Autor Wątek: Jak sobie radzicie z utrzymaniem formy w zimie?  (Przeczytany 23795 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline fionotron

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 906
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jak sobie radzicie z utrzymaniem formy w zimie?
« Odpowiedź #15 dnia: 30 Paź 2012, 14:04:24 »
Od Bożego Narodzenia do wiosennych roztopów - zdecydowanie ROWER STACJONARNY.
Szkoda mi dwukołowca trzymać cały dzień na mrozie (parkowanie w czasie jazdy do pracy), szkoda też moich kości, gdy lód ścina glebę i orła można wywinąć nawet na butach.

@Rano1

W sumie to NiE musiałeś napisać "rower stacjonarny" z DUŻYCH LITER, wiesz?
 
A wziąłeś pod uwagę to że można po prostu mieć dwa rowery - jeden lepszy na sezon wiosenno - letni i wczesno - jesienny, ten drugi z troszkę gorszym osprzętem na póżno - jesienno i zimowe jeżdżenie    :)  ?
Co do wywrotek to pewnie że przytrafiają się one częściej niż w sezonie wiosenno - letnim. Moim zdaniem wystarczy tylko ten fakt zaakceptować i po prostu bardziej uważać    :)   .
A do tego warunkach "mocno - zimowych", to można sobie przećwiczyć "rowerowe pady", a w sezonie wiosenno - letnim (i to nie tylko na zawodach!) to jak znalazł     ;)     !     

Offline Savil

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 386
  • Płeć: Kobieta
  • Cylon i lasombra
    • http://savil.bikestats.pl/
Odp: Jak sobie radzicie z utrzymaniem formy w zimie?
« Odpowiedź #16 dnia: 31 Paź 2012, 00:35:02 »
Dwa rowery - dobrze by było, ale już kompletnie nie miałabym gdzie trzymać ;) Kto był u mnie ten wie, jakim problemem w korytarzu jest już jeden rower.

Na większy mróz smaruję twarz tłustym kremem [jakimkolwiek], albo narciarskim [jeśli akurat mam].
Narty przyzwyczaiły mi twarz do mrozu, poza tym nie lubię zasłaniać.
Żeby nie świecić jak psu... nic, to po posmarowaniu twarzy, "gorszym" puszkiem przykładam [nie przecieram] puder i jest dobrze :) O tym też powiem na warsztatach na ŚC ;)

Offline fionotron

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 906
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jak sobie radzicie z utrzymaniem formy w zimie?
« Odpowiedź #17 dnia: 31 Paź 2012, 14:08:49 »
No tak taki tłusty krem jest ważny, a podczas naprawdę silnych mrozów, nawet bardzo ważny   :)  .
Też nie lubię mieć czegoś takiego na twarzy, ale jeszcze bardziej nie lubię mieć podrażnionej, albo jeszcze gorzej odmrożonej skóry twarzy. Zawsze najbardziej marznie mi nos ale nie jest to coś odkrywczego.

GFM

  • Gość
Odp: Jak sobie radzicie z utrzymaniem formy w zimie?
« Odpowiedź #18 dnia: 31 Paź 2012, 15:11:42 »
Nie dość, że krem to jeszcze puder na wierzch?
Chyba się nie przekonam.

Offline fionotron

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 906
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jak sobie radzicie z utrzymaniem formy w zimie?
« Odpowiedź #19 dnia: 31 Paź 2012, 16:16:24 »
Tez chyba pudru nie będzie mi dane wypróbować    :)    .

Offline Savil

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 386
  • Płeć: Kobieta
  • Cylon i lasombra
    • http://savil.bikestats.pl/
Odp: Jak sobie radzicie z utrzymaniem formy w zimie?
« Odpowiedź #20 dnia: 07 Lis 2012, 22:31:49 »
Puder tylko dla tych, którzy/które nie chcą, żeby im nos świecił ;)

Offline MarioG

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 355
  • Płeć: Mężczyzna
Re: Jak sobie radzicie z utrzymaniem formy w zimie?
« Odpowiedź #21 dnia: 07 Lis 2012, 22:53:33 »
ale swiecenie jest bardzo ważne szczególnie zimą kiedy zmrok tak szybko zapada...
W internecie każdy może być kim chce. To dziwne, że tak wielu wybiera bycie durniem...

Offline fionotron

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 906
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jak sobie radzicie z utrzymaniem formy w zimie?
« Odpowiedź #22 dnia: 08 Lis 2012, 14:26:29 »
A mi tam nos może i świecić   ;)   
Zawsze to jakieś dodatkowe oświetlenie drogi, prawda     ;)   ?   

Offline uasic

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 169
  • Płeć: Kobieta
Odp: Jak sobie radzicie z utrzymaniem formy w zimie?
« Odpowiedź #23 dnia: 09 Gru 2012, 15:50:43 »
Dobra, to jeszcze mi powiedzcie cwaniaki co robicie z tym błotem, które litrami wypływa spod błotników w domu? Ja wyłożyłam podłogę gazetami, ale tak codziennie raczej nie będzie mi się chciało.

Offline wildzi

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 679
  • Płeć: Mężczyzna
  • Z Masą od września 2008. W Zabezpieczeniu od 2011.
Odp: Jak sobie radzicie z utrzymaniem formy w zimie?
« Odpowiedź #24 dnia: 09 Gru 2012, 16:55:35 »
Mam na to bardzo prosty sposób.
- Gdy podjedziesz pod swoją klatkę otrzep, omieć rower z całego śniegu. Można do tego użyć szczotki (peatent Savil), pędzla itp.
- Postukaj w błotniki aby tam nagromadzony śnieg i błoto wypadły. Dopiero wtedy wprowadź rower do klatki. Gdy już jesteś przy drzwiach do mieszkania postaw rower na nóżce, a sama w tym czasie otwórz drzwi, wnieś bagaże, zdejmij kurtkę itp.
- W tym czasie rower na klatce trochę odtaje i część błotka skapnie na posadzkę klatki. Można sobie zaoszczędzić sprzątania klatki podkładając już tu gazety.
-Teraz dopiero rowerek wnieś do mieszkania na swoje miejsce ustawiając go na gazetach:)
- Nie zapomnij przetrzeć łańcuch i obręcze jeśli masz v-brake.
I jestem tatą po raz drugi!

Offline reneva

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 124
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jak sobie radzicie z utrzymaniem formy w zimie?
« Odpowiedź #25 dnia: 09 Gru 2012, 18:31:04 »
Dla mnie to będzie pierwsza zima na rowerze, ale od kiedy rzuciłam treningi innego sportu i wzrosło ryzyko, że mój tyłek kształtem dopasuje się do fotela od komputera czuję się zmotywowana.

Przed chwilą rozmawiałam z kumplem, który jeździł długie lata rowerem do szkoły (cały rok, bo nie miał alternatywnego transportu) i twierdzi, że nawet na slickach dało radę, ale jest też coś dla amatorów robótek ręcznych w garażu: s2nters - kolcowanie opony - tutorial

Takie wielkie śruby? ??? Wybacz, nie wyobrażam sobie czegoś takiego w rowerze.
Ale jeśli komuś niestraszne języki obce, to znajdzie się i coś rowerowego ;): How to Stud Your mountain bike tire for ice and snow
A i roboty zdaje się być trochę mniej ;D

Mam tylko jedno "ale" co do tego materiału... Facet najpierw dziurawi oponę śrubokrętem (4:05), a dopiero potem wkręca wkręty. Czy ktoś z tutaj obecnych może potwierdzić lub rozwiać moje obawy, że wkręcanie się w taką gotową dziurkę, a nie w nienaruszoną gumę, może spowodować łatwe wypadanie/wbijanie wkrętów w dętkę?

Offline uasic

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 169
  • Płeć: Kobieta
Odp: Jak sobie radzicie z utrzymaniem formy w zimie?
« Odpowiedź #26 dnia: 09 Gru 2012, 21:30:15 »
@Wildzi

Będzie z tym omiataniem go trochę gimnastyki, bo wjeżdżam do piwnicy bo nieodśnieżonym podwórku. BTW idę zobaczyć ile tego błota spłynęło.

Update: nie jest aż tak źle jak myślałam.

@reneva

On to robił w motocyklowym kole, więc miał wielkie.
« Ostatnia zmiana: 09 Gru 2012, 21:55:08 wysłana przez uasic »

JURO

  • Gość
Odp: Jak sobie radzicie z utrzymaniem formy w zimie?
« Odpowiedź #27 dnia: 09 Gru 2012, 21:51:31 »
Ja zakończyłem jazdy w tym roku wraz z ostatnią Masą. Rower po pełnym serwisie wisi i odpoczywa na ścianie. Ja będę stosował poranną gimnastykę ,a wieczorkiem po pracy siłka + masaż. (ewentualnie sauna). natomiast formę będę budował od masy w marcu. I tyle...

Offline fionotron

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 906
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jak sobie radzicie z utrzymaniem formy w zimie?
« Odpowiedź #28 dnia: 09 Gru 2012, 22:43:26 »
Ja zakończyłem jazdy w tym roku wraz z ostatnią Masą. Rower po pełnym serwisie wisi i odpoczywa na ścianie. Ja będę stosował poranną gimnastykę ,a wieczorkiem po pracy siłka + masaż. (ewentualnie sauna). natomiast formę będę budował od masy w marcu. I tyle...

Do tego''zestawiku'' polecił bym jeszcze chodzenie w równym i mocnym tempie i to niezależnie od pogody i spokojne bieganie. Do tego bym jeszcze dołączył basen. Chodzenie i biganie można zamienić na szusowanie na nartach biegowych.
Jeżeli chodzi o ''gimnastykę'' to tu postawił bym głównie na pompki - można je wykonywać na dziesiątki sposobów. Do tego wszystkiego można wpleść okazyjne zimowe przejazdy rowerowe i to w śniegu - jeżeli nie chce się spędzać całego roku na siodełku - co dla większoszości może byc wyzwaniem    :)    .

Offline reneva

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 124
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jak sobie radzicie z utrzymaniem formy w zimie?
« Odpowiedź #29 dnia: 10 Gru 2012, 05:00:42 »
On to robił w motocyklowym kole, więc miał wielkie.

Zauważyłem ;) Jak na coś odpowiadam, to staram się z tym zapoznać.
Wydaje mi się, że stosowanie kół bezdętkowych nie jest aż tak powszechne, dlatego bezzwłocznie podzieliłem się innym, bardziej skierowanym do rowerzystów, materiałem :)
(BTW sam mam takie plany. Jak skończę, to chętnie podzielę się doświadczeniami)


A w międzyczasie, natknąłem się jeszcze na takie cudo: https://9gag.com/gag/6029612.
Mają ludzie fantazję :D