Infrastruktura rowerowa i sprawy lokalne > Sprawy urzędowe - pisma, wnioski i tym podobne.

Samochody jadące Puławską po poboczu i przez wysepkę dla pieszych

(1/6) > >>

Franc:
Co prawda filmowane z samochodu, bo mam dzień dziś ojca (znaczy odbieram córkę z przedszkola i muszę jeszcze dojechać do domu zanim syn wróci ze szkoły), ale zawsze:

--- Cytuj ---   Naczelnik
   Wydziału Ruchu Drogowego
   Komendy Stołecznej Policji
   Komenda Stołeczna Policji
   Wydział Ruchu Drogowego
   ul. Waliców 15
   00-865 Warszawa

Niniejszym pismem pragnę ponownie zwrócić Państwa uwagę na poważny problem samochodów jeżdżących poboczem oraz na wprost pasami przeznaczonymi do skrętu w prawo znajdującymi się w Warszawie, wzdłuż ulicy Puławskiej pomiędzy ulicami Bażancią, Jaskółczą i Karmazynową / Karczunkowską. Dotyczy to samochodów jadących w stronę Centrum Warszawy, w czasie porannego szczytu - mniej więcej od godziny 0630 do około godziny 0830. Wielu kierowców jadących w ten sposób, dojeżdżając do ul Karmazynowej wykonują skręt w prawo w sytuacji, gdy na sygnalizatorze jest wyświetlane czerwone światło, bez względu czy świeci się strzałka warunkowego skrętu czy nie, bez zatrzymania się w celu przepuszczenia pieszych znajdujących się w tym czasie na przejściu. Natomiast w sytuacji, gdy świeci się zielone światło do jazdy na wprost wciskają się na siłę w sznur prawidłowo jadących pojazdów wymuszając pierwszeństwo i stwarzając zagrożenie na drodze. Zdarzają się także wtedy przypadki przejeżdżania przez obszar wyłączony z ruchu na końcu wysepki dla pieszych na ul. Karmazynowej. Można również zaobserwować na skrzyżowaniu ul. Puławskiej z ul.  Kuropatwy bardzo niebezpieczne zachowanie kierowców polegające na przejeżdżaniu w poprzek znajdującej się tam wysepki dla pieszych w celu kontynuowania jazdy na wprost pasem dla włączających sie do ruchu i przystanek autobusowy a następnie poboczem.

Linki do filmów ilustrujących te negatywne zjawiska zamieszczonych na serwisie www.youtube.com:
http://youtu.be/E-fGo-WON6s
http://youtu.be/EyKe4ivsydo
http://youtu.be/uJaezjxjiU0
http://youtu.be/rHxFRUNQ81A
http://youtu.be/FBkeLL0yGss
Oryginalne filmy z racji na dużą objętość, mogę udostępnić do wglądu:
[mój adres]

Zawiadomienie o podobnej treści przesłałem wielokrotnie w latach ubiegłych i zgodnie z Ustawą o Dostępie do Informacji Publicznej proszę o informacje, jakie środki poza działaniami kontrolnymi podjęła Komenda Stołeczna Policji, ile mandatów i pouczeń wystawiono w ciągu ostatniego roku. Proszę o odpowiedź pocztą elektroniczną w terminie wynikającym z art. 35 KPA oraz informowanie mnie o dalszych działaniach podejmowanych w tej sprawie.

Z poważaniem
Franc R.P.R.

--- Koniec cytatu ---

I zastanawiam się czy pier.... fotopstryk także poprawia bezpieczeństwo w tym obszarze, bo przecież on stoi naprzeciwko tej rozjeżdżanej wysepki :D

MarioG:
Az obejrzałem bo ja wlasnie z Bazanciej wyjezdzam co rano i tez mnie wkrw bierze ze musze sie prosic o to zeby z niej wyjechac i czekac az mnie 'laskawie wpusci' taki lecacy poboczem... :)

Najgorsze jest to ze tam takich kombinacji alpejskich jest wiecej, Ci ktorzy skrecaja w prawo w Kuropatwy, potem rura boczna uliczka, albo przez stacje beznynowa, a potem licza ze ja ich bede wpuszczal na Bazancia zeby mogli wrocic na Pulawska :) Nie wiem... pewnie zyskuja dzieki tym swoim kombinacjom 5-10 dlugosci samochodu... zenada...

Franc:
MarioG: objechanie kilkunastu samochodów bocznymi uliczkami to trochę co innego niż jazda poboczem, pasami do prawoskrętów na wprost i w poprzek wysepki dla pieszych. To pierwsze jest w zasadzie legalne a drugie jest zupełnym wykroczeniem.
A wracając to prawda, ci co walą poboczem strasznie utrudniają wyjazd z Bażanciej.
Ciekawe co by było jakby się z takim jadącym poboczem /pasem do prawoskrętów stuknąć? "Jechał pasem do skrętu, myślałem, że będzie skręcał - mam prawo przypuszczać, że skoro postawiono fotopstryka, to jest bezpiecznie i wszyscy przestrzegają przepisów".

MarioG:
Wujek kiedys mial 15letniego Nissana Patrola wlasnie do takich celów, niestety sprzedał :(

Chamstwo i cwaniactwo jest wszędzie... takie same akcje dzieją się jak waracam Al. Krakowską na wysokości Decathlonu, też prawy pas, przejazd przez wyjazd z Deca, potem ciągną prosto, niby skręcają w prawo do Castoramy ale objazd wysepki, powrót na pas do skrętu w prawo i chamski wcisk przed inne stojące samochody. Kawałek dalej prawym do końca wyprzedzanie stojących i wcisk przed lub jak sie nie da to nawet na wprost przez zwężenie (niby do CKrakowska) i na wprost... nóż się otwiera... Mhroka rejony więc wie jak to wygląda :)

Swoim nie będe próbował, połowa to i tak pewnie służbówki więc ubezpieczyciel pokryje, a firma nie ma zniżek tak czy inaczej...

Brom:
Do kompletu brakuje jeszcze jadących chodnikiem za rowem, co także tam widywałem. Głównie dzięki takim sytuacjom na Puławskiej i czasowi spędzanemu w tych korkach mam składaka i jestem tu. :)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej