Autor Wątek: Pirat  (Przeczytany 11840 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mietek

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 33
Pirat
« dnia: 02 Cze 2013, 12:17:43 »
Takie są właśnie skutki bezstresowego wychowania kierowców. Sytuacja z piątku, akurat jechałem na masę, z przeciwka nadjeżdżają dwa samochody, drugi chcąc wyprzedzić pierwszego akurat wjeżdża na mój pas ruchu zmuszając mnie do przyhamowania i zjechania max do prawej.

https://vimeo.com/67459785

Chociaż zapewne kierowca uniknie konsekwencji to jutro z nagraniem idę na policję, niech wiedzą że urządzanie łapanek na pijanych rowerzystów nie poprawi bezpieczeństwa jeśli nie wezmą się za takich gamoni.

Offline jerzy1234

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 697
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pirat
« Odpowiedź #1 dnia: 02 Cze 2013, 15:47:28 »
Bardzo dobrze -trzeba walczyć i choć na razie niewielu ma odwagę,  to i tak powoli stosowanie kamer wymusi na kierowcach respekt. Ja już też zaopatrzyłem się w kamerkę ale na razie to porażka (poszła na gwarancji do wymiany ) i niewiele udało mi się z niej pożytku zrobić . Widać po jakości że Twoja jest dużo lepsza. 

Offline robertrobert1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 762
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pirat
« Odpowiedź #2 dnia: 02 Cze 2013, 22:10:49 »
Tragedii nie było...miałeś gdzie uciekać. A swoją drogę dziwię się, że nie wykonałeś ani jednego gestu uświadamiającego kierowcę, że jego manewr jest niebezpieczny. A wystarczyło unieść wysoko rękę...

Offline ŁukaszM

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 79
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pirat
« Odpowiedź #3 dnia: 03 Cze 2013, 09:47:33 »
Wykonał gest naciśnięcia na hamulce ???

Offline em c

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 493
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pirat
« Odpowiedź #4 dnia: 03 Cze 2013, 12:45:14 »
Właśnie, w takiej chwili lepiej trzymać ręce na kierownicy i klamkach. W zeszłym roku miałem podobną sytuację na Myśliborskiej, z tymże wyprzedzały dwa samochody na raz, musiałem ewakuować się na 'pobocze' w trybie natychmiastowym. Kierowca drugiego bardzo serdecznie mnie pozdrowił ("wypierdalaj z drogi").

edit: Mietek, Jerzy, w dziale sprzęt jest dział o kamerach, gdybyście mogli napisać o swoim sprzęcie generalnych uwagach spostrzeżeniach to byłoby fajne, podejrzewam że nie tylko ja mocno zastanawiam się nad kupnem jakiejś.
« Ostatnia zmiana: 03 Cze 2013, 12:48:14 wysłana przez em c »

Offline robertrobert1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 762
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pirat
« Odpowiedź #5 dnia: 04 Cze 2013, 12:48:59 »
W chwili zjazdu na pobocze można rekę położyć na kierownicy ale wcześniej dać znać kierowcy, że manewr jest nie HALO. Jeśli żadnego gestu nie uczynisz to gość stwierdzi, że wszystko jest ok i nadal będzie tak jeżdzić.

Offline remitent

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pirat
« Odpowiedź #6 dnia: 05 Cze 2013, 09:02:35 »
Naiwnością jest zakładać, że podczas takiego manewru kierowca zauważy, nie mówiąc już o odpowiednim zinterpretowaniu, jakieś ruszanie ręką przez rowerzystę.
Nocna Masa Krytyczna - 2. sobota miesiąca - godz. 24:00 - nocnamasa.pl

Offline robertrobert1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 762
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pirat
« Odpowiedź #7 dnia: 05 Cze 2013, 12:57:10 »
Przy takim myśleniu powinniśmy pozbyć się dzwonków tudzież trąbek bo naiwnością byłoby zakładać, że trąbienie zmusi kogokolwiek do zatrzymania się czy zejścia z drogi. Mimo tej naiwności trąbię i zmuszam do zatrzymania się  np betoniarkę. To właśnie brak reakcji rowerzystów powoduje brak reakcji ze strony kierowców.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pirat
« Odpowiedź #8 dnia: 05 Cze 2013, 19:48:45 »
Zgadzam się, że machanie rękoma niewiele daje. Zwłaszcza, że w takich sytuacjach ręce na kierownicy się przydają, a kierowcy nie mają w zwyczaju patrzyć w lusterka.

