Autor Wątek: Kampinos i inne wyprawy rowerowe - fotorelacje  (Przeczytany 18341 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Fochna

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 94
  • Płeć: Kobieta
Odp: Kampinos i inne wyprawy rowerowe - fotorelacje
« Odpowiedź #15 dnia: 22 Kwi 2013, 09:59:48 »
@Fionotron
My z mieszczuchem w zeszłym roku nawet na Maraton Terenowy Blisko Otwocka się wybraliśmy :) Ale generalnie jako że udało mi się wygrać w zeszłym roku takoż Sedonę Gianta, która jest ciut bardziej terenowa... a przynajmniej koła ma grubsze ;) to planuję ją oswajać w tym roku. Tylko najpierw muszę odebrać z przechowania zimowego i oddać do serwisu na przegląd :)

@Tanawis
Na wypady z rowerem nie biorę lustra, bo za ciężkie. Jeżdżę z Minoltą Z10.

Offline maciekt1000

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 67
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Kampinos i inne wyprawy rowerowe - fotorelacje
« Odpowiedź #16 dnia: 22 Kwi 2013, 12:35:30 »
@Fochna
@maciekt1000
Zdjęcia rzeczywiście są bardzo fajne. Pochwalcie się jeszcze, jakimi aparatami je robiliście.

Jeśli chodzi o puszczę, to mnie ciągnie   :)  raczej w zachodnią jej część. Może dlatego, że drogi są tu bardziej urokliwe *) i mniej piaszczyste. A może po prostu, bo mniej znane. No i na szlaki bardziej te piesze, niż nasze rowerowe.
Ma też swój urok niepowtarzalny - puszcza nocą. Ale jest wtedy niestety jedno "ale". Bo zdjęcia plenerowe nie wychodzą, prawie wcale.


Sezon nadchodzi, jeszcze trochę szaro - ale w maju, czerwcu możemy zmontować jakiś konkretny wypad w zachodnie części Puszczy.

Zmieniliśmy trochę temat wątku, został rozszerzony o inne nasze wyprawy.

W weekend jeździłem w Nadbużańskim Parku Krajobrazowym - okolice Kamieńczyka. Tereny do jazdy jednak mocno ograniczone, w przeciwieństwie do kajakowania :) - Bug i Liwiec bardzo wylał.


żeremie bobrowe



 ;)

sąsiad może wędkować bezpośrednio z ganku

albo zdrzemnąć się w hamaku :o ;)


więcej fotek:
https://picasaweb.google.com/109068533604027809199/Kamienczyk21Kwietnia2013

@Tanawis
Na wypady z rowerem zabieram małe lustro. Jeżdżę z Nikonem D40
« Ostatnia zmiana: 22 Kwi 2013, 12:55:41 wysłana przez maciekt1000 »

Offline Fochna

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 94
  • Płeć: Kobieta
Odp: Kampinos i inne wyprawy rowerowe - fotorelacje
« Odpowiedź #17 dnia: 23 Kwi 2013, 11:58:17 »
Genialne zdjęcia...
na majówkę chcę sobie zrobić dwudniową wycieczkę Warszawa - Modlin - Serock - Wyszków - powrót na Białobrzegi - Warszawa (może umiarkowanie porywająca trasa, ale za to darmowy nocleg po drodze :) ), mam nadzieję że pogoda się poprawi, i będzie co wklejać...

Offline maciekt1000

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 67
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Kampinos i inne wyprawy rowerowe - fotorelacje
« Odpowiedź #18 dnia: 23 Kwi 2013, 12:39:27 »
Pogoda na majówkę zapowiada się malinowa 18-28C - przynajmniej w okolicach Wyszkowa cały przyszły tydzień.
A Twoją trasę możesz urozmaicić i z Wyszkowa odbić właśnie do Nadbużańskiego Parku Krajobrazowego - dojechać do Kamieńczyka asfaltem - 10km: tu łączy się Bug z Liwcem a stąd zaczyna się magiczny szlak brzegiem meandrującego Bugu. Prawie cały czas jedzie się lasami nad wodą aż do Szumina lub Wywłoki. Dalej szlakiem do Łochowa. A z Łochowa już jest pociąg albo dalej rowerem przez Urle, Jadów, Radzymin, Białobrzegi, Warszawa.
Mam działkę nad samym Bugiem i będę siedział a raczej kajakował, wędkował i rowerował cały przyszły tydzień ;)
Jak coś służę bardzo dokładnymi informacjami czy mapami topograficznymi okolicy.
Na zachętę kilka fotek z przed samej mojej działki :)
widok w lewo

