Autor Wątek: Gronkiewiczowej bliżej do Moskwy, czy do Londynu?  (Przeczytany 4098 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Gronkiewiczowej bliżej do Moskwy, czy do Londynu?
« dnia: 22 Sty 2012, 10:59:52 »
Najpierw zdjęcie:



Od lewej, "Mer Londona", "Mer Niu Jorka" i "Mer Moskwy" w drodze do pracy.

A teraz pytanie. Czy Gronkiewiczowej bliżej do Moskwy, czy do Londynu lub Nju Jorka? ;-)
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline ar2r

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 60
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ar2r - czytaj Artur
Odp: Gronkiewiczowej bliżej do Moskwy, czy do Londynu?
« Odpowiedź #1 dnia: 22 Sty 2012, 11:34:50 »
Przy "bufetowej" (moim zdaniem) to nawet mer Moskwy jest niepoprawnym ascetą  :D
Jestem niespotykanie spokojny, do czasu !
I proszę nie zwracać się do mnie per Pan, bo to mnie postarza.
;)

Rano1

  • Gość
Odp: Gronkiewiczowej bliżej do Moskwy, czy do Londynu?
« Odpowiedź #2 dnia: 22 Sty 2012, 12:32:08 »
I nie stawia w Centrum budynków przypominających bunkry (Centrum Kopernik, nowy budynek przy/na Brackiej przy BGK)  ;D

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Gronkiewiczowej bliżej do Moskwy, czy do Londynu?
« Odpowiedź #3 dnia: 22 Sty 2012, 19:03:46 »
W kwestii betonowych paskudnych bunkrów to nic chyba nie przeskoczy Wilanowskiej świątyni opatrzności. Widać ją z PKiN i nawet stamtąd przytłacza okolicę.

---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

storm

  • Gość
Odp: Gronkiewiczowej bliżej do Moskwy, czy do Londynu?
« Odpowiedź #4 dnia: 22 Sty 2012, 20:15:09 »
@Raffi - zapraszam do Ożarówka. Tu u nas też postawili bunkier i to już lata temu... Co lepsze - jak się przypatrzeć w środku, to strzelnice i doskonałe miejsca strzeleckie są zabunkrowane w środku tak, jakby celem było wejście i ołtarz :P

Offline oelka

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 328
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kolej na rower
Odp: Gronkiewiczowej bliżej do Moskwy, czy do Londynu?
« Odpowiedź #5 dnia: 23 Sty 2012, 01:10:58 »
I nie stawia w Centrum budynków przypominających bunkry (Centrum Kopernik, nowy budynek przy/na Brackiej przy BGK)  ;D
Dom towarowy przy Brackiej to dzieło prywatnego inwestora z... Krakowa.

Krzysztof
Krzysztof Olszak

oelka.a.yahoo.com (.a. = @)
http://oelka.bikestats.pl/

Rano1

  • Gość
Odp: Gronkiewiczowej bliżej do Moskwy, czy do Londynu?
« Odpowiedź #6 dnia: 27 Sty 2012, 23:40:26 »
ŚO raczej swoją przytłaczającą architekturą przypomina mi reaktor atomowy. Może jak wykończą będzie to przypominało bardziej sakralne kształty.

Offline qwerJA

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 301
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Gronkiewiczowej bliżej do Moskwy, czy do Londynu?
« Odpowiedź #7 dnia: 28 Sty 2012, 01:00:09 »
Sory, ja zawsze myslałem że to taki bardzo dobrze zakonspirowany element tarczy antyrakietowej, która ma chronić nasze piękne miasto   :D   ;)
 
Zresztą i ja pragnę się w tym miejscu powstrzymać, od jakiegokolwiek ideologizowania, ale kościoły zawsze były w miastach tak robione, żeby dominować nad okolicą, chwalebny wyjątek należy się drewnianym cerkwiom i kościółkom w Beskidach ( tak miło się je odwiedza ). Zresztą,  jako ciekawostkę etnograficzną dorzucę że na Podhalu jest bardzo duży drewniany kościół do wybudowania, którego nie zużyto ani jednego gwoździa (wszystko łączono ślusarsko ).

Gigantomania zawsze była jakąś plagą, vide PKiN albo Dom Partii (obecna siedziba GPW).
 
