Autor Wątek: Wszyscy łamią przepisy, ale niektórzy świadomie  (Przeczytany 14705 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Drex

  • Gość
Wszyscy łamią przepisy, ale niektórzy świadomie
« dnia: 11 Sty 2012, 10:01:12 »
Anki
Masz przewalone... O_o
Drex nie Lomianki tylko "Łomianki"
Moja komórka nie supportuje szybkiego pisania znaków z ogonkami. W przeciwieństwie do ortografii.
że dwóm osobom nie podoba się impreza i zarzucają wątek swoimi frustracjami.
A do Ciebie nie dociera co nas denerwuje. Jak na razie przestali się podszywać pod imprezę Masową. O Adbeju od jakiegoś czasu nie słyszałem, może niech napiszą czy go wyrzucili ze względów bezpieczeństwa czy może wpadł gdzieś pod autobus z korzyścią dla ewolucji?
Tu potrzeba moderatora, nie podziału.
Dodaj "obiektywnego". Niestety na forum nie ma nikogo takiego. :-(
« Ostatnia zmiana: 11 Sty 2012, 10:10:15 wysłana przez Drex »

Offline anna

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 403
  • Płeć: Kobieta
  • Gdybyś ujrzeć chciał nadwiślański świt!
    • rowerowy blog
Odp: Wszyscy łamią przepisy, ale niektórzy świadomie
« Odpowiedź #1 dnia: 11 Sty 2012, 10:18:26 »
Anki
Masz przewalone... O_o

ach, uwielbiam Cię Drex ^^

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wszyscy łamią przepisy, ale niektórzy świadomie
« Odpowiedź #2 dnia: 11 Sty 2012, 11:24:27 »
A do Ciebie nie dociera co nas denerwuje.

Po prostu nie podzielam Waszej OPINII, że ktoś organizujący imprezę nie może o niej napisać na forum.

Nie stawiam absurdalnego kryterium "legalności" organizatora i zachowań wszystkich uczestników danej imprezy, bo zdaje się to jest Twoja ulubiona wymówka przeciwko LajtRowerowi. Tylko zapominasz, że w takim razie nie powinniśmy pisać na forum także o dziennej Masie, na której też część ludzi nie ma przepisowego oświetlenia, albo jeździ pod prąd (tak, Tobie też się zdarzało) i generalnie zachowuje się w sposób przeze Ciebie piętnowany. Już nie wspominając o tym, że pamiętam czasy, gdy Masa w ogóle była nielegalna :P Nocna Masa też często nie jest legalna w pełni i nie powinna pojawić się na tym forum według Ciebie - trasa nigdzie nie zgłoszona, powyżej 15 osób Nocna powinna być już dzielona na grupy. Większość innych akcji (których raczej nie możesz pamiętać) jakie robiła Masa też odbywało się na granicy prawa. Swoim bzdurnym sztywnym kryterium wyczyściłbyś to forum do zera, na równo :P

Z tego co wiem, nie ma imprezy rowerowej w Polsce w 100% zgodnej z prawem. Zawsze organizator idzie na jakieś skróty. Często robi się to tak, że zamiast papierkowej roboty, czasowych organizacji ruchu i spełniania wielu absurdalnych wymagań (np wóz strażacki, by się rowery nie zapaliły), organizator dogaduje się z Wójtem lub Burmistrzem, daje Mu honorowy patronat, a w zamian uzyskuje uproszczone procedury lub przymknięcie oka w jednostkach podległych danemu Patronowi (np w Policji, Straży, zarządzie dróg...). Tak odbywają się niemal wszystkie wyścigi MTB i szosowe, a nie zdziwiłbym się gdyby TdP też nie robiło planów czasowej organizacji ruchu dla kilku tysięcy km trasy wyścigu (co by ich rok w rok kosztowało kilka mln PLN). Wiedziałbyś o tym, gdybyś kiedykolwiek wgłębił się w temat organizacji i legalizacji czegokolwiek, nawet nierowerowego :P

Pokaż mi imprezę, a znajdę Ci na nią jakiś paragraf - taka jest smutna prawda. Dlatego ten twój argument do mnie nie trafia. Niewiedza, hipokryzja i podwójne standardy, inne dla siebie, a inne dla reszty, ogólnie do mnie nie przemawiają. Poorganizujesz sobie trochę imprez to może wtedy zrozumiesz jak bardzo nie masz racji w tym temacie :P


Tu potrzeba moderatora, nie podziału.
Dodaj "obiektywnego". Niestety na forum nie ma nikogo takiego. :-(

W twoim znaczeniu tego słowa to mam nadzieję, że obiektywnych moderatorów tu już nie będzie.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Drex

