Autor Wątek: Problem z lancuchem?  (Przeczytany 5973 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Adbej21

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 188
  • Płeć: Mężczyzna
Problem z lancuchem?
« dnia: 14 Paź 2012, 12:31:59 »
Czy ktos moze wiedziec jak zrobic aby lancuch podczas jazdy nie zaglosno strzykal bo jak ja pedalowalem wczoraj to bardzo glosno mi strzelil co jest tego powodem?
Chce aby ten lancuch wogule mi nie strzelal a mam juz przejechane 7tys.km.
Myslicie ze powodem strzelania lancucha jest poprostu jego wymiana bo sie rozciagnal juz.
Chce aby moj lancuch wspolgral z przeutkami przednimi a mam takie shimano deore slx,shimano deore
przezutka tylnia shimano deore.
Czy jest taki owy lancuch deora wogule dostepny w serwisach rowerowych a sprzedaja tylko lancuch srama i wtedy nie jest taki kompatybilny a musi byc deora aby precyzyjnie pracowal i zeby juz nie bylo zadnych problemow. 

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Problem z lancuchem?
« Odpowiedź #1 dnia: 16 Paź 2012, 07:49:03 »
Wymienić. Łącznie z kasetą z tyłu, a być może także z blatami korby z przodu.

Praca domowa dla Ciebie:
- napisz na kartce 100 razy na kartce "PRZERZUTKA TYLNA",
- napisz 200 razy "W        OGÓLE",
- napisz 500 razy "następny post pisany na odwal się, bez sprawdzenia ortografii, polskich znaków i interpunkcji, nie zostanie zaakceptowany".

Dziękujemy za współpracę w imieniu Grupy Trzymającej Forum :-)
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

GFM

  • Gość
Odp: Problem z lancuchem?
« Odpowiedź #2 dnia: 16 Paź 2012, 08:38:40 »
Adaś! przedmasówka pojutrze. Weź na wstrzymanie.

Kenneth

  • Gość
Odp: Problem z lancuchem?
« Odpowiedź #3 dnia: 16 Paź 2012, 13:28:40 »
1. Przerzutka.
2. Tylna.
3. W ogóle.
4. Tam na dole po napisaniu posta (nawet w szybkiej odpowiedzi) masz guzik "Sprawdź ortografię". Klikaj go przynajmniej 1 raz po napisaniu posta, a przed jego wysłaniem. Grupa Trzymająca Forum będzie ci na pewno wdzięczna, a i oszczędzisz sobie złośliwych komentarzy.

Poza tym po 7k km to ja w poziomce się zastanawiam nad wymianą kasety i łańcucha, a ty Adbej powinieneś myślec o tym po max 1-2k km w zależności od tego jak jeździsz... Czy mierzyłeś łańcuch tak w ogóle w jakimś serwisie? Może czas się udać gdzieś, aby wymienili?

Offline fionotron

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 906
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Problem z lancuchem?
« Odpowiedź #4 dnia: 16 Paź 2012, 16:04:23 »
@Raffi

Co do porady dotyczącej strzelającego łańcucha to oczywiście się z Tobą zgadzam   :)  .

Jeżeli chodzi o Twoje "metody wychowawcze", to może pomyśl zupełnie o czymś innym, bo nie jesteśmy w szkole i Twoja "jedynie słuszna propozycja" w tym przypadku na nic się zda.

Pozdrawiam. I życzę owocnych przemyśleń i wniosków    :)    .
« Ostatnia zmiana: 16 Paź 2012, 18:51:01 wysłana przez fionotron »

Offline Petro4_

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 649
  • Płeć: Mężczyzna
    • Grupa Bródnowska
Odp: Problem z lancuchem?
« Odpowiedź #5 dnia: 16 Paź 2012, 21:11:27 »
Adam, twój rower przebywa średnio 5 dni w miesiącu w serwisie. Włożyłeś w niego już tyle kasy, że mógłbyś mieć całą flotę takich rowerów. Jadąc, majdrujesz bez przerwy i przekładasz biegi na skrajne kombinacje. Przyczynia się to do szybkiego niszczenia napędu.

Druga sprawa - to jest tylko mechanizm, nic nie jest idealne zawsze coś puknie stuknie - ty wyolbrzymiasz co już podchodzi pod urojenia i tylko napędza twój stan. Normalny człowiek nie patrzy na takie bzdety. Zamiast ciągłego zastanawiania się podczas jazdy nad każdym odgłosem z napędu powinieneś się skupić nad tym co się dzieje wokół Ciebie na ulicy nim spowodujesz kolejna groźną sytuacje.

Powinieneś się wziąć bardziej za siebie a rower zostaw w spokoju bo jest z nim jak najbardziej w porządku. Nie mówiąc o tym że każdy serwisant powie Ci, że masz zepsuty rower by tylko nabić sobie kobzę wykorzystując Twoją naiwność.

