Autor Wątek: Kto i dlaczego przejeżdża po pasach  (Przeczytany 15695 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

storm

  • Gość
Kto i dlaczego przejeżdża po pasach
« dnia: 30 Gru 2011, 10:29:14 »
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/10,114927,10889386,Ten_rowerzysta_mial_sporo_szczescia____.html
Cytuj
Ten rowerzysta miał sporo szczęścia...
Wieczorowa pora na jednym z warszawskich skrzyżowań... Skończyło się dobrze, ale rowerzysta miał sporo szczęścia.
Szczęście to miał OMC kierowca. Pacjent powinien wiedzieć, że podczas skrętu w lewo jak i w prawo jest zobowiązany ustąpić pierwszeństwa pieszym. A rowerzysta przejeżdżający przez pasy również się do nich zalicza, niezaleznie czy przejeżdżanie przez pasy jest karalne czy też nie.
Niestety nie widać co było dalej, mam nadzieję, że przyjechała Policja, i pan dostał mandacik + zapłaci za uszkodzony rower i powstałe obrażenia na ciele rowerzysty.


Woydzio

  • Gość
Odp: Kto i dlaczego przejeżdża po pasach
« Odpowiedź #1 dnia: 30 Gru 2011, 23:42:31 »

Szczęście to miał OMC kierowca. Pacjent powinien wiedzieć, że podczas skrętu w lewo jak i w prawo jest zobowiązany ustąpić pierwszeństwa pieszym. A rowerzysta przejeżdżający przez pasy również się do nich zalicza, niezaleznie czy przejeżdżanie przez pasy jest karalne czy też nie.
Niestety nie widać co było dalej, mam nadzieję, że przyjechała Policja, i pan dostał mandacik + zapłaci za uszkodzony rower i powstałe obrażenia na ciele rowerzysty.
Chyba coś ci się zdrowo popie*doliło.
Woydzio
P.S. Stosując twoją wykładnie prawa to przejeżdżający czołgiem przez przejście dla pieszych też jest pieszym.
« Ostatnia zmiana: 30 Gru 2011, 23:48:27 wysłana przez Woydzio »

Drex

  • Gość
Odp: Kto i dlaczego przejeżdża po pasach
« Odpowiedź #2 dnia: 30 Gru 2011, 23:54:54 »
Chyba coś ci się zdrowo popie*doliło.
Woydzio
P.S. Stosując twoją wykładnie prawa to przejeżdżający czołgiem przez przejście dla pieszych też jest pieszym.

Offline Mhrok

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 910
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Kto i dlaczego przejeżdża po pasach
« Odpowiedź #3 dnia: 31 Gru 2011, 00:02:08 »
A rowerzysta przejeżdżający przez pasy również się do nich zalicza
Jak słusznie zauważyłeś rowerzysta to rowerzysta a nie pieszy :)

tomus1973

  • Gość
Odp: Kto i dlaczego przejeżdża po pasach
« Odpowiedź #4 dnia: 31 Gru 2011, 09:57:42 »
Rowerzysta byłby niewinny w tej kolizji, gdyby przeprowadzał rower przez ulicę. Jednak kierowca nie zachował ostrożności, pewnie jeden i drugi myślał, że ten drugi się zatrzyma.


P.s. nie będę osądzał kto jest winny, bo sam też przejeżdżam przez pasy.

Offline Makenzen

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 595
  • Płeć: Kobieta
Odp: Kto i dlaczego przejeżdża po pasach
« Odpowiedź #5 dnia: 31 Gru 2011, 10:24:18 »
A mnie ciekawi, czy rowerzysta wjeżdżający na pasy z prędkością spacerową pieszego jest na tych pasach gorzej widoczny czy bardziej niebezpieczny niż gdyby szedł piechotą? Bo szczerze mówiąc nie bardzo rozumiem, jakie względy leżą u podstaw zakazu przejeżdżania przez pasy rowerem.
"Warszawa to nie wieś, żeby po niej rowerem jeździć"

storm

  • Gość
Odp: Kto i dlaczego przejeżdża po pasach
« Odpowiedź #6 dnia: 31 Gru 2011, 10:55:11 »
woydzio, drex - jak zwykle pełna kulturwa :D Na was zawsze można liczyć!!!


