Autor Wątek: Ale urwał! Pan Kornacki i autobus  (Przeczytany 4162 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Mhrok

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 910
  • Płeć: Mężczyzna
Ale urwał! Pan Kornacki i autobus
« dnia: 14 Mar 2012, 22:02:17 »
http://www.tvnwarszawa.pl/informacje,news,ala-socha-maserati-autobus-i-wyrwane-drzwi,38490.html
Moje zaciekawienie wzbudził fragment:
Cytuj
Choć moment zderzenia wygląda poważnie, to - jak zapewnia dziennikarz - skończyło się jedynie na strachu. - Samochód jest ubezpieczony, na miejsce przyjechała policja i stwierdziła jednoznacznie winę kierowcy autobusu. Został on ukarany mandatem karnym. W związku z tym, że jego samochód się poruszał, a nasz nie. Nieporuszający się samochód nie może spowodować kolizji drogowej - tłumaczy Kornacki.


Czyli jeżeli dostanę otwieranymi drzwiami jadąc rowerem to jest to moja wina?!


Takie wątpliwości mnie naszły...

Offline anna

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 403
  • Płeć: Kobieta
  • Gdybyś ujrzeć chciał nadwiślański świt!
    • rowerowy blog
Odp: Ale urwał! Pan Kornacki i autobus
« Odpowiedź #1 dnia: 14 Mar 2012, 22:04:14 »
dobre pytanie. czy rowerem czy autem - nie ważne. ale taka sytuację miałam nie raz w obu pojazdach i mijałam na milimetry takie właśnie otwarte drzwi tuż przede mną...

Offline Wojtek

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 230
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ale urwał! Pan Kornacki i autobus
« Odpowiedź #2 dnia: 14 Mar 2012, 22:08:24 »
Ja tu widzę jednak sytuację trochę inaczej - drzwi były już otwarte, gdy autobus ruszał i po prostu jego kierowca nie zauważył w lusterku, że się nie zmieści. Ja uważam, że jeśli drzwi zostałyby otwarte, kiedy autobus już jechał to byłaby wina otwierającego.
Wojtek, po prostu Wojtek... kiedyś sailing_cyclist :P

Kamov

  • Gość
Odp: Ale urwał! Pan Kornacki i autobus
« Odpowiedź #3 dnia: 14 Mar 2012, 22:30:39 »
A od kiedy to można się zatrzymywać na przystanku autobusowym...? Jak dla mnie nie do końca wina leży po stronie kierowcy autobusu.

Offline Mhrok

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 910
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ale urwał! Pan Kornacki i autobus
« Odpowiedź #4 dnia: 14 Mar 2012, 23:29:07 »
http://www.wykop.pl/link/1076031/policja-wskazala-winnego-kolizji-autobusu-z-maserati-w-tvn-turbo/
Nieźle się "zdenerwowali", poczytajcie komentarze...


PS. Powiązane zobaczcie ;)
« Ostatnia zmiana: 14 Mar 2012, 23:49:53 wysłana przez Mhrok »

storm

  • Gość
Odp: Ale urwał! Pan Kornacki i autobus
« Odpowiedź #5 dnia: 15 Mar 2012, 07:10:23 »
http://deser.pl/deser/1,111857,11343340,Wpadka_w_TVN_Turbo__Prezenter_zniszczyl_luksusowe.html

Tytuł mówi wszystko - i jednocześnie potwierdza to co napisał Raffi gdzieś indziej o stosunkach TVN vs GW... ;)

Natomiast:
- zgodnie z tym co miałem wczoraj na wykładzie, błąd popełnił teoretycznie kierowca autobusu, bo nie zachował właściwego odstępu podczas mijania i nie przewidziałe, że gośćś w Maseratii może otworzyć drzwi
- jednakże, zatrzymywanie się na przystankach autobusowych jest dopuszczalne chyba tylko dla autobusów i im się chyba tez należy pierwszeństwo
- obaj kierowcy nie zachowali "szczególnych środków ostrożności"
Także ja bym wlepił mandaty obu...

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ale urwał! Pan Kornacki i autobus
« Odpowiedź #6 dnia: 15 Mar 2012, 08:27:42 »
Ja tu widzę jednak sytuację trochę inaczej - drzwi były już otwarte, gdy autobus ruszał i po prostu jego kierowca nie zauważył w lusterku, że się nie zmieści.

