Autor Wątek: Czarna lista - ostrzeżenie(a)  (Przeczytany 77847 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline wit

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 281
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Czarna lista - ostrzeżenie(a)
« Odpowiedź #30 dnia: 04 Paź 2012, 06:16:21 »
Ja też polecam, moje ulubione polskie piwo, ale pls - trzymajmy się w tym wątku tematu bandytów w samochodach i ich łatwej identyfikacji, żeby ich numery rejestracyjne nie znikły wśród postów na inne tematy.

MarekJ

  • Gość
Odp: Czarna lista - ostrzeżenie(a)
« Odpowiedź #31 dnia: 04 Paź 2012, 10:23:46 »
Ja też polecam, moje ulubione polskie piwo, ale pls - trzymajmy się w tym wątku tematu bandytów w samochodach i ich łatwej identyfikacji, żeby ich numery rejestracyjne nie znikły wśród postów na inne tematy.
O, a dlaczego? Gdzie indziej można offtopić to czemu nie tu? Chyba, że zawnioskuję, żeby moderatorka wydzieliła stąd wątek "jakie najlepsze piwo dla rowerzysty?" :D Kto jest "ZA" łapka w górę. Ew. napiszcie, może zrobimy ankietę czy taki wątek zrobić. :]

GFM

  • Gość
Odp: Czarna lista - ostrzeżenie(a)
« Odpowiedź #32 dnia: 04 Paź 2012, 12:17:42 »
Nie ma co głosować - zakładam.

Offline Petro4_

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 649
  • Płeć: Mężczyzna
    • Grupa Bródnowska
Odp: Czarna lista - ostrzeżenie(a)
« Odpowiedź #33 dnia: 04 Paź 2012, 23:28:39 »
Wątek ma powodzenie przegląda ciągle go 26 - 99 gości :)
Nocna Masa Krytyczna. 2 sobota miesiąca,    godz. 24:00 - nocnamasa.pl

Offline Mhrok

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 910
  • Płeć: Mężczyzna

Offline miroslavka

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 380
  • Płeć: Kobieta
Odp: Czarna lista - ostrzeżenie(a)
« Odpowiedź #35 dnia: 07 Paź 2012, 19:11:32 »
Niezwykle ciekawe ;) opinie można tam znaleźć. Począwszy od osoby, która twierdzi, że zabezpieczała masę o godzinie 17. Poprzez żądania dowodów i świadków. Kończąc na wycieczkach personalnych.

Kenneth

  • Gość
Odp: Czarna lista - ostrzeżenie(a)
« Odpowiedź #36 dnia: 09 Paź 2012, 09:55:43 »
Kilka dni temu miałem niewielki upadek na uliczce Cietrzewia. Po prostu z lewej na równorzędnej wyjechał mi samozłom, nie wiedziałem czy zahamuje czy nie, więc przyhamowałem no i przy prędkości praktycznie zerowej uślizg na przednim kole no i leżę. Z tyłu nic nie jechało, dopiero jak się wygrzebywałem spod warzywa, to obok przystanęło coś ciemnozielonego, ale nie wiedziałem czy kierowca coś do mnie ma czy nie - słuchawki w uszach. Zebrałem się i odstawiłem sie na bok, naprostowałem kończyny i... zapomniałem.

Dzisiaj lecę sobie Kleszczową po wyjeździe z Krańcowej. Dojeżdżam do Jerozolimskich, nagle PRAWĄ STRONĄ wyprzedza mnie coś ciemnozielonego i wpieprza się siła i chamstwem tonażu między mnie a stojące samozłomy w korku. No trudno, widać kierowca to drechol, albo inny... małomózgowiec. Podjeżdżam, okienko sie uchyla, spojrzałem na kierowcę a on coś do mnie ma... Wyjmuję słuchawkę z ucha i słyszę:
- jesteś zły bo się wywaliłeś 20 metrów przede mną tydzień temu!!!
- jesteś straszny bo jeździsz środkiem jezdni!!!
- okropnie jeździsz bo ze słuchawkami w uszach i nie słyszysz trąbienia!!!
- specjalnie zajechałem ci NIEBEZPIECZNIE drogę, aby zwrócić twoją uwagę!!!
[okrrrrrrropne!!! jestem straszny i zły i niedobry!!!]

Zaproponowałem szanownemu "na ty" abyśmy zjechali na bok, zawołamy Policję i wyjaśnimy z Policją co komu wolno na drodze. Niestety szanowny pan "na ty" nie chciał czekać na przyjazd Policji... jak mi przykro. Kolejny ciemny kretynek, który nie wie co komu wolno.
I jeszcze wyjaśnienie:
- pomimo słuchania trance stać mnie na słyszenie trąbienia, a nawet usuwam się z drogi karetki, zanim kierowcy obok mnie ją zechcą zauważyć, dostrzec, ewentualnie zjechać na bok ;>
- jeżdżę celowo środkiem pasa (a nie jezdni), zwłaszcza przed, na oraz za skrzyżowaniami, aby uniknąć ścigaczy i tych wyprzedzających na milimetry. mam do tego prawo - aby wykorzystać CAŁY PAS należny dla mojego pojazdu. A jak kierowcy się nie podoba - zawsze może zostać w domu i popatrzeć w sufit. Na pewno nikomu to nie zaszkodzi, a na pewno wielu innym osobom to pomoże w szybszym i bezpieczniejszym dotarcu do celu podróży :D
- jeśli zajeżdżanie CELOWO drogi komuś ma być próbą zwrócenia uwagi na siebie to... To ja nie wiem jak ten człowiek komunikuje się z innymi na co dzień... Nie chcę tej osoby znać, ani nawet spotykać i... kto temu psychopacie dał prawo jazdy???


Podaję rejestrację idioty: WZ 0880A


Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Czarna lista - ostrzeżenie(a)
« Odpowiedź #37 dnia: 11 Paź 2012, 09:26:57 »
WZ - Warszawa Zachód, czyli różne Babice Stare i tym podobne. To wiele tłumaczy. Podmiejscy zawsze siem śpieszom bardziej i majom wiencej racji.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline wit

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 281
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Czarna lista - ostrzeżenie(a)
« Odpowiedź #38 dnia: 12 Paź 2012, 06:16:51 »
Bardzo  ładna historia, poza jednym szczegółem - nie dam się przekonać, że słuchając muzyki przez słuchawki rejestrujesz wszystko, co powinieneś, gdy jesteś na drodze.

Offline qwerJA

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 301
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Czarna lista - ostrzeżenie(a)
« Odpowiedź #39 dnia: 12 Paź 2012, 07:39:09 »
Bardzo  ładna historia, poza jednym szczegółem - nie dam się przekonać, że słuchając muzyki przez słuchawki rejestrujesz wszystko, co powinieneś, gdy jesteś na drodze.

Kierowca z zamkniętymi szybami i włączoną muzą też  ;)
Było już gdzieś posumowanie z dyskusji na tym forum, o tu:  http://polskanarowery.sport.pl/msrowery/1,105126,12289223,Na_rowerze_w_sluchawkach__Zdania_internautow___rowerzystow.html
Tomek jestem

" Warszawa to piękne miasto,
   tylko ludzie są . . .  "

Offline remitent

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Czarna lista - ostrzeżenie(a)
« Odpowiedź #40 dnia: 12 Paź 2012, 08:10:11 »
nie dam się przekonać, że słuchając muzyki przez słuchawki rejestrujesz wszystko, co powinieneś, gdy jesteś na drodze.

