Autor Wątek: [gazeta.pl] Centralny jak u Barei: zamów windę 48 godzin wcześniej  (Przeczytany 2190 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

storm

  • Gość
http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,34862,11000809,Centralny_jak_u_Barei__zamow_winde_48_godzin_wczesniej.html
Cytuj
Centralny jak u Barei: zamów windę 48 godzin wcześniej
Żeby skorzystać z windy na Dworcu Centralnym, trzeba tę usługę zamówić z 48-godzinnym wyprzedzeniem. - Szkoda, że nie każą nam jeszcze pisać podań w tej sprawie. Byłoby jak w filmach Barei - komentują pasażerowie
[...]
O dziwo, podczas remontu wcale nie trzeba było przebijać szybów przez dworcowe podłogi. Mało kto wiedział, że windy na Centralnym już są. Tyle że przedtem znajdowały się w części zaplecza i służyły do przewozu towarów. Ściany zaplecza wyburzono i teraz windy są już przy każdym peronie. W galerii środkowej (to ta, do której prowadzą schody z hali głównej) nie sposób ich nie zauważyć - mają wielkie pomarańczowe drzwi, prowadzą do nich podświetlane znaki informacyjne. Nad wszystkimi windami wiszą też nowiutkie niebieskie piktogramy z logotypem windy pasażerskiej. "Wreszcie jak w Europie" - mógłby ktoś pomyśleć.
[...]


Raffi się już wypowiedział do tego artykułu i ma rację (przeczytajcie sami resztę artykułu).
Ja dodam, że NIE WIERZĘ W TO, że w kwocie 50 mln PLN wydanych na remon dworca nie znalazło się kilkadziesiąt tysięcy zlotych na windy. Po prostu w to nie wierzę. Skoro nawet obecnie montuje się windy w małych blokach mieszkalnych, wymienia się stare windy na nowe w blokach budowanych za czasów PRL to widocznie nie jest to jakiś specjalnie wielki majątek, tylko głupota urzędników.


Pomijam celowo fakt :D , że i tak z poziomu dworca (kas - głównej hali) nie ma jak się dostać na owe perony, bo poza schodami ruchomymi (które nadal działaja jak chcą!) nie ma nic. Bo co? mam wozić rower windą dla wózka niepelnosprawnego, gdzie on się i tak po prostu nie zmieści? A może mam nosić? :>
Ja wiem, że większość urzędasków i decydentów na wakacje jeździ samozłomami i nie bawi się w rowerowanie nigdy, ale niech czasem któryś ruszy tymi 4 literami i się przejdzie na ten dworzec - o którego remoncie decyduje - i chociaż popatrzy. Niech spisze uwagi innych osób - skoro sam nie umie, nie potrafi pomyśleć sam, bo jest np imbecylem czy idiotą. Ale niech chociaż chce coś zrobić, skoro zajmuje takie stanowisko.


P.S. Nie pytam nawet na co poszły te miliony... Ale jak porównuję sumę z wszechobecnym BRUDEM, SYFEM i (nadal) zasranym torowiskiem to... MARNOTRAWSTWO.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: [gazeta.pl] Centralny jak u Barei: zamów windę 48 godzin wcześniej
« Odpowiedź #1 dnia: 20 Sty 2012, 10:22:00 »
Raffi się już wypowiedział do tego artykułu

I to wypowiedział się o wiele mocniej niż zostało to wydrukowane. To szczyt debilizmu, by kupić nowe windy i zamknąć je na klucz, by czasem nikt z nich nie mógł skorzystać.


Ja dodam, że NIE WIERZĘ W TO, że w kwocie 50 mln PLN wydanych na remon dworca nie znalazło się kilkadziesiąt tysięcy zlotych na windy. Po prostu w to nie wierzę.

Ależ oczywiście, że się znalazło. Windy z tego co wiem są nówka-sztuka. Wymienione podczas remontu.


nie jest to jakiś specjalnie wielki majątek, tylko głupota urzędników.

