Autor Wątek: Most Świętokrzyski - Dylatacja  (Przeczytany 19083 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kaczor1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 734
    • www.kaczor2.blogspot.com
Odp: Most Świętokrzyski - Dylatacja
« Odpowiedź #15 dnia: 04 Cze 2012, 19:44:00 »
Tak, ale niestety dopiero w przyszłym tygodniu, bo zostawiłem w samochodzie, a ten jest do niedzieli we Wrocławiu.
Ale nic tam ciekawego nie było. Tylko tyle, żeby sprawę kierować do zarządcy i adres spółki "Trasa Świętokrzyska...".
Nie przesłali nawet pisma dalej.
IX Zlot Rowerów Poziomych Bełchatów 2016


"30 ucisków 2 wdechy. Bo poza życiem w internecie istnieje to prawdziwe, które czasem na chwilę się zatrzymuje"
Autor nieznany

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Most Świętokrzyski - Dylatacja
« Odpowiedź #16 dnia: 05 Cze 2012, 10:01:32 »
Nie przesłali nawet pisma dalej.

A szkoda, bo wg KPA mają to w obowiązku. Możesz ich przydupić za to jak chcesz ;)
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline kaczor1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 734
    • www.kaczor2.blogspot.com
IX Zlot Rowerów Poziomych Bełchatów 2016


"30 ucisków 2 wdechy. Bo poza życiem w internecie istnieje to prawdziwe, które czasem na chwilę się zatrzymuje"
Autor nieznany


Offline kaczor1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 734
    • www.kaczor2.blogspot.com
Odp: Most Świętokrzyski - Dylatacja
« Odpowiedź #19 dnia: 14 Lip 2012, 11:13:01 »
Jak widać, zarządca nie dąży do rozwiązania problemu, tylko do przerzucenia odpowiedzialności za ewentualne szkody, na użytkowników drogi. Niestety, jest to cały czas postawa typowa. Z korespondencji również można wywnioskować, że mój wniosek nie był pierwszym w tej sprawie, bo wątpię, aby spółka wystąpiła sama z siebie o zmianę organizacji ruchu. W tym przypadku wypada pochwalić decyzje IR.

Sami się przyznają, że uskok ma 25mm gdy w rozporządzeniu jest 10mm. Rozporządzenie nic nie mówi o kształcie, więc to, że jest to trapez (bo faktycznie jest), nie ma żadnego znaczenia, a nawet jeśli miało by to znaczenie, to nachylenie w szczególnych wypadkach nie może przekraczać 15%. W tym przypadku, do czego sami się przyznają, nachylenie wynosi 30stopni, czyli jakieś 33%.

I teraz pytanie.
Pozwolenie na budowę mieli w 98r, czyli zanim rozporządzenie weszło w życie (chyba w maju 99) ale budowę zakończyli w czerwcu 2000 gdy już obowiązywało.
Więc, czy owe rozporządzenie ich obowiązywało? Jeśli tak, to na podstawie jakich przepisów? Jeśli nie, to jakie przepisy regulowały budowę DDR przed 99r ?.
IX Zlot Rowerów Poziomych Bełchatów 2016


"30 ucisków 2 wdechy. Bo poza życiem w internecie istnieje to prawdziwe, które czasem na chwilę się zatrzymuje"
Autor nieznany

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Most Świętokrzyski - Dylatacja
« Odpowiedź #20 dnia: 14 Lip 2012, 12:36:39 »
Jak widać, zarządca nie dąży do rozwiązania problemu, tylko do przerzucenia odpowiedzialności za ewentualne szkody, na użytkowników drogi. Niestety, jest to cały czas postawa typowa. Z korespondencji również można wywnioskować, że mój wniosek nie był pierwszym w tej sprawie, bo wątpię, aby spółka wystąpiła sama z siebie o zmianę organizacji ruchu. W tym przypadku wypada pochwalić decyzje IR.

Wiele, naprawdę wiele osób o tym pisało. Ja sam już w 2002 czy 2003 roku. Trzeba cisnąc dalej, widać że jest jakiś skutek.


Sami się przyznają, że uskok ma 25mm gdy w rozporządzeniu jest 10mm.

