Autor Wątek: Czarna lista - ostrzeżenie(a)  (Przeczytany 77853 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline wit

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 281
  • Płeć: Mężczyzna
Czarna lista - ostrzeżenie(a)
« dnia: 27 Maj 2012, 20:26:10 »
Zdarzenie: wyjątkowo bezczelne wymuszenie na mnie pierwszeństwa. Samochód bez zwalniania wyjechał z podporządkowanej (chyba z Majdańskiej) na Grochowską wymuszając na mnie bardzo ostre hamowanie, po czym pognał dalej. Nie będę epatował zwrotami typu "o krok od wypadku", bo wszyscy chyba takie sytuacje znamy, zaskoczyła mnie tylko skala bezczelności.

"Bohater" - czarne Renault Vel Satis, nr. WG 75597

Podaję ostrzeżenie, bo po konsultacji z dyżurnym policji - zadzwoniłem z ciekawości - dowiedziałem się, że takie rzeczy co prawda można zgłaszać, ale uruchamianie machiny prawnej nie ma sensu (sytuacja moje zeznanie kontra jego zeznanie jest teoretycznie nierozstrzygalna) , natomiast podanie nr. rej. samochodu, który popełnił wykroczenie (sorry za skrót myślowy) nie narusza podobno ustawy o ochronie danych.

Proponuje szczegółowe opisywanie takich zdarzeń. Sądzę, że stworzenie czarnej listy samochodów, których kierowcy mają rowerzystów za nic, ma sens.
« Ostatnia zmiana: 27 Maj 2012, 21:12:30 wysłana przez wit »

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Czarna lista - ostrzeżenie(a)
« Odpowiedź #1 dnia: 27 Maj 2012, 21:19:38 »
Ja miałem żółtego Matiza ze spoilerami, którego facetowi kiedyś tłumaczyłem że jeździć nie umie i że zabije albo siebie albo kogoś, ale... rozwalił się koncertowo na skrzyżowaniu pod samym moim blokiem i nawet miałem okazję powiedzieć "A nie mówiłem" idąc na autobus do pracy, więc już nieaktualne :D

Miałem tez faceta w czarnym BMW X5 co na Wisłostradzie szalał i kilka razy wyprzedził mnie na cm, ale ostatnio widziałem chyba jego auto w "Wypadek - przypadek" więc też już nieaktualne.

Mogę ostrzec więc tylko przed Srebrną Carsimą z Tarchomina, numeru nie pomnę, ale facet parkuje "na jedynkach" i kiedyś mnie przyhaczył lusterkiem. Z tym, że to było z 10 lat temu, więc może już być nieaktualny i właściciel i miejsce postoju auta.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline wit

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 281
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Czarna lista - ostrzeżenie(a)
« Odpowiedź #2 dnia: 27 Maj 2012, 21:45:32 »
Wiem, że to w konkretnych warunkach (stres) kłopotliwe, żeby zapamiętać numery, ale chciałbym, żeby właśnie to różniło ten wątek od standardowego pisania o chamach i potencjalnych zabójcach za kierownicami. Do upieczenia dwie pieczenie: może do któregoś z takich dotrze, że został zapamiętany, a rowerzyści przypadkiem ominą go szerszym łukiem. Ja w każdym razie postanowiłem w miarę możliwości notować numery rejestracyjne.

Offline Mhrok

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 910
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Czarna lista - ostrzeżenie(a)
« Odpowiedź #3 dnia: 27 Maj 2012, 22:44:37 »
Pan w czarnym SUV, prawdopodobnie kursuje Grójecką, numery rejestracyjne WPR TH25 (albo podobne, wiem, za mało znaczków). Ostatnio mnie zepchnął do zatoki autobusowej, jak sam powiedział, powinienem mu ustąpić. Dodał, że "on tez jeździ na rowerze, więc wie".

