Autor Wątek: Kolejna zmiana na liście triumfatorów TdF  (Przeczytany 4268 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Rano1

  • Gość
Kolejna zmiana na liście triumfatorów TdF
« dnia: 06 Lut 2012, 19:31:27 »
Smutne to, ale cóż. Nie pierwszy i pewnie nie ostatni taki przypadek.

 http://sport.onet.pl/kolarstwo/alberto-contador-zostal-skazany-za-doping,1,5018687,wiadomosc.html

Powinni zatem zaprosić Andiego Schlecka na Pola Elizejskie, postawić go na pudle i ubrać w żółtą koszulkę 2010.
Dobrze, że na TdP nie ma takich numerów, jak ostatnio z listą zwycięzców TdF, która co kilka lat ulega zmianie.
A w tym roku TdP będzie rozgrywany równolegle z TdF, pamiętacie?

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Kolejna zmiana na liście triumfatorów TdF
« Odpowiedź #1 dnia: 06 Lut 2012, 21:11:41 »
Wywołujesz niebezpieczny temat ograniczeń technicznych, które w prostej linii prowadzą do rywalizacji na innym polu - dopingu.

Czy na pewno chcemy wracać do tematu ograniczeń narzucanych przez UCI? Będzie o minimalnej wadze roweru, o nakazie określonego kształtu ramy który jest daleki od optimum, o zakazie poziomów, o zakazie czegokolwiek co jest trochę bardziej aerodynamiczne niż cegła...

Nie wywołujmy flejma z lasu :D
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline wildzi

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 679
  • Płeć: Mężczyzna
  • Z Masą od września 2008. W Zabezpieczeniu od 2011.
Odp: Kolejna zmiana na liście triumfatorów TdF
« Odpowiedź #2 dnia: 06 Lut 2012, 23:31:19 »
Gdyby UCI nie trzymało się tak kurczowo swoich ustaleń i dopuściło zmiany... To już dawno zawodnicy śmigali by po 100 km/h i więcej na low racerach i velomobilach :P
I jestem tatą po raz drugi!

Offline skip_yeti

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 106
  • Płeć: Mężczyzna
    • ccc na fb
Odp: Kolejna zmiana na liście triumfatorów TdF
« Odpowiedź #3 dnia: 06 Lut 2012, 23:48:17 »
Hm, niekoniecznie.
Low racery, velomobile i inne flevo tak po płaskim/zjazdach/średnich górkach wreszcie czasówkach... ale pod taką Mont Ventoux, Galibier czy inne Alpe d'Huez to chyba jednak przecinak...


Na zjazdach nie odrobiłby chyba straty z podjazdu (nie wiem, nie znam się, wszystkie zaliczone przeze mnie premie górskie są w okolicy Ustrzyk :)
Chcesz spróbować czegoś innego? City CC Warszawa - znajdź nas, nie będziesz żałować.

Offline pimpf

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 434
  • Płeć: Mężczyzna
  • .:każdy dźwiga swoje brzemię:.
    • ~to~se~ je~pimpf~
Odp: Kolejna zmiana na liście triumfatorów TdF
« Odpowiedź #4 dnia: 07 Lut 2012, 08:10:48 »
echhh.
Rano napisał, że Contadorowi zabrali zwycięstwa, i że Andy'ego powinni na pudle postawić (choć on sam nie cieszy się z tego "innego" zwycięstwa - przypisek pimpf)
a Wy już zeszliście na poziomy i inne takie....
czasem odnoszę wrażenie że jesteście wyjątkowo MONOTEMATYCZNI

PS.
Gdyby związki motorowe nie trzymały się tak silników paliowych to już dawno F1 jeździłaby na odrzutowych.
Gdyby związki brydżowe nie trzymały się tak uczestnictwa ludzi to w brydża jż dawno grałyby komputery.
itd....

Przenieście się z tą dyskusją na poziome.pl lub do osobnego wątku bo tutaj to zdecydowanie offtop...

Offline Stanley

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 25
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Kolejna zmiana na liście triumfatorów TdF
« Odpowiedź #5 dnia: 07 Lut 2012, 08:36:09 »
Pimpf zgadzam się z Tobą...
widzę, że zawsze i w każdym temacie udzielają się tylko poziomkowcy i zniżają temat do swojego poziomu.
Nie mając w ogóle "szacunku" dla innych gałęzi sportu szeroko rozumianego jako "Kolarstwo".


Swoją drogą, to nikt się nie cieszy z dyskwalifikacji innego zawodnika... bo wielu chciałoby zwyciężyć w uczciwej walce w myśl zasady FAIR PLAY Pierre de Coubertina.

