradzież jest wtedy kiedy zostawiam rower i mi go ktoś zwędzi, a rabunek wtedy kiedy mam rower przy sobie i ktoś mi go siłą odbierze. Kradzież nie jest chroniona! No i suma ubezpieczenia w tym pożal-się-Boże casco jest równa 5000 zł, a zakresem są objęte takie zdarzenia, które w większości wypadków spowodują szkodę całkowitą, więc jak masz rower droższy niż 5000 to masz problem :)


PZU żeruje na tym, że jako jedne z dwóch TU mają w nazwie ubezpieczenia "rower", więc ludziom się wydaje, że nikt inny ich nie ubezpieczy, a to po prostu bzdura.

Offline remitent

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ubezpiecznie rowerzysty ?
« Odpowiedź #12 dnia: 24 Maj 2014, 09:16:45 »
Casco, które nic właściwie nie daje

To specyfika polskich warunków. Nie dopnie się biznesowo ubezpieczenie, które miałby obejmować to, że komuś ukradną rower przywiązany sznurkiem.

Cytuj
, Bagaż - również

Ktoś każe korzystać? :)

Cytuj
, NNW na Sumę od 5 do 50 tys zł (nisko)

To wykup kilka polis i skomasuj sobie na pół miliona ;) A akurat NNW jest tu dość ciekawe - przy sumie 50 tys. jest wypłacane 100zł za każdy dzień w szpitalu (po wypadku na rowerze), a do 5000zł koszty lekarstw i leczenia.

Cytuj
no i śmiesznie niska suma w OC. No i oczywiście tylko na rowerze.

Co to znaczy śmieszna? Maksymalnie bodajże 200 tysięcy

Cytuj
I tylko RP.
Nope. Jest też opcja "zagranica".

Cytuj
Jak się zarysuje klamkę w BMW serii 7 to się płaci jakieś 20 tys. zł więc może nie starczyć z tego OC. :/

A to już zależy jaką sumę ubezpieczenia się weźmie.

Cytuj
Dużo lepsze jest normalne ubezpieczenie OC w życiu prywatnym, które obejmuje dużo szerszy zakres szkód (bo nie tylko te wyrządzone na rowerze)

Tu się zgodzę. Ja mam OC w życiu prywatnym w Warcie. Koszt jest następujący:
10 tys. - 20zł
20 tys. - 25zl
50 tys. - 40zł
100 tys. - 60zł
200 tys. - 85zł
500 tys. - 130zł
1 mln - 190zł.


Cytuj
ma sumę ubezpieczenia 100 tys i więcej, oraz może obejmować cały świat.
Te argumenty są do d... bo PZU rowerowe tez je ma.

Cytuj
NNW też można mieć dużo dużo lepsze.
Że lepsze - na pewno. Ale nie w tej cenie, ani nawet nie w tym rzędzie wielkości ceny.
Poszukaj mi bowiem NNW na 50 tysięcy, z kosztami lekarstw i opatrunków na 5000zł i 100zł diety szpitalnej za około 130zł rocznie.
Natomiast nie mogę się zgodzić, że PZU-owe NNW jest złe. Bo nie jest.


Cytuj
PZU żeruje na tym, że jako jedne z dwóch TU mają w nazwie ubezpieczenia "rower", więc ludziom się wydaje, że nikt inny ich nie ubezpieczy, a to po prostu bzdura.

Ja z PZU korzystam tylko z opcji NNW na 50 tysięcy. (do tego siłą rzeczy muszę wykupić OC na 10 tys. za 8zł). Alternatywy dla NNW nie widzę, o czym wyżej.
« Ostatnia zmiana: 24 Maj 2014, 09:20:14 wysłana przez remitent »
Nocna Masa Krytyczna - 2. sobota miesiąca - godz. 24:00 - nocnamasa.pl

Offline blat23

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 41
Odp: Ubezpiecznie rowerzysty ?
« Odpowiedź #13 dnia: 27 Maj 2014, 17:52:36 »
W moim komentarzu odnosiłem się głównie do tego na co patrzą laicy. I jaka oferta jest domyślna, a ta zwykle zawiera najniższe sumy ubezpieczenia, żeby składka była jak najniższa.

Wiem, że można wziąć większe sumy ubezpieczenia, ale i tak uważam, że lepiej jest kupić sobie OC w życiu prywatnym i NNW zwykłe.

Przede wszystkim dlatego, że te ubezpieczenia nie ograniczają się jedynie do wydarzeń związanych z używaniem roweru, ale wszystkich w ogóle. I to jest bardzo fajne. Do OC można dołożyć wszystkich domowników i do NNW często też - za dopłatą niewielkiej lub czasem żadnej składki. I dlatego to jest lepsze moim zdaniem.

Cena - jasne, że takie NNW będzie droższe, ale ja akurat cenię sobie bardziej elastyczność i to że mogę oszacować jakie jest ryzyko pobytu w szpitalu w wyniku wypadku do innych powodów. Do tego inna jest sytuacja jeśli się ma ubezpieczenie na życie itd. itp.

Chodzi mi o to, żeby się nie ekscytować, że dwa Towarzystwa mają produkty "rowerowe" i tyle. Moim zdaniem są dużo lepsze ubezpieczenia, ale każdy potrzebuje trochę czego innego i na trochę co innego zwraca uwagę. Dla wielu pewnie takie ubezpieczenie w PZU będzie wystarczające, pewnie dlatego, że nigdy nie mieli szkody, którą by musieli likwidować w tym ubezpieczeniu, które wzięli tylko po to, żeby coś mieć i żeby było tanio. Bo wiele osób, jak nie większość, właśnie tak myśli i takie ma podejście...

Offline Stalin

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 181
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ubezpiecznie rowerzysty ?
« Odpowiedź #14 dnia: 28 Maj 2014, 10:35:13 »
Ktoś każe korzystać? :)

Na razie nie ale niestety coraz mocniejsze i liczniejsze są głosy o wprowadzeniu takiego obowiązku.