Autor Wątek: Czarna lista - ostrzeżenie(a)  (Przeczytany 77863 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Kenneth

  • Gość
Odp: Czarna lista - ostrzeżenie(a)
« Odpowiedź #90 dnia: 11 Lis 2012, 19:30:43 »
@Drottnar - zacznij samemu decydować kiedy w jakiej odleglości jedziesz od krawężnika. Ja osobiście posiadając lusterko wiem co do mnie się zbliża z tyłu i to ja decyduję - czy puszczę teraz od razu bo moge i jest bezpiecznie i nie ma studzienek obok abo kolein - czy może za kilkadziesiąt metrów jak znajdę odpowiednie miejsce do wyprzedzenia bezpieczego dla mnie. Bezpieczeństwo własne jest najważniejsze - a nie to czy Jaśnie Wielmożny Kierowca Autobusu/Samochodu będzie u celu podróży o te 10 sekund czy minutę szybciej/wolniej.
Pamiętam, że od kiedy jeżdżę w 1/3-1/2 szerokości pasa (rok 2006?) to rzadko kiedy miałem problemy. No oczywiście niektórym kierowcom się to nie podoba i trąbią, albo i tak wyprzedzą na milimetr. Ale ta większość, która "ja nie widziałem/am!!!" - zobaczy i wyprzedzi wtedy kiedy powinna, a nie kiedy koniecznie musi.

Offline Franc

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 460
  • Płeć: Mężczyzna
  • 25 lat na poziomie
    • Moje rowery
Odp: Czarna lista - ostrzeżenie(a)
« Odpowiedź #91 dnia: 11 Lis 2012, 23:54:36 »
A jak kierowcy trąbią, to im się przyjaźnie macha, bo pewnie trąbią, dlatego, ze obtrąbiony rowerzysta ma fajny rower :)
Franc "Rowery Poziome Rule"

IMK P8 (SWB ASS) w stanie śmierci technicznej, Thyss 222
szary Peugeot 508SW z DW10CTED4
szary Renault Modus z D4F

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Czarna lista - ostrzeżenie(a)
« Odpowiedź #92 dnia: 12 Lis 2012, 09:36:44 »
A jak kierowcy trąbią, to im się przyjaźnie macha, bo pewnie trąbią, dlatego, ze obtrąbiony rowerzysta ma fajny rower :)

Taką samą metodę stosuję.

Do tego im przyjaźnie odgwizduję, gdy ich dogonię i wyprzedzę kilka świateł dalej (nie ścigam się z nimi, ale zwykle i tak ich doganiam). Kiedyś żeśmy się tak z facetem pozdrawiali 3 razy na Wisłostradzie. Za czwartym Mu się znudziło, albo akumulator zaczął Mu padać ;)
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline fionotron

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 906
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Czarna lista - ostrzeżenie(a)
« Odpowiedź #93 dnia: 12 Lis 2012, 16:42:54 »
@Raffi
Kurcze ale Ty masz fajne( i to takie rowerowo-życiowe) pomysły    :)   .
I zawsze w ''konfrontacjach'' z kierowcami jest na Twoim     ;)    .
Naprawdę Tylko pozazdrościć     ;)    .   

Offline Mhrok

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 910
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Czarna lista - ostrzeżenie(a)
« Odpowiedź #94 dnia: 12 Lis 2012, 17:27:28 »
I zawsze w ''konfrontacjach'' z kierowcami jest na Twoim.
Zasadniczo o ile kontrolujesz to co robisz na jezdni i zachowujesz się przewidywalnie i racjonalnie (niekoniecznie zgodnie z przepisami) to jest mało sytuacji kiedy kierowca robi różne głupie rzeczy. Oczywiście nie liczę zdarzeń typu "O, to rowerzysta, CO ON ROBI NA JEZDNI!?!?!?" oraz podobnych.
Kierowcy najczęściej trąbią i robią głupie rzeczy z dwóch powodów:
- Uważają, że im przeszkadzasz w czymś (szybka jazda po prawym pasie trzypasmowej drogi)
- Nie wiedzą co zrobić i najzwyczajniej robią to ze strachu.

To drugie w połączeniu z przeświadczeniem, że miejscem rowerzysty jest chodnik najczęściej przejawia się niestety w pozawarszawskich rejestracjach. Mówię to ze smutkiem z powodu tego, że jednak to się zdarza, ale z radością, że większość "tutejszych" kierowców jest zaznajomiona z tym "niebezpieczeństwem na drodze" jakie tworzą rowerzyści (tak mnie określił jeden taksiarz dziś na Krakowskim, zaraz po tym jak mnie wyprzedził na centymetry na skrzyżowaniu z Królewską).
« Ostatnia zmiana: 12 Lis 2012, 17:29:05 wysłana przez Mhrok »

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Czarna lista - ostrzeżenie(a)
« Odpowiedź #95 dnia: 13 Lis 2012, 08:14:56 »
@Raffi
Kurcze ale Ty masz fajne( i to takie rowerowo-życiowe) pomysły    :)   .
I zawsze w ''konfrontacjach'' z kierowcami jest na Twoim     ;)    .
Naprawdę Tylko pozazdrościć     ;)    .