Rano1

  • Gość
Odp: Kolejna zmiana na liście triumfatorów TdF
« Odpowiedź #6 dnia: 07 Lut 2012, 18:49:57 »
To jest kolarstwo szosowe, stąd rower szosowy. Gdyby miały na TdF jeździć poziomy to tak, jakby zamiast narciarstwa alpejskiego zostało tylko saneczkarstwo alpejskie  ;D
A skoro Alberto nie wystartuje w TdF, może zagościć na Masie  ;)

Co do mnie, gdybym nie miał skrzywienia kręgosłupa, co wykryto u mnie w LO, zawsze chciałem jeździć na szosówce, bo to dla mnie kwintesencja kolarstwa.  A tak, cóż, rower turystyczny (trekkingowy) a obecnie krossowy. I tak lepiej niż Wigry4 lub Jubilat  :D

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Kolejna zmiana na liście triumfatorów TdF
« Odpowiedź #7 dnia: 07 Lut 2012, 19:33:21 »
A skoro Alberto nie wystartuje w TdF, może zagościć na Masie  ;)

Wcale bym się nie obraził. Na pewno wpłynęłoby to pozytywnie tak na ilość ludzi na Masie, jak i na zainteresowanie mediów ;)


Co do mnie, gdybym nie miał skrzywienia kręgosłupa, co wykryto u mnie w LO, zawsze chciałem jeździć na szosówce, bo to dla mnie kwintesencja kolarstwa.  A tak, cóż, rower turystyczny (trekkingowy) a obecnie krossowy. I tak lepiej niż Wigry4 lub Jubilat  :D

Śmiej się, ale Wigry7 to mi się nawet podoba. Zwłaszcza w tej cenie, w jakiej jest oferowany.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline SeBeQ

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 593
  • Płeć: Mężczyzna
  • =============== Make Gravity Your Slave ==========
Odp: Kolejna zmiana na liście triumfatorów TdF
« Odpowiedź #8 dnia: 08 Lut 2012, 00:28:22 »
Normalnie lobby i marketing - takie mi się porównanie skojarzyło jak z samochodami elektrycznymi... :P

Cytat: Stanley
Swoją drogą, to nikt się nie cieszy z dyskwalifikacji innego   zawodnika... bo wielu chciałoby zwyciężyć w uczciwej walce
No właśnie - lepiej tak, niż potem się dowiedzieć z onetu/wp/interii/tyfyny, że się wygrało ;)

... ale w sumie tamten oszukiwał...
Pozdrawiam
SeBeQ

---> Make Gravity Your Slave <---

Offline adriansocho

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 614
  • Płeć: Mężczyzna
  • All terrain, all mountain.
    • Profil na fejsie
Odp: Kolejna zmiana na liście triumfatorów TdF
« Odpowiedź #9 dnia: 09 Lut 2012, 14:02:26 »
Gdyby UCI nie trzymało się tak kurczowo swoich ustaleń i dopuściło zmiany... To już dawno zawodnicy śmigali by po 100 km/h i więcej na low racerach i velomobilach :P

Już śmigają 100km/h z górki na trasach górskich. I się przy tym zabijają. Pomyśl co by było, jakby jechali na poziomkach 120...
AdrianSocho

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Kolejna zmiana na liście triumfatorów TdF
« Odpowiedź #10 dnia: 09 Lut 2012, 23:55:13 »
Już śmigają 100km/h z górki na trasach górskich. I się przy tym zabijają. Pomyśl co by było, jakby jechali na poziomkach 120...

o jak by przywalił w drzewo lub słup przy takiej prędkości to niezależnie czy poziom, czy pion to raczej cmentarz. fizyki się nie oszuka

Choc poziom imo jest bezpieczniejszy. Przynajmniej z praktyki - Bartek jechał 35km/h, walnął w niewielką ciężarówkę na tyle mocno że zgiął w niej felgę... z roweru zrobiła się harmonijka, rama pogięta jakby była projektowana jako strefa zgniotu. Ale Jemu nic - miał tylko siniak na udzie i uraz na honorze ;-)
Podobny wypadek miał kiedyś Marek Utkin. I chyba Kaczor też w coś przywalił.

Ale już przy wpadnięciu w drut kolczasty albo wywrotce mogłoby być bezpieczniej na poziomie. Zwłaszcza na obudowanym poziomie, gdzie dajesz warstwę aramidu do obudowy i możesz szlifować obudowę kilometrami zanim się zetrze;

High Speed Streamlined Bicycle Crash!

W pełni obudowane poziomy generalnie ładnie się ślizgają po przewróceniu. Było trochę takich upadków, nawet przy bardzo wysokich prędkościach, podczas bicia rekordów prędkości (wtedy wyłażą niedoskonałości arodynamiczne - rower potrafi odlecieć, albo zachwiać się na bocznym wietrze). I nic, generalnie jadący jak dotąd wychodzili cało.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Rano1

  • Gość
Odp: Kolejna zmiana na liście triumfatorów TdF
« Odpowiedź #11 dnia: 22 Lut 2012, 20:32:26 »
Rasowy Warsaw Car Killer  8)