widok w prawo

na wprost do rzeki 20m ;D



Offline persson

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 174
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Kampinos i inne wyprawy rowerowe - fotorelacje
« Odpowiedź #19 dnia: 23 Kwi 2013, 13:42:45 »
Jechałem w zeszłym roku w twoich okolicach http://www.endomondo.com/workouts/101561633/2609469 i chociaż trzymałem się bardziej asfaltu, ze względu na rower współ kompana, to tereny i tak zapamiętały mi się jako piękne, co zresztą widać na twoich fotach. Ja mam działeczkę nad Wkrą to w porównaniu do Bugu strumyczek, a i nie wije się tak pięknie jak Liwiec przynajmniej nie na moim odcinku :(.
Rzeki duuuuże w zeszłym tygodniu jechałem wzdłuż Świdra i Mieni i też nieźle powylewały, brzegi pozabierane, drzewa powywalane nieźle to wygląda.
Opisanego przez ciebie Kampinosu też ci pozazdrościłem i wybrałem się wczoraj przewietrzyć psa http://omegamaciek.netne.net/wycieczki%20rowerowe/ws-slideshow-private-non-commercial/deploy/template.html opisaną przez ciebie trasą.
Rzeczywiście jest sucho myślałem że będzie się trzeba utaplać, a tu miłe zaskoczenie.

Offline Fochna

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 94
  • Płeć: Kobieta
Odp: Kampinos i inne wyprawy rowerowe - fotorelacje
« Odpowiedź #20 dnia: 23 Kwi 2013, 14:21:47 »
Hmmm, u mnie też działka nad Bugiem (ale w zasadzie przy ujściu do Narwi) stąd pomysł. Może machnę sobie trzy dni...

Offline maciekt1000

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 67
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Kampinos i inne wyprawy rowerowe - fotorelacje
« Odpowiedź #21 dnia: 23 Kwi 2013, 14:43:58 »
@persson

fajne fotki ale nie kojarzę kilku miejsc (fotki za mostkami: polanka i szałas biwakowy), gdzie to??
co do Twojej wycieczki w mojej okolicy niestety ominąłeś najpiękniejszy odcinek -odbijając w Skuszewie ominąłeś cały mój magiczny odcinek.

Offline fionotron

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 906
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Kampinos i inne wyprawy rowerowe - fotorelacje
« Odpowiedź #22 dnia: 24 Kwi 2013, 02:29:37 »
Tam dosłownie przy tej wysokiej burcie burzańskiej ''zarejestrowanej'' na przynajmniej 2 waszych fotkach jest taki genialny odcinek czerwonego szlaku - (prawie że klasyczne MTB!!) biegnący pomiędzy drzewami i z strumyczkiem - Robiliśmy go w poprzednim roku późnym latem z Kolegami z Lajt Roweru V-25 (ten strumyczek tak mi się spodobał - ze przynajmniej 2 razy go przejeżdżałem. Zrobienie tego dosyć krótkiego - ale za to już technicznego odcinka ''tak na słusznej szybkości'' daje dużo terenowej satysfakcji...
Jeżeli tylko znajdę niecały dzień w tym rozbudowanym rowerowym roku - to na pewno wracę na ten szlak bo jest on warty nawet i kilku powtórek...
A co do ujścia Liwca do Bugu - to też ciekawe miejsce.. Kilkaset metrów od ujścia wszedłem w bardzo płytki Liwiec (na normalnym ustabilizowanym poziomie wody) z rowerem na barku... Nawet jakieś tam zdjęcia zastały zrobione...

P.S. A jeżeli chodzi o Lasy Legionowskie i lasy Chotomowskie to jest tam sucho ''jak pieprz'' I właśnie dlatego można bezkarnie - i to całymi godzinami - trenować sobie na korzeniach, piachach, podjazdach i ''singlach''. 
Pozdro... 

