Autor Wątek: Martwa strefa - [VIDEO]  (Przeczytany 2853 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Mhrok

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 910
  • Płeć: Mężczyzna
Martwa strefa - [VIDEO]
« dnia: 27 Lut 2012, 00:22:38 »
Witam, natrafiłem na coś takiego:
http://www.youtube.com/watch?v=wzL0Kyk4m-8#!


Jak było to przenieść w nicość proszę ;)
« Ostatnia zmiana: 27 Lut 2012, 00:23:43 wysłana przez Mhrok »

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Martwa strefa - [VIDEO]
« Odpowiedź #1 dnia: 27 Lut 2012, 07:44:59 »
Ja na pewno widziałem ten film. Choć chyba tu (na forum) go nie było.

Miłośnicy lusterek z tego forum się wkurzą ;-)

---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Drex

  • Gość
Odp: Martwa strefa - [VIDEO]
« Odpowiedź #2 dnia: 27 Lut 2012, 08:06:43 »
Koles ma zle ustawione lusterka. Po co je tak przygial "na samochod"? Musi swoje drzwi w nich ogladac?

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Martwa strefa - [VIDEO]
« Odpowiedź #3 dnia: 27 Lut 2012, 08:26:04 »
Koles ma zle ustawione lusterka. Po co je tak przygial "na samochod"? Musi swoje drzwi w nich ogladac?

Fakt, panorama jest źle ustawiona, podobnie jak "zwykłe" lusterko. W przypadku tego drugiego wiele lepiej by już nie bedzie. W tej pozycji (pojazd "złamany" na łuku) wiele więcej się nie zobaczy w zwykłym lusterku niż bok naczepy. Max co by wyciągnął ze zwykłego lusterka to część pierwszego rzędu rowerzystów.

Z panoramy można wyciągnąć wiele więcej.

---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Drex

  • Gość
Odp: Martwa strefa - [VIDEO]
« Odpowiedź #4 dnia: 27 Lut 2012, 10:47:36 »
Widziałem kiedyś w necie instrukcję jak ustawić lusterka- nie pamiętam- Ty nawet chyba wrzucałeś do tego link. Ustawiłem wtedy lusterka zgodnie z instrukcją i okazało się, że widziałem około 60- 70% więcej. Większość martwych stref po prostu znikła. Problem w tym, że u nas nikt tego nigdzie nie uczy...

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Martwa strefa - [VIDEO]
« Odpowiedź #5 dnia: 27 Lut 2012, 11:14:41 »
Problem w tym, że u nas nikt tego nigdzie nie uczy...

Nie tylko to. Także kierowcy jeszcze nieprzyzwyczajeni są do używania panoram w ciężarówkach i autobusach. Zwykle zerkają tylko w klasyczne lusterko, a w panoramę poniżej/obok już nie.

No i nie wszystkie pojazdy mają panoramiczne lusterka, bo Polska ma spore opóźnienie we wdrażaniu dyrektywy lusterkowej. Nasze Ministerstwo spóźniło się z nią bodajże 3 czy 4 lata, omal kar nie musieliśmy płacić. Rezultat jest taki, że wciąż mamy okres przejściowy na doposażenie starych ciężarówek i autobusów w dodatkowe lusterka, gdy inne kraje już dawno temat zamknęły.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline adriansocho

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 614
  • Płeć: Mężczyzna
  • All terrain, all mountain.
    • Profil na fejsie
Odp: Martwa strefa - [VIDEO]
« Odpowiedź #6 dnia: 28 Lut 2012, 15:47:03 »
Koles ma zle ustawione lusterka. Po co je tak przygial "na samochod"? Musi swoje drzwi w nich ogladac?

To prawda, być może też widać drzwi, bo kamerzysta nie trzyma kamery dokładnie w tym miejscu, co znajduje się głowa kierowcy. Druga sprawa, naczepa jest przestawiona jakby do skrętu, włączony kierunkowskaz, ja bym nie próbował wyprzedzać/omijać tira z tej strony, w którą skręca. Widziałem kiedyś samą fotkę, filmiku nie. Filmik trzeba postrzegać z perspektywy kraju o ruchu lewostronnym - po naszemu to ci rowerzyści stoją po prawej stronie auta.
AdrianSocho

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Martwa strefa - [VIDEO]
« Odpowiedź #7 dnia: 28 Lut 2012, 19:04:17 »
Druga sprawa, naczepa jest przestawiona jakby do skrętu, włączony kierunkowskaz, ja bym nie próbował wyprzedzać/omijać tira z tej strony, w którą skręca.

Niestety wielu próbuje. W Wlk. Brytanii jest naprawdę bardzo dużo takich wypadków.

W Polsce też widywałem takie sytuacje. U nas pewnie byłby problem ludzi nieświadomych, gdybyśmy mieli więcej pasów rowerowych w jezdni i tak ze 100x większy ruch rowerowy niż obecnie. Na razie po prostu ci rowerzyści nie mają gdzie wpadać pod te ciężarówki (i autobusy).


Filmik trzeba postrzegać z perspektywy kraju o ruchu lewostronnym - po naszemu to ci rowerzyści stoją po prawej stronie auta.

Właśnie, to co piszesz, to jest naprawdę ważna sprawa! U nas identyczny problem z ciężarówkami jest gdy skręcają w prawo.

Dlatego NIGDY nie wjeżdżamy z prawej strony pojazdu sygnalizującego skręt w prawo LUB ZMIANĘ PASA w prawo. Ani z lewej strony strony pojazdu migającego w lewo. Wykuć zasadę na pamięć, wydrukować czcionką 72pix i powiesić nad łóżkiem ;)
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline Bear

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 373
  • Płeć: Mężczyzna
  • abrakadabra.
Odp: Martwa strefa - [VIDEO]
« Odpowiedź #8 dnia: 29 Lut 2012, 09:52:23 »
Tylko puszczając ciężarówkę, trzeba uważać na srebrną toyotę.