Autor Wątek: Remont stacji Warszawa Śródmieście  (Przeczytany 2321 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

storm

  • Gość
Remont stacji Warszawa Śródmieście
« dnia: 07 Mar 2012, 10:53:58 »
Offtopowo, ale warto. Dawno dawno temu, bodaj w 2006 roku, było organizowane przejście Tunelem Średnicowym - w tym również i dla nas, rowerzystów. Była okazja obejrzenia tunelu, prac remontowych stacji, co to miała być tak ślicznie wyczyszczona, wyremontowana i w ogóle. Standard na miarę Europy!


A tymczasem...
1. Sam widziałem z rok temu babkę co wyleciała z punktu księgarskiego na peronie 3 z wiaderkiem pomyj, podleciała do krawędzi peronu 3 i CHLUUST! pomyjami na tory. Oczywiście kilka minut potem dostała za to ochrzan, i z tego co widziałem to chyba tak już nie robi.


2. Przypadek z przedwczoraj. Czekam na pociąg... Widzę babkę z dzieckiem, która zasuwa po peronie, wlatuje za kasy, rozgląda się i podbiega z dzieckiem do ściany w kąciku, rozbiera je... i wiadomo co dalej. Na moją uwagę, że tam dalej jest kibelek - nie, bo awaria i nieczynne. Aha! Czyli można lać gdzie się da! No jasne!


3. Spotkałem też palacza na zapleczu peronu 3 - ochrzaniony uciekł z pytaniem: "a co to panu przeszkadza?". Widać, że mamusia i tatuś nie nauczyli kultury... zresztą to samo dzieje się na Centralnym.


4. http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,34862,11296535,Chlust__Na_dworcu_Srodmiescie_leja_na_tory____pomyje.html
Czyli powtórka punktu 1.


Spytacie się - co na to ochrona? NIE REAGUJE. Nawet jeśli się im "doniesie" o tym, że ktoś tam dalej jara, albo wylewa pomyje - mają to głęboko gdzieś i dopiero na natarczywe prośby o reakcję - pójdą i pogadają.


O tym, że obecnie Śródmieście chyba niczym się nie różni od tego stanu jaki tam był przed remontem nie trzeba nikomu mówić bo to pewniak. Pamię?am, że kiedyś jeszcze na środkowym peronie znajdowałem miejsca wyczyszczone posadzki, po których z przyjemnością się chodziło. Dzisiaj wszędzie jest SYF. I osobiście mam nadzieję, że pociągi pełne cudzoziemców jadące z/na Stadion Narodowy - nie będą się zatrzymywały na Śródmieściu.


Offline Oli

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 466
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Remont stacji Warszawa Śródmieście
« Odpowiedź #1 dnia: 07 Mar 2012, 11:36:12 »
Ogólnie rzecz biorąc wszystko co związane z koleją w polandii jest fenomenalne.
Mnie to chyba już nie dziwi widząc jak wyglądają dworce w małych miastach.
Radomsko to jeszcze pół biedy, ale np Mońki...
Serwisowanie, składanie, ściąganie części na zamówienie
Właściwie wszystko co z rowerami związane

Skype: castaway.olaf

Rano1

  • Gość
Odp: Remont stacji Warszawa Śródmieście
« Odpowiedź #2 dnia: 07 Mar 2012, 22:54:54 »
Z peronami i przejściem ze stacji W-wa Śródmieście na Centralny kojarzą mi się 2 słowa - Warszawa Moczowa.
Ponoć teraz jest jednak lepiej niż kiedyś.

storm

  • Gość
Odp: Remont stacji Warszawa Śródmieście
« Odpowiedź #3 dnia: 07 Mar 2012, 22:58:38 »
NIe, tam w tym przejściu obecnie da się normalnie przejśc - ja osobiście korzystam praktycznie codziennie z niego i jeszcze nie zdarzyło mi się w coś wejść, ani widzieć kogoś, kto by "znakował teren".

Znacznie gorzej za to jest z okolicami zaplecza kasy na peronie 3. Z budy dostawionej tam, menele i inne zwierzaki ludzkie, zrobiły sobie normalny śmietnik i miejsce zostawiania odchodów. I co gorsza - jak do tej pory nikt z tym nic nie robi, monitoringu z tego co widziałem to nie ma, a ochrona jedyne o czym marzy to szybkie przejście peronami i zniknięcie gdzieś...

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Remont stacji Warszawa Śródmieście
« Odpowiedź #4 dnia: 08 Mar 2012, 07:34:58 »
Z peronami i przejściem ze stacji W-wa Śródmieście na Centralny kojarzą mi się 2 słowa - Warszawa Moczowa.
Ponoć teraz jest jednak lepiej niż kiedyś.

O tak, ta poprawa to przejście z poziomu "jesteśmy w ciemnej i zawstydzającej d@#$e" na poziom "jesteśmy w trochę jaśniejszej i zawstydzającej d@#$e".

Postęp, Panie, postęp na PeKaPie ;)
« Ostatnia zmiana: 08 Mar 2012, 07:37:08 wysłana przez Raffi »
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Rano1

  • Gość
Odp: Remont stacji Warszawa Śródmieście
« Odpowiedź #5 dnia: 08 Mar 2012, 09:16:56 »
I co gorsza - jak do tej pory nikt z tym nic nie robi,

Nie jest tak źle. Straż Miejska zwykle po stopnieniu pokrywy lodowej wylega na ulice (ja to nazywam - budzi się ze snu zimowego), robi zdjęcia źle zaparkowanym samochodom. Czasem można ich spotkać na rowerach, o przejazdach WMK nie wspomnę. Może warto zagadnąć kogoś z nich ws patroli tamże (stacja).