Autor Wątek: cisnienie w oponach 28x 23 C  (Przeczytany 11902 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline garbus

  • Początkujący
  • Wiadomości: 8
  • Płeć: Kobieta
cisnienie w oponach 28x 23 C
« dnia: 05 Maj 2012, 21:35:25 »
szybkie pytanie :) ciśnienie 110 P.S.I. ile to atmosfer ?

Offline mateyko

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 449
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: cisnienie w oponach 28x 23 C
« Odpowiedź #1 dnia: 05 Maj 2012, 21:41:27 »
szybkie pytanie :) ciśnienie 110 P.S.I. ile to atmosfer ?

http://bit.ly/IWWkK4

Offline ar2r

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 60
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ar2r - czytaj Artur
Odp: cisnienie w oponach 28x 23 C
« Odpowiedź #2 dnia: 06 Maj 2012, 11:46:55 »
Jestem niespotykanie spokojny, do czasu !
I proszę nie zwracać się do mnie per Pan, bo to mnie postarza.
;)

Offline Oli

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 466
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: cisnienie w oponach 28x 23 C
« Odpowiedź #3 dnia: 07 Maj 2012, 08:34:14 »
Garbus, przecież znasz się na rowerach. W końcu je sprzedajesz.
Serwisowanie, składanie, ściąganie części na zamówienie
Właściwie wszystko co z rowerami związane

Skype: castaway.olaf

Offline Stanley

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 25
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: cisnienie w oponach 28x 23 C
« Odpowiedź #4 dnia: 07 Maj 2012, 08:42:51 »
Garbus, przecież znasz się na rowerach. W końcu je sprzedajesz.

Olaf... ale Ty serwisujesz rowery i znasz odpowiedź na to pytanie, a to jest najważniejsze, że serwisant się zna na swojej robocie. :)

Anegdotka z dnia wczorajszego.

Wchodzę wczoraj do sklepu sportowego dużej sieci w Polsce. Podchodzi do mnie "sprzedawca" i pyta:
- W czym mogę pomóc?
- Dzień dobry, czy może Pan mi powiedzieć, gdzie znajdę "gripy"?
- Co? (takimi słowy sprzedawca do klienta?)
- No takie gumy na kierownicę.
- Nie bardzo wiem o co Panu chodzi.
- To może ja Panu pokażę na przykładzie roweru jakich macie tutaj pod dostatkiem.

Taki to właśnie jest u nas poziom sprzedawców. :(

Offline darek

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 229
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: cisnienie w oponach 28x 23 C
« Odpowiedź #5 dnia: 07 Maj 2012, 09:59:31 »
Bo to był ekskluzywny sklep i nie mieli gumowych tylko skórzane lub drewniane.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: cisnienie w oponach 28x 23 C
« Odpowiedź #6 dnia: 07 Maj 2012, 11:23:45 »
Stan, z gripami akurat to nie jest tak prosto. Po pierwsze ta część ma wiele nazw: chwyty, gripy, rączki... Po drugie gripy to też manetki obrotowe. Po trezcie, w niektorych typach rowerow nie stosuje się chwytów, lecz np owijkę.

Choć sprzedawca powinien był znać oba znaczenia słowa "gripy" i dopytać o które Ci chodzi, mógł być nieco zmieszany ;)


Z drugiej strony, poziom merytoryczny niektórych sprzedawców faktycznie nie powala. Nigdy nie zapomnę jak w nieistniejącym już serwisie na Bródnie facet cisnął ciemnotę klientowi by tylko dostać rower do seriwsu. Wkurwiłem się tedy tak, że naprawiłem facetowi ten jego rower na oczach serwisanta i w jego sklepie. Trzeba było tylko parę razy przekręcić baryłką przy przerzutce. Więcej moja noga w tym sklepie nie stanęła.

Inny sklep rowerowy, w Ketrzynie, próbował nie skasować na >100zł za wymianę sterów (plus koszt samych sterów), próbując wcisnąć mi kit o konieczności przetoczenia głowi ramy. 30km dalej, w Giżycku, zrobili od ręki za cenę samych sterów.

