Infrastruktura rowerowa i sprawy lokalne > Sprawy urzędowe - pisma, wnioski i tym podobne.

Akcja wysyłania pism poszukuje wolontariuszy i nazwy

(1/8) > >>

miroslavka:
Jak się może domyślacie, ankieta http://forum.masa.waw.pl/index.php?topic=2824.0 została stworzona w konkretnym celu. Cieszę się na spory odzew. Założenia projektu są następujące:

1. ankieta na FB i forum,  jaki problem doskwiera w ostatnim czasie.
2. napisanie formatki w zależności od wyników sondy (zgłaszam się na ochotnika - w tym miesiącu)
3. apel na masie i na profilu do wypełniania ankiety/wysyłania pism tematycznych. (Np z DW mail masy - dla statystyk)

Myślę, że akcje mogłyby być cykliczne. Nie chodzi nawet o to, że uda się usunąć wszystkie niedogodności, ale o aktywizację tysięcy rowerzystów, żeby poczuli że mają wpływ na infrastrukturę i poznali lepiej prawo. Moim zdaniem trzeba ich zachęcić do wysłania pierwszego pisma.

Na razie akcja jest bezimienna i na gwałt potrzebuje nazwy.

Konieczna jest też osoba, która będzie na masie i zechciałaby zareklamować ustnie ankietę i cel wypełniania (mam nadzieję, że dziś uda się wrzucić ankietę na FB - damy im np. 24h). Moje zdolności krasomówcze są mizerne... a dodatkowo na dzisiejszej masie będę na 30%. Chętny będzie na wagę złota :)

Potrzebne będą też osoby chętne do konsultowania i pisania formatek.

uasic:

--- Cytat: miroslavka w 28 Cze 2013, 09:12:20 ---Myślę, że akcje mogłyby być cykliczne. Nie chodzi nawet o to, że uda się usunąć wszystkie niedogodności, ale o aktywizację tysięcy rowerzystów, żeby poczuli że mają wpływ na infrastrukturę i poznali lepiej prawo. Moim zdaniem trzeba ich zachęcić do wysłania pierwszego pisma.

Na razie akcja jest bezimienna i na gwałt potrzebuje nazwy.

--- Koniec cytatu ---

Dla mnie bomba! A nazwę zerżnęłabym stąd http://kovalesku.com/2013/06/28/resite-robimy-dobre-miasto/ (BTW bardzo fajny artykuł), np. coś w stylu Zrób sobie dobre/lepsze miasto, Self made city albo DIY (cokolwiek: miasto, Warszawę, drogę, coś innego)

biały:
Do czego będą potrzebni ochotnicy?

W najbliższych 2 tygodniach jestem zajęty głównie pracą oraz uczelnią. Niezależnie od tego mam jeszcze otwarte inne sprawy, a nie chciałbym zajmować się jednocześnie monitorowaniem zbyt wielu pism. Niemniej w miarę możliwości mogę pomóc.

miroslavka:
Właściwie cały czas się zastanawiam, jak ma wyglądać monitoring nad pismami. Z jednej strony powinien jakiś być, żeby ocenić skalę i późniejsze skutki. Z drugiej strony pisma mają z założenia wyglądać tak samo/podobnie, więc czytanie wszystkich (przy powodzeniu akcji) byłoby męczarnią. Do tego nie wiem, czy mail masy nie zostałby wykończony. Dlatego myślę o mapie, na którą rowerzyści sami będą mogli nanieść swoje lokalizacje (może z fotkami). Na miejsce.info można tworzyć mapy, ale przez jedno konto (chyba, że się mylę).
Jest jakaś strona z mapą umożliwiająca tworzenie grupowo, gdzie administrator zatwierdza zmiany? Trochę się obawiam publicznej mapy, ale może bezpodstawnie. Macie jakieś doświadczenia?

Tak więc przydałaby się osoba, która utworzy mapę (z założeniem jednej na miesiąc/temat - albo może warstwami na jednej?), a ewentualnie będzie zatwierdzać zmiany innych użytkowników. Mapa mogłaby się wzorować na ursynowskiej Krisa http://forum.masa.waw.pl/index.php?topic=1071.msg37341#msg37341 - z uwzględnionym stopniem realizacji i na stojaki.waw.pl Maćka :)

Następni chętni będą mogli pisać formatki na wybrane tematy. Myślę, że moglibyśmy zrealizować 3-4 tematy z obecnej ankiety, bo pewnie priorytety się zmienią jesienią.
Chciałabym, żeby wzory były segmentowe, łatwe w zastosowaniu - z alternatywnymi akapitami i żeby zawierały odpowiednie paragrafy. Jeszcze nie wiem, jak je publikować, ale jestem dobrej myśli. Tematy do rozchwytywania - wkrótce :)

Obecnie czekamy na zamieszczenie ankiety na FB, bo jak się dowiedziałam - na masie nie ogłasza się rzeczy, których nie ma. Jak będą wyniki sondy też z FB i uda się naskrobać formatki, to przyda się też konsultacja.

I jeszcze cały czas poszukiwana jest osoba chętna reklamować ustnie akcję na masie, lub też wg własnej inwencji.

@biały
Ogólnie każda inicjatywa się przyda. Masz duży wybór i możesz sam coś zaproponować :D

PS
Co sądzicie o kryptonimie... MaŚlak?

miroslavka:
Czy ktoś wie, co się dzieje z opcją pytania na FB? Jest ona ukryta czy skasowana? Jak sie do niej dobrać? Tak jakby nie możemy wrzucić ankiety MaŚlaka :(

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej