Autor Wątek: wyższość spd-ów na platformami, co Wy na to?  (Przeczytany 14248 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: wyższość spd-ów na platformami, co Wy na to?
« Odpowiedź #15 dnia: 20 Sty 2012, 23:24:21 »
kasę na zimówki można uzbierać :P swoje chwalę i cenię i nie żałuję $. zimowe ochraniacze, letnie buty i kilka par skarpet mogą się schowac.

A jakie kupiłaś, gdzie i za ile? Pytam, bo to jeszcze przede mną.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline anna

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 403
  • Płeć: Kobieta
  • Gdybyś ujrzeć chciał nadwiślański świt!
    • rowerowy blog

Offline Safian

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 171
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: wyższość spd-ów na platformami, co Wy na to?
« Odpowiedź #17 dnia: 20 Sty 2012, 23:42:13 »
Choć długi czas jeździłem w noskach i też było ok. Tylko paski trzeba zmieniać, bo się wycierają z czasem. Za to jest 10x taniej niż przy SPD.
Po mieście pewnie i tak, w górach jakoś nosków sobie w obecnych czasach nie wyobrażam - przed podjazdem zapinanie, żeby było efektywnie, przed zjazdem luzowanie, żeby nie było efektownie :D

Z tym, że pedały wpinane (na SPD nie jeździłem, więc nie wiem jak ma się ten system)oczywiście oprócz zwiększenia efektywności dają świetne wyczucie roweru, z resztą nawet przy zjazdach jest o wiele większa pewność, IMO kliki to same zalety (no, może oprócz ceny) ;)

@Savil: O styl raczej nie masz się co martwić, są nawet sandały do pedałów wpinanych, znalezienie odpowiedniego buta, w którym można wyjść ze znajomymi nie jest trudne :P
« Ostatnia zmiana: 20 Sty 2012, 23:43:28 wysłana przez Safian »

Offline Savil

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 386
  • Płeć: Kobieta
  • Cylon i lasombra
    • http://savil.bikestats.pl/
Odp: wyższość spd-ów na platformami, co Wy na to?
« Odpowiedź #18 dnia: 21 Sty 2012, 01:46:58 »
Safian - do tego musiałabym znaleźć spd-owe: sandałki, buty na imprezę [na obcasach, ładne i odpowiednio "mroczne", rozmiar 45] i żeby wygodnie się w nich tańczyło. Nie mówiąc o chodzeniu. Powodzenia :)
A sandały spd widziałam, kolega z pracy jeździł latem.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: wyższość spd-ów na platformami, co Wy na to?
« Odpowiedź #19 dnia: 21 Sty 2012, 09:14:10 »
Choć długi czas jeździłem w noskach i też było ok. Tylko paski trzeba zmieniać, bo się wycierają z czasem. Za to jest 10x taniej niż przy SPD.
Po mieście pewnie i tak, w górach jakoś nosków sobie w obecnych czasach nie wyobrażam - przed podjazdem zapinanie, żeby było efektywnie, przed zjazdem luzowanie, żeby nie było efektownie :D

Ja jeździłem głównie po asfalcie, często transportowo. Noski pozwalały mi używać dowolnego obuwia, co się przydawało. W teren rzadko jeździłem, a jeżeli to nie walczyłem o każda sekundę i po prostu jeździłem w dość luźnych. IMO noski to znacznie lepszy wybór od gołych platform.

Choć jasne, że z SPD to się nie może równać. Zwłaszcza w poziomach, gdzie noga w pionie wypada z noska (wysuwa się w dół) na każdym wyboju ;-)


Z tym, że pedały wpinane (na SPD nie jeździłem, więc nie wiem jak ma się ten system)oczywiście oprócz zwiększenia efektywności dają świetne wyczucie roweru, z resztą nawet przy zjazdach jest o wiele większa pewność, IMO kliki to same zalety (no, może oprócz ceny) ;)

Nom. Póki co kliki to najlepsze co wynaleziono.


@Savil: O styl raczej nie masz się co martwić, są nawet sandały do pedałów wpinanych, znalezienie odpowiedniego buta, w którym można wyjść ze znajomymi nie jest trudne :P

No z tym stylem to słabo. Większość butów to faktycznie obuwie typowo sportowe - efektywne i ładne, ale po prostu nie na każdą okazję. Np pantofli, w których można by pojechać rowerem na spotkanie do Sejmu, albo na sztukę do Opery, nie ma na rynku, za żadne pieniądze. A myślę, że o takim stylu myślała Savil, a nie o sandałach do turystyki ;-)
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline kaczor1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 734
    • www.kaczor2.blogspot.com
Odp: wyższość spd-ów na platformami, co Wy na to?
« Odpowiedź #20 dnia: 21 Sty 2012, 09:29:35 »
Natomiast nie wyobrażam sobie jechać na wyjście ze znajomymi w ładnym stroju i spd, a w klubie przebierać się w zwykłe buty, chowając mokre spd do torby ;)
A czemu SPD maję być mokre?
Jeśli będą mokre, to "zwykłe" buty też, a chodzenie w nich, jeśli są mokre, jest równie nieprzyjemne, jak chodzenie w mokrych SPD'ach, więc również warto zmienić.      
IX Zlot Rowerów Poziomych Bełchatów 2016


"30 ucisków 2 wdechy. Bo poza życiem w internecie istnieje to prawdziwe, które czasem na chwilę się zatrzymuje"
Autor nieznany

Offline Savil

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 386
  • Płeć: Kobieta
  • Cylon i lasombra
    • http://savil.bikestats.pl/
Odp: wyższość spd-ów na platformami, co Wy na to?
« Odpowiedź #21 dnia: 21 Sty 2012, 11:05:02 »
Toteż nie mówiłam o chodzeniu w mokrych, tylko o chowaniu ich do torebki albo siatki [i co z nią później zrobię?]. Wiadomo, że w mokrym czasie buty będą mokre [głównie podeszwy] i w takich będzie się chodzić

Offline kaczor1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 734
    • www.kaczor2.blogspot.com
Odp: wyższość spd-ów na platformami, co Wy na to?
« Odpowiedź #22 dnia: 21 Sty 2012, 15:39:33 »
Nie wiem czemu, ale pomyślałem sobie, że mokre w sensie przemoczone.
IX Zlot Rowerów Poziomych Bełchatów 2016


"30 ucisków 2 wdechy. Bo poza życiem w internecie istnieje to prawdziwe, które czasem na chwilę się zatrzymuje"
Autor nieznany

Offline Safian

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 171
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: wyższość spd-ów na platformami, co Wy na to?
« Odpowiedź #23 dnia: 21 Sty 2012, 16:29:48 »
Oj Raffi, Raffi... :D

Drex

  • Gość
Odp: wyższość spd-ów na platformami, co Wy na to?
« Odpowiedź #24 dnia: 21 Sty 2012, 16:31:44 »
Czyli Savil nie moze sie juz migac od SPD. xD

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: wyższość spd-ów na platformami, co Wy na to?
« Odpowiedź #25 dnia: 21 Sty 2012, 17:10:34 »
A czemu SPD maję być mokre?
Jeśli będą mokre, to "zwykłe" buty też, a chodzenie w nich, jeśli są mokre, jest równie nieprzyjemne, jak chodzenie w mokrych SPD'ach, więc również warto zmienić.

Niby tak, ale buty (cywilne) z membraną Gore, markowe to mi się udało dostać (fakt, że okazyjnie) za 100zł kiedyś. Mam je do dziś, kilka lat już i nie przemakają. Może się tylko od góry wlać woda. Plus są ciepłe, za wygląd byś powiedział, że to wiosenno-jesienne, ale zdarzało mi się w Nich przy -10 lub -20 chodzić po mieście i problemu nie było. Generalnie ideał - tylko sznurówki się porwały i musiałem wymienić, ale to jest niezależnie od butów ;)

Spróbuj kupić jakiekolwiek SPD za stówę - jak nie masz nogi w rozmiarze 48 lub 34 i nie trafisz na super wyprzedaż końcówki serii niskiego modelu noname, to nie ma szans.
Już nie wspomnę o takich jesienno-zimowych, co by miały membranę jakąś, bo takie to 450zł najmniej i to już jest super mega okazja trafiająca się raz na kilka lat. Dobrze, że ja akurat nieźle znoszę zimno i sobie w miarę komfortowo pomykam cały rok w butach letnich. Ale nawet ja marzę o zimowych za normalną cenę ;) To co mają powiedzieć osoby, którym z natury zimno w nogi?


Oj Raffi, Raffi... :D

Fakt, nie sprecyzowałem, że jestem facetem i doskwiera mi brak MĘSKICH wyjściowych butów SPD :P Plus chciałbym by były dostępne w Polsce. Bo to na zdjęciu to chyba jednak nie była Polska :P
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline Savil

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 386
  • Płeć: Kobieta
  • Cylon i lasombra
    • http://savil.bikestats.pl/
Odp: wyższość spd-ów na platformami, co Wy na to?
« Odpowiedź #26 dnia: 21 Sty 2012, 23:22:07 »
Safian - możliwe, że dla Ciebie te są "mroczne",ale ja się w nich w klubie gotyckim nie pokażę ;) No i pytanie - czy da się w nich wygodnie tańczyć [za cienki obcas na samym dole] i czy mają rozmiar 45? :>
Jednak chwilowo na imprezy wyższość platform :)

Offline Safian

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 171
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: wyższość spd-ów na platformami, co Wy na to?
« Odpowiedź #27 dnia: 21 Sty 2012, 23:46:22 »
Glany SPD? :D

Woydzio

  • Gość
Odp: wyższość spd-ów na platformami, co Wy na to?
« Odpowiedź #28 dnia: 22 Sty 2012, 04:46:39 »
Gdyby były glany spd to bym kupił  :D
Woydzio

Offline Bear

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 373
  • Płeć: Mężczyzna
  • abrakadabra.
Odp: wyższość spd-ów na platformami, co Wy na to?
« Odpowiedź #29 dnia: 23 Sty 2012, 14:55:02 »
wystarczy wmontować bloki do glanów. Ten sam system co w tych szpilkach, w polsce ich nie ma, w zagranicznych krajach bez problemu.

p.s.

czy w noskach, czy w spd drętwieje mi prawa stopa w okolicach palców.
Ktoś może wie dla czego?
co do noski VS spd nie widzę większej różnicy, faktycznie w niektórych monmentach mozna ciągnąć butem w gorę, ale w dobrych noskach też w sumie, poza tym jak jeździłem w noskach rzadziej miałem zakwasy bo niższe kadencje się dawało uzyskać.

M.
« Ostatnia zmiana: 23 Sty 2012, 14:58:15 wysłana przez Bear »