Dokładnie, autobus dał w lewo i zahaczył tylnym zwisem o drzwi. To widać.

Pytanie skąd Pan Kornacki wziął się na buspasie (bo to chyba pod domamy centrum dawnymi, mylę się?) i czy osobówce wolno zatrzymać się na tych przystankach autobusowych. Plus ciekawe co ten autobus omijał - czy przypadkiem nie wóz TVN Turbo? ;)

Moim zdaniem tu powinno być kilka mandatów. Za stłuczkę dla kierowcy autobusu. I za wjechanie na buspas i postój w miejscu niedozwolonym dla Panienki, co tak się zatrzymała. I być może dla drugiego wozu TVN też.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline persson

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 174
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ale urwał! Pan Kornacki i autobus
« Odpowiedź #7 dnia: 15 Mar 2012, 10:27:52 »
Pięknie go zebrał J klasyka, niech się pan  Kornacki cieszy, że to nie był inny wóz np. Solaris Urbino15, bo wtedy nie  tylko drzwi by ucierpiały. Po za tym zgadzam się z Raffim, winnym kolizji jest  kierowca autobusu, ale mandacik za buspas ( jeżeli jest to miejsce o którym  myślimy ) i za nieprawidłowe zatrzymanie  należy się bez dwóch zdań. W tym wypadku z treści artykułu rozumiem,  że powinna go pouczyć pani Socha.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ale urwał! Pan Kornacki i autobus
« Odpowiedź #8 dnia: 15 Mar 2012, 10:41:29 »
Pięknie go zebrał J klasyka, niech się pan  Kornacki cieszy, że to nie był inny wóz

Niech się cieszy przede wszystkim, że dostał samym rogiem, to draśnięcie ledwie było. Tam jest tylko plastykowy zderzak i inne elementy delikatne (i łatwo wymienialne), specjalnie przystosowane by przyjmować na siebie energię kolizji.
Bo gdyby dostał porządnie, konstrukcją autobusu w te drzwi (tzn nie 10cm kantem a 50cm od końca), to by ich Maseratti szukali w bagażniku Skody Octavii TVN, z której kręcono całą akcję. I nie obyłoby się bez rannych, bo w Maseratti wypaliłyby pewnie poduchy, a Oni nie mieli w tym czasie pasów zapiętych, więc by dostali cios w twarz z V=>300km/h.

« Ostatnia zmiana: 15 Mar 2012, 10:42:53 wysłana przez Raffi »
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline ar2r

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 60
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ar2r - czytaj Artur
Odp: Ale urwał! Pan Kornacki i autobus
« Odpowiedź #9 dnia: 15 Mar 2012, 14:58:07 »
Kierowca autobusu padł ofiarą głupoty p.Kornackiego, co nie zmienia faktu, że w myśl przepisów PoRD jest niestety sprawcą zdarzenia i wcale mi się to nie podoba. Jak to mówią :"kowal zawinił a cygana powiesili" (albo jakoś tak).
Jestem niespotykanie spokojny, do czasu !
I proszę nie zwracać się do mnie per Pan, bo to mnie postarza.
;)

Offline adriansocho

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 614
  • Płeć: Mężczyzna
  • All terrain, all mountain.
    • Profil na fejsie
Odp: Ale urwał! Pan Kornacki i autobus
« Odpowiedź #10 dnia: 15 Mar 2012, 15:06:38 »
Ten Kornacki jest chyba jakiś niedorozwinięty, powinien bardziej panować nad wykonywanymi przez swój organizm czynnościami motorycznymi. Po co otwierał te drzwi tak szeroko? Wykazał się umiejętnością przewidywania biegu wydarzeń godną 3-latka.
AdrianSocho

Offline ar2r

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 60
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ar2r - czytaj Artur
Odp: Ale urwał! Pan Kornacki i autobus
« Odpowiedź #11 dnia: 15 Mar 2012, 15:11:44 »
Moim zdanie to nie tyle niedorozwój co uzewnętrznienie swojego stosunku do otaczającego go świata : Otworzyłem drzwi i to wasza głowa w tym , żeby im się nic nie stało !!!  Bufon z TV, dobrze jeżdżący ale bufon.
Jestem niespotykanie spokojny, do czasu !
I proszę nie zwracać się do mnie per Pan, bo to mnie postarza.
;)