Wiem, że ciężko Ci w to uwierzyć, ale jakoś tak wychodzi. Nawet ostatnio jak sobie z Mhrokiem jechaliśmy do mnie do domu, to Jemu zajechał drogę samochód skręcający w prawo bodajże z 4 pasa ulicy Modlińskiej (zamieszał i potasował wszystkich na tych pasach :D), a mnie jakoś to wszystko obleciało bokiem i nawet zwalniać nie musiałem. Jak z Myshem jechałem kiedyś do centrum  to też twierdził, że wokoło mnie na drodze panuje jakiś taki spokój jakby się wszyscy czegoś bali i mnie unikali ;-)

Nie wiem czemu tak jest, może to rower, może odstraszam stylem jazdy, a może to coś innego. Najwyraźniej ja po prostu mam farta. Dobrze mi z tym :D
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Kenneth

  • Gość
Odp: Czarna lista - ostrzeżenie(a)
« Odpowiedź #96 dnia: 13 Lis 2012, 10:57:31 »
@Raffi - zapominasz o tym na CZYM jeździsz... Ot co. W dodatku część kierowców pewnie kojarzy tą twarz z TV czy z prasy, więc chociażby z tego względu wolą się trzymać z daleka. A nuż rozjadą TEGO rowerzystę!

Natomiast mnie wczoraj wieczorem spotkało coś zadziwiającego. Mianowicie zaparkowałem sobie rower między pawilonami w pewnym bloku na Jana Pawła, i nagle ktoś do mnie podchodzi z boku, oglądam się z myślą, że zaraz będzie "100 pytań do..." o rower, a tu gość pyta o... oświetlenie. Skąd takie fajne i mocne lampki z tyłu... No proszę! A jednak dobre oświetlenie jest w cenie. :)

A jeśli chodzi o zdarzenia to niestety. Tak jak Raffi napisał - wyprzedza mnie czarny sedan na Popularnej i... dosłownie po 20 sekundach wyprzedzam go, a on nie jest w stanie wyprzedzić mnie aż do pojawienia się DDR z prawej. I po co to całe wyprzedzanie?

Offline fionotron

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 906
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Czarna lista - ostrzeżenie(a)
« Odpowiedź #97 dnia: 13 Lis 2012, 12:34:58 »
@Kenneth

Dobre oświetlenie zawsze (powinno być) i jest w cenie   :)   !
Bo każdy rowerzysta jeżdżący i to już od szarówki, również i podczas każdorazowego załamania się pogody ze spadkiem widoczności powinien mieć obowiązek być dobrze oświetlonym i to nie tylko na ulicy ale na sieżkach, rowerowych i chodnikach też    :)     .

Kenneth

  • Gość
Odp: Czarna lista - ostrzeżenie(a)
« Odpowiedź #98 dnia: 13 Lis 2012, 19:24:34 »
@Fionotron - mocne oświetlenie się przydaje, ale niestety kierowcy często nie zwracają na nie uwagi. Tak jak poniżej.

WZ 2373L. Baba za kierownicą (niektórym to wystarczy...) Jechałem DDR w kierunku na Globusową. To miejsce: http://goo.gl/maps/M1Aj2
Oczywiście wiem, że tam są samochody wyjeżdżające i wjeżdżające z/w uliczkę Czereśniową. Widziałem zbliżające się ciemnoszare autko (SUV) z lewej, widziałem jego światła... Ręce na hamulcach i... No jasne. Wjechała na przejazd dla rowerów. Ostre hamowanie przed i walę jej światłem po ryju, powinna zauważyć oślepiające światło z odległości 1.5 metra świecące jej przez szybę w oczy... (CREE Q5). Niestety - zero reakcji, ciągle patrzyła w lewo. Dopiero na moje wołanie zareagowała, obejrzała się i..... machnęła sobie lekceważąco dłonią. Można i tak.
Objechałem ją z tyłu kiedy delikatnie podjechała do przodu i wjechałem na Popularną na jezdnię. Oczywiście babsztyl się tak mocno spieszył, że po minucie mnie wyprzedził, na szczęście w miarę rozsądnie i daleko ode mnie, ale ciasno między innymi samochodami. I po kolejnej minucie (korek) znowu była biedaczynka za mną...
Na ogół nie mam nic przeciwko babom za kierownicą, ale w tym przypadku jestem za tym aby babkę wysłać na egzamin z teorii.

I kolejny przypadek: http://goo.gl/maps/xEbk4
W tym miejscu kilka minut wcześniej spotkałem batmana (storm2?). Szanowny gość jechał pod DDR i jedyne dzięki czemu go zauważyłem to..... opaski odblaskowe na nogawkach spodni oświetlone moją Cree. Gdyby nie zmiana światła na najmocniejsze dosłownie 5 sekund wcześniej to...... Kto wie. Może ów "storm2" by właśnie leżał na stole operacyjnym na ortopedii?



