Autor Wątek: Warszawska Masa Krytyczna - 25 maja 2012  (Przeczytany 47398 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Blastboy

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 15
  • Płeć: Mężczyzna
    • Blastboy
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 25 maja 2012
« Odpowiedź #60 dnia: 25 Maj 2012, 22:16:35 »
Jak ktoś chce szukać masy to wklejam link. Będę starał się być blisko czoła masy.
http://glympse.com/4QF-EH2
Jednak porażka z tym glympse :) Nie wiem dlaczego ciął trasę. Ten kto śledził ją widział prawidłowo odcinki, a teraz glympse nie pokazuje nawet wszystkich odcinków, które pociął. Ostatnie ucięcie przed kolumną spowodowane jest wyłączeniem się telefonu z powodu padniętej baterii. Endomondo zapisał trasę od włączenia do wyczerpania baterii.

A co do masy to fajnie, że udało się ją zrealizować niemal w całości tak jak to było planowane.

Offline CrazyFish89

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 158
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 25 maja 2012
« Odpowiedź #61 dnia: 25 Maj 2012, 22:24:08 »
Dla mnie masa była jak najbardziej udana, tylko mialem wrazenie ze tempo bylo odrobine za szybkie i peleton sie strasznie rwal, przez to byly kilometry poscigu zabezpieczenia
Light live for fun

Offline chrupek

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 136
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 25 maja 2012
« Odpowiedź #62 dnia: 25 Maj 2012, 23:00:53 »
Jak ktoś chce szukać masy to wklejam link. Będę starał się być blisko czoła masy.
http://glympse.com/4QF-EH2
Jednak porażka z tym glympse :) Nie wiem dlaczego ciął trasę. Ten kto śledził ją widział prawidłowo odcinki, a teraz glympse nie pokazuje nawet wszystkich odcinków, które pociął. Ostatnie ucięcie przed kolumną spowodowane jest wyłączeniem się telefonu z powodu padniętej baterii. Endomondo zapisał trasę od włączenia do wyczerpania baterii.

A co do masy to fajnie, że udało się ją zrealizować niemal w całości tak jak to było planowane.

Jak to ciął? Mój sygnał był dobry i wiele osób skorzystało. Wystarczy komentarze na facebooku poczytać
Komu w drogę temu rower.

Offline Fristajler

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 39
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 25 maja 2012
« Odpowiedź #63 dnia: 25 Maj 2012, 23:15:44 »
Bardzo pozytywne wrażenia - dobre tempo, zabezpieczenie się starało, a trasa znakomita - uwielbiam takie zakątki jak własnie Klimczaka, Orszady:)
2014 osób - niezły wynik, ale trzeba atakować rekord...
Z tymi koszulkami super.. normalnie pomarańczowa rewolucja się zrobiła z tej masy:)

dzięki i widzimy się za miesiąc:)

Offline Blastboy

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 15
  • Płeć: Mężczyzna
    • Blastboy
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 25 maja 2012
« Odpowiedź #64 dnia: 25 Maj 2012, 23:29:06 »
Jak to ciął? Mój sygnał był dobry i wiele osób skorzystało. Wystarczy komentarze na facebooku poczytać
To kliknij na swój link i zobacz, że nie ma zaznaczonej całej trasy. Pisząc "ciął" nie miałem na myśli przycinał, przez co nie można było śledzić pozycji, tylko pociął trasę na fragmenty i ukazywał tylko aktualny fragment. Na mapce nie pokazuje się cała trasa w przeciwieństwie do endomondo http://www.endomondo.com/workouts/nwYH444Au-c (włączyłem je dopiero na stopie na Przyczółkowej).

Offline chrupek

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 136
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 25 maja 2012
« Odpowiedź #65 dnia: 25 Maj 2012, 23:30:24 »
To nie była przecież rejestracja całej trasy tylko miejsca gdzie jest masa w danym momencie. To nie Endomondo. Taka jest tego idea. Ludzie mają wiedzieć gdzie dokładnie jest masa w danej minucie
Komu w drogę temu rower.