Hihi, chyba się tam z Markiem Sołtysem wybiorę. Jego wózek się tam koncertowo zawiesi, ściągniemy media, to może się uda sprawę przyśpieszyć.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline kaczor1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 734
    • www.kaczor2.blogspot.com
Odp: Most Świętokrzyski - Dylatacja
« Odpowiedź #21 dnia: 14 Lip 2012, 13:07:24 »
Mi ta dylatacja w DDR nie bardzo przeszkadza, bo jestem tam naprawdę sporadycznie, ale jeśli jako ZM wiecie coś na temat tego, czy w tej sytuacji, obowiązuje ich to rozporządzenie, to dajcie znać.
Jeśli nie wiecie, poproszę urzędników o opinie, ale to z powodów osobistych, będzie musiało przez jakiś czas poczekać.

Czy Marek, to ten od szalonego wózka?
« Ostatnia zmiana: 14 Lip 2012, 13:09:11 wysłana przez kaczor1 »
IX Zlot Rowerów Poziomych Bełchatów 2016


"30 ucisków 2 wdechy. Bo poza życiem w internecie istnieje to prawdziwe, które czasem na chwilę się zatrzymuje"
Autor nieznany

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Most Świętokrzyski - Dylatacja
« Odpowiedź #22 dnia: 14 Lip 2012, 18:26:37 »
Mi ta dylatacja w DDR nie bardzo przeszkadza, bo jestem tam naprawdę sporadycznie, ale jeśli jako ZM wiecie coś na temat tego, czy w tej sytuacji, obowiązuje ich to rozporządzenie, to dajcie znać.

Ogólne rozporządzenie w sprawie dróg mówi, że na DDR nie może być uskoków większych niż 1cm, a na chodniku większych niż 2cm, przy czym za uskok rozumie się wszystko co nie jest nachyleniem poniżej bodajże 15%.

Lecę z pamięci, więc jak coś to szczegóły masz TUTAJ.


Czy Marek, to ten od szalonego wózka?

Tak, to On. Mamy wspólnie za jakiś czas robić most Poniatowskiego. Chcemy pochwalić nieco miasto, bo sporo się tam zmieniło - obniżono krawężniki, zamontowano pochylnie w wieżycach mostu. Z rzeczy istotnych zostało się tam zamontowanie wind pozwalających dostać się z mostu na Powiśle i zrobienie czegoś z kompletnie niedostępnymi przystankami tramwajowymi na moście. Ale to już inna kasa i inny czas realizacji i tu nikt nie ma najmniejszych wątpliwości, że to pieśń dalekiej przyszłości.

Tak czy siak, będąc na jednym moście, można przy okazji odwiedzić most sąsiedni ;-)

W kolejce jest jeszcze Grota, który po ostatniej przebudowie powinien być dostępny dla osób z niepełnosprawnością. A jak jest? Sam nie wiem, podnośniki niby jakieś montowali, ale czy to w ogóle działa? ;)
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline axxenfall

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 44
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Most Świętokrzyski - Dylatacja
« Odpowiedź #23 dnia: 19 Lip 2012, 11:10:19 »
Z korespondencji również można wywnioskować, że mój wniosek nie był pierwszym w tej sprawie, bo wątpię, aby spółka wystąpiła sama z siebie o zmianę organizacji ruchu. W tym przypadku wypada pochwalić decyzje IR.

Też ich o to męczyłem - próbowałem nakłonić PINB czy WINB do interwencji, ale ostatecznie się nie dali. Miło, że spółka do przejadania pieniędzy Trasa Świętokrzyska jest w likwidacji - może gdy ten niewątpliwie długotrwały i kosztowny proces się zakończy, wreszcie będzie można normalnie rozmawiać o tym moście.

Cytuj
Pozwolenie na budowę mieli w 98r, czyli zanim rozporządzenie weszło w życie (chyba w maju 99) ale budowę zakończyli w czerwcu 2000 gdy już obowiązywało.
Więc, czy owe rozporządzenie ich obowiązywało? Jeśli tak, to na podstawie jakich przepisów? Jeśli nie, to jakie przepisy regulowały budowę DDR przed 99r ?.

Gdzieś na końcu rozporządzenia powinna być adnotacja o przepisach przejściowych. W skrócie, już minął czas, kiedy drogi powinny być dostosowane do warunków określonych w rozporządzeniu, niezależnie od tego, kiedy były budowane.

Pozdrawiam,
Maciek

Offline kaczor1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 734
    • www.kaczor2.blogspot.com
Odp: Most Świętokrzyski - Dylatacja
« Odpowiedź #24 dnia: 19 Lip 2012, 11:19:25 »
Gdzieś na końcu rozporządzenia powinna być adnotacja o przepisach przejściowych. W skrócie, już minął czas, kiedy drogi powinny być dostosowane do warunków określonych w rozporządzeniu, niezależnie od tego, kiedy były budowane.

