Autor Wątek: Prośba a może raczej konkurs.  (Przeczytany 11504 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline MarioG

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 355
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Prośba a może raczej konkurs.
« Odpowiedź #30 dnia: 22 Sie 2012, 16:33:37 »
Mi się marzy rower (rama i widelec) w kolorze RAL 2009 (lub któryś podobny, 2003, 2004). Do tego KONIECZNIE komponenty białe lub czarne (obręcze, szprychy, osprzęt, napis na ramie).

jeżeli tylko kolory graja role to si'l vous plait:
http://www.onbikex.de/Fahrrad/EBike-Riese_und_Mller-Delite_Hybrid_Touring_-46686.html
W internecie każdy może być kim chce. To dziwne, że tak wielu wybiera bycie durniem...

JURO

  • Gość
Odp: Prośba a może raczej konkurs.
« Odpowiedź #31 dnia: 23 Sie 2012, 22:52:04 »
Kupiłem ROWER jako KLAUDEN GR 650 .
Trochę pojeździłem i ...
                                         ... oddałem Ramę, piasty, obręcze do malowania proszkowego .Oryginalnie był w wiśniowym metaliku ,a obecnie jest pomarańczowy (hellrootorange)ze złotym brokatem (nie widocznym na pierwszy rzut oka) dotego naklejki (sam robiłem) nowy splot szprych  i parę innych detali (lampki, naklejki, odblaski na szprychy...)
Teraz nie mam naklejek(na obręczach), błotników i na kierownicy są już 2 lampki.

poniżej link do galerii.

https://picasaweb.google.com/116684128157349052976/ROWER#
« Ostatnia zmiana: 23 Sie 2012, 22:57:05 wysłana przez JURO »

Offline MarioG

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 355
  • Płeć: Mężczyzna
Re: Prośba a może raczej konkurs.
« Odpowiedź #32 dnia: 23 Sie 2012, 23:13:04 »
widziałem na Powstańczej, bardzo fajnie wyglądał, ale napis dopiero teraz rozszyfrowalem... ciągle widziałem wtedy DURO  ...
W internecie każdy może być kim chce. To dziwne, że tak wielu wybiera bycie durniem...

JURO

  • Gość
Odp: Prośba a może raczej konkurs.
« Odpowiedź #33 dnia: 24 Sie 2012, 07:21:16 »
hm....

Nie tylko ty widziałeś DURO.
Sporo osób ,które mnie nie znają (przynajmniej ze słyszenia) tak myślały.
Ale spoko ,przeciesz nic się nie stało:)

Offline Szczurek

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 310
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wolontariat i rower to podstawa
    • Klub Ośmiu Kapelusz
Odp: Prośba a może raczej konkurs.
« Odpowiedź #34 dnia: 29 Sie 2012, 00:23:42 »
Mam jeszcze takie pytanie. Zastanawiam sie nad zmianą kół piasty bym włożył novateca pod kasete 9 rzędową campagnolo. Powiedzcie mi co jeszcze bym musiał wymienić. W tej chwili cały osprzęt jest shimano exage.
Chcesz być wolontariuszem ? Chcesz działać ?
Zapraszam www.kapelusz.org

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Prośba a może raczej konkurs.
« Odpowiedź #35 dnia: 29 Sie 2012, 06:46:22 »
Mam jeszcze takie pytanie. Zastanawiam sie nad zmianą kół piasty bym włożył novateca pod kasete 9 rzędową campagnolo. Powiedzcie mi co jeszcze bym musiał wymienić. W tej chwili cały osprzęt jest shimano exage.

Ja bym zmienił szprychy przy przeplocie. Pewnie sporo przeszły, a szkoda zaraz mieć problemy z w połowie nowym kołem.

A Exage to miało manetki indeksowane? Jak tak to na pewno manetki. Łańcuch i kasetę (w tym akapicie zakładam, że od razu przesiadasz się na to 9, a nie wymieniasz tylko piastę), a możliwe że i blaty w korbie warto wymienić do nowego łańcucha. Natomiast sama przerzutka to całkiem możliwe, że Ci to 9 obsłuży. Paradoksalnie większy problem możesz mieć z przednią przerzutką, bo łańcuchy na 8 i 9 mają inną szerokość, więc i inna szerokość powinna być w "pantografie". Ale to powinno się dać doregulować, to tylko 0,3 mm.

