Autor Wątek: Kto i dlaczego przejeżdża po pasach  (Przeczytany 15689 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Rano1

  • Gość
Odp: Kto i dlaczego przejeżdża po pasach
« Odpowiedź #45 dnia: 05 Sty 2012, 11:29:53 »
Co kraj to obyczaj. Wschód rządzi się swoimi prawami, w końcu po Rewolucji Październikowej rządził proletaryat.
Byłem w Moskwie ponad tydzień w czasach pierestrojki. Tam na pasach samochody przyśpieszały, jakby chciały zmieść pieszych z powierzchni ziemi.
Podobno do wszystkiego można się przyzwyczaić. Tańce klaksonujących samochodów, lawirowanie pieszych między nimi, jest na porządku dziennym w Stambule - tak tam motoryzacja wcisnęła się w stare uliczki zatłoczonych centralnych dzielnic nad Bosforem. Po 2 dniach przyzwyczaiłem się i też przeskakiwałem między samochodami (są miejsca, gdzie pasów dla pieszych nie uświadczysz).
Ale i tak na Sycylii podobno jeszcze lepiej - bo przy tym podobno Stambuł jest spokojny  :)
Woydzio, nie myśl o śmierci (vide: stronka) tylko śmigaj na rowerze  ;D

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Kto i dlaczego przejeżdża po pasach
« Odpowiedź #46 dnia: 05 Sty 2012, 12:06:44 »
Na www.sadistic.pl jest filmik p.t. "Święte krowy" - polecam obejrzeć.

Ciekawy filmik. U Ruskich, jak zawsze. Zarówno piesi włażą bezmyślnie pod koła, jak i w najlepsze trwa omijanie i wyprzedzanie aut, które pieszych przepuszczają, co też stanowi cholerne zagrożenie. A hamulec wciska się w ostateczności - najpierw klakson, długie i ognia między innymi autami w korku, albo takimi co skrzyżowanie zablokowały. Jakaś refleksja, że coś może wyjechać, wyjść, generalnie pojawić się? Jakieś ograniczenia prędkości w mieście? Nie. Mogę to ognia... Dziki wschód :P

U nich po prostu działa prawo zwyczajowe, a nie pisane ;)

---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

storm

  • Gość
Odp: Kto i dlaczego przejeżdża po pasach
« Odpowiedź #47 dnia: 05 Sty 2012, 13:59:44 »
A ciekawe jak statystyki wyglądają u nich... Chciałbym je porównać z polskimi i zachodnimi. Wcale bym się nie zdziwił, gdyby były mimo wszystko lepsze...


Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Kto i dlaczego przejeżdża po pasach
« Odpowiedź #48 dnia: 05 Sty 2012, 15:47:47 »
A ciekawe jak statystyki wyglądają u nich...

U Ruskich? Nie wiem czy mają statystyki, ale sądząc po tym, co można obejrzeć na Youtube, to przeciętny rusek Rosjanin za kółkiem ma poziom intelektualny ameby i wali przez miasto jak armia czerwona.

Wpisz sobie w YT "moscow crash". Te wypadki są tak głupie i oczywiste, że aż trudno uwierzyć, że ludzie połowy z nich nie uniknęli. Jak lemingi normalnie ;)


Chciałbym je porównać z polskimi i zachodnimi. Wcale bym się nie zdziwił, gdyby były mimo wszystko lepsze...

W interiorze rosyjskim może, bo tam mniej aut. Ale w Moskwie to się dzwonią tak, że nawet Polska to pikuś.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)