Autor Wątek: Nawierzchnia DDRek  (Przeczytany 2841 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Kenneth

  • Gość
Nawierzchnia DDRek
« dnia: 17 Paź 2012, 17:40:10 »
Nie wiem czy tylko mi się wydaje (ale chyba nie), ale coś w tych budowanych DDRach jest nie tak... Czy tylko ja odnoszę takie dziwne wrażenie, że są one z jakiejś gorszej jakości warstwy bitumicznej? Asfaltu? Bo czy to jest Bitwy Warszawskiej czy też Popularna - mam wrażenie jakbym jechał po nawierzchni niewalcowanej, ale wyklepywanej przez ludzi z łopatkami do piasku. Dziwne pofałdowania, jakieś miejsca z dołkami i pofalowaniami. Nie wiem czy te części nawierzchni powstały przy jej układaniu czy zostały zniszczone przez ruch pojadów urzędów zajmujących się oczyszczaniem miasta (sic!!!), ale jak my, rowerzyści mamy z tego korzystać, skoro jakość tego chwilami jest podobna lub gorsza niż kostki dauna?
A może ta nawierzchnia jest układana z byle czego? Jakieś odpady czy co?

GFM

  • Gość
Odp: Nawierzchnia DDRek
« Odpowiedź #1 dnia: 17 Paź 2012, 18:58:48 »
A widziałeś walce do zagęszczania asfaltobetonu?
Te które mieszczą się na ścieżkach są wąskie i małe,
więc i ich nacisk jest znacznie mniejszy niż tych poważnych.
To jedna z potencjalnych przyczyn.
Być może najmniej istotna.

Offline petek

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 45
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nawierzchnia DDRek
« Odpowiedź #2 dnia: 17 Paź 2012, 20:28:53 »
DDR na Moście Północnym też jest z odpadów. Niemniej nim dłużej nią jeżdżę tym mniej to zauważam. ;)

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nawierzchnia DDRek
« Odpowiedź #3 dnia: 18 Paź 2012, 16:17:00 »
Przede wszystkim problemem może być podbudowa. Jak jest słaba, ddr będzie się falować i zapadać, choćby była z cud asfaltu.

Po drugie, asfalt na DDR zawsze będzie słabszy niż na jezdni. Jezdnie robi się pod 11,5 T na oś i asfalt ma 3 warstwy. Na drodze rowerowej masz 3-4cm asfaltu, o niższej nośności.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline oelka

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 328
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kolej na rower
Odp: Nawierzchnia DDRek
« Odpowiedź #4 dnia: 18 Paź 2012, 16:36:26 »
A widziałeś walce do zagęszczania asfaltobetonu?
Te które mieszczą się na ścieżkach są wąskie i małe,
więc i ich nacisk jest znacznie mniejszy niż tych poważnych.
To jedna z potencjalnych przyczyn.
Być może najmniej istotna.
Ten sam sprzęt używany jest przy asfaltowaniu torowisk. I wówczas jakoś może być równo. Na przykład na Nowowiejskiej.
Jak się chce to można zrobić równo, tylko że wykonawcy na tym nie zależy a inwestor nie sprawdza dokładnie podczas odbiorów.
Krzysztof Olszak

oelka.a.yahoo.com (.a. = @)
http://oelka.bikestats.pl/

Kenneth

  • Gość
Odp: Nawierzchnia DDRek
« Odpowiedź #5 dnia: 18 Paź 2012, 19:27:55 »
@oelka - no i po tych DDRach czasami muszą przejechać dostawczaki czy inne samochody niekoniecznie osobowe służb oczyszczania. Tak jak ostatnio (znowu!) widuję na Dźwigowej.
Notabene a propos tej DDRki na tej ulicy - prorokuję, że przy tej częstotliwości co tam się pojawiają te pojazdy to za 2-3 lata będzie g...o a nie DDR. Będzie rozjeżdżone asfaltowe coś z koleinami jak na jakiejś "katowickiej"...