Autor Wątek: Dyskusje o pięknie Warszawy  (Przeczytany 7659 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline qwerJA

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 301
  • Płeć: Mężczyzna
Dyskusje o pięknie Warszawy
« dnia: 16 Maj 2013, 17:22:56 »
bo przecież ani Warszawa piękna, nie posiada dobrej infrastruktury komunikacyjnej ani nie ma zachowań pro rowerowych.

Warszawa jest piękna i jestem dumny że jestem warszawiakiem.
Tomek jestem

" Warszawa to piękne miasto,
   tylko ludzie są . . .  "

Offline fionotron

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 906
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Dyskusje o pięknie Warszawy
« Odpowiedź #1 dnia: 17 Maj 2013, 00:48:28 »
Warszawa jest piękna i jestem dumny że jestem warszawiakiem.


No nasza Stolica jest coraz piękniejsza z tym się zgodzę - przydało by się zdecydowanie więcej dróg dla rowerów, i innych pasów rowerowych (również dla jeźdźców z Veturillo) bo w mieście jest coraz więcej rowerzystów - a to skutkuje tym - że ''kręcenie'' za dnia staje się coraz bardziej niebezpieczne...
Bo niektórzy rowerzyści z Veturillo są po prostu nieprzewidywalni w swoich nieprzemyślanych decyzjach rowerowych...
Pozdro...

Offline robertrobert1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 762
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Dyskusje o pięknie Warszawy
« Odpowiedź #2 dnia: 17 Maj 2013, 08:55:07 »
Warszawa jest piękna i jestem dumny że jestem warszawiakiem.


No nasza Stolica jest coraz piękniejsza z tym się zgodzę -

Niestety jako rodowity warszawiak się z tym nie zgodzę gdyż byłem widziałem inne europejskie miasta i wiem jak miasto moze wyglądać. W Warszawie jest jest jeden wielki chaos począwszy od zagospodarowania przestrzennego, przez architekturę na komunikacji kończąc.
Dlaczego tak się dzieje...Nie wiem Ale mógłbym przytoczyć kilka wzorcowych miast.
1. Wiedeń. wspaniałe miasto o zabytkowej architekturze, niskim ruchu samochodowym w centrum miasta, potężnym terenie zielonym położonym zaledwie 10 minut drogi na rowerze od centrum, siecią dróg i pasów dla rowerów i ....ogródkami wybiegami dla psów.
2. Linz. miasto, które ma potężny teren rekreacyjny położony nad Dunajem praktycznie w samym centrum miasta
3. Paryż. Zabytkowa architektura wspaniale się przenika z architekturą współczesną
4. Kowno. pokazowe wyprowadzenie lub ograniczenie ruchu samochodowego w szeroko rozumianym centrum miasta

Mam jeszcze przykłady tysiąca mniejszych miasteczek ale wiadomo, że w małych miasteczkach jest łatwiej żyć.

Offline Fochna

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 94
  • Płeć: Kobieta
Odp: Dyskusje o pięknie Warszawy
« Odpowiedź #3 dnia: 17 Maj 2013, 09:14:30 »
To że inne miasta są piękne, nie znaczy, że Warszawa nie...

Wiedeń jest piękny w centrum, ale są miejsca z takimi samymi problemami jak Warszawa... Podobnie Sztokholm, Paryż, Lądek... Nie ma miast idealnych...




Offline fionotron

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 906
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Dyskusje o pięknie Warszawy
« Odpowiedź #4 dnia: 17 Maj 2013, 09:51:25 »
Warszawa jest piękna i jestem dumny że jestem warszawiakiem.


No nasza Stolica jest coraz piękniejsza z tym się zgodzę -

Niestety jako rodowity warszawiak się z tym nie zgodzę gdyż byłem widziałem inne europejskie miasta i wiem jak miasto moze wyglądać. W Warszawie jest jest jeden wielki chaos począwszy od zagospodarowania przestrzennego, przez architekturę na komunikacji kończąc.
Dlaczego tak się dzieje...Nie wiem Ale mógłbym przytoczyć kilka wzorcowych miast.
1. Wiedeń. wspaniałe miasto o zabytkowej architekturze, niskim ruchu samochodowym w centrum miasta, potężnym terenie zielonym położonym zaledwie 10 minut drogi na rowerze od centrum, siecią dróg i pasów dla rowerów i ....ogródkami wybiegami dla psów.
2. Linz. miasto, które ma potężny teren rekreacyjny położony nad Dunajem praktycznie w samym centrum miasta
3. Paryż. Zabytkowa architektura wspaniale się przenika z architekturą współczesną
4. Kowno. pokazowe wyprowadzenie lub ograniczenie ruchu samochodowego w szeroko rozumianym centrum miasta

Mam jeszcze przykłady tysiąca mniejszych miasteczek ale wiadomo, że w małych miasteczkach jest łatwiej żyć.

@ robertrobret1
Ale przecież wszyscy którzy Ciebie znają z poprzednich Twoich wpisów na tym forum - wiedzą, że zazwyczaj się z innymi ''nie zgadzasz''
A do tego jesteś ciągłym malkontentem...
Że niby próbujesz porównywać Warszawę z Linzem? A do tego takimi ogólnikami - jak to że w Linzu jest jakiś tam ''teren rekreacyjny'' nad Dunajem ...
A co Warszawa ich nie ma?
Parki i to w prawie samym centrum miasta - np. Ujazdowski, zabytkowe ''Łazienki'', czy ''Ogród Saski''...
Są też znaczne obszary leśne - na obrzeżach np. Kampinos, Mazowiecki Park Krajobrazowy, czy nawet ''Las Kabacki'' z "Parkiem Kultury - Powsin'' Że to niby mało? - W tych miejscach też można odpocząć, a i uprawiać wiele sportów...

Warszawa się ciągle rozwija - pięknieje, przeprowadzane są nowe inwestycje, nadal rozrasta się centrum miasta,  niedługo będziemy mieli nową nitkę metra, zakończoną obwodnicę, będzie też bulwar nadwiślany...
Zawsze można pisać jak to u nas jest niefajnie i że inne miasta są o wiele ciekawsze i z lepszymi rozwiązaniami - tylko że Warszawa ma swoją tragiczną historię - bo została ''zrównana z ziemią'' i trzeba było ją ''wybudować'' na nowo - podczas gdy wielki Paryż i inne miasta europejskie po wojnie były ''nietknięte''...

Zresztą jak się znowu tak ''nie zgadzasz'' i tak wychwalasz inne miasta - to zawsze możesz się przenieść, do jednego z wyżej wymienionych przed Ciebie miast i zamieszkać np. w ''uroczym'' Linzu, a cóż to za problem   :)   ? Przecież europejskie granice są już dawno otwarte    :)   ...
 
P.S. I żeby jeszcze trochę więcej dróg dla rowerów było...  No i żeby Warszawiacy wreszcie przejrzeli na oczy, że wcale ''blachosmród'' nie jest najlepszy - do przemieszczania się po mieście, a jest też komunikacja miejska  (można by ją tak trochę zmodyfikować!) (z dalej - uważam że) dobroczynnym metrem, no i system rowerów miejskich Veturilo - więc jak najczęściej dobrze jest się przesiąść na rowerek, aby zdrowiej i szybciej było np. przemieszczać się nim w centrum miasta - w godzinach szczytu (zresztą i nie tylko...) 
Pozdro - Fionotron. 
« Ostatnia zmiana: 17 Maj 2013, 09:53:52 wysłana przez fionotron »

Offline robertrobert1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 762
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Dyskusje o pięknie Warszawy
« Odpowiedź #5 dnia: 17 Maj 2013, 10:38:00 »
Widzisz, gdybym widział piękno Stolicy to by znaczyło, że jest idealna i że nic już nie należny robić. Tymczasem widzę jak jest i widzę ile jeszcze jest do zrobienia.

Specjalnie przytoczyłem kilka miast gdyż np w Wiedniu jest nieprzerwany ciąg komunikacyjno dojazdowy  dla rowerów ze wszystkich stron miasta  a także swego rodzaju rowerowa obwodnica centrum. W Warszawie takich ciągów praktycznie nie ma a jeśli już są to mocno poprzerywane. A o rowerowej obwodnicy śródmieścia to chyba już możemy całkowicie zapomnieć.

Mógłbym dalej pisać i porównywać w/w miasta ale najlepiej abyś sam te miasta odwiedził. Wówczas będziemy mogli nawiązać rzeczową dyskusję.

Offline fionotron

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 906
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Dyskusje o pięknie Warszawy
« Odpowiedź #6 dnia: 17 Maj 2013, 11:28:59 »
Mógłbym dalej pisać i porównywać w/w miasta ale najlepiej abyś sam te miasta odwiedził. Wówczas będziemy mogli nawiązać rzeczową dyskusję.


A co ty mi znowu insynuujesz że nie jestem Europejczykiem     :)    ? I żebym sam ''te miasta odwiedził'' o których piszesz tak ogólnikowo, jakbyś sam w nich nigdy tam nie był, (bardziej to już nie można było ogólnikowo tego napisać     ::)    !
Wiesz co stajesz się coraz bardziej bezczelny    ::)     !

Chociaż na tym forum jesteś dopiero od kilku dni od - twojej wiekopomnej przerwy...
Nie znasz mnie, nie wiesz - gdzie byłem, a gdzie nie? A dyskusja na niektóre tematy z Tobą jest tak jałowa ze szkoda mi na nią czasu...
A o Warszawie sądzę tak jak wcześniej napisałem...
fionotron...

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Dyskusje o pięknie Warszawy
« Odpowiedź #7 dnia: 17 Maj 2013, 13:26:41 »
Warszawa jest piękna i jestem dumny że jestem warszawiakiem.


No nasza Stolica jest coraz piękniejsza z tym się zgodzę -

Niestety jako rodowity warszawiak się z tym nie zgodzę gdyż byłem widziałem inne europejskie miasta i wiem jak miasto moze wyglądać. W Warszawie jest jest jeden wielki chaos począwszy od zagospodarowania przestrzennego, przez architekturę na komunikacji kończąc.

Można uważać, że Warszawa jest ładna (ja osobiście uważam, że Warszawa ma swój urok - tylko, że bynajmniej nie tam, gdzie dopatrują się go inni) i można być z niej dumnym.

Ale to nie powinno przysłonić nam tego, co w tym mieście trzeba jeszcze poprawić i ulepszyć - dla jego piękna właśnie. W Warszawie jest bardzo dużo do zrobienia i podpisuję się pod tym, co napisał Robert, że nie należy robić z tego tabu lub zamiatać pod dywan. Im więcej tematów się nagłości, im więcej pozytywnych zmian się zrobi - tym Warszawa będzie piękniejsza. A przecież o to chodzi!
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline fionotron

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 906
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Dyskusje o pięknie Warszawy
« Odpowiedź #8 dnia: 17 Maj 2013, 13:48:15 »
Nigdzie nie napisałem że Warszawa jest idealnym miastem - zdaję sobie sprawę, że jak najszybciej należy w naszym mieście jeszcze dużo poprawić i zmodernizować...
Jednak te miasto jest coraz bardziej atrakcyjniejsze i zarówno jej mieszkańców i turystów je odwiedzających
Na to wskazuje choćby medialny i finansowy sukces naszego Euro - 2012r - miasto na tym na pewno skorzystało...
Pamiętam że wtedy główne ulice - były one wprost zapełnione uśmiechniętymi europejskimi kibicami - którzy zostawili tu trochę grosza... A jeżeli tak się dobrze tu czuli - to być może znowu nas odwiedzą    :)     .

Gdyby robertrobert1 troszkę inaczej napisał  to nie było takiej dyskusji na ten temat...

P.S. A co do obwodnicy Warszawy to pewnie że można być ciągłym i stałym malkontentem - ale osobiście uważam że i tak prędzej czy później zostanie ona wybudowana - a czy już nam wszystkim jej przeprowadzenie będzie odpowiadać -? to już zupełnie oddzielny temat...
Pozdro...
« Ostatnia zmiana: 17 Maj 2013, 13:49:27 wysłana przez fionotron »

Offline maciekt1000

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 67
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Dyskusje o pięknie Warszawy
« Odpowiedź #9 dnia: 17 Maj 2013, 14:26:58 »
zgadzam się z Fochną - nie ma miast idealnych...
w Wawie fakt jest sporo paskudztwa i szpetnych miejsc ale ze względu na historię (głównie wojenną) tak wygląda: nieduże ale piękne stare miasto, cudny stary Żoliborz, Praga. Obleśne blokowiska powstały bo ktoś musiał tu po wojnie zamieszkać i pracować - nie lubiane i brzydkie bez dwóch zdań Bródno, Targówek, straszna Wola - dzielnice typowo robotnicze choć powoli się to zmienia.
Ale Bielany (częściowo) na których mieszkam są bardzo klimatyczne - kilkaset metrów do lasu i nieuregulowanej Wisły - im dalej na północ tym ładniej i dziko, tuż obok Kampinos, z drugiej strony Wawy Wawer i znowu im dalej tym lepiej: Międzylesie, Józefów, Świder. Na Białołęce nadwiślańskiej też urokliwie.
Ale miasto to przede wszystkim ludzie, którzy w nim mieszkają - rodowici, starzy, charakterni Warszawiacy to mały procent.  Ludność napływowa (ze względu na pracę) to wielorakość kulturowa -bez żadnych zobowiązań i przywiązania - dziś są, jutro ich nie ma. Czego od nich wymagać. Często, gęsto jadąc w Polskę słyszy się drwinę i kpinę -"Warszafka". Wkurza mnie to bo (to moja opinia) ale złą opinię tworzą pseudowarszawiacy, którzy pare groszy zarobili, jako tako się ustawili i pieją wszem i wobec, że są ze stolycy ::)

Offline robertrobert1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 762
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Dyskusje o pięknie Warszawy
« Odpowiedź #10 dnia: 17 Maj 2013, 14:48:13 »
Maciekt1000,
Dobrze ująłeś ogólny zarys Warszawy. Zgadzam sie, że Warszawa ma wiele klimatycznych miejsc i z lotu ptaka może się podobać tylko .... jak zwykle diabeł tkwi w szczegółach.
Pozwólcie, że tylko ograniczę się do najbliższych dzielnic czyli Pragi Pd, Wawra i Dolnego Mokotowa.
Tu według mnie największą bolączką jest brak przeprawy samochodowej na południu Warszawy, brak bezpiecznej przeprawy rowerowej między mostem Świętokrzyskim a Siekierkowskim, brak rowerowego ciągu komunikacyjnego do Otwocka i ciągu do Śródmieścia, brak linii kolejowej z Otwocka do Piaseczna etc
Plusem są niemalże dzikie tereny nad Wisłą po obydwu stronach Wisły ale także brakuje zagospodarowanych i ogólnodostępnych terenów rekreacyjno-sportowych.
Minusem są wielkie przestrzenie grodzonych osiedli jakie są przy Ostrobramskiej , na Gocławiu czy przy Parku Skarszewskim.
Minusem także jest dworzec Wschodni i teren przyległy  który nie ma ułatwień dla rowerzystów.
Także wielkim minusem jest brak komunikacji przez linię kolejową od Dworca a Wschodniego po Marsa.
Kolejnym minusem Jest trasa Siekierkowska, która raczej dzieli niż łaczy a jej infrastruktura rowerowa jest mizerna.
To by było na razie na tyle... wiem, wiem...trochę to chaotycznie ale to nie jest wypracowanie doktorskie.

Offline maciekt1000

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 67
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Dyskusje o pięknie Warszawy
« Odpowiedź #11 dnia: 17 Maj 2013, 15:38:28 »
nad Wisłą na szczęście coraz więcej się dzieje:
dni Wisły:








i jesienna zdobycz z łaskawej Wisły ponad 17kg ;)





powrót na wolność ;)



trzeba kto co lubi - możliwości jest multum - trzeba szukać miłych aspektów tego miasta :)
« Ostatnia zmiana: 17 Maj 2013, 15:41:38 wysłana przez maciekt1000 »

Offline robertrobert1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 762
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Dyskusje o pięknie Warszawy
« Odpowiedź #12 dnia: 17 Maj 2013, 15:44:24 »
Mógłbyś zmniejszyć wagę zdjęć bo strasznie długo się otwierają ::)

Offline maciekt1000

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 67
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Dyskusje o pięknie Warszawy
« Odpowiedź #13 dnia: 17 Maj 2013, 15:50:02 »
nie świruj, Warszawa jest tego warta i coś widać ;)
poza tym fotki idą z imageshacka- pomniejszone, oryginały ważą ponad 4Mb :)
a może za wolny komp lub net ;D

Offline fionotron

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 906
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Dyskusje o pięknie Warszawy
« Odpowiedź #14 dnia: 17 Maj 2013, 17:46:11 »
Dobrze że sum wrócił do wody - tak dalej trzymać Panowie Wędkarze!! - dzięki takim pozytywnym wędkarskim świrom Wiśle na odcinku warszawskim jeszcze są ponad 10kg sumy...
Niestety kłusownictwo wiślane stało się tak popularne że prawie że akceptowalne i niemożliwe do upilnowania na rzece... A sum cóż - nasz największy rybi drapieżnik zasługuje aby wyholowaniu go i zrobieniu szybkiej fotki wypuścić do wody... Jest dokumentacja a i jaka satysfakcja że w rzece pływa jeden - wypuszczony ''sum - wybraniec'' na wolność... I to słusznego już rozmiaru drapieżca...
Moim zdaniem jako pasjonata naszej rodzimej - endemicznej ichtiofauny powinno zostać wprowadzony  zapis o całkowitej całorocznej ochronie suma na całej długości Wisły...  A wtedy nasza rzeka była by porównywalną np. z renomowanymi rzekami europejskimi - łowiskami suma np.rzeką Ebro... 
Skoro Włosi i Hiszpanie już dawno pomyśleli i na ich rzekach od wielu lat sumów się nie zabija...A po udnym holu parę fotek - ''buziaczek'' i do wody...
Pozdro...