@makenzen - NIE! Absolutnie NIE! BO NIE!!! Bo kara śmierci za to!
przynajmniej wg nieobliczalnych woydzia i drexa :D


A jak dla mnie, liberała - dopóki nie szkodzi - to innym to jedź sobie gdzie chcesz i jak chcesz.

Dopóki ten czołg czy rowerzysta zachowują prędkość pieszego i nie zagrażają bezpieczeństwu innym użytkownikom tego przejścia dla pieszych - dla mnie są pieszymi. Oczywiście 2 hipokrytów woydzio i drex stwierdzi, że tu obowiązuje ICH prawo polskie, gdzie to jest zabronione, ale... gdyby stosować te samo prawo co do joty to... nie wiem czy by się odważyli wyjść na ulicę :PPPPPPP

Savil Proszę bez wycieczek osobistych. Dyskusja ma polegać na przerzucaniu się argumentami, nie epitetami.
« Ostatnia zmiana: 04 Sty 2012, 11:44:57 wysłana przez Savil »

Drex

  • Gość
Odp: Kto i dlaczego przejeżdża po pasach
« Odpowiedź #7 dnia: 31 Gru 2011, 11:05:05 »
Moze i jestesmy hipokrytami w twoim tego slowa rozumieniu. Problem w tym, ze twoje rozumienie jest alternatywne w stosunku do wiekszosci populacji rodzaju ludzkiego.

storm

  • Gość
Odp: Kto i dlaczego przejeżdża po pasach
« Odpowiedź #8 dnia: 31 Gru 2011, 11:14:24 »
Masz rację.
Takie samo podejście (alternatywne wobec większości populacji ludzkiej) mieli na przykład bracia Wright. Czy twórcy.... roweru. Samochodu. Lokomotywy parowej.
:D :P :D

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Kto i dlaczego przejeżdża po pasach
« Odpowiedź #9 dnia: 31 Gru 2011, 11:19:24 »
Moze i jestesmy hipokrytami w twoim tego slowa rozumieniu. Problem w tym, ze twoje rozumienie jest alternatywne w stosunku do wiekszosci populacji rodzaju ludzkiego.

A przede wszystkim rozumienie Storma jest alternatywne wobec tego jak rozumieją to Policja i sądy. Także słuchając Storma można się w razie stłuczki lub potrącenia jakiegoś pieszego kierownicą na przejściu narazić na spore nieprzyjemności, w tym finansowe. Ciekawe, czy Storm później będzie wypłacał takim ludziom zadość uczynienie za bzdury, które im wciska ;)

Sam jeżdżę po przejściach czasem, zawsze z prędkością pieszego. Ale biorę pod uwagę że to nielegalne i mogę zarobić mandat, i nie dyskutuję z rzeczywistością jak Storm ;)

Masz rację.
Takie samo podejście (alternatywne wobec większości populacji ludzkiej) mieli na przykład bracia Wright. Czy twórcy.... roweru. Samochodu. Lokomotywy parowej.
:D :P :D

Tylko, że tu nie mówimy o jakimś wynalazku, a o zachowaniu na drodze, które jest uregulowane prawnie. Jakbyś konstruował właśnie nowy PoRD i zbierał podpisy, to daj znać, ale nie pisz ludziom, że tak powinni robić teraz, bo wprowadzasz ich w błąd, który może ich wiele kosztować.

To tak jakby sugerować by ludzie jeździli lewą stroną ulicy i twierdzić, że to innowacja na skalę braci Wright :P
« Ostatnia zmiana: 31 Gru 2011, 11:28:58 wysłana przez Raffi »
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

storm

  • Gość
Odp: Kto i dlaczego przejeżdża po pasach
« Odpowiedź #10 dnia: 31 Gru 2011, 11:26:52 »
Cytat: raffi
A przede wszystkim rozumienie Storma jest alternatywne wobec tego jak rozumieją to Policja i sądy. Także słuchając Storma można się w razie stłuczki lub potrącenia jakiegoś pieszego kierownicą na przejściu narazić na spore nieprzyjemności, w tym finansowe. Ciekawe, czy Storm później będzie wypłacał takim ludziom zadość uczynienie za bzdury, które im wciska

Sam jeżdżę po przejściach czasem, zawsze z prędkością pieszego. Ale biorę pod uwagę że to nielegalne i mogę zarobić mandat, i nie dyskutuję z rzeczywistością jak Storm
raffi - jak zwykle gadasz od rzeczy. Wskaż mi fragment w którym zapraszam kogokolwiek do przejeżdżania przez pasy dla pieszych? Jak nie znajdziesz to liczę na PiS.


