Autor Wątek: Abdykacja Raffiego czyli Regulaminowa Rowelucja 11-11  (Przeczytany 18840 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Rano1

  • Gość
Abdykacja Raffiego czyli Regulaminowa Rowelucja 11-11
« dnia: 15 Lis 2011, 22:17:04 »
Ufff.
Aż groźnie się zrobiło !
Mamy nowy regulamin...wypierający ten Raffiego.
Umarł Król, niech żyje Król  ;)
Fajnie, że mamy tydzień na zastanowienie się, czy przyjmujemy nowy reżim  ;)

Szczerze powiedziawszy myślałem, że Rafiregulamin ewentualnie będzie rozbudowywany przez dopisywanie poprawek, jak w amerykańskiej Konstytucji. Wybrano inną wersję - rowelucyjną.

Ale czasem tak trzeba, bo nie zawsze demokracja się sprawdza.

Aaaaa. Jedna rzecz >>> na koniec forumowego abecadła napisano, że spis moderatorów jest TUTAJ. Tu, czyli gdzie? Domyślam się, że będzie przypięty link w tym słówku.

Offline anna

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 403
  • Płeć: Kobieta
  • Gdybyś ujrzeć chciał nadwiślański świt!
    • rowerowy blog
Odp: Abdykacja Raffiego czyli Regulaminowa Rowelucja 11-11
« Odpowiedź #1 dnia: 15 Lis 2011, 22:23:09 »
Aaaaa. Jedna rzecz >>> na koniec forumowego abecadła napisano, że spis moderatorów jest TUTAJ. Tu, czyli gdzie? Domyślam się, że będzie przypięty link w tym słówku.

to samo napisałam już Stanleyowi :)

Offline Stanley

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 25
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Abdykacja Raffiego czyli Regulaminowa Rowelucja 11-11
« Odpowiedź #2 dnia: 15 Lis 2011, 22:33:27 »
Ufff.
Aż groźnie się zrobiło !
Mamy nowy regulamin...wypierający ten Raffiego.
Umarł Król, niech żyje Król  ;)
Fajnie, że mamy tydzień na zastanowienie się, czy przyjmujemy nowy reżim  ;)

Szczerze powiedziawszy myślałem, że Rafiregulamin ewentualnie będzie rozbudowywany przez dopisywanie poprawek, jak w amerykańskiej Konstytucji. Wybrano inną wersję - rowelucyjną.

Ale czasem tak trzeba, bo nie zawsze demokracja się sprawdza.

Aaaaa. Jedna rzecz >>> na koniec forumowego abecadła napisano, że spis moderatorów jest TUTAJ. Tu, czyli gdzie? Domyślam się, że będzie przypięty link w tym słówku.
Właśnie kończę. :)
Zlitujcie się - idźcie na rower. Ładną pogodę mamy.

Offline anna

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 403
  • Płeć: Kobieta
  • Gdybyś ujrzeć chciał nadwiślański świt!
    • rowerowy blog
Odp: Abdykacja Raffiego czyli Regulaminowa Rowelucja 11-11
« Odpowiedź #3 dnia: 15 Lis 2011, 22:35:32 »
ja z chęcią pójdę na rower, ale ktoś by mnie musiał wymasować najpierw :P ledwo w barkach rękami ruszam...

p.s. nie ma litości! :P

Offline Stanley

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 25
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Abdykacja Raffiego czyli Regulaminowa Rowelucja 11-11
« Odpowiedź #4 dnia: 15 Lis 2011, 22:42:43 »
@Rano1 - wybraliśmy taką formę zmiany regulaminu, żeby użytkownicy nie mieli nam za złe, że coś znowu jest robione za ich plecami.
Gdybyś najpierw przeczytał i porównał oba regulaminy, wiedziałbyś, że nowy jest tylko rozbudowaniem starego o kwestie, które nie były jasne.

W myśl zasady, że Prawo nie działa wstecz - nie chcieliśmy modyfikować obecnego regulaminu.

Jak sam napisałeś:

Ale czasem tak trzeba, bo nie zawsze demokracja się sprawdza.