Jeżeli zaś wymieniasz tylko piastę, a napędu na razie nie ruszasz, to CHYBA będziesz musiał dać podkładkę pod starą kasetę (do kupienia lub dostania w większości sklepów rowerowych).
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline Szczurek

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 310
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wolontariat i rower to podstawa
    • Klub Ośmiu Kapelusz
Odp: Prośba a może raczej konkurs.
« Odpowiedź #36 dnia: 29 Sie 2012, 08:55:00 »
Nowe szprychy i nowa obręcz to pewne. Mam zamiar zakupić od razu 9 manetki nieindeksowane. Chodziło mi czy przednia korba ma jakąś zależność z tyłem, ale skoro nie ma to mogę wymienić tył bez wymiany przodu. Ew. samą przerzutkę -przednią  wymienię, aby to współgrało. Patelni do korb szukam od pewnego czasu no ale ciężko znaleźć. Jak już będę pewny że zmieniam to wrzucę linki komponentów co chce kupić to ocenicie i doradzicie.
Chcesz być wolontariuszem ? Chcesz działać ?
Zapraszam www.kapelusz.org

Offline Gimp

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 60
Odp: Prośba a może raczej konkurs.
« Odpowiedź #37 dnia: 29 Sie 2012, 10:42:38 »
A uzywales juz nieindeksowanych manetek? Szarpniecie sie na 9 trybow, a pozostanie w manetkach z lat 80tych nie wydaje sie sensowne. Biegi beda tak gesto, ze w zasadzie bedziesz wiecznie trzymal reke na dzwigni manetki.

Pomysl moze co za rower chcesz stworzyc i do tego konceptu dobieraj skladniki.

PS Jesli masz sentyment do Shimano Exage, to mam wiele towaru szosowego z tych grup i okolic ;) Nadmienie ze nie sa to topowe grupy i mieszanie tego z Campagnolo moze nie miec sensu.

Offline Szczurek

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 310
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wolontariat i rower to podstawa
    • Klub Ośmiu Kapelusz
Odp: Prośba a może raczej konkurs.
« Odpowiedź #38 dnia: 29 Sie 2012, 11:00:57 »
Chce stworzyć rower w 100% na campagnolo lecz zaczynam od tyłu potem korby i support potem klamkomanetki. oraz przednia piasta chyba że wcześniej mi się uda. Jeżdze na nieindeksowanych już dosyć długo zdaje sobie sprawe jak to będzie.
Chcesz być wolontariuszem ? Chcesz działać ?
Zapraszam www.kapelusz.org

Offline robertrobert1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 762
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Prośba a może raczej konkurs.
« Odpowiedź #39 dnia: 29 Sie 2012, 11:45:55 »

Mam zamiar zakupić od razu 9 manetki nieindeksowane.
...............
Chce stworzyć rower w 100% na campagnolo lecz zaczynam od tyłu potem korby i support potem klamkomanetki.

Jedno wyklucza drugie. Nie widziałem klamkomanetek nieindeksowanych.

Offline Szczurek

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 310
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wolontariat i rower to podstawa
    • Klub Ośmiu Kapelusz
Odp: Prośba a może raczej konkurs.
« Odpowiedź #40 dnia: 29 Sie 2012, 12:32:24 »
zapomniałęm kropki. Miało być mam zamiar zakupić odrazu 9. Manetki są nieindeksowane.
Chcesz być wolontariuszem ? Chcesz działać ?
Zapraszam www.kapelusz.org

Offline Szczurek

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 310
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wolontariat i rower to podstawa
    • Klub Ośmiu Kapelusz
Odp: Prośba a może raczej konkurs.
« Odpowiedź #41 dnia: 31 Sie 2012, 10:09:24 »
Kolejna prośba. Mam problem z ustawieniem w niej dobrze kątu siodełka i kierownika poradzi ktoś ? jak wziąłbym klucze przed masą pomógłby ktoś ustawić?
Chcesz być wolontariuszem ? Chcesz działać ?
Zapraszam www.kapelusz.org

Offline MarioG

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 355
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Prośba a może raczej konkurs.
« Odpowiedź #42 dnia: 31 Sie 2012, 10:31:55 »
Musi być Ci wygodnie, na pewno pare porad dostaniesz, pewnie też ktoś pomoże, ja wczoraj ojcu ustawialem siodełko bo po przejechaniu sie na jego rowerze uznałem, że nie siedzi na 4literach tylko jakoś znacznie bardziej frontalnie ma punkt podparcia :) Był w szoku, że to też się da ustawić :) Ależ cierpieć w ciszy wcześniej musiał :P
W internecie każdy może być kim chce. To dziwne, że tak wielu wybiera bycie durniem...