To głupota ludzi z PKP. I marnotrawstwo pieniędzy, bo windy za niemałą kaskę będą stały i rdzewiały przez 98% czasu. IMO to też działanie na szkodę spółki - niepełnosprawni pasażerowie to też kasa dla firmy. Ale gdy nie mogą łatwo skorzystać z windy, to i do pociągu nie wsiądą i pieniędzy nie zostawią.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline Savil

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 386
  • Płeć: Kobieta
  • Cylon i lasombra
    • http://savil.bikestats.pl/
Odp: [gazeta.pl] Centralny jak u Barei: zamów windę 48 godzin wcześniej
« Odpowiedź #2 dnia: 20 Sty 2012, 13:04:11 »
Problem w tym, że PKP jako spółka państwowa nie jest niczyim prywatnym interesem, więc nikt nie czuje potrzeby starania się, żeby przynosiła dochody. Myślę, że gdyby była sprywatyzowana, zaraz zaczęłaby dbać i o dochodowość i o wizerunek. Teraz po prostu nikogo pracującego nie obchodzi jej status wśród użytkowników.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: [gazeta.pl] Centralny jak u Barei: zamów windę 48 godzin wcześniej
« Odpowiedź #3 dnia: 20 Sty 2012, 19:12:16 »
Pora trochę z dupy, ale jak ktoś akurat ma wolne:

Cytat: Marek Sołtys vel Szalony Wózkowicz
Dworzec Centralny przeszedł ostatnio kosztowny remont. Rzecznik PKP zapewniał, że obiekt będzie spełniać wszelkie standardy i będzie przystosowany do potrzeb osób poruszających się na wózkach i z wózkami dziecięcymi. W tym celu zamontował windy, którymi można dostać się na perony. Można, ale..trzeba tę usługę zamówić z 48-godzinnym wyprzedzeniem! Zwykłe naciśnięcie guzika nie wystarczy- dwa dni przed planowanym zjazdem na peron należy zadzwonić pod numer telefonu (22 47 46 016), pod którym można zamówić asystenta. Asystenta do naciśnięcia przycisku!!
Czy naprawdę nie można zacząć poważnie traktować niepełnosprawnych i rodziców z dziećmi? Nie chcemy korzystać ze stromych, niebezpiecznych i wiecznie zepsutych podjazdów, kiedy możemy jechać windą!
Dlatego też chcemy pokazać, jak trudno jest poruszać się na Dworcu-bądź z nami w poniedziałek, 23 stycznia, o 12.00 w hali głównej (przy Rossmanie). Zapraszają Fundacja MaMa i Towarzystwo Przyjaciół Szalonego Wózkowicza
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Rano1

  • Gość
Odp: [gazeta.pl] Centralny jak u Barei: zamów windę 48 godzin wcześniej
« Odpowiedź #4 dnia: 20 Sty 2012, 19:42:20 »
PKP jako spółka państwowa

Przypomnę przy okazji, że jest wiele spółek PKP. Każda ma swój zarząd, radę nadzorczą itd.
Nie ma tylko PKP Rowery - spółki wyspecjalizowanej do obsługi przewozu rowerów  ;D

Kiedyś w TV widziałem wywiad z prezesem PKP Dworce, który przekonywał do tego, że utrzymywać dworce powinien ktoś inny ! Czyżby prezes był za samolikwidacją?

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: [gazeta.pl] Centralny jak u Barei: zamów windę 48 godzin wcześniej
« Odpowiedź #5 dnia: 20 Sty 2012, 20:24:33 »
Przypomnę przy okazji, że jest wiele spółek PKP. Każda ma swój zarząd, radę nadzorczą itd.
Nie ma tylko PKP Rowery - spółki wyspecjalizowanej do obsługi przewozu rowerów  ;D

Ty im nie podpowiadaj, bo zobaczysz dopiero jak nowa spółeczka zrobi nam dobrze :P

Popatrz jak spółka kasowa zreformowała kasy, jak Dworzec Polski zreformował dworce, albo na inne spółki. Naprawdę nie chcesz by ci ludzie brali się za rowery :D Jeszcze tyle można w tym temacie spieprzyć ;-)


Kiedyś w TV widziałem wywiad z prezesem PKP Dworce, który przekonywał do tego, że utrzymywać dworce powinien ktoś inny ! Czyżby prezes był za samolikwidacją?

Ta, Jacek Prześluga. Marudził "wprowadźcie opłatę dworcową, albo odejdę bo spółka nie ma sensu". Starał się naciskać raczej na tą pierwszą część zdania, niż na to by zmusili go do odejścia. Ostatecznie nic nie zdziałał i faktycznie odszedł. Ale spokojnie - facet grzeje jeszcze ciepłą posadkę w zarządzie PKP s.a.. Głodował nie będzie, zapewniam Cię ;)
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)