Generalnie lepiej zawsze uważać. Warto skonfrontować słowa jednego serwisanta z opinią innego. Warto pytać na forach, warto się samemu uczyć. Na tym się naprawdę sporo oszczędza w dłuższej perspektywie.
« Ostatnia zmiana: 07 Maj 2012, 15:52:42 wysłana przez Raffi »
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

tomus1973

  • Gość
Odp: cisnienie w oponach 28x 23 C
« Odpowiedź #7 dnia: 07 Maj 2012, 15:36:03 »

- W czym mogę pomóc?
- Dzień dobry, czy może Pan mi powiedzieć, gdzie znajdę "gripy"?
- Co? (takimi słowy sprzedawca do klienta?)
- No takie gumy na kierownicę.
- Nie bardzo wiem o co Panu chodzi.
- To może ja Panu pokażę na przykładzie roweru jakich macie tutaj pod dostatkiem.


Improwizacja, to coś co sprzedawcy robią najlepiej. Nie wszyscy oczywiście

Offline Stanley

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 25
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: cisnienie w oponach 28x 23 C
« Odpowiedź #8 dnia: 07 Maj 2012, 16:56:54 »
Raffi...

z całym szacunkiem sprzedawca powinien wiedzieć jak nazywają się części.
Grip to nie to samo co owijka. A manetka obrotowa to nie to samo co grip.
Choć pewna grupa tych manetek nosi podobną nazwę.
Kierownica typu baranek to nie to samo co kierownica prosta etc.

Niby niewielkie różnice ale bardzo istotne. Nie mówię tutaj, żeby od razu strzelać jak z rękawa oznaczeniami modeli stosowanymi przez producenta (to jest język dla specjalistów i serwisantów) ale podstawy (już nie tylko nie wypada) ale znać trzeba jak się coś sprzedaje.

Offline adriansocho

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 614
  • Płeć: Mężczyzna
  • All terrain, all mountain.
    • Profil na fejsie
Odp: cisnienie w oponach 28x 23 C
« Odpowiedź #9 dnia: 07 Maj 2012, 20:10:13 »
- Co? (takimi słowy sprzedawca do klienta?)


Ja bym jednak mu zwrócił uwagę, że to nie jest preferowany sposób wyrażania się.


A wątpliwość gripy-gripszifty można wyjaśnić jednym pytaniem, przy czym uważam, że sprzedawcy powinni stosować (i wpajać) poprawne nazwy.
AdrianSocho

Offline garbus

  • Początkujący
  • Wiadomości: 8
  • Płeć: Kobieta
Odp: cisnienie w oponach 28x 23 C
« Odpowiedź #10 dnia: 07 Maj 2012, 23:12:29 »
Garbus, przecież znasz się na rowerach. W końcu je sprzedajesz.
   przyjazne to forum nie powiem , nie można nawet o nic spytać bo od razu taka osoba zostaje wyśmiana lub w inny sposób ośmieszona . dzięki za pomoc.
« Ostatnia zmiana: 07 Maj 2012, 23:13:52 wysłana przez garbus »

Offline Stanley

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 25
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: cisnienie w oponach 28x 23 C
« Odpowiedź #11 dnia: 07 Maj 2012, 23:57:23 »
@Garbus - Nie traktuj tego tak. :)


Pierwsza żelazna zasada internetu - ZAPYTAJ WUJKA GOOGLE.
Dlaczego masz mieć od razu podawane wiadomości na tacy? Wysil się chłopie... skoro coś Ci jest potrzebne, to postaraj się.
Jestem święcie przekonany, że szybciej sam byś to znalazł w google, niż zadając pytanie na jakimkolwiek forum.
Dodatkowo powiem Tobie w sekrecie - na każdym forum zostaniesz potraktowany tak samo.
Na tego typu pytania zawsze dostaniesz odpowiedź w stylu: "sprawdź w google", "sprawdzałeś w google" i nie obrażaj się za to, tylko sam podejmij jakikolwiek wysiłek, żeby zdobyć wiedzę, a nie liczysz tylko na łatwiznę.




Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: cisnienie w oponach 28x 23 C
« Odpowiedź #12 dnia: 08 Maj 2012, 09:12:09 »
przyjazne to forum nie powiem , nie można nawet o nic spytać bo od razu taka osoba zostaje wyśmiana lub w inny sposób ośmieszona . dzięki za pomoc.

Zapytać można, ale sensownie. Pytanie o przelicznik ciśnienia, gdy w sieci roi się od gotowych kalkulatorów, z których można dostać odpowiedź w sekundę, sensowne nie jest.

