Autor Wątek: Abdykacja Raffiego czyli Regulaminowa Rowelucja 11-11  (Przeczytany 18844 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

storm

  • Gość
Odp: Abdykacja Raffiego czyli Regulaminowa Rowelucja 11-11
« Odpowiedź #15 dnia: 16 Lis 2011, 16:43:58 »
Przepraszam, że się wetnę, ale muszę.


Istnieje sobie pewne forum, którego nazwy oficjalnej ani potocznej nie podam. Swego czasu doszło do powstania wielostronicowego tematu na temat pewnego Pana X (nie polityk, ani faszysta), który swoimi działaniami a przede wszystkim ich brakiem, swoimi tekstami, testami ludzi, doprowadził ludzi do złości. Kiedy już było widać, że wątek zrobił się za gorący, przyszedł pan moderator K, począł kasować... Za co zostal odsunięty od Władzy. Przyszedł Administrator, zamknął wątek, zrobił w nim porządek, przywrócił wątek do życia, można w nim dalej pisać i komentować zachowanie pana X i to co robi. Po jakimś czasie wybudzono uprawnienia moderatora K. Nadal ma swoje uprawnienia, ale znacznie bardziej pilnuje swoich nożyczek. Inna rzecz, że K ma powody do tego, aby uwielbiać pana X, ale mimo to, ograniczył swoje cięcia do minimum.


Poza tym - zaczęto używać systemu ostrzeżeń. I są one widoczne - wystarczy kilka ostrzeżeń i dostaje się uprawnienia tylko do czytania, a potem banana. No i ostrzeżenia same znikają, czy są cofane po upłynięciu miesiąca czasu. Poza tym każdy może kliknąć na numerek ilości ostrzeżeń przy danym Userze, włącznie z nim samym i przeczytać za co je zanabył. Wszystko jest więc przejrzyste.


Wreszcie system edytowania postów - NIE ZDARZYŁO SIĘ, abym znalazł w swoim czy cudzym poście jakiekolwiek słowo od moderatora/administratora, który by się nie podpisał pod nim, że TO ON wyedytował tego posta.


I najlepsze na końcu - NIKT z modów/adminów urzędujących na tamtym Forum - NIGDY nie skarżył się, że pracuje wolontaryjnie, że nikt mu za to nie płaci i że musi i mu się nie chce, nie ma czasu, etc.


Offline adriansocho

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 614
  • Płeć: Mężczyzna
  • All terrain, all mountain.
    • Profil na fejsie
Odp: Abdykacja Raffiego czyli Regulaminowa Rowelucja 11-11
« Odpowiedź #16 dnia: 16 Lis 2011, 18:06:02 »
Istnieje sobie pewne forum, którego nazwy oficjalnej ani potocznej nie podam.

Bardzo ubolewam, że nie możesz pisać na tamtym forum. Wielokrotnie wspominano na forum WMK oraz poza nim, że na innych forach można dużo więcej. I że na innych forach jest dużo lepiej niż tutaj. I że na tych innych forach się znają na moderacji. Jest mi bardzo przykro, że Ty, Drex oraz inni nie możecie pisać na tych wszystkich innych forach. Naprawdę, boli mnie to, że ktoś/coś zmusza kogokolwiek do pisania na forum Warszawskiej Masy Krytycznej, gdzie nie ma Wolności Słowa, a moderatorzy prowadzą Cenzurę, podczas gdy na tych liberalnych forach byłoby Wam niebiańsko dobrze.
AdrianSocho

Offline adriansocho

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 614
  • Płeć: Mężczyzna
  • All terrain, all mountain.
    • Profil na fejsie
Odp: Abdykacja Raffiego czyli Regulaminowa Rowelucja 11-11
« Odpowiedź #17 dnia: 16 Lis 2011, 18:27:58 »
Jakie zasady złamałem i kiedy? Hę? I za co dostałem te 5% ostrzeżenia?


[dopisek]
Tak swoją drogą "zamień trolloanie na rowerowanie"... Coś mi się zdaje, że jednak trochę więcej od Ciebie jeżdżę na rowerze. A żeby odpowiedzieć na zarzut, że dostałem "tylko 5%" ostrzeżenia- wstawił mi to Adrian za posta którego usunął mimo, że nie łamał żadnego z punktów regulaminu. Ponownie napisałem ten temat- który jest teraz na forum i niestety zamiast dyskusji administracja zaczęła rozważać wszystko tylko nie treść i cel posta napisanego przeze mnie.

Poinformuję Cię przy wszystkich. I informuję na przyszłość, nie gryzę i możesz śmiało się zapytać mnie bezpośrednio.
Fakt, że pytasz Stanleya o powód tego 5% stawia go w roli mojego rzecznika, może on czuć się przez to urażony. A może nawet obrażony. A obrażać innych na forum nie wolno. Tak samo ja czułbym się urażony, gdybym się dowiedział, że próbowałeś za moimi plecami załatwić zdjęcie tego ostrzeżenia. Na szczęście nie próbowałeś, a delikatne zbłądzenie zostaje Ci wybaczone.

