Autor Wątek: Jak sobie radzicie z utrzymaniem formy w zimie?  (Przeczytany 23784 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kaczor1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 734
    • www.kaczor2.blogspot.com
Odp: Jak sobie radzicie z utrzymaniem formy w zimie?
« Odpowiedź #45 dnia: 11 Gru 2012, 12:16:18 »
Opony z kolcami może i fajna rzecz.
Ale czy to nie jest troche przerost formy nad treścią?
Czy przerost? Nie sądzę.  Wszystko zależy od tego w jakich warunkach jeździmy. Kolce są na lód a nie na śnieg,  więc jeśli nasze trasy są jedynie zaśnieżone, to zakup takich opon będzie nieuzasadnionym wydatkiem. Należy też zwrócić uwagę, że mamy kilka typów tych opon, czyli można je dobrać do swoich potrzeb.
 
IX Zlot Rowerów Poziomych Bełchatów 2016


"30 ucisków 2 wdechy. Bo poza życiem w internecie istnieje to prawdziwe, które czasem na chwilę się zatrzymuje"
Autor nieznany

GFM

  • Gość
Odp: Jak sobie radzicie z utrzymaniem formy w zimie?
« Odpowiedź #46 dnia: 11 Gru 2012, 17:44:11 »
Opony z kolcami może i fajna rzecz.
Ale czy to nie jest troche przerost formy nad treścią? w niedziele mała grupa zapaleńców zebrała się i zrobiła tak ze 40km po dziwnych miejscach w okolicach ursynowa/wilanowa/lasu kabackiego, po 'czystych' chodnikach/asfalcie zrobilismy może z 5% z tego, reszta po dziwnych ścieżkach/polach/singletrack'ach itp... -10st było, śniegu było, w wielu miejscach dziewiczy :)

Wrażenia - Ci, którzy mieli opony terenowe typowe (Schwalbe NN, Geax Saguaro, Schwalbe Jimmy, itp.) jechali absolutnie bezproblemowo, ja na swoich łysych semislickach dawałem radę, chociaż rzeczywiście walka na niektórych podjazdach o trakcje, na zjazdach o hamowanie, na zakrętach w lesie o utrzymanie kierunku była... ale podróż bez strat w ludziach i sprzęcie więc udana...

Czy kolce by pomogły - mi na pewno, im być może... ale czy chciałbym je mieć na stałe w 'oponach zimowych' zakładając, że takie trasy robie raz w tygodniu, a reszta po raczej 'przejezdnych' drogach w mieście: NIE.

To moje 3gr. w dyskusji :)

Mario:
a łańcuszki (przy założeniu, że masz tarczówki) to byś sobie założył na taką wyprawę?

Offline MarioG

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 355
  • Płeć: Mężczyzna
Re: Jak sobie radzicie z utrzymaniem formy w zimie?
« Odpowiedź #47 dnia: 11 Gru 2012, 19:19:13 »
na ta przejazdzke bo to żadna wyprawa była, nie...

gdybym jechał w jakieś góry i wiedzial o ilości pojazdów/zjazdów to wziąłbym opony z terenowym bieznikiem nowe mocne i dałoby radę..
W internecie każdy może być kim chce. To dziwne, że tak wielu wybiera bycie durniem...

Offline fionotron

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 906
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jak sobie radzicie z utrzymaniem formy w zimie?
« Odpowiedź #48 dnia: 11 Gru 2012, 23:08:21 »
 Moim skromnym zdaniem przejechanie ok. 40km w śniegu i w temp ok. minus 10st celcjusza to jest już słuszny dystans    :)   .

@MarioG
A zaraz pojedziesz w zimowej edycji Mazovii    :)   .
Prawda?

P.S. Bardzo lubię takie zimowe przejazdy    :)    .   
« Ostatnia zmiana: 11 Gru 2012, 23:11:18 wysłana przez fionotron »

Offline Savil

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 386
  • Płeć: Kobieta
  • Cylon i lasombra
    • http://savil.bikestats.pl/
Odp: Jak sobie radzicie z utrzymaniem formy w zimie?
« Odpowiedź #49 dnia: 13 Gru 2012, 16:07:17 »
Dobra, to jeszcze mi powiedzcie cwaniaki co robicie z tym błotem, które litrami wypływa spod błotników w domu? Ja wyłożyłam podłogę gazetami, ale tak codziennie raczej nie będzie mi się chciało.

Na klatce schodowej rozkładam gazety i przypinam rower do obcieknięcia. Jak obcieknie wraca do mieszkania, a gazety składam i kładę na kaloryferze, żeby wyschły. [nie chce mi się każdorazowo szukać nowych, nie mam tyle]
Na szczęście sąsiedzi co jakiś czas zastawiają czymś klatkę schodową, ja wtedy nie marudzę, to oni nie czepiają się mojej działalności :)

Offline kultowy

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 310
  • Płeć: Mężczyzna
  • ...tylko jak krzyk cichnie przyjaźń
Odp: Jak sobie radzicie z utrzymaniem formy w zimie?
« Odpowiedź #50 dnia: 13 Gru 2012, 18:41:17 »
i ja zostawiam rower do obcieknięcia, gazet nie podkładam - jak już wszystko spłynie wychodzę z kubełkiem i mopem i wszystko ładnie po sobie sprzątam. taki porządny ze mnie sąsiad ;-)

gorzej mam w pracy - wszędzie pierońskie wykładziny :( w poniedziałek zanim zdążyłem naszykować karton ściekło mi co nieco z łańcucha i mam teraz obrzydliwą plamę na środku czytelni :-/ mój instytut jest w trakcie remontu i mam dostać nowe pomieszczenia - będę usilnie lobbował za płytkami albo w najgorszym przypadku za linoleum.
pozdrawiam,
grzech aka straszny bibliotekarz

Offline petek

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 45
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jak sobie radzicie z utrzymaniem formy w zimie?
« Odpowiedź #51 dnia: 14 Gru 2012, 13:12:28 »
i ja zostawiam rower do obcieknięcia, gazet nie podkładam - jak już wszystko spłynie wychodzę z kubełkiem i mopem i wszystko ładnie po sobie sprzątam. taki porządny ze mnie sąsiad ;-)

Ja robię dokładnie tak samo. Jak dotąd nikt nie miał pretensji.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jak sobie radzicie z utrzymaniem formy w zimie?
« Odpowiedź #52 dnia: 14 Gru 2012, 17:19:22 »
i ja zostawiam rower do obcieknięcia, gazet nie podkładam - jak już wszystko spłynie wychodzę z kubełkiem i mopem i wszystko ładnie po sobie sprzątam. taki porządny ze mnie sąsiad ;-)

gorzej mam w pracy - wszędzie pierońskie wykładziny :( w poniedziałek zanim zdążyłem naszykować karton ściekło mi co nieco z łańcucha i mam teraz obrzydliwą plamę na środku czytelni :-/ mój instytut jest w trakcie remontu i mam dostać nowe pomieszczenia - będę usilnie lobbował za płytkami albo w najgorszym przypadku za linoleum.

Jest prosty sposób. Kup kawałek wykładziny PCV, zawieź do roboty i zostaw na stałe. Wystarczy 2 x 1 m by rower się zmieścił. Jak brzegi zawiniesz do góry i przybijesz/przykleisz jakoś, to już na zawsze będziesz miał spokój z wodą co spływa i brudzi.

Innym rozwiązaniem jest przypinanie roweru przed budynkiem. Tam na pewno nie ma wykładzin ;)
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)