  • Gość
Odp: Wszyscy łamią przepisy, ale niektórzy świadomie
« Odpowiedź #3 dnia: 11 Sty 2012, 11:50:52 »
Tylko zapominasz, że w takim razie nie powinniśmy pisać na forum także o dziennej Masie, na której też część ludzi nie ma przepisowego oświetlenia, albo jeździ pod prąd (tak, Tobie też się zdarzało) i generalnie zachowuje się w sposób przeze Ciebie piętnowany
A Ty zapominasz, że na Masie się ich właśnie piętnuje, a na LR zaprasza i promuje. Jedyne czego pilnują to właśnie światełka. A zdarzyło mi się widzieć jak jeżdżą. Niech tak se jeżdżą- byle z dala ode mnie. W sumie dobrze, że jeżdżą po dziurach- bo na ulicy są niebezpieczni.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wszyscy łamią przepisy, ale niektórzy świadomie
« Odpowiedź #4 dnia: 11 Sty 2012, 12:34:25 »
Tylko zapominasz, że w takim razie nie powinniśmy pisać na forum także o dziennej Masie, na której też część ludzi nie ma przepisowego oświetlenia, albo jeździ pod prąd (tak, Tobie też się zdarzało) i generalnie zachowuje się w sposób przeze Ciebie piętnowany
A Ty zapominasz, że na Masie się ich właśnie piętnuje, a na LR zaprasza i promuje.

Bzdura. Nie przypominam sobie, by napisano: "Lajt Rower - zapraszamy jeżdżących pod prąd i bez oświetlenia." Ani czegokolwiek w tym stylu, co by promowało lub zapraszało.

Plus, czy na Masie na pewno się piętnuje? Moim zdaniem nie. Np nigdy nie widziałem by na dziennych odbywających się po zmroku ktokolwiek z tak wyczulonych osób jak Wy chodził i wyganiał osoby nie posiadające oświetlenia :P Co więcej, widziałem Was, wyczulone osoby, łamiące prawo i to nieraz. Czyżby Wasza misja kończyła się w momencie odłączenia się od LR? ;)

Na nocnej Masie, w czasach gdy jeszcze na nich bywałem, normą była np jazda obok siebie, wtedy jeszcze zupełnie nielegalna. Nie przypominam sobie jakiegokolwiek piętnowania, co najwyżej lampki sprawdzono (suprise, zupełnie jak an LR). Gdzie wtedy byliście Wy, praworządni? :P

A gdzie byłeś, gdy organizowane i ogłaszane na forum były Alleycaty - z założenia polegające na jeździe niezgodnej z przepisami? :P

Warto też sprawdzić większość maratonów MTB i imprezy Czesia Langa! A także Zamanę i Policję z Radomia, bo ci to dopiero mają na sumieniu!


Zatem apeluję po raz wtóry - nie bądźcie hipokrytami! To, że Wam się nie podoba impreza to nie jest powód by ją mieszać z błotem za pomocą podwójnych standardów oceny i wynajdowania argumentów na siłę. Daj ludziom ocenić imprezę samodzielnie - jak będzie zła i się im nie spodoba, po prostu na nią nie pojadą.


Jedyne czego pilnują to właśnie światełka. A zdarzyło mi się widzieć jak jeżdżą. Niech tak se jeżdżą- byle z dala ode mnie.

Dokładnie, niech se jeżdżą. Sami, bez Ciebie, po swojemu. Nic ci do tego :P

Trzymaj się tego, że nie musisz być na LR i nie musisz się nim interesować, a od razu odpadnie poziom jadu wylewanego w tym temacie.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline Savil

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 386
  • Płeć: Kobieta
  • Cylon i lasombra
    • http://savil.bikestats.pl/
Odp: Wszyscy łamią przepisy, ale niektórzy świadomie
« Odpowiedź #5 dnia: 11 Sty 2012, 13:06:41 »
Ludzie przejeżdżający na czerwonym świetle nie mają prawa czepiać się przepisowości innych, tyle w temacie.

Drex

  • Gość
Odp: Wszyscy łamią przepisy, ale niektórzy świadomie
« Odpowiedź #6 dnia: 11 Sty 2012, 13:30:58 »
Mają prawo czepiać się tych, co powodują kolizje, jeżdżą dwupasmówką pod prąd w ruchu miejskim. A na czerwonym jeździł będę- jak zawsze gdy nic nie jedzie ani nie przechodzi. Wtedy to BEZPIECZNE.

I znowu jesteście ślepi i sprawiacie wrażenie ograniczonych umysłowo- ja się nie czepiam ŁAMANIA PRZEPISÓW, tylko STWARZANIA ZAGROŻENIA NA DRODZE.