« Ostatnia zmiana: 28 Sty 2012, 02:34:09 wysłana przez qwerJA »
Tomek jestem

" Warszawa to piękne miasto,
   tylko ludzie są . . .  "

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Gronkiewiczowej bliżej do Moskwy, czy do Londynu?
« Odpowiedź #8 dnia: 28 Sty 2012, 11:09:56 »
Zresztą i ja pragnę się w tym miejscu powstrzymać, od jakiegokolwiek ideologizowania, ale kościoły zawsze były w miastach tak robione, żeby dominować nad okolicą, chwalebny wyjątek należy się drewnianym cerkwiom i kościółkom w Beskidach ( tak miło się je odwiedza ).

Nom. Ale dominować też można z gustem (np praska katedra przy miskach), albo bez gustu (bunkier w Wilanowie). Nie sądzę, by ktokolwiek tu miał za złe sam fakt, że kościół jest wyższy czy większy (choć protestantyzm się od tego odcina), ale bardziej to, że niektóre kościoły to po prostu makabryczne koszmarki architektoniczne.

A najlepszym przykładem jest moja parafia. Kościółek przy rozjazdach Toruńskiej i Modlińskiej jest mały i na pewno nie dominuje tego węzła komunikacyjnego. Mimo to kształtem jest wstrętny. A ostatnio jeszcze go polamowano na bodajże różowo :-))))


Zresztą,  jako ciekawostkę etnograficzną dorzucę że na Podhalu jest bardzo duży drewniany kościół do wybudowania, którego nie zużyto ani jednego gwoździa (wszystko łączono ślusarsko ).

Masz na myśli ten, co go mieli przenosić, gdy budowali zalew Czorsztyński? Czy jest ich tam kilka? :-)

Jeżeli ten, to widziałem go, robi wrażenie! Głównie tym, że jest stary, malutki i po prostu uroczy. A widziałem go jak byłem mały, jeszcze zalew był w budowie wraz z tamami - to też zrobiło na mnie niemałe wrażenie.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Drex

  • Gość
Odp: Gronkiewiczowej bliżej do Moskwy, czy do Londynu?
« Odpowiedź #9 dnia: 28 Sty 2012, 11:37:00 »
(...) na Podhalu jest bardzo duży drewniany kościół do wybudowania, którego nie zużyto ani jednego gwoździa (wszystko łączono ślusarsko)
Zastanawiam sie, jak slusarz laczyl deski bez gwozdzi... Nitowal czy spawal? Wiem jak to mogl robic stolarz, ale slusarza sobie wyobrazic nie moge. Moze razem z kowalem albo bednarzem to robil?

Offline Makenzen

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 595
  • Płeć: Kobieta
Odp: Gronkiewiczowej bliżej do Moskwy, czy do Londynu?
« Odpowiedź #10 dnia: 28 Sty 2012, 16:01:31 »
niektóre kościoły to po prostu makabryczne koszmarki architektoniczne.

Zgadza się... Wszystkie trzy zwycięskie projekty ŚO były tak ohydne, że lepiej byłoby w ogóle porzucić zamiar budowy, niż stawiać taką paskudną plombę!
Albo weźmy Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie-Łagiewnikach... Jerzy Urban powiedział o tym, że to przypomina lądowisko dla kosmitów z wielką wieżą w kształcie gwizdka - i trudno nie przyznać mu racji ;)
"Warszawa to nie wieś, żeby po niej rowerem jeździć"

Rano1

  • Gość
Odp: Gronkiewiczowej bliżej do Moskwy, czy do Londynu?
« Odpowiedź #11 dnia: 29 Lut 2012, 18:46:41 »
(...) na Podhalu jest bardzo duży drewniany kościół do wybudowania, którego nie zużyto ani jednego gwoździa (wszystko łączono ślusarsko)
Zastanawiam sie, jak slusarz laczyl deski bez gwozdzi... Nitowal czy spawal? Wiem jak to mogl robic stolarz, ale slusarza sobie wyobrazic nie moge. Moze razem z kowalem albo bednarzem to robil?

Skoro z Londynu dojechaliśmy na Podhale, dodam, iż drewniany kościół zbudowany bez gwoździ stoi na Jaszczurówce. Ponoć dlatego bez gwoździ, iż nie było zezwolenia na takie "zbicie", więc górale zrobili bez gwoździ  :)

http://www.zakopane-cyrhla.pl/historia.html