Autor Wątek: Psy a rowery (nasze bezpieczeństwo)  (Przeczytany 15813 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Drex

  • Gość
Odp: Psy a rowery (nasze bezpieczeństwo)
« Odpowiedź #30 dnia: 19 Cze 2012, 20:22:03 »
O jak milo. Sam przyznales co bylo napisane wczesniej. Bo ja tylko przenioslem sytuacje z psow na ludzi. Krotko mowiac- wrzucilem wszystkich do jednego wora- tak jak poprzednicy zrobili z psami.

Dlaczego im nie wytknales steku bzdur?

Rano1

  • Gość
Odp: Psy a rowery (nasze bezpieczeństwo)
« Odpowiedź #31 dnia: 19 Cze 2012, 20:49:15 »
A wiesz, ja nie lubię ludzi, w przeciwieństwie do psów.

Jedynie Raffi pisze sensowne rzeczy-


I ta osoba nawołuje do pisania rozsądnych rzeczy. Nie są to zdania wyrwane z kontekstu. Pokazują podejście tu, na forum, do innych użytkowników. I to ma być osoba z Zabezpieczenia ?

@ Drex, wyhamuj. Obrażasz wszystkich naokoło.

Drex

  • Gość
Odp: Psy a rowery (nasze bezpieczeństwo)
« Odpowiedź #32 dnia: 19 Cze 2012, 22:13:39 »
Jak na razie to tylko ja zostalem tu obrazony.

GFM

  • Gość
Odp: Psy a rowery (nasze bezpieczeństwo)
« Odpowiedź #33 dnia: 19 Cze 2012, 22:50:27 »
@Drex:
Chyba zaczynam rozumieć dlaczego jesteś moderowany.
Wcześniej to myślałem, ze tu jakaś klika rządzi i ludziom kagańce zakłada
- prawie jak za komuny.  Ale to myślenie już minęło.
Jak na mój gust - to siejesz ferment tak dla hecy.
A że tam gdzie drwa rąbią - tam wióry lecą, to i przeginasz za nadto.
Nigdy nie byłem fanatykiem cenzury, ale moje ciche przyzwolenie już mają.

Drex

  • Gość
Odp: Psy a rowery (nasze bezpieczeństwo)
« Odpowiedź #34 dnia: 20 Cze 2012, 21:08:09 »
No wybacz, a jak mam zareagowac na zachecanie do kopania psa w nos bez powodu i okladanie go pompka? Najpierw taki kopnie psa a potem przywali Tobie, bo uzna ze jestes "nie teges". Po stosunku czlowieka do zwierzat mozna poznac kim jest. A ja do zwierzat mam wiecej szacunku, niz do wiekszosci ludzi.

Ale co ja tam wiem, przezylem dopiero trzydziescipare lat i wychowalem sie w domu w ktorym zawsze byly jakies zwierzeta. To musialo obudzic we mnie mordercze instynkty dzikiego czlowieka. Coz... Jakos z tym musze zyc.

Offline robertrobert1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 762
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Psy a rowery (nasze bezpieczeństwo)
« Odpowiedź #35 dnia: 20 Cze 2012, 22:57:06 »
No wybacz, a jak mam zareagowac na zachecanie do kopania psa w nos bez powodu i okladanie go pompka?

Zachęty się nie doszukałem. Była to tylko rada... słuszna rada. Warto poznać różne techniki samoobrony a nie tylko ciągle nadstawiać drugi policzek albo du......szę.

Pomimo, że mam w domu 2 psy to w stosunku do agresywnych piesków stosuję agresywne metody a nie lecę ze skargą do jego pana.

Offline miroslavka

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 380
  • Płeć: Kobieta
Odp: Psy a rowery (nasze bezpieczeństwo)
« Odpowiedź #36 dnia: 20 Cze 2012, 23:28:40 »
Skoro już ustaliliśmy, że nikt nie zachęca do znęcania się nad zwierzętami, to podam link do artykułu nt. jak jeździć z psem na smyczy. Dla zainteresowanych: http://metromsn.gazeta.pl/Lifestyle/1,126513,11978037,Czy_brac_psa_gdy_idziemy_na_rower_.html
Porady wydają się logiczne. Gorzej z filmikiem, moim zdaniem psy nie powinny biegać po lesie luzem, co wydaje sie być uregulowane prawnie.