Problem większości ludności, jaka robi źle wyprzedzając mnie to ich pochodzenie. Najczęściej są to przyjezdni lub przejezdni. EL, GD, WR, LU, LLU, WWL, WGR i dalej wszystkie inne mieściny.
Taki zestaw pewnie dlatego, że śmigam głównie po al. Krakowskiej...
« Ostatnia zmiana: 27 Maj 2012, 22:46:31 wysłana przez Mhrok »

Drex

  • Gość
Odp: Czarna lista - ostrzeżenie(a)
« Odpowiedź #4 dnia: 27 Maj 2012, 23:38:33 »
Volkswagen WB 1164C

https://www.facebook.com/photo.php?v=276824275680777


Fiat WJ 74 779 - zepchnął mnie i Magdę z jezdni na moście Śląsko- Dąbrowskim. Sprawa w toku- Policja znalazła właściciela samochodu, są świadkowie.
« Ostatnia zmiana: 27 Maj 2012, 23:41:32 wysłana przez Drex »

Offline Roxel

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 12
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tuning
Odp: Czarna lista - ostrzeżenie(a)
« Odpowiedź #5 dnia: 30 Cze 2012, 11:36:49 »
Hej dzisiaj ten "sympatyczny" kierowca Peugeota mało co mnie nie potrącił. A i to nie ja nalepiłem mu tę naklejkę Karnego :).
ELC:03291 Peugeot Czarny
« Ostatnia zmiana: 30 Cze 2012, 11:38:09 wysłana przez Roxel »

Offline wit

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 281
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Czarna lista - ostrzeżenie(a)
« Odpowiedź #6 dnia: 18 Lip 2012, 18:38:18 »
Czarne audi a3 WT 46802,
skrzyżowanie z Patriotów w Falenicy. Totalna chamówa - kierująca, wyjeżdżając z podporządkowanej zatrzymała się, spojrzała na mnie, sprawdziła, że za mną nie jedzie żaden samochód i ruszyła, zmuszając mnie do ostrego hamowania.

Pamiętajcie - notujcie dane wszystkich potencjalnych bandytów za kierownicami, jeśli próbują Was zabić lub okaleczyć.

Offline remitent

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Czarna lista - ostrzeżenie(a)
« Odpowiedź #7 dnia: 18 Lip 2012, 19:11:01 »
Wiem, że przenośne kamery są jeszcze drogie, ale może w całej - Masie - może ktoś już takie ma i sobie i nagrywa swoje jazdy. Wówczas przy zgłaszaniu raz w miesiącu co bardziej niebezpiecznych incydentów nie bylibyśmy na pozycji straconej "słowo przeciwko słowu" (a właściwie: słowo przeciwko domniemaniu niewinności), a efekt jakby trochę lepszy.

Tudzież - wyższa forma ostracyzmu - strona z filmami "z akcji" wraz z opisem i numerem delikwenta.
Nocna Masa Krytyczna - 2. sobota miesiąca - godz. 24:00 - nocnamasa.pl

Offline wildzi

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 679
  • Płeć: Mężczyzna
  • Z Masą od września 2008. W Zabezpieczeniu od 2011.
Odp: Czarna lista - ostrzeżenie(a)
« Odpowiedź #8 dnia: 18 Lip 2012, 19:41:35 »
W świecie kierowców już to wymyślono:

http://swietekrowy.pl/index.php

http://kierowniki.pl/

http://www.jakjedziesz.pl/

i pewnie jeszcze wiele, wiele innych.

Na YT jest zatrzęsienie filmów w stylu Fail Compilation (skądś tam) z różnych rejonów świata. Cuda, cuda się dzieją na drogach. I z Polski też są, tylko trzeba poszukać.

Coś takiego rowerowego byłoby na pewno ciekawe.
Wydaje mi się, że Mocniak może mieć już sporą kolekcję filmów z przejazdów... Gdyby je tak połączyć w jeden dłuższy film...
« Ostatnia zmiana: 18 Lip 2012, 19:43:28 wysłana przez wildzi »
I jestem tatą po raz drugi!

Offline Brom

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 218
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Czarna lista - ostrzeżenie(a)
« Odpowiedź #9 dnia: 18 Lip 2012, 21:20:29 »
Coś takiego rowerowego byłoby na pewno ciekawe.
Jest całkiem ciekawe: http://www.youtube.com/user/sillycyclists

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Czarna lista - ostrzeżenie(a)
« Odpowiedź #10 dnia: 18 Lip 2012, 21:43:20 »
Dorzuciłbym do listy kierowców Pana w kremowym Mercu kombi klasy E, ale zdołał się rozwalić tuż obok mnie, więc znowu muszę napisać: Nie mam na kogo narzekać. Wszyscy miszczowie kierownicy, jakich spotykam, skutecznie i sprawnie eliminują się z ruchu sami.