I powiedz mi jeszcze jedno: Kto powiedział, że wszystko, co Amerykańskie jest dobre? :)

Drex

  • Gość
Odp: Abdykacja Raffiego czyli Regulaminowa Rowelucja 11-11
« Odpowiedź #5 dnia: 15 Lis 2011, 23:19:06 »
Cytuj
10. Nie nadużywamy WIELKICH LITER, dużej czcionki, oraz czerwonego koloru - spowoduje to usunięcie posta; lub w razie nadmiaru wolnego czasu moderatora ? przeredagowanie na akceptowalny i czytelny format.
Dlaczego?
Cytuj
17. Nie spamujemy linkami. Jedynymi dozwolonymi linkami są te związane z tematyką rowerową oraz z Warszawską Masą Krytyczną - czyli na przykład polecające sklep z artykułami rowerowymi / rolkowymi itp.
Czyli odpada większość śmiesznych rzeczy w dziale humoru.
Cytuj
18. Profile używane do wysyłania spamu przez boty lub ludzi, obraźliwe, propagujące przemoc, rasizm, nazizm, itp. - będą banowane lub usuwane.
Dlaczego nie ma tu "faszyzmu", Marszu Niepodległości" a także "lewaków" i "anarchistów"?
Cytuj
20. Przestrzegamy poleceń moderatora. W przypadku edycji wiadomości przez moderatora użytkownik nie może przywracać zmodyfikowanych treści.
Czyli moderator może wpisać dowolnie durną i bezsensowną treść i jako autora zostawić kogoś innego?
Cytuj
22. W hydeparku obowiązuje złagodzona moderacja, ale obowiązuje!
Z kasowaniem niewygodnych i niepoprawnych politycznie postów włącznie.
Cytuj
3. Zastrzeżenia oraz uwagi dotyczące pracy moderatorów prosimy kierować do nich na PW. W przypadku konfliktu z którymkolwiek z moderatorów, prosimy o rozstrzygnięcie sporu przez innego moderatora.
Dyskusji o pracy moderatorów nie prowadzimy na forum publicznym tylko poza nim.
OK. Będę pisał na FB.

Offline Savil

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 386
  • Płeć: Kobieta
  • Cylon i lasombra
    • http://savil.bikestats.pl/
Odp: Abdykacja Raffiego czyli Regulaminowa Rowelucja 11-11
« Odpowiedź #6 dnia: 15 Lis 2011, 23:30:02 »
Nie nadużywamy wielkich liter i innych - bo to męczy oczy przy czytaniu. Zaznaczamy ważne rzeczy, a nie wszystko jak leci.

Większość śmiesznych rzeczy w dziale humoru jest związana z rowerami, zauważ.

Cytuj
Cytuj
18. Profile używane do wysyłania spamu przez boty lub ludzi, obraźliwe, propagujące przemoc, rasizm, nazizm, itp. - będą banowane lub usuwane.
Dlaczego nie ma tu "faszyzmu", Marszu Niepodległości" a także "lewaków" i "anarchistów"?

Po to jest itp. Faszyzmu propagować nie wolno. Marsz Niepodległości jako "idziemy cieszyć się z bycia Polakami" propagować można do upojenia, w hydeparku oczywiście. . Ten sam Marsz jako "idziemy pokazać obcym, że są gorsi i że naszym zdaniem część Polaków nie jest Polakami" - to już nie jest dobre.

Moderator nie będzie wpisywał bzdurnych treści jako ktoś inny. Moderator edytuje informując o tym fakcie.

Cytuj
Z kasowaniem niewygodnych i niepoprawnych politycznie postów włącznie.

Z kasowaniem wulgarnych, obraźliwych i łamiących regulamin postów włącznie. Posty niewygodne, ale stosujące się do zasad regulaminu są po prostu niewygodnymi postami. Mam szczerą nadzieję, że elementarna logika, dana nam przez Matkę Naturę, pozwoli odróżnić posty obraźliwe od zwyczajnie wyrażających poglądy.

Cytuj
OK. Będę pisał na FB.

Interesujący dobór kanału informacji. Zwłaszcza biorąc pod uwagę skomplikowane relacje na FB, brak konta części osób etc. Poza tym priva można wysłać tu, nie trzeba aż na FB :)

Drex

  • Gość
Odp: Abdykacja Raffiego czyli Regulaminowa Rowelucja 11-11
« Odpowiedź #7 dnia: 16 Lis 2011, 01:22:42 »
Z kasowaniem wulgarnych, obraźliwych i łamiących regulamin postów włącznie. Posty niewygodne, ale stosujące się do zasad regulaminu są po prostu niewygodnymi postami. Mam szczerą nadzieję, że elementarna logika, dana nam przez Matkę Naturę, pozwoli odróżnić posty obraźliwe od zwyczajnie wyrażających poglądy.
Ciekawe, bo mój dzisiejszy poranny post  nie łamiący regulaminu został skasowany i musiałem drugi raz go pisać. Poza tym wytyka mi się łamanie regulaminu już teraz, mimo, że żadnego punktu nie złamałem (vide: reflinki lub obrażanie kogoś). To ja już sam nie wiem. Pierdnąć można?