Offline anna

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 403
  • Płeć: Kobieta
  • Gdybyś ujrzeć chciał nadwiślański świt!
    • rowerowy blog
Odp: Wszyscy łamią przepisy, ale niektórzy świadomie
« Odpowiedź #7 dnia: 11 Sty 2012, 13:33:48 »
albo zatrzymują się tuż za sygnalizatorem z zielonym światłem na ulicy, bandą ok 30 rowerzystów, a samochody za tą bandą nie wiedzą co się dzieje - wszak mają zielone, ale jakaś banda się nagle zatrzymuje, żeby WEJŚĆ NA CHODNIK!!!
i to jest bezpieczna jazda?

czy bardziej niebezpieczne jest to, jak rowerzysta przejedzie na czerwonym, po uprzednim zwolnieniu, rozejrzeniu się czy nic nie jedzie, nie idzie, itd? dodam, że to chodzi o takie miejsca bez skrzyżowań, tylko takie gdzie są same przejścia.
« Ostatnia zmiana: 11 Sty 2012, 13:42:29 wysłana przez anna_mala_zlosnica »

Offline Savil

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 386
  • Płeć: Kobieta
  • Cylon i lasombra
    • http://savil.bikestats.pl/
Odp: Wszyscy łamią przepisy, ale niektórzy świadomie
« Odpowiedź #8 dnia: 11 Sty 2012, 13:45:24 »
Dwupasmówką pod prąd w ruchu miejskim - ani chybi to było o objazdach tras Masy. Byłam, więcej nie zamierzam.
Jak rozumiem, jeździłeś z LR na tyle często, żeby zaobserwować ich zachowania?

Offline anna

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 403
  • Płeć: Kobieta
  • Gdybyś ujrzeć chciał nadwiślański świt!
    • rowerowy blog
Odp: Wszyscy łamią przepisy, ale niektórzy świadomie
« Odpowiedź #9 dnia: 11 Sty 2012, 13:47:46 »
poniekąd jeździlismy Savil - na nocnych masach z ludźmi z LR (Ty na nocnych nie bywałaś, to nie wiesz. tak samo Raffi.). to co napisałam wyżej to standard jeżdżąc z coponiektórymi.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wszyscy łamią przepisy, ale niektórzy świadomie
« Odpowiedź #10 dnia: 11 Sty 2012, 14:06:48 »
Ludzie przejeżdżający na czerwonym świetle nie mają prawa czepiać się przepisowości innych, tyle w temacie.

Trudno się nie zgodzić. Stąd będę do upadłego pisał: Drex, Ania, nie popadajcie w hipokryzje.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline anna

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 403
  • Płeć: Kobieta
  • Gdybyś ujrzeć chciał nadwiślański świt!
    • rowerowy blog
Odp: Wszyscy łamią przepisy, ale niektórzy świadomie
« Odpowiedź #11 dnia: 11 Sty 2012, 14:11:57 »
dokładnie. czepiacie sie naszego czerwonego, ale innych już nie.

a, i jeszcze jedno. my to robimy świadomie, nie nakłaniając innych do tego samego.

ale jak przewodnik grupy robi coś źle, cała grupa go naśladuje, bo myśli, że ta można "a co mi tam jesteśmy w grupie. w grupie siła."  tak?
jak adbej jedzie środkiem ulicy, nie patrząc się przed siebie i wjeżdża w inych, to jest dobrze?
jak Tanawis robi to co robi (pisałam kilka postów wyżej - i zastanawiam się, dlaczego nikt z Waszej dwójki do tego się nie odniósł??) też jest dobrze? i nie stwarza zagrożenia w ruchu dla siebie i innych??
« Ostatnia zmiana: 11 Sty 2012, 14:15:41 wysłana przez anna_mala_zlosnica »

Drex

  • Gość
Odp: Wszyscy łamią przepisy, ale niektórzy świadomie
« Odpowiedź #12 dnia: 11 Sty 2012, 16:35:59 »
UWAGA!!!

NA FORUM ZNÓW KTOŚ Z MODERATORÓW MANIPULUJE TREŚCIĄ POSTÓW!!!

NIE JESTEM AUTOREM TEGO TEMATU I NIE PRZYZNAJĘ SIĘ DO ŻADNEGO STWIERDZENIA NAPISANEGO POD TYM TEMATEM!

Offline Bear

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 373
  • Płeć: Mężczyzna
  • abrakadabra.
Odp: Wszyscy łamią przepisy, ale niektórzy świadomie
« Odpowiedź #13 dnia: 11 Sty 2012, 17:07:09 »
To ka też się podłączę :0)

NIE JESTEM AUTOREM TEGO TEMATU I NIE PRZYZNAJĘ SIĘ DO ŻADNEGO STWIERDZENIA NAPISANEGO POD TYM TEMATEM!

p.s.

po za tym powyżej.

Offline anna

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 403
  • Płeć: Kobieta
  • Gdybyś ujrzeć chciał nadwiślański świt!
    • rowerowy blog
Odp: Wszyscy łamią przepisy, ale niektórzy świadomie
« Odpowiedź #14 dnia: 11 Sty 2012, 17:27:17 »
jea!

poblablujmy może jeszcze i wydzielmy kolejny temat z juz wydzielonego tematu :D