Owy Pan w Mercu skacząc z pasa na pas po Wisłostradzie wyprzedzał inne auta. Przeleciał z lewego pasa wprost na prawy, za mnie, po czym postanowił wyprzedzić mnie (a jechałem asertywnie, nie wtulając się w krawężnik) wskakując przed ciężarówkę, choć zwyczajnie nie było na to miejsca. Próbował  wjechać na pas zajęty już przez wywrotkę, czyli de facto zmieścić trzeci pojazd na dwóch pasach ruchu. Facet z wywroty przytulił się na lewo na ile mógł, nawet trochę zjechał na lewy pas (czym nastraszył tam towarzystwo, bo hamowali wszyscy) - słowem, zrobił wszystko co mógł bez rozwalania aut na lewym pasie. Ale miejsca i tak zabrakło, Merc walnął lewym tyłem w prawy przód ciężarówki, po czym złapał mocny poślizg (był trochę ciągnięty przez ciężarówkę bokiem do kierunku jazdy). Gdy ciężarówka mocno zahamowała, merc przestał być ciągnięty bokiem, odwalił piękną sinusoidę na trzy pasy ruchu i... chyba w panice przed koniecznością płacenia za straty kierowcy "dużego", albo przed tym że mógł mnie zahaczyć i potrącić (w rzeczywistości dla mnie to wszystko było całkowicie bezstresowe i bezpieczne, nawet nie musiałem hamować), zwiał z Wisłostrady w Szwoleżerów bez zatrzymywania.

Facet z ciężarówki to się chyba nie przejął uszkodzeniami, bo nawet się nie zatrzymał (a numery Merca zapamiętałem i chętnie byłbym świadkiem). Stalowy zderzak wywrotki raczej nie doznał żadnych strat powyżej tego z czym spotkał się wcześniej na budowach, więc nie dziwię się kierowcy, że miał w dupie całe to zdarzenie i pojechał sobie dalej nie tracąc czasu i nie patrząc na to, co się z Mercem stało.

Dziwi mnie tylko jedno - że facet z Merca nie zatrzymał się, nie zrobił wielkiej afery i próbował mi wmówić, że to moja wina. Zwykle jak ktoś lata tetrisem po pasach, to uważa się za Boga i Pana ulic, więc jak wiadomo błędów nie popełnia i jego stłuczkom zawsze winni są inni. A byłbym świetnym celem, bo przecież wyprzedzał mnie, gdy wjechał wprost pod ciężarówkę. Ale to może jeszcze na jakimś forum puszkarskim sobie poczytam jak to "Rowerzysta-terrorysta nie znający prawa i jadący bezczelnie jezdnią bez kasku i kamizelki, w dodatku na czymś dziwnym, co na pewno nie miało dopuszczenia do ruchu, wepchnął biednego niewinnego kierowcę mercedesa prosto pod koła TIRa!!!!!!1111jedenjeden"
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline robertrobert1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 762
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Czarna lista - ostrzeżenie(a)
« Odpowiedź #11 dnia: 19 Lip 2012, 08:00:07 »
Wiem, że przenośne kamery są jeszcze drogie, ale może w całej - Masie - może ktoś już takie ma i sobie i nagrywa swoje jazdy.

Nie koniecznie muszą być to kamery przenośne. W Warszawie jest pełno skrzyżowań bez monitoringu i jazda kompletnie niezgodnie z PORD jest tam na porządku dziennym. Co więcej ilość kierowców jadących zgodnie z PORD jest tam marginalna więc wystarczy postać na kilka minut aby zapchać niejeden serwer.