Offline Stanley

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 25
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Abdykacja Raffiego czyli Regulaminowa Rowelucja 11-11
« Odpowiedź #8 dnia: 16 Lis 2011, 06:16:02 »
Z kasowaniem wulgarnych, obraźliwych i łamiących regulamin postów włącznie. Posty niewygodne, ale stosujące się do zasad regulaminu są po prostu niewygodnymi postami. Mam szczerą nadzieję, że elementarna logika, dana nam przez Matkę Naturę, pozwoli odróżnić posty obraźliwe od zwyczajnie wyrażających poglądy.
Ciekawe, bo mój dzisiejszy poranny post  nie łamiący regulaminu został skasowany i musiałem drugi raz go pisać. Poza tym wytyka mi się łamanie regulaminu już teraz, mimo, że żadnego punktu nie złamałem (vide: reflinki lub obrażanie kogoś). To ja już sam nie wiem. Pierdnąć można?
Szczególisz się.
Post został skasowany przez błędną decyzję moderatora (każdy się może pomylić - jesteśmy tylko ludźmi), ale drugi już nie został skasowany i dyskusja potoczyła się dalej.
Nie jęcz Drex. Twoje zachowanie na tym forum jest i tak już zbyt długo tolerowanie.

Zamień trollowanie na rowerowanie.

Przez ostatnie dwa miesiące dostałeś tylko ostrzeżenie 5% i już w kilku PW "domagasz się" zdjęcia tego.
Napiszę tak. Skoro złamałeś zasady panujące na forum, to się nie dziw, że dostałeś upomnienie.
« Ostatnia zmiana: 16 Lis 2011, 06:18:13 wysłana przez Stanley »

Drex

  • Gość
Odp: Abdykacja Raffiego czyli Regulaminowa Rowelucja 11-11
« Odpowiedź #9 dnia: 16 Lis 2011, 06:39:15 »
Jakie zasady złamałem i kiedy? Hę? I za co dostałem te 5% ostrzeżenia?


[dopisek]
Tak swoją drogą "zamień trolloanie na rowerowanie"... Coś mi się zdaje, że jednak trochę więcej od Ciebie jeżdżę na rowerze. A żeby odpowiedzieć na zarzut, że dostałem "tylko 5%" ostrzeżenia- wstawił mi to Adrian za posta którego usunął mimo, że nie łamał żadnego z punktów regulaminu. Ponownie napisałem ten temat- który jest teraz na forum i niestety zamiast dyskusji administracja zaczęła rozważać wszystko tylko nie treść i cel posta napisanego przeze mnie.
« Ostatnia zmiana: 16 Lis 2011, 11:58:58 wysłana przez Drex »

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Abdykacja Raffiego czyli Regulaminowa Rowelucja 11-11
« Odpowiedź #10 dnia: 16 Lis 2011, 08:56:30 »
Ufff.
Aż groźnie się zrobiło !

Ja bym się nie obawiał. Tak naprawdę to zmiany są subtelne raczej. Groźne będą chyba tylko dla ludzi chcących tu robić dym, prowokować, wyklinać, czy spamować. Ale ich jakoś mi nie szkoda ;)


Mamy nowy regulamin...wypierający ten Raffiego.
Umarł Król, niech żyje Król  ;)

Jaki tam król :P Poza tym nie umarł (jeszcze), a dziś to nawet mam zabieg, który sprawi, że za jakiś czas będę mógł wsiąść z powrotem na rower :P Prawa Admina/Moda też wciąż mam, choć w miarę możliwości, staram się ich nie używać. Po prostu nowa ekipa Moderatorska to i nowe porządki. Wydaje się, że były konieczne, a stara ekipa niezbyt miała pomysł jak je zrobić i na forum pojawiały się różne kłótnie. Nie wierzę, że od 20 listopada od razu będzie idealnie, ale może będzie nieco bardziej spokojnie.