Offline persson

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 174
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Kampinos i inne wyprawy rowerowe - fotorelacje
« Odpowiedź #23 dnia: 24 Kwi 2013, 09:59:19 »
@persson

 nie kojarzę kilku miejsc (fotki za mostkami: polanka i szałas biwakowy), gdzie to??
Jechałem tak jak ty do Pociechy i tam jest ta polana, po prawej stronie, mniej więcej na przeciwko pomnika Jerzyków http://www.endomondo.com/workouts/179935903/2609469
Na mapie ta kreska przy pnkt 24 to zjazd na polanę. Stamtąd zielonym do Uroczyska Miny, a później żółtym w stronę Wólki.

Offline maciekt1000

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 67
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Kampinos i inne wyprawy rowerowe - fotorelacje
« Odpowiedź #24 dnia: 24 Kwi 2013, 11:49:47 »
@fionotron

Ten strumyk to rzeczka Wiliżanka, odcinek faktycznie świetny -obok całą masa bobrowych żeremi. Rok lub dwa temu rozgrywano tam odcinek chyba MTB Mazovia odcinek tzw. Łochowski.
Samo ujście Liwca do Bugu jest bardzo niebezpiecznym miejscem - płytki Liwiec wpada do głębokiego w tym miejscu wartkiego nurtu Bugu, tworzą się ruchome piaski, podwójne dna. Co roku topi się tam sporo osób. Dwa lata temu podchmielony tatuś wszedł tam z dwójką dzieci (dwóch 4 letnich chłopców bliźniaków)- woda po kostki. Weszli w połączenie nurtów i jednego z chłopców nurt mu wyrwał - wyłowiony po 3 dniach na główkach w Kamieńczyku. Wszystko działo się w wakacje, dookoła tłumy ludzi.
Odradzam tam kąpiele - miejsce cudne ale zdradzieckie.

@persson

jasne, przecież jadę zawsze obok ale jakoś nigdy nie staję tam.
« Ostatnia zmiana: 24 Kwi 2013, 11:55:57 wysłana przez maciekt1000 »

Offline fionotron

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 906
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Kampinos i inne wyprawy rowerowe - fotorelacje
« Odpowiedź #25 dnia: 24 Kwi 2013, 14:45:47 »
@fionotron

Ten strumyk to rzeczka Wiliżanka, odcinek faktycznie świetny -obok całą masa bobrowych żeremi. Rok lub dwa temu rozgrywano tam odcinek chyba MTB Mazovia odcinek tzw. Łochowski.
Samo ujście Liwca do Bugu jest bardzo niebezpiecznym miejscem - płytki Liwiec wpada do głębokiego w tym miejscu wartkiego nurtu Bugu, tworzą się ruchome piaski, podwójne dna. Co roku topi się tam sporo osób. Dwa lata temu podchmielony tatuś wszedł tam z dwójką dzieci (dwóch 4 letnich chłopców bliźniaków)- woda po kostki. Weszli w połączenie nurtów i jednego z chłopców nurt mu wyrwał - wyłowiony po 3 dniach na główkach w Kamieńczyku. Wszystko działo się w wakacje, dookoła tłumy ludzi.
Odradzam tam kąpiele - miejsce cudne ale zdradzieckie.

@Maciekt1000

Dziękuję z informację...
Ale ciekawa nazwa - Wiliżanka    ...
Fajnie że na tym forum mogę się czegoś ciekawego dowiedzieć...
Tak się składa że jestem fanem małych strumyczków, potoków, ciurków, Polskich rzek, jezior ekosystemów i biocenoz wodnych, ichtiologii, hydrologii, wędkarstwa...
Ten krótki odcinek burtowy - jest jednym z ciekawszych odcinków MTB - na pewno znajduje się mojej  pierwszej piątce najbardziej wyczesanych mazowieckich wariantów MTB (np. szlaki doliny Mieni, czy doliny Świdra - jako części składowe ''Krwawej Pętli'', czy np. maskryczne i sztywne podjazdy - takie piaszczysto - korzenne w Kampinosie - zresztą pisałem już o takim jednym z nich - na tym forum)
 
A to w sumie to bardzo dobrze że przypomniałeś mi ten Łochów...
Jeżeli chodzi o maraton MTB w Łochwie - to w poprzedniej letniej edycji Mazovii MTB na pewno jego nie było  - mógł być u konkurencji w Poland Baiku...
Być może w tym roku będzie w Poland Baiku... Muszę sprawdzić... Jeżeli dobrze skojarzyłem to chciałbym wystartować i przejechać ten wyczesany odcinek ale tak w realiach rywalizacji zawodniczej...