Offline qwerJA

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 301
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 25 maja 2012
« Odpowiedź #66 dnia: 25 Maj 2012, 23:41:04 »
Niom, Masa bardzo fajna, przejechaliśmy  po raz pierwszy przez Nowy Wilanów i ulicę Orszady.

Jechała też z nami grupka kolejarzy w starych czapkach i mundurach kolejowych, mieli taką dużą czarną flagą z krzyżem świętego Andrzeja i trupią czaszką . . .

Wielkie gratulacje dla Jojka, który na skrzyżowaniu Nowoursynowskiej i Doliny Służewieckiej pobił mistrzostwo świata, czyli zapanował nad sfrustrowanymi kierowcami i spokojnie wyprowadził samochody z peletonu tempem pieszego.

Na Jana Pawła porozmawiałem sobie i to o dziwo fajnie z kobietą, która spotkała nas już dziś trzeci raz    8)

Znacie może niejaką Rudą, która kilka lat temu jeździła na Masie z przyczepką muzyczną.
Dziewczyna z wózkiem dziecięcym na przejściu dla pieszych na Powsińskiej się o nią pytała.
Wytłumaczyłem, że nie kojarzę, więc już pewnie nie jeździ w zabezpieczeniu, podobnie jak stara przyczepka, która poszła na złom i teraz mamy nową od holendrów.
W każdym razie pozdrawiam serdecznie obie panie na forum ;)

Acha, dowiedziałem się również że na Oboźnej wytyczyli jakiś kontrapas dla samochodów ( zapewne klasy Nimbus 2000 ) bo zatrzymałem tam trzy samochody. Hmm, a więc samochody mogą tam w obie strony, a rowery tylko w jedną :D :D :)
« Ostatnia zmiana: 26 Maj 2012, 01:11:36 wysłana przez qwerJA »
Tomek jestem

" Warszawa to piękne miasto,
   tylko ludzie są . . .  "

Offline kristi

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 227
  • Płeć: Kobieta
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 25 maja 2012
« Odpowiedź #67 dnia: 25 Maj 2012, 23:50:03 »
Było fajnie i tragicznie jednocześnie :)

A mi facet na przejściu tłumaczył, że śpieszy się bo musi klientom coś wysłać, potem strzelił gatke typu sami właśnie blokujecie ruch, zapytałam czy nieprzeszkadzają mu korki samochodowe jak łamią przepisy blokując przejścia dla pieszych; odpowiedział że sie teraz śpieszy a nie później bo klienci.... co masa to nowe wymówki.
« Ostatnia zmiana: 25 Maj 2012, 23:55:02 wysłana przez kristi »
Kross Hexagon V8
ZZR Huragan

Na masie od 04.2011r
w zabezpieczeniu od 10.2011r

Offline CrazyFish89

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 158
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 25 maja 2012
« Odpowiedź #68 dnia: 25 Maj 2012, 23:51:35 »
krysti mlodemu nic sie nie stalo powazniejszego?
Light live for fun

Offline kottt

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 25 maja 2012
« Odpowiedź #69 dnia: 26 Maj 2012, 00:12:26 »
Bardzo fajna Masa, dzięki!

Drex

  • Gość
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 25 maja 2012
« Odpowiedź #70 dnia: 26 Maj 2012, 00:34:08 »
Jak to ciął? Mój sygnał był dobry i wiele osób skorzystało. Wystarczy komentarze na facebooku poczytać
To kliknij na swój link i zobacz, że nie ma zaznaczonej całej trasy. Pisząc "ciął" nie miałem na myśli przycinał, przez co nie można było śledzić pozycji, tylko pociął trasę na fragmenty i ukazywał tylko aktualny fragment. Na mapce nie pokazuje się cała trasa w przeciwieństwie do endomondo http://www.endomondo.com/workouts/nwYH444Au-c (włączyłem je dopiero na stopie na Przyczółkowej).
Powiem, że glympse zdało egzamin. Na SGS II ICS działa pięknie w przeglądarce. Goniłem dziś Masę, bo złapałem gumę i musiałem wymieniać dętkę, co zajęło mi trochę czasu. Dzięki temu wiedziałem gdzie jest Masa i mogłem ją skrótami wyprzedzić. :-)

Offline `L`

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 483
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie jeżdżę szybko. Jeżdżę dokładnie.
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 25 maja 2012
« Odpowiedź #71 dnia: 26 Maj 2012, 00:40:33 »
Bardzo fajna masa, chociaż buraki w puszce na Wilanowie zapamiętam długo.