Też tak myślałem, dopóki nie przejechałem się z muzyką. Słyszałem wszystko, również nadjeżdżające z tyłu samochody.
Nocna Masa Krytyczna - 2. sobota miesiąca - godz. 24:00 - nocnamasa.pl

Kenneth

  • Gość
Odp: Czarna lista - ostrzeżenie(a)
« Odpowiedź #41 dnia: 12 Paź 2012, 15:37:25 »
@Wit. Sytuacja jest prosta - mam spore lusterko, mam oczy, które obejmują te 180^ pola widoczności z przodu, mam też uszy. A ponieważ jeżdżę na normalnym rowerze, nie wgapiam się w przednie koło, w związku z tym widzę co się dzieje przede mną i jestem w stanie przygotować się do przepuszczenia karetki na sygnale, zanim ją zobaczy szanowny kierowca obok mnie, któremu widoczność i możliwość usłyszenia zasłaniają i zagłuszają inni - w tym + jego radyjko.
Dodaj do tego jeszcze fakt, że ludzkie ucho jest organem specyficznym i bezproblemowo radzi sobie ze słuchawką dokanałową i dźwiękami dochodzącymi spoza niej. Jeśli jeszcze słuchasz dobrej muzyki (hehe ;D ) to jesteś w stanie rozróżnić, czy ten dźwięk obok pochodzi z utworu, który słyszysz w słuchawce, czy też jest dźwięki spoza słuchawki.
No i najważniejsze: głośność. U mnie jest nastawiona w ten sposób, że słyszę jak coś się zbliża z tyłu i dojeżdża do mnie. Dlatego jak się wykopyrtnąłem na Cietrzewia, to wiedziałem, że mogę sobie chwilkę poleżeć, bo nic nie jedzie, a jeśli nawet to zanim dojedzie... To wstanę i odejdę. ;)

Offline MarioG

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 355
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Czarna lista - ostrzeżenie(a)
« Odpowiedź #42 dnia: 12 Paź 2012, 16:22:47 »
Osoby w zabezpieczeniu Masy KOCHAJA ludzi takich jak Ty, którzy twierdza że w słuchawkach słyszą wszystko doskonale...

Słyszą wszystko, aż do momentu kiedy ktoś z gardłem zjechanym od darcia się 2 metry od nich Lewa Wolna wyjmie im uprzejmie słuchawkę z ucha... uwielbiam ten zaskoczony wzrok mówiący "oooo to tu są inni ludzie też???..."
W internecie każdy może być kim chce. To dziwne, że tak wielu wybiera bycie durniem...

GFM

  • Gość
Odp: Czarna lista - ostrzeżenie(a)
« Odpowiedź #43 dnia: 12 Paź 2012, 16:53:35 »
Mario ma świętą rację.
Słuchawkowicze to niestety plaga.
Pod kolumną niczego nie słyszą bo słuchawki, w uszach.
O lewej wolnej można tłumaczyć - do usranej śmierci.
Na trasie też nie słyszą - patrz jw.
A jak się im słuchawkę z ucha wyjmie to niemcy.
Jak dla mnie to miejsce słuchawkowiczów jest
wyłącznie przy prawym krawężników.
A jak coś nie pasuje to przymusu nie ma.
Ostatecznie ktoś za organizację tej imprezy
masowej odpowiada i podpisuje się pod jej zgłoszeniem
do urzędów.
Zabezpieczenie nie ma czasu na zastanawianie się
czy uczestnik masy go słyszy.
On ma obowiązek słyszeć.

@Kenneth: jeśli musisz słuchać muzyki w czasie jazdy
to słuchaj. Ale nie bądź z tego powodu "czarną owcą".

Kenneth

  • Gość
Odp: Czarna lista - ostrzeżenie(a)
« Odpowiedź #44 dnia: 12 Paź 2012, 17:22:10 »
@MarioG:
- działałem i czasami jeszcze działam w Zabezpieczeniu :P
- nie jeżdżę na WMK w słuchawkach :PPP
- w słuchawkach jak jadę to tylko wtedy, kiedy jadę sam, lub kiedy robimy dystans nie mogąc jechać obok siebie.

Słuchawkowicze nie są plagą, jeśli mają otwarte oczy i nie słuchają muzyki na full - "widzą" co się dookoła nich dzieje i reagują adekwatnie do sytuacji.

Dodam jeszcze, że dzisiaj pojechałem specjalnie do roboty bez muzyki, aby sprawdzić, ilu samozłomiarzy na mnie się drze ale nie trąbi. Wynik: 1 osoba ale trąbiąca. Kobieta. Próbowała mi wmówić, że coś co mruga czerwonymi diodami 3x CREE jest niewidoczne :)