Czytając to co napisałeś dalej - że sam przejeżdżasz - TO WŁAŚNIE TY ZAPRASZASZ NA PASY. I TY SIĘ DO TEGO PRZYZNAJESZ PUBLICZNIE. Co też ci przypomnę publicznie przy Policji, licząc, że przyjmiesz mandat :D

Aha, a co do wystawiania odszkodowań - jak na razie to chyba ty musisz się na to przygotować :D

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Kto i dlaczego przejeżdża po pasach
« Odpowiedź #11 dnia: 31 Gru 2011, 11:46:40 »
Ech, alternatywnej rzeczywistości Storma z Radia Erewań ciąg dalszy.

Wskaż mi fragment w którym zapraszam kogokolwiek do przejeżdżania przez pasy dla pieszych? Jak nie znajdziesz to liczę na PiS.

Nigdzie nie napisałem, że zapraszasz. Ale prezentujesz stan prawny inny od rzeczywistego, co wprowadza ludzi w błąd. Wyprzedzając pytanie, w którym to miejscu wskazujesz, to było o tu:

Dopóki ten czołg czy rowerzysta zachowują prędkość pieszego i nie zagrażają bezpieczeństwu innym użytkownikom tego przejścia dla pieszych - dla mnie są pieszymi. Oczywiście 2 hipokrytów woydzio i drex stwierdzi, że tu obowiązuje ICH prawo polskie, gdzie to jest zabronione, ale... gdyby...

"dla mnie są pieszymi", "hipokryci (tylko - w domyśle) stwierdzą, że jest inaczej" - mocne słowa, tylko wprowadzające w błąd. Nie zdajesz sobie sprawy z tego, że ktoś mógłby Ci niechcący uwierzyć i zacząć jeździć tak jak Ci się wydaje, że się powinno.
 

Czytając to co napisałeś dalej - że sam przejeżdżasz - TO WŁAŚNIE TY ZAPRASZASZ NA PASY.

Możesz wskazać konkretny zapis, gdzie powiedziałem "zapraszam Was na pasy"? Czy znowu bawisz się w Radio Erewań?


I TY SIĘ DO TEGO PRZYZNAJESZ PUBLICZNIE.

A co mam być hipokrytą i się nie przyznawać? Mam udawać, że jest inaczej? Nie sądzę by to cokolwiek zmieniło. Jak mnie Policja złapie na przejeżdżaniu przez pasy, możliwe że dostanę mandat. Liczę się z taką ewentualnością.

Choć oczywiście nie jestem kretynem, by iść z tym samemu na komisariat i się przyznawać do jakichkolwiek swoich wykroczeń drogowych. Naiwne i głupie z twojej strony jest to, że w ogóle sugerujesz taką możliwość :P
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Drex

  • Gość
Odp: Kto i dlaczego przejeżdża po pasach
« Odpowiedź #12 dnia: 31 Gru 2011, 11:49:41 »
Przejezdzanie po pasach a twierdzenie, ze rowerzysta jest pieszym to 2 rozne sprawy.

Raffi, jak chcesz to poszukam i wrzuce skan takiego mandatu za przejezdzanie po przejsciu. xD

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Kto i dlaczego przejeżdża po pasach
« Odpowiedź #13 dnia: 31 Gru 2011, 11:54:09 »
Raffi, jak chcesz to poszukam i wrzuce skan takiego mandatu za przejezdzanie po przejsciu. xD

Wrzuć w wolnej chwili, ku przestrodze innych, by na pewno się dobrze zastanowili zanim przyjmą interpretacje Storma z rzeczywistości alternatywnej i wjadą na przejście dla pieszych.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Drex

  • Gość
Odp: Kto i dlaczego przejeżdża po pasach
« Odpowiedź #14 dnia: 31 Gru 2011, 12:07:13 »
Policjant byl w sumie typowy. Zatrzymujac mnie za jazde po przejsciu (tak okolo 5-7 km/h) jednoczesnie pokrzykiwal przez megafon na kierowce samochodu skrecajacego z JP2 w Solidarnosci zeby nie rozmawial w czasie jazdy przez telefon komorkowy. Pytanie- kto stwarzal wieksze zagrozenie w ruchu- ja czy kierowca z komorka przy uchu w czasie manewru skretu?