Post został usunięty, ponieważ była to kontynuacja dyskusji z zamkniętego wątku. Jestem pewien, że jest na to odpowiedni punkt Regulaminu (starego), ale nie będę się zajmował takimi błahostkami jak wskazywanie tego właśnie punktu, przecież znasz Regulamin lepiej ode mnie, więc znajdziesz go bez problemu.
Dlaczego zatem drugi Twój post nie został usunięty? Przecież jest to przywracanie treści edytowanych przez moderatora (kolejne złamanie starego Regulaminu). Ale ponieważ moderatorzy nie są osobami mściwymi, i dają innym szansę, Ty takową szansę dostałeś (zamiast kolejnego 5%). Przyjmujemy domyślnie, że Twoja dusza jest pełna dobra, i że nie będzie dochodzić z Twojej strony do kolejnych naruszeń obowiązującego Regulaminu, i że po kilku tygodniach bycia wzorowym uczestnikiem Forum będę mógł zmniejszyć poziom ostrzeżeń dla Twojego konta.
Mam nadzieję, że przyznane 5% nie jest dla Ciebie zbyt dotkliwe. Gdybyś o   tym nie napisał, to żaden użytkownik forum by o tym nawet nie wiedział. Przecież nie będziesz robił niczego głupiego, co by zmusiło moderatora do zwiększenia poziomu ostrzeżeń?

Pozostałe zastrzeżenia co do pracy moderatorów proszę wysyłać na priv, a od każdej decyzji moderatora można się odwoływać u moderatora, który daną decyzję wydał.
« Ostatnia zmiana: 16 Lis 2011, 18:30:02 wysłana przez adriansocho »
AdrianSocho

Drex

  • Gość
Odp: Abdykacja Raffiego czyli Regulaminowa Rowelucja 11-11
« Odpowiedź #18 dnia: 16 Lis 2011, 18:32:03 »
My tylko chcemy pisac tak jak dawniej, gdy nie bylo manipulacji, modyfikacji, kasowania i ostrzezen za nic. A co do usunietego tematu- nie lamal on zadnego punktu regulaminu i nie byl niczego kontynuacja. Jesli lamal jakis punkt regulaminu- wskaz go. W przeciwnym wypadku zdejmij ostrzezenie.

Savil Uwagi do moderatorów prosimy wysyłać im przez prywatne wiadomości i tą droga załatwiać sprawę.
« Ostatnia zmiana: 18 Lis 2011, 10:31:04 wysłana przez Savil »

Offline adriansocho

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 614
  • Płeć: Mężczyzna
  • All terrain, all mountain.
    • Profil na fejsie
Odp: Abdykacja Raffiego czyli Regulaminowa Rowelucja 11-11
« Odpowiedź #19 dnia: 16 Lis 2011, 18:42:48 »
My tylko chcemy pisac tak jak dawniej, gdy nie bylo manipulacji, modyfikacji, kasowania i ostrzezen za nic. A co do usunietego tematu- nie lamal on zadnego punktu regulaminu i nie byl niczego kontynuacja. Jesli lamal jakis punkt regulaminu- wskaz go. W przeciwnym wypadku zdejmij ostrzezenie.

Jak przyjdziesz do jakiegoś urzędu złożyć wniosek, i zamiast podejść do okienka i złożyć go u urzędnika, nakleisz go na ścianie obok drzwi wejściowych, to też nic nie wskurasz. Co gorsze, możesz się stać obiektem śmiechu osób, które to widziały.
AdrianSocho

Drex

  • Gość
Odp: Abdykacja Raffiego czyli Regulaminowa Rowelucja 11-11
« Odpowiedź #20 dnia: 16 Lis 2011, 18:45:42 »
A jasniej prosze?

Rano1

  • Gość
Odp: Abdykacja Raffiego czyli Regulaminowa Rowelucja 11-11
« Odpowiedź #21 dnia: 16 Lis 2011, 22:27:53 »
Cytuj
18. Profile używane do wysyłania spamu przez boty lub ludzi, obraźliwe, propagujące przemoc, rasizm, nazizm, itp. - będą banowane lub usuwane.
Dlaczego nie ma tu "faszyzmu", (...)?
Przykładowo : art.256 i 257 kodeksu karnego.
Nie chcemy nikomu z forum kanapek nosić...  ;)

« Ostatnia zmiana: 16 Lis 2011, 22:29:39 wysłana przez Rano1 »