Ja tam się cieszę, że nowe wypiera stare, które się nie sprawdziło. Nie zamierzam w tym przeszkadzać :)


Fajnie, że mamy tydzień na zastanowienie się, czy przyjmujemy nowy reżim  ;)

To jest właśnie praca nowej ekipy. Ja tam bym po prostu zmienił regulamin :P Oni wprowadzają pewną nową jakość, dając wszystkim czas na zapoznanie się. Mam nadzieję, że regulamin się przyjmie ;)


Szczerze powiedziawszy myślałem, że Rafiregulamin ewentualnie będzie rozbudowywany przez dopisywanie poprawek, jak w amerykańskiej Konstytucji. Wybrano inną wersję - rowelucyjną.

Ale czasem tak trzeba, bo nie zawsze demokracja się sprawdza.

W zasadzie to jest rozbudowa starego regulaminu, uszczegółowienie pewnych kwestii, dostosowanie ich do tego co dzieje się lub działo na forum.

Choć od razu trzeba powiedzieć, że nie wszystko da się na sztywno zapisać w regulaminie, a pewne rzeczy moderatorzy będą pewnie moderować na zasadzie własnej interpretacji. Pisanie wymaga od uczestników forum po prostu wyczucia i kultury osobistej. Ci co jej nie będą mieli, pewnie będą zdziwieni, że w ich oczach nie złamali regulaminu, a jednak post/wątek/ostrzeżenie/ban poleciał. Od razu zaznaczam, bo taka sytuacja na pewno zdarzy się nieraz, tak jak nieraz się już zdarzyła.

Zwłaszcza, że mamy na forum kilka osób, które (być może nieświadomie) potrafią obrażać (bez wypisywania przekleństw), prowokować innych, lub w inny sposób prowadzić do konfrontacji. Warto zawsze dokładnie się zastanowić, czy dany post kogoś nie obraża, zanim się go wyśle!
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline Maćkofff

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 712
  • Płeć: Mężczyzna
  • Stojaki.waw.pl
    • Stojaki.waw.pl
Odp: Abdykacja Raffiego czyli Regulaminowa Rowelucja 11-11
« Odpowiedź #11 dnia: 16 Lis 2011, 14:46:18 »
Cytuj
20. Przestrzegamy poleceń moderatora. W przypadku edycji wiadomości przez moderatora użytkownik nie może przywracać zmodyfikowanych treści.
Czyli moderator może wpisać dowolnie durną i bezsensowną treść i jako autora zostawić kogoś innego?
Wydaje mi się, że jeśli moderator skorzysta z opcji [Komentarz Moderatora] podczas edycji i napisze tam powód edycji posta, co ew. zostało usunięte, a co dopisane zaznaczy innym kolorem to jest ok. Wtedy widać, że było to wyedytowane przez kogoś innego.
___
Pozdrawiam serdecznie!

>   Parkingi rowerowe w Warszawie - Stojaki.waw.pl
>   Mapa stojaków, standardy projektowe, porady nt. bezpiecznego zostawiania roweru.

Offline Savil

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 386
  • Płeć: Kobieta
  • Cylon i lasombra
    • http://savil.bikestats.pl/
Odp: Abdykacja Raffiego czyli Regulaminowa Rowelucja 11-11
« Odpowiedź #12 dnia: 16 Lis 2011, 15:58:39 »
Zgadza się. Moderatorzy są poważnymi ludźmi i mają życie także poza forum, więc nie będą trollować w ramach sztuki dla sztuki.

Drex

  • Gość
Odp: Abdykacja Raffiego czyli Regulaminowa Rowelucja 11-11
« Odpowiedź #13 dnia: 16 Lis 2011, 16:04:20 »
Tylko jak trolluja "na etacie" a nie dla sztuki moga pisac glupoty? ;-)

Rano1

  • Gość
Odp: Abdykacja Raffiego czyli Regulaminowa Rowelucja 11-11
« Odpowiedź #14 dnia: 16 Lis 2011, 16:38:49 »
Zgadza się. Moderatorzy są poważnymi ludźmi i mają życie także poza forum, więc nie będą trollować w ramach sztuki dla sztuki.
Trochę dwuznaczne to sformułowanie na końcu  ;) Rozumiem, że nie będą trollowac wogóle.

Tak na marginesie, są fora, gdzie siedzą trolle wspierani (tolerowani) przez adminów/modów. Tam wogóle trudno się odezwac i wszystko, co się napisze - tam szukają złej woli i sposobów, żeby się przyczepic.
Może są różne zdania, ale forum wmk zawsze było dalekie od "chorych stron forumowych", których w necie nie brakuje. Nie będę tego wymieniał.

Mam nadzieję, że forum WMK nigdy sie nie zbliży do mojej "czarnej listy"  :)