Nocna Masa Krytyczna. 2 sobota miesiąca,    godz. 24:00 - nocnamasa.pl

Offline fionotron

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 906
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Problem z lancuchem?
« Odpowiedź #6 dnia: 17 Paź 2012, 15:23:09 »


@Adbej21
Jeżeli masz nadal problemy z napędem to może przyjedz wcześniej na Piątkową Masę Krytyczną a może któryś z  życzliwszych Tobie kolegów rowerzystów wytłumaczy, co mu dolega. Może nawet uda się wyeliminować ten defekt    :)    .
Pozdro.

Savil Posprzątałam wątek, więc usunęłam część będącą odpowiedzią na obecnie nieistniejące posty.
« Ostatnia zmiana: 21 Paź 2012, 23:38:19 wysłana przez Savil »

Kenneth

  • Gość
Odp: Problem z lancuchem?
« Odpowiedź #7 dnia: 17 Paź 2012, 16:07:54 »
@fionotron - wyeliminować od ręki na WMK to tak się nie da... Jeśli faktycznie jest zużyty lańcuch to trzeba wymienić i jego i zapewne kase?ę, a to oznacza dłuższy pobyt w serwisie jak znam życie...

Offline Petro4_

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 649
  • Płeć: Mężczyzna
    • Grupa Bródnowska
Odp: Problem z lancuchem?
« Odpowiedź #8 dnia: 17 Paź 2012, 16:08:45 »
@Adbej21
Jeżeli masz nadal problemy z napędem to może przyjedz wcześniej na Piątkową Masę Krytyczną a może któryś z  życzliwszych Tobie kolegów rowerzystów wytłumaczy, co mu dolega. Może nawet uda się wyeliminować ten defekt    :)    .
Pozdro.

Gdyby tylko nie ten problem, że kolega ma zawsze problem z napędem :)
Nocna Masa Krytyczna. 2 sobota miesiąca,    godz. 24:00 - nocnamasa.pl

Offline fionotron

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 906
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Problem z lancuchem?
« Odpowiedź #9 dnia: 17 Paź 2012, 16:24:12 »
@fionotron - wyeliminować od ręki na WMK to tak się nie da... Jeśli faktycznie jest zużyty lańcuch to trzeba wymienić i jego i zapewne kasę, a to oznacza dłuższy pobyt w serwisie jak znam życie...

@Kenneth
"Znasz życie"    :)   .

To że jeżeli będzie trzeba wymienić kasetą to pewnie że nie da się tego zrobić od ręki i na Pl. Zamkowym. Wymiana całego napędu - to potrwa przynajmniej dobę w serwisie jak na razie nie udało mi się wynegocjować krótszego czasu wymiany napędu - będę musiał nad tym popracować   :)    .

Pozdro.

Offline Petro4_

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 649
  • Płeć: Mężczyzna
    • Grupa Bródnowska
Odp: Problem z lancuchem?
« Odpowiedź #10 dnia: 17 Paź 2012, 16:32:36 »
Nawet jak byście mu zamontowali najlepsze podzespoły to i tak by mu pukało. Ten typ tak ma. Poza tym napęd miał niedawno robiony - czym się chwalił na Lajtrowerze. Nie mówię już o tym, iż nie ma sensu nic robić przy rowerze przed zimą. Tyle w temacie.
« Ostatnia zmiana: 17 Paź 2012, 16:35:44 wysłana przez Petro4_ »
Nocna Masa Krytyczna. 2 sobota miesiąca,    godz. 24:00 - nocnamasa.pl

Offline fionotron

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 906
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Problem z lancuchem?
« Odpowiedź #11 dnia: 17 Paź 2012, 16:51:37 »
Wiesz, na pewno jesteś bardziej zaznajomiony z napędem Adbeja.
Ale obejrzeć go nic nie kosztuje.
 
A ile przejechał km na tym łańcuchu - może na to pytanie odpowie sam posiadacz tego roweru za "strzelającym" napędem ?

GFM

  • Gość
Odp: Problem z lancuchem?
« Odpowiedź #12 dnia: 17 Paź 2012, 17:07:42 »
Pisał coś o 7 kkm. Łańcuch miał prawo się wyciągnąć.
Obiecałem Mu obejrzeć przerzutkę tylną to i łańcuch też mogę.
Że trzeba z nim jak z dzieckiem to fakt, co nie przeszkadza
nieco go podszkalać.
A niekiedy wystarczy powiedzieć: "Adaś jest dobrze - tak ma być.
Przecież jakoś przez to swoje życie przejść musi.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Problem z lancuchem?
« Odpowiedź #13 dnia: 18 Paź 2012, 16:00:46 »
@fionotron - wyeliminować od ręki na WMK to tak się nie da... Jeśli faktycznie jest zużyty lańcuch to trzeba wymienić i jego i zapewne kase?ę, a to oznacza dłuższy pobyt w serwisie jak znam życie...

Wymiana łańcucha, dłuższy pobyt w serwisie? Aż dziwne, że słyszę to od kogoś, kto przecież składał rower i wie, że wymiana łańcucha to trwa kilka minut.

Gorzej z korbą i kasetą, ale łańcuch to można zrobić nawet podczas postoju Masy na światłach (przynajmniej mnie się udało ze dwie Masy temu).


Nie mówię już o tym, iż nie ma sensu nic robić przy rowerze przed zimą. Tyle w temacie.

A to jest całkiem sensowny argument.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)