Autor Wątek: Zemsta rowerzysty  (Przeczytany 16825 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline wit

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 281
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zemsta rowerzysty
« Odpowiedź #15 dnia: 08 Kwi 2012, 13:26:33 »
W niczym nie ma problemu, a ja raczej miałem na myśli tego, z którego samochodu było to filmowane. Cała sytuacja dowodzi królowania obyczajów wschodnich w złym tego słowa znaczeniu. Oczywiście nie ma przepisowego obowiązku wpuszczania kogokolwiek, ale praktyka dowodzi, że w sytuacji zakorkowania wszyscy na tym zyskują. W Niemczech to rozumieją, w Polsce mniej, a z tego, co mi opowiadali znajomi odwiedzający Rosję - tam nie rozumieją tego wcale.

storm

  • Gość
Odp: Zemsta rowerzysty
« Odpowiedź #16 dnia: 08 Kwi 2012, 14:12:12 »
@Wit - chyba nie zrozumiałeś ani tego co napisałem, ani tego co widziałeś na filmiku: ten facet zjechał po 50 metrach jazdy lub mniej. Jemu i wszystkim dookoła kompletnie nie opłacało się, aby on zjeżdżał i przepuszczał, rozumiesz?
[bo sam za chwilę opuszcza jezdnię, a im szybciej opuści tym lepiej dla wszystkich!!!]

Offline Stanley

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 25
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zemsta rowerzysty
« Odpowiedź #17 dnia: 08 Kwi 2012, 18:18:12 »
Wit ma rację. Facet z samochodu, który skręcał w lewo powinien przepuścić kierowce, a ten ruszał do przodu tylko dlatego, żeby nie przepuścić tamtego. Zachował się "po chamie". To się nazywa kultura za kółkiem... a raczej jej brak.
@ Drex - Cokolwiek by kierowca nie powiedział, rowerzysta nie powinien uciekać się do samosądu.
« Ostatnia zmiana: 12 Kwi 2012, 14:24:33 wysłana przez Stanley »

Drex

  • Gość
Odp: Zemsta rowerzysty
« Odpowiedź #18 dnia: 08 Kwi 2012, 19:11:03 »
@Stanley, masz prawo miec swoje zdanie. Ja tez bym mu nie popuscil w takiej sytuacji.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zemsta rowerzysty
« Odpowiedź #19 dnia: 10 Kwi 2012, 12:57:34 »
Robię właśnie prawo jazdy

Trzeba będzie zacząć odkładać na kat. C i zakup Kamaza ;)
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline Makenzen

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 595
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zemsta rowerzysty
« Odpowiedź #20 dnia: 10 Kwi 2012, 17:56:23 »
Stormie miły... liczba, nie ilość kilometrów :)
Też jestem zdania, że zachowania rowerzysty na tym filmie nic nie usprawiedliwia.
A propos wpuszczania... ja lubię przepuszczać kierowców, czy to jadąc rowerem, czy samochodem. Powinniśmy sobie wzajemnie ułatwiać korzystanie z dróg. I miło się robi, jak wpuszczony kierowca w ramach podziękowań mrugnie awaryjnymi :)
"Warszawa to nie wieś, żeby po niej rowerem jeździć"

Offline Mhrok

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 910
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zemsta rowerzysty
« Odpowiedź #21 dnia: 10 Kwi 2012, 19:43:59 »
Jeżeli chodzi o filmik, to chyba wszyscy się zgadzamy, że powód rozwalenia lusterka nie usprawiedliwia czynu - nieważne co wyszło w rozmowie pomiędzy kierowcą i rowerzystą.
A jeżeli chodzi o kulturę jazdy ogólnie - przepuszczać warto, ale kierowcy przepuszczani powinni znać swoje miejsce, takim złotym środkiem jest "na suwak" i jeżeli mam kogokolwiek przepuszczać to właśnie tak. Nie toleruję "cfaniactwa" i tępię to każdym możliwym sposobem. Jako rowerzysta i jako kierowca(prawko od listopada).

Drex

  • Gość
Odp: Zemsta rowerzysty
« Odpowiedź #22 dnia: 10 Kwi 2012, 23:15:37 »
Jeżeli chodzi o filmik, to chyba wszyscy się zgadzamy, że powód rozwalenia lusterka nie usprawiedliwia czynu - nieważne co wyszło w rozmowie pomiędzy kierowcą i rowerzystą.
I nie mów za innych. Bo koleś z tego filmiku prawie stracił lusterko- niestety za słabo uderzyłem i się tylko wygięło a nie odpadło.
https://www.facebook.com/video/video.php?v=276824275680777

Offline Mhrok

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 910
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zemsta rowerzysty
« Odpowiedź #23 dnia: 10 Kwi 2012, 23:47:58 »
@Mhrok - ale jaki suwak?
Wiem, wiem, jest późno:
A jeżeli chodzi o kulturę jazdy ogólnie
I post powyżej:
Też jestem zdania, że dużo przyjemniej się robi, jak ktoś przepuszczony mrugnie światłami z podziękowaniem. To jest właśnie kultura jazdy. :)

Offline qwerJA

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 301
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zemsta rowerzysty
« Odpowiedź #24 dnia: 11 Kwi 2012, 00:04:43 »
Gdzie jeszcze można kupić KAMAZA ?!!
http://www.czesci-kamaz.pl/sprzedam-kamaz'a,3/lista-ogloszen.html

Polecam ponadto TATRE 815
http://autoline.com.pl/s/ciezarowki-TATRA--c1tm2786.html

Nie ma problemu z jazdą po Warszawie, bo teraz ZDM wydaje certyfikaty C-16 jak popadnie ;) :D :D
« Ostatnia zmiana: 11 Kwi 2012, 01:27:14 wysłana przez qwerJA »
Tomek jestem