Offline wit

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 281
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Czarna lista - ostrzeżenie(a)
« Odpowiedź #12 dnia: 20 Lip 2012, 00:17:31 »
Kurczę, Raffi, chciałbym mieć tyle szczęścia co Ty  - że każdy, kto próbuje mi zrobić krzywdę na jezdni, rozwala się potem na moich oczach. Może powinienem pomóc szczęściu i zacząć wozić ze sobą resoraka i gwóźdź. Ktoś popełni na mnie wykroczenie drogowe, zatrzymam się, wbiję tego gwoździa w samochodzik i będę czekał na dzwona  :)

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Czarna lista - ostrzeżenie(a)
« Odpowiedź #13 dnia: 20 Lip 2012, 07:37:49 »
Kurczę, Raffi, chciałbym mieć tyle szczęścia co Ty  - że każdy, kto próbuje mi zrobić krzywdę na jezdni, rozwala się potem na moich oczach.

Nie wiem czy każdy, ale generalnie prawda jest taka, że jak ktoś jeździ samochodem niebezpiecznie i po chamsku, to efektowne rozwalenie się jest tylko kwestią czasu. Więc jak ty jeździsz codziennie tymi samymi ulicami o podobnych godzinach i on też, to jest spore prawdopodobieństwo, że to zobaczysz.

Plus większość z nich nie rozwaliła się na moich oczach. Pana z BMW to tylko rozpoznałem w programie Wypadek-przypadek, bo auto było dość charakterystyczne, a sposób jazdy owego pana doskonale pasował do tego jak auto buło pogniecione i jak wyglądał wypadek. A Matiza miszcza prostej to widziałem już po samym momencie dzwona, bo rozwalił się pod moim domem - nota bene spory czas po tym jak facet był chamem wobec mnie.

Rachunek prawdopodobieństwa nie kłamie i jak ktoś jeździ jak wariat, to w końcu szczęście go opuści. Także wystarczy tylko czekać.
 

Może powinienem pomóc szczęściu i zacząć wozić ze sobą resoraka i gwóźdź. Ktoś popełni na mnie wykroczenie drogowe, zatrzymam się, wbiję tego gwoździa w samochodzik i będę czekał na dzwona  :)

Hehehe. Wyobraziłem to sobie i muszę powiedzieć, że to mogłoby genialnie zadziałać na innych uczestników ruchu. Wyobraź sobie jaki byłby popłoch - zajeżdżają Ci drogę, Ty zaraz dźgasz osobówkę-resoraczka, a kilka sekund później wraz z osobami postronnymi widzicie to auto owijające się o filar wiaduktu gdzieś daleko na horyzoncie, po czym efektownie spalające się na popiół. Miny kierowców w okolicy musiałyby być nieziemskie.

Wiem, bo czasem sobie podobne jaja robię z sygnalizacją. Jako, że znam na pamięć większość cykli świateł na mojej trasie, jak widzę, że zaraz zrobi się czerwone lub zielone, robię ruch ręką taki jakbym pilotem zmieniał te światła ja. Miny postronnych, którzy to zauważą - rewelacyjne. Zwłaszcza gdy "zmieniam" na czerwone kierowcy, który właśnie wyprzedził mnie w zbyt bliskiej odległości. Spróbuj kiedyś :)
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline miroslavka

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 380
  • Płeć: Kobieta
Odp: Czarna lista - ostrzeżenie(a)
« Odpowiedź #14 dnia: 26 Wrz 2012, 19:12:05 »
To ja dodam biały busik Browaru Konstancin rejestracja ~ WPI GA98 lub ostatnia cyfra(3). Kierowca popisał się wyprzedzaniem w odległości 10 cm dziś na rondzie ONZ. To jeszcze mogłabym wybaczyć ALE:
Po kulturalnym zwróceniu uwagi stwierdził, że to ja stwarzam zagrożenie dla ruchu, ponieważ ktoś mógłby mnie zawadzić :o Stwierdził także, że moje miejsce "nie jest na asfalcie". Określił mnie także mianem "p*zdy p*erdolonej".
Przesłałam całusa i odjechałam.
pAN może się spodziewać nagany i kursu teoretycznego, o który zwrócę się w kadrach jego firmy :D, gdyż takie zachowanie zawodowego kierowcy jest haniebne.
Pozdrawiam pANA :-*

EDIT: Zapomniałam dodać, że kierowca powiedział, iż nie ma obowiązku zachowywać metra odstępu od rowerzysty. WTF
« Ostatnia zmiana: 27 Wrz 2012, 17:05:46 wysłana przez miroslavka »