Hint: masę powinno kończyć "rowery w górę" - taka chyba jest tego idea? Przynajmniej ważne rowerowo rzeczy, takie jak podziękowanie dla gromanika, powinny pojawiać się przed "ogłoszeniem wyników". Reklama juwenaliów może sobie być - później. Jednak gdy słyszę reklamę to już mnie nie ma - taka alergia...

Pobożne życzenie: aby diabli wzięli kibolstwo przypinające się do masy i szalejących z wuwuzelami.

Minus dla: aspiranta (?) który na wjeździe w Niepodległości (?) zatrzymał cały peleton by przepuścić kilku pieszych. Rozumiem jednak - polecenia Policji są ważniejsze...
"governments will use whatever technology is available to them to combat their primary enemy - which is their own population" - Noam Chomsky

Offline MarioG

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 355
  • Płeć: Mężczyzna
Re: Warszawska Masa Krytyczna - 25 maja 2012
« Odpowiedź #72 dnia: 26 Maj 2012, 00:51:21 »
Masa super, udało mi się nawet 'pozabezpieczać', wielki dzięki dla ratowników którzy na ursynowie pomogli powstrzymać pana w 'lexusie' który prawie nie wbił pod prąd w masę twierdząc że jak nie dojedzie do pracy to samoloty zaczną spadać czy coś takiego :)

generalnie to większosc kierowców była wyrozumiały, ale paru epitetów wysłuchałem.
W internecie każdy może być kim chce. To dziwne, że tak wielu wybiera bycie durniem...

Offline kristi

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 227
  • Płeć: Kobieta
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 25 maja 2012
« Odpowiedź #73 dnia: 26 Maj 2012, 01:11:57 »
Co do kierowców dzisiaj mieli cierpliwość - jednego widziałam że się wbił w peleton, ale masowicze dali sobie z nim rade- podziękowania dla nich,
za to pieszym strasznie się spieszyło, klienci uciekali, dzieci trzeba odebrać, do lekarza nikt dzisiaj na 20 nie był zapisany, ale się spieszyli nie dokońca wiedzieli po co, gdzie i dlaczego.
Kross Hexagon V8
ZZR Huragan

Na masie od 04.2011r
w zabezpieczeniu od 10.2011r

Offline skip_yeti

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 106
  • Płeć: Mężczyzna
    • ccc na fb
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 25 maja 2012
« Odpowiedź #74 dnia: 26 Maj 2012, 01:30:43 »
Trasa giga, na orszady byłem pierwszy raz i jeszcze wrócę :)
Mi się wydaje, że dość wysokie tempo jak na tak dużą masę spowodowało powstawanie mega przerw. Ja akurat dzisiaj bawiłem się w małe zabezpieczenie grupy U12 coby się nie rozpełzła - pilnując żebym zawsze był ostatni w grupie. I tak jadąc bodajże Nowoursynowską usłyszałem kątem ucha "teraz przechodzimy" obróciłem się i zobaczyłem... 50 metrową przerwę w masie za sobą, nie mogłem się zatrzymać, żeby pieszych przyblokować bo miałem swoją stonkę i grupa kilkunastu osób wj...ła się pod nadjeżdżające z V>25 stado rowerów. To że nie było megakarambolu to cud.
Tak więc, tempo było niezłe, miodność jazdy znakomita, ale miało to swoje konsekwencje opisane powyżej.
Ale, jak zwykle zresztą, było mega, a dla zabezpieczania wieelki szacun. Jak wychowam dzieciarnię to spróbuję do Was dołączyć
 
Chcesz spróbować czegoś innego? City CC Warszawa - znajdź nas, nie będziesz żałować.