Ale zgadzam się też z Robertem, że reagować trzeba, bo inaczej kierowcy poczują się bezkarnie. Ja osobiście używam gwizdka, albo wrzeszczę.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline mietek

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 33
Odp: Pirat
« Odpowiedź #9 dnia: 10 Cze 2013, 13:47:37 »
W zeszłym tygodniu nie mogłem to zgłosiłem dzisiaj. Wszystko trwało max 30 min. bez zbędnego gadania typu "Co mi pan głowę zawraca, sprawca i tak się wymiga" i innych zachowań świadczących, że jestem persona non grata, tak więc pełen profesjonalizm. No może z wyjątkiem faktu, że pani nie bardzo ogarniała obsługę komputera i musiałem jej pomóc  8). Pewnie minie wiele miesięcy zanim sprawa znajdzie swój finał przed sądem (jeśli w ogóle tam trafi), ale liczę przede wszystkim na to, że samo wezwanie na przesłuchanie i to poczucie niepewności związane z koniecznością stawienia się na policji odniesie jakiś efekt profilaktyczny i na przyszłość kierowca będzie bardziej uważał.

Offline Mhrok

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 910
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pirat
« Odpowiedź #10 dnia: 10 Cze 2013, 14:24:54 »
Pewnie minie wiele miesięcy zanim sprawa znajdzie swój finał przed sądem
Wykroczenie się przedawnia po 12 miesiącach.

Offline robertrobert1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 762
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pirat
« Odpowiedź #11 dnia: 11 Cze 2013, 11:43:09 »
Pewnie minie wiele miesięcy zanim sprawa znajdzie swój finał przed sądem
Wykroczenie się przedawnia po 12 miesiącach.

Masz 12 miesięcy na złożenie doniesienia o wykroczeniu drogowym. Po tym czasie faktycznie wykroczenie się przedawnia. Sprawa do Sądu nie musi trawić gdyż sprawca może się przyznać i przyjąć ustawową karę. Jeśli jednak sprawa trafi do Sądu to czas rozpatrywania jest praktycznie nieograniczony chociaż z reguły to zajmuje 3 do 6 miesięcy.

Offline mietek

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 33
Odp: Pirat
« Odpowiedź #12 dnia: 11 Cze 2013, 13:35:48 »
Gwoli ścisłości:
-wykroczenia przedawniają się po roku, chyba że w tym czasie wszczęto postępowanie- wtedy przedawniają się po 2 latach (art. 45 KW).
-  sprawa powinna trafić do sądu- tzn. nie ma możliwości, żeby w takim przypadku ukarać sprawcę w inny sposób- postępowanie mandatowe nie wchodzi w rachubę- imo nie zachodzą przesłanki określone w art. 97 KPW. Ewentualnie policja może uznać, że nie ma podstaw do wniesienia wniosku o ukaranie jeżeli np. nie ustalą kto kierował tym pojazdem   ::)

Offline kocio

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 159
  • Płeć: Mężczyzna
  • "Rower to jest świat!" [L. Janerka]
Odp: Pirat
« Odpowiedź #13 dnia: 18 Cze 2013, 12:06:55 »
Ale zgadzam się też z Robertem, że reagować trzeba, bo inaczej kierowcy poczują się bezkarnie. Ja osobiście używam gwizdka, albo wrzeszczę.

Zastanawiam się właśnie nad gwizdkiem, bo większości luzaków wyprzedzających mnie na gazetę nie staje zaraz na światłach, żebym mógł podjechać i zastukać, a zdecydowanie uważam, że warto zwracać uwagę, żeby na przyszłość przynajmniej dłużej się zastanowili przed takim manewrem - jak wiadomo myślenie boli, więc to już wystarczający efekt. ;)

Ciekaw jestem tylko jakie są bezpośrednie reakcje na gwizdanie - co kierowcy wtedy robią?

Offline ŁukaszM

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 79
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pirat
« Odpowiedź #14 dnia: 18 Cze 2013, 12:27:09 »
Jak używam airzounda to często spotykam się ze zdziwieniem, że rower może ich strąbić. Czasem są tak zaskoczeni, że nawet próbują zjechać z drogi którą np. tarasują.

Ale jest też oczywiście grupa chamów która w pełni świadomie np. wymusza pierwszeństwo na przejeździe i ci jakiekolwiek trąbienie mają w dupie.