Słuchaj bardzo dobrze że napisałeś o tym ujściu Liwca... Tam na samym ujściu Liwca do Bugu jest bardzo niebezpiecznie i zdradliwie - tam jest oznaczenie i na samej granicy płytkiego Liwca i głębokiego Bugu jest taki denny próg - swoista przykosa.
To nic że świetnie pływam, a w woderach wchodziłem już w różne dziwne rzeczne miejsca (np. na środek Wisły po stronie praskiej i to jeszcze w nocy) to Tam (od strony Liwca) za żadne skarby nie podszedłbym do tej granicy, a w ogóle to nie wchodził bym tam do wody...

P.S. A spływy kajakowe - takie kilkudniowe są super fajne - szczególnie jak można obozować tak ''na dziko'' i kończyć pracowity dzień ogniskiem wśród głuszy - i małą szklaneczką winka tak dla dobrego trawienia...
Pozdro.
« Ostatnia zmiana: 24 Kwi 2013, 14:47:31 wysłana przez fionotron »

Offline maciekt1000

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 67
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Kampinos i inne wyprawy rowerowe - fotorelacje
« Odpowiedź #26 dnia: 17 Maj 2013, 13:31:47 »
w środę Kampinos - tym razem od drugiej strony: z Bielan przez las Młociny, Łomianki i Dziekanów Leśny

nad jeziorkiem dziekanowskim kolesie otworzyli wyciąg wakeboardingowy - 40zł za 1h


dalej przez S7 do Dziekanowa Leśnego




marny odcinek w lesie łęgowym - ciek wodny- mokro i chmary komarów





mogilny mostek



jagodowe szaleństwo



i inne takie





karczmisko i wiatrołomy - sucho i pełna lampa





Palmiry





czarny szlak na Truskaw



powrót do Warszawy -dalej na Starówkę, na Chmielnej - mistrz ulicy, oryginał -Czarny Roman ;D





wiosenny Kampinos -czarowny, jedyny minus to komary (albo jakiś spray albo jechać nonstop)

więcej tu:
https://picasaweb.google.com/109068533604027809199/Kampinos15Maj2013?authkey=Gv1sRgCJKA7vT75pWCXg

« Ostatnia zmiana: 17 Maj 2013, 13:34:06 wysłana przez maciekt1000 »

Offline maciekt1000

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 67
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Kampinos i inne wyprawy rowerowe - fotorelacje
« Odpowiedź #27 dnia: 20 Maj 2013, 13:31:53 »
W weekend Nadbużański Park Krajobrazowy - kajak i rower, pięknie - woda jeszcze bardzo wysoka, łąki w większości zalane lub schną i błocko - masakrycznie dużo komarów i meszek.




















reszta:

https://picasaweb.google.com/109068533604027809199/20Maja2013?authkey=Gv1sRgCKXlg9rAurvVCg
« Ostatnia zmiana: 20 Maj 2013, 13:33:58 wysłana przez maciekt1000 »

Offline maciekt1000

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 67
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Kampinos i inne wyprawy rowerowe - fotorelacje
« Odpowiedź #28 dnia: 02 Paź 2013, 15:10:44 »
Wczoraj wyprawa do Kampinosu


Z Truskawia do Mariewa Budy - czarodziejska, sielska osada







dalej na Zaborów, Mogiłę Powstańców, Karczmisko i na przełaj przez las do Truskawia














Wyprawa bardziej fotograficzno - grzybowa ale naturalnie na rowerze, szlaki suche - jesień magiczna, kolory bajkowe, grzybów zatrzęsienie... naprawdę polecam póki są liście na drzewach i nie ma błota.

Offline maciekt1000

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 67
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Kampinos i inne wyprawy rowerowe - fotorelacje
« Odpowiedź #29 dnia: 04 Paź 2013, 12:22:51 »
Cmentarz żydowski w Warszawie - magiczny, trochę przerażający









zderzenie z teraźniejszością