Woydzio

  • Gość
Odp: Abdykacja Raffiego czyli Regulaminowa Rowelucja 11-11
« Odpowiedź #22 dnia: 16 Lis 2011, 23:10:28 »
Cytuj
18. Profile używane do wysyłania spamu przez boty lub ludzi, obraźliwe, propagujące przemoc, rasizm, nazizm, itp. - będą banowane lub usuwane.
Dlaczego nie ma tu "faszyzmu", (...)?
Przykładowo : art.256 i 257 kodeksu karnego.
Nie chcemy nikomu z forum kanapek nosić...  ;)
Czyli nie będzie też komunizmu - zarąbiście, podoba mi się to  ;D Wykasujmy jeszcze wszystkie inne "-izmy" i będzie czil, kul, koko-dżambo i do przodu  ;)
Woydzio

Offline Savil

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 386
  • Płeć: Kobieta
  • Cylon i lasombra
    • http://savil.bikestats.pl/
Odp: Abdykacja Raffiego czyli Regulaminowa Rowelucja 11-11
« Odpowiedź #23 dnia: 16 Lis 2011, 23:20:05 »
My tylko chcemy pisac tak jak dawniej, gdy nie bylo manipulacji, modyfikacji, kasowania i ostrzezen za nic.

Nie było wtedy również trollowania, bezsensownego czepiania się innych i pchania ludziom przed oczy swoich ideologii niezwiązanych z rowerami. Zgadzam się, to były piękne czasy.

Offline Wojtek

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 230
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Abdykacja Raffiego czyli Regulaminowa Rowelucja 11-11
« Odpowiedź #24 dnia: 16 Lis 2011, 23:24:18 »
@Woydzio - altruizm też chcesz wywalić ? :) niedobrze co się dzieje z tym społeczeństwem :P
« Ostatnia zmiana: 16 Lis 2011, 23:25:48 wysłana przez sailing_cyclist »
Wojtek, po prostu Wojtek... kiedyś sailing_cyclist :P

Drex

  • Gość
Odp: Abdykacja Raffiego czyli Regulaminowa Rowelucja 11-11
« Odpowiedź #25 dnia: 16 Lis 2011, 23:31:54 »
Jakich ideologii? Znaczy się miałem rację- moderatorzy moderują według klucza politycznego. Są te poprawne politycznie i te niepoprawne?
Jakby to umotywować... Zaraz zaraz! WMK miało nawet swoją "delegację" na "Paradzie równości"! O: http://forum.masa.waw.pl/index.php?topic=1087.0

Ale już na "Marszu Niepodległości "delegacji" być nie może?

Woydzio

  • Gość
Odp: Abdykacja Raffiego czyli Regulaminowa Rowelucja 11-11
« Odpowiedź #26 dnia: 16 Lis 2011, 23:44:33 »
@Woydzio - altruizm też chcesz wywalić ? :) niedobrze co się dzieje z tym społeczeństwem :P
Czemu nie? Na dłuższą metę altruizm też jest szkodliwy  :P
Woydzio

Offline lakiana

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 145
Odp: Abdykacja Raffiego czyli Regulaminowa Rowelucja 11-11
« Odpowiedź #27 dnia: 18 Lis 2011, 10:06:51 »
@Woydzio - altruizm też chcesz wywalić ? :) niedobrze co się dzieje z tym społeczeństwem :P
Czemu nie? Na dłuższą metę altruizm też jest szkodliwy  :P
Woydzio
Egoizm też, skoro jedziemy tym tropem...

Offline Stanley

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 25
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Abdykacja Raffiego czyli Regulaminowa Rowelucja 11-11
« Odpowiedź #28 dnia: 18 Lis 2011, 10:14:50 »
Seksizm, debilizm, idiotyzm, sadyzm, egocentryzm,
Jeśli miałbym się kierować zasadą "izmów", to musiałbym zbanować 70% użytkowników (w tym siebie). :)
Jak dobrze, że nie jestem moderatorem.

storm

  • Gość
Odp: Abdykacja Raffiego czyli Regulaminowa Rowelucja 11-11
« Odpowiedź #29 dnia: 18 Lis 2011, 10:50:35 »
Ja tylko chciałbym dodać drobną uwagę, że chyba większość używa pojęć, nie wiedząc kompletnie co one oznaczają, tak więc polecam:


http://pl.wikipedia.org/wiki/Niepełnosprawność_intelektualna_w_stopniu_lekkim
[aka debilizm]


http://pl.wikipedia.org/wiki/Niepełnosprawność_intelektualna_w_stopniu_umiarkowanym
[aka imbecylizm]


http://pl.wikipedia.org/wiki/Niepełnosprawność_intelektualna_w_stopniu_znacznym
[aka idiotyzm]


http://pl.wikipedia.org/wiki/Niepełnosprawność_intelektualna_w_stopniu_głębokim
[brak]


http://pl.wikipedia.org/wiki/Kretynizm
[kretynizm = "termin oznaczający niedorozwój umysłowy ciężkiego stopnia powstały w wyniku wrodzonej pierwotnej niedoczynności tarczycy."]