Pozdrawiam,
Maciek
Jednak na podstawie tego rozporządzenia, nie można ugryźć tej sprawy.

Cytuj
§ 195.Przepisów rozporządzenia nie stosuje się do dróg, wobec których przed dniem wejścia w życie rozporządzenia została wydana decyzja o pozwoleniu na budowę lub został złożony wniosek o wydanie takiej decyzji.
IX Zlot Rowerów Poziomych Bełchatów 2016


"30 ucisków 2 wdechy. Bo poza życiem w internecie istnieje to prawdziwe, które czasem na chwilę się zatrzymuje"
Autor nieznany

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Most Świętokrzyski - Dylatacja
« Odpowiedź #25 dnia: 19 Lip 2012, 15:09:06 »
Cytat: kaczor1
Miło, że spółka do przejadania pieniędzy Trasa Świętokrzyska jest w likwidacji - może gdy ten niewątpliwie długotrwały i kosztowny proces się zakończy, wreszcie będzie można normalnie rozmawiać o tym moście.

Owa spółka powstała TYLKO po to, by wybudowac drogę nie płacąc VAT czy innego podatku. Musiała utrzymywać most przez ileś tam lat, by tak się stało. Ten okres chyba już minął, to i spółkę rozwiązują. Choć to była dopiero fajna fucha być prezesem takiej spółki do spraw jednego mostu. Pracy niewiele bo most nowy, a kaska leci ;)

Z jednej strony dobrze, bo ZDM w temacie dylatacji powinien być nieco bardziej zdyscyplinowany. Z drugiej kicha, bo Trasa Świętokrzyska sp. z o.o. jednak odśnieżała drogę rowerową na moście, a ZDM pewnie tego robić nie będzie.

---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline robertrobert1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 762
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Most Świętokrzyski - Dylatacja
« Odpowiedź #26 dnia: 21 Lip 2012, 01:54:31 »
Z drugiej kicha, bo Trasa Świętokrzyska sp. z o.o. jednak odśnieżała drogę rowerową na moście, a ZDM pewnie tego robić nie będzie.

Na mostach wszystkie DDR, CPR i chodniki są odśnieżane. Ale na przykładnie mostu Siekierkowskiego odśnieżanie od strony Wawra jest do schodów ze schodami włącznie a od strony Mokotowa kończy się na pierwszej dylatacji. Chociaż są wyjątki. Tej zimy widziałem raz odśnieżarkę mechaniczną ze szczotami o szerokości około 0,5 m a raz traktor z szeroką szufla.

Offline kaczor1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 734
    • www.kaczor2.blogspot.com
Odp: Most Świętokrzyski - Dylatacja
« Odpowiedź #27 dnia: 11 Mar 2015, 10:57:13 »
Epopei ciąg dalszy - drzwiami się nie dało. Trzeba próbować oknem 





http://bip.warszawa.pl/NR/exeres/B49A5D08-0671-46C0-90EE-0F0727E1D1AA,frameless.htm
IX Zlot Rowerów Poziomych Bełchatów 2016


"30 ucisków 2 wdechy. Bo poza życiem w internecie istnieje to prawdziwe, które czasem na chwilę się zatrzymuje"
Autor nieznany

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Most Świętokrzyski - Dylatacja
« Odpowiedź #28 dnia: 12 Mar 2015, 13:06:10 »
Najlepszym prostym rozwiązaniem jest to, że miejskie służby nadal będą tam zostawiac kolejne barierki, które nieznani sprawcy będą przekładać do dylatacji. Jak jeździłem jeszcze do Agory tym mostem, to powyższy układ sprawdzał się świetnie. Jedna barierka starczała na kilka tygodni, a potem stawiali kolejną :D
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline jolajola1

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 1 056
  • Płeć: Kobieta
  • jeżdżę w opasce żeby mi wiatr nie gwizdał w uszach
    • z roweru filmowane
Odp: Most Świętokrzyski - Dylatacja
« Odpowiedź #29 dnia: 12 Mar 2015, 14:22:16 »
a wystarczyłoby w obydwu dylatacjach przyklejać raz na 5-6 miesięcy gumę przemysłową grubą, taka co się niektóre pomieszczenia produkcyjne wykłada dla izolacji, przyklejać na dupapren albo inną elastyczną kropelkę
koszt w budżecie miasta/zarządcy mostu nieznaczący, tylko że trzebaby to robic systematycznie