Offline fionotron

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 906
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Czarna lista - ostrzeżenie(a)
« Odpowiedź #99 dnia: 14 Lis 2012, 14:52:49 »
@Kenneth

Czy ''silne oświetlenie'' tylko przydaje?
Moim zdaniem po prostu jest nieodzowne    :)   .

Myślałem ze tą Kobietę to chciałbyś wysłać  gdzieś znacznie dalej  w kosmos np. może na Marsa     ;)    .
A Ty tylko napisałeś o egzaminie z teorii     :)     .

Kenneth

  • Gość
Odp: Czarna lista - ostrzeżenie(a)
« Odpowiedź #100 dnia: 20 Lis 2012, 21:24:10 »
Chyba widziałem "kolegę, którego się uczepiłem jak rzep psiego ogona" :) I to na pewno on!!! ;P
Skrzyżowanie Jana Pawła II z Al.jerozolimskimi, stoję przed sygnalizatorem jako pierwszy. Za mną jakiś samochód i obok karetka pogotowia. Czekamy na zielone. Nagle z boku wyjeżdża niebieski pionowiec na.... tylko na tylnym kole. Dziwne. Ale po chwili opuścił je, wyjechał już za linię zatrzymania, za sygnalizację i dojechał do linii oddzielającej pasy dla ruchu jadącego Al.Jana Pawła II. I tam zaczyna kręcić piruety. Stójki, nie s?ójki i takie tam. Odczekał aż nic nie będzie jechało i poleciał dalej Al.Jerozolimskimi. O dziwo(!) - miał tylne światełko (ledwo co widoczne). Przedniego nie wiem czy miał, ale sam rowerek wyglądał jak taki... no taki przerobiony rowerek ni to do miasta ni to do akrobacji.
Także uważajcie, bo kolega, którego się czepiam, bo nie mam co robić i mi się nudzi szarżuje, w światełka się zaopatrzył, ale nadal sądzi, że jest w cyrku ;) Jakby co zaopatrzcie się w banany i dajcie biednemu, bo na pewno na nie liczy ;P

Savil Jeśli użytkownik pisze głupoty o innych, to dostanie to samo od moda.
« Ostatnia zmiana: 20 Lis 2012, 21:43:58 wysłana przez Savil »

Offline Drottnar

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 270
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Czarna lista - ostrzeżenie(a)
« Odpowiedź #101 dnia: 23 Lis 2012, 09:43:19 »
Dzisiaj na Bora Komorowskiego zatrzymałem się aby przepuścić na przejściu kobietę. Celowo stanąłem na środku pasa, żeby nikt mnie nie wyprzedził. Babeczka zaczęła przechodzić, a tu tuż obok mnie, po podwójnej ciągłej i po pasach śmignęła srebrna Honda, bodajże Jetta. Nie pomnę numerów, ale kierowca mnie nieźle wkurzył.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Czarna lista - ostrzeżenie(a)
« Odpowiedź #102 dnia: 23 Lis 2012, 11:42:30 »
Dzisiaj na Bora Komorowskiego zatrzymałem się aby przepuścić na przejściu kobietę. Celowo stanąłem na środku pasa, żeby nikt mnie nie wyprzedził. Babeczka zaczęła przechodzić, a tu tuż obok mnie, po podwójnej ciągłej i po pasach śmignęła srebrna Honda, bodajże Jetta. Nie pomnę numerów, ale kierowca mnie nieźle wkurzył.

Najgorszy rodzaj kierowcy. Przez takich giną ludzie na przejściach. Dobrze, że babce nic się nie stało.

Co do modelu, Jetta to VW, jak Honda to mogła być np Civic, ale Jetty Honda w ofercie żadnej nie ma.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline Drottnar

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 270
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Czarna lista - ostrzeżenie(a)
« Odpowiedź #103 dnia: 23 Lis 2012, 11:59:33 »
Na pewno Honda i na pewno nie Civic. Bo tę rozpoznaję ;) Tak się znam na samochodach ;) Jeżeli Jetta to nie Honda, to możliwe, że była to Honda Jazz - kojarzę logo, które zdążyłem zauważyć.

Offline Mhrok

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 910
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Czarna lista - ostrzeżenie(a)
« Odpowiedź #104 dnia: 26 Lis 2012, 17:31:45 »
WB 4697A SKODA FABIA
Gościu na pustej drodze (Grójecka) kiedy przymierzałem się do wyprzedzenia autobusu wyjechał z prawej strony (z uliczki) i wyprzedził mnie na milimetry z dużą prędkością aby zatrzymać się na światłach 100 m dalej.
Zapytany czemu to zrobił spytał mnie, czy chcę mandat i zaczął wyciągać jakieś identyfikatory, oczywiście ich nie pokazując. Pogroził, pogroził, stwierdził, że powinienem chodnikiem jechać i pojechał...