" Warszawa to piękne miasto,
   tylko ludzie są . . .  "

Offline Mhrok

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 910
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zemsta rowerzysty
« Odpowiedź #25 dnia: 12 Kwi 2012, 17:42:55 »
Jeżeli chodzi o filmik, to chyba wszyscy się zgadzamy, że powód rozwalenia lusterka nie usprawiedliwia czynu - nieważne co wyszło w rozmowie pomiędzy kierowcą i rowerzystą.
I nie mów za innych. Bo koleś z tego filmiku prawie stracił lusterko- niestety za słabo uderzyłem i się tylko wygięło a nie odpadło.
https://www.facebook.com/video/video.php?v=276824275680777
To co tutaj prezentujesz jest dokładnie tym, co chciałbym zrobić wielu kierowcom i niektórym pieszym na naszych ulicach. Wiesz, czemu tego nie robię? Bo jestem kulturalny i nie zniżam się do poziomu niektórych ludzi. Nie widzę sensu robienia czarnego PR innym rowerzystom oraz narażania siebie na uszczerbek na zdrowiu. Wiem, że większość ludzi po utrąceniu im lusterka w samochodzie nie zrobi mi nic strasznego, ale ta część, na którą też mogę trafić budzi we mnie pewne obawy.


edit: w temacie storma i Stanleya, moim zdaniem dać im spokój z zaznaczeniem, że ma się to nie powtórzyć.
« Ostatnia zmiana: 12 Kwi 2012, 17:44:49 wysłana przez Mhrok »

Drex

  • Gość
Odp: Zemsta rowerzysty
« Odpowiedź #26 dnia: 12 Kwi 2012, 18:54:54 »
Akurat jeśli ktoś usiłuje mnie zabić lub połamać, to mam głęboko w d4 kulturę. Gdybym nie miał wystarczającego refleksu to przywaliłbym mu w kufer ze 30 km/h.

I najwyraźniej różnica między nami jest taka, że jakby się do mnie przysadził, to bym mu jeszcze nakopał, bo się takich buców nie boję- o czym przekonał się jeden "biegacz ścieżkowy"- uderzył mnie, bo za szybko koło niego na DDR przejechałem (chyba potem żałował, że zaczął, bo oddalił się widocznie utykając- już sobie tego dnia raczej nie pobiegał) i taksówkarz, który wyraził negatywne zdanie o mojej Mamie na co odpowiedziałem mu w ten sam sposób. Gonił mnie do następnego skrzyżowania. A, i jeszcze jeden buc, co zajechał mi drogę na prawoskręcie tak, że się od niego odbiłem ręką. Też mu się nie spodobało, że dotknąłem jego złoma.

Tak, jestem z tych wrednych.

Offline Savil

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 386
  • Płeć: Kobieta
  • Cylon i lasombra
    • http://savil.bikestats.pl/
Odp: Zemsta rowerzysty
« Odpowiedź #27 dnia: 12 Kwi 2012, 20:40:23 »
Zdaniem Savil - wywalić w diabły całą prywatę.
Zdaniem moderatorki - zrobiłabym to bez pytania, ale miałam jakąś awarię internetu, więc skoro teraz zapytałeś, to odpowiadam.

Offline Stanley

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 25
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zemsta rowerzysty
« Odpowiedź #28 dnia: 13 Kwi 2012, 08:18:53 »
Gdybym nie miał wystarczającego refleksu to przywaliłbym mu w kufer ze 30 km/h.

Czekaj, czekaj czy Ty aby przypadkiem nie skasowałeś swojej szosy? :D
Coś z tym refleksem to różnie u Ciebie bywa.
U mnie też, jak mi wyjechał Nissan Nawara z prawej, to tylko cieszyłem się, że jest to Nawara, bo mogłem się zatrzymać na jego boku. :) Strach pomyśleć, jak biłbym rekord w locie przez maskę samochodową, gdyby to była jakaś osóbwka. :)

A tak na serio, to wszyscy wiemy, że agresja wywołuje agresje.
Mi spodobała się jedna z sytuacji o której opowiadał Raffi.

Jedzie sobie ulicą, jakiś facet drze na Raffiego mordę:
- Jak jeździsz ty pedale.
- O dziękuje, że jest Pan taki miły. Zawsze to jakaś odmiana od tego ciągłego "Ty chxxu".

« Ostatnia zmiana: 13 Kwi 2012, 08:39:31 wysłana przez Stanley »

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zemsta rowerzysty
« Odpowiedź #29 dnia: 13 Kwi 2012, 10:24:57 »
Mi spodobała się jedna z sytuacji o której opowiadał Raffi.

Jedzie sobie ulicą, jakiś facet drze na Raffiego mordę:
- Jak jeździsz ty pedale.
- O dziękuje, że jest Pan taki miły. Zawsze to jakaś odmiana od tego ciągłego "Ty chxxu".

Tylko, że tam nie było pedała, a padalec ;) Pedał byłby typowy. A padalec to faktycznie było coś innego niż typowe zwroty, jakie słyszałem pod swoim adresem na drodze. Poczułem się w pewnym sensie wręcz doceniony, bo Padalec jest niegroźny, a w dodatku jest przecież gatunkiem rzadkim i chronionym :D

Jak ktoś wrzeszczy od @$%^&* można odkrzyczeć coś totalnie nie pasującego, na przykład "siedem". Gwarantuję, że pacjent będzie się pół dnia zastanawiał o co autorowi chodziło i na pewno na taka ripostę nie odpowie w żaden sensowny sposób ;)
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)