GFM

  • Gość
Odp: Psy a rowery (nasze bezpieczeństwo)
« Odpowiedź #37 dnia: 20 Cze 2012, 23:30:47 »
Wiesz Drex - jak by Ci to powiedzieć, przeżyłem coś koło 20 lat więcej i też miewałem kontakt z psami.
Mój ojciec lubił mieć pieska, na szczęście trzymał bydlaka na działce. Do domu przyprowadzał tylko czasem.
W domu zwykle były i są koty. Kontakty z psami niestety miałem i zbyt czule ich nie wspominam.
Jak taki tylko wyczuł, że się go boję to zaraz mnie terroryzował ku uciesze starego.
Nikt nie mówił o niepotrzebnej agresji w stosunku do zwierzęcia (taka twoja nadinterpretacja), a jedynie
o sposobach obrony. Może czytaj ze zrozumieniem co inni piszą.

Offline robertrobert1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 762
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Psy a rowery (nasze bezpieczeństwo)
« Odpowiedź #38 dnia: 20 Cze 2012, 23:36:55 »
Ale psy muszą biegać luzem aby rozładować agresję. Skoro w miastach psy musza być na smyczy a ogródków dla psów nie ma ani jednego w calej Polsce to psy puszcza się luzem w ustronnych miejscach a takim są lasy. I tak mamy sprzeczne interesy gdyż prawo wywalczone przez obrońców praw zwierząt i behawiorystów  jest za wolnością dla psa a inne prawo tę wolność  ogranicza.

I gdzie tu jest sens i logika... ??? ??? ???

Offline miroslavka

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 380
  • Płeć: Kobieta
Odp: Psy a rowery (nasze bezpieczeństwo)
« Odpowiedź #39 dnia: 20 Cze 2012, 23:56:38 »
W niektóre części lasu nie wolno i ludziom włazić. Natomiast pies nie jest zwierzęciem leśnym. 1. Mógłby zagryźć/ wypłoszyć zwierzynę 2. Sam mógłby zostać uszkodzony, zarażony wścieklizną. http://www.gdansk.lasy.gov.pl/rdlpgdansk/jednostki/gdansk/edukacja/pies-w-lesie-1/ Także rozsądek przede wszystkim;)

Polecam bloga
« Ostatnia zmiana: 20 Cze 2012, 23:58:06 wysłana przez miroslavka »

Drex

  • Gość
Odp: Psy a rowery (nasze bezpieczeństwo)
« Odpowiedź #40 dnia: 20 Cze 2012, 23:58:05 »
Mój ojciec lubił mieć pieska, na szczęście trzymał bydlaka na działce.
I ta wypowiedź dyskwalifikuje Cię z grona ludzi nadających się do rzeczowej rozmowy. Bo bydlakiem na pewno nie jest pies.

Offline fionotron

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 906
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Psy a rowery (nasze bezpieczeństwo)
« Odpowiedź #41 dnia: 21 Cze 2012, 00:59:00 »
[ ... ]   kazdy z was jest psychopata (bo nie wiem co ma pod czacha) i jedzie na rowerze, zeby straszyc ludzi na chodnikach, rozjezdzac babcie na przejsciach dla pieszych i ciac na czerwonym miedzy samochodami.

I ciekawe, ktory sie obrazi...

A kto ma się obrażać...twoje słowa to stek bzdur więc nie ma sensu się obrażać tylko należy współczuć...tobie współczuć...

@Drex,
chyba Ci się pogorszyło,
jesteś gorszy od Adbeja  ;)

Offline Savil

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 386
  • Płeć: Kobieta
  • Cylon i lasombra
    • http://savil.bikestats.pl/
Odp: Psy a rowery (nasze bezpieczeństwo)
« Odpowiedź #42 dnia: 21 Cze 2012, 01:01:35 »
Global Moderator Comment Panowie, dość tych wycieczek osobistych. Dyskutujemy o psach i rowerzystach, nie o swoich przymiotach i pomiotach.