Marnujesz cenny czas ludzi, który być może mogliby w tym czasie poświęcić się pomocy komuś innemu, kto ma REALNY problem, faktycznie trudny do rozwiązania i wymagający pomocy. Brak szacunku do cudzego czasu na wszystkich forach jest traktowany jako nieznajomość netykiety i obraza. Tu masz cały poradnik jak mądrze zadawać pytania na forum, napisany co prawda pod kątem for i grup komputerowych, ale aktualny w każdej innej dziedzinie, przetłumaczony na kilka języków i generalnie stosowany w całej sieci. Polecam wszystkim przeczytać i się stosować - okaże się, że nagle na wszystkich forach ludzie staną się milsi, niezależnie od tematu rozmowy ;)
« Ostatnia zmiana: 08 Maj 2012, 09:28:52 wysłana przez Raffi »
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

tomus1973

  • Gość
Odp: cisnienie w oponach 28x 23 C
« Odpowiedź #13 dnia: 08 Maj 2012, 10:05:40 »

Tu jest fajny kalkulator, ale w jakich kołach pompuje się 110 P.S.I czyli 7,49 atm? Nie jest to ciut za dużo jak na jakiekolwiek koło rowerowe?



http://rowery.zbooy.pl/ciskal.html

Offline Stanley

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 25
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: cisnienie w oponach 28x 23 C
« Odpowiedź #14 dnia: 08 Maj 2012, 11:55:08 »
Tu jest fajny kalkulator, ale w jakich kołach pompuje się 110 P.S.I czyli 7,49 atm? Nie jest to ciut za dużo jak na jakiekolwiek koło rowerowe?
Nie jest. W niektórych przypadkach jest nawet ciut za mało.

Offline darek

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 229
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: cisnienie w oponach 28x 23 C
« Odpowiedź #15 dnia: 08 Maj 2012, 12:16:57 »

Tu jest fajny kalkulator, ale w jakich kołach pompuje się 110 P.S.I czyli 7,49 atm? Nie jest to ciut za dużo jak na jakiekolwiek koło rowerowe?



http://rowery.zbooy.pl/ciskal.html

Strida na oponach schwalbe kojak 1 1/4' - 9-10 bar.

Offline Mhrok

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 910
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: cisnienie w oponach 28x 23 C
« Odpowiedź #16 dnia: 08 Maj 2012, 16:48:36 »
Tu jest fajny kalkulator, ale w jakich kołach pompuje się 110 P.S.I czyli 7,49 atm? Nie jest to ciut za dużo jak na jakiekolwiek koło rowerowe?
Nie jest.
Jeżeli chodzi o jakieś nieszosowe przykłady, to mój 20" Schwalbe Marathon ma napis 55-100 PSI. :)

Offline garbus

  • Początkujący
  • Wiadomości: 8
  • Płeć: Kobieta
Odp: cisnienie w oponach 28x 23 C
« Odpowiedź #17 dnia: 08 Maj 2012, 23:53:19 »
Ja sie nie obrażam.Po prostu nie mam czasu żeby szukać tego po całym internecie. Wiec myślałem że w krótkim czasie dostane odpowiedz na pytanie, które na pewno nie było by żadnym problemem dla experta rowerowego , za którego pewnie wiele osób udzielajacych się tu , uważa . Fora moim zdaniem są po to aby szybko sie czegoś dowiedzieć a nie szukać nie wiadomo gdzie , a po za tym możne ktoś później będzie szukał też odpowiedzi na takie same pytanie wiec od razu  będzie ją miał tu gotową.

Offline Stanley

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 25
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: cisnienie w oponach 28x 23 C
« Odpowiedź #18 dnia: 09 Maj 2012, 06:18:15 »
No właśnie w nagłówku tego forum po prawej stronie jest opcja wyszukiwania. Skorzystałeś z niej? Nie, a potem internet jest pełen pytań o ciśnienie w oponach. Skoro nie masz czasu, to szybciej będzie znaleźć w google niż czekać na odpowiedź na forum.

Offline darek

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 229
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: cisnienie w oponach 28x 23 C
« Odpowiedź #19 dnia: 09 Maj 2012, 14:49:21 »
Garbus, żeby uciąć dyskusję. Odpowiedź na Twoje pytanie wyszukiwarka googla podała mi w ilości 158000 linków w czasie 0,38 s. Pierwsza odpowiedź to był link do strony tego forum i Twojego pytania, druga to: http://kalkulator.jednostek.pl/cisnienia
wpisanie: 110 psi - kolejne 5 sekund i tak już po około dwu minutach od pomysłu na pytanie mam gotową odpowiedź.