Autor Wątek: Dokument- dla wszystkich zwolenników lewackich burd w centrum naszego miasta.  (Przeczytany 10033 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Woydzio

  • Gość
Drex jak juz tak rzucasz filmami z jednej strony to ja dam cos z drugiej :)
http://youtu.be/BWb9PwM64hc
Ale żeś propagandówkę wynalazł  :D
Woydzio

Offline gromanik

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 817
  • Płeć: Mężczyzna
    • Białołęka dla rowerów
@Drex - ja widzę coś więcej... W szczególności ZDEMOLOWANY Plac Konstytucji. I nie powiesz mi, że rękami Antify niemieckiej czy polskiej czy ludzi innego pochodzenia - tylko rękoma faszystów i kibolstwa.

Swoje zasługi w tym, że latały kamienie mogli mieć też urzędnicy  (najprawdopodobniej z ZDM i Biura Konserwatora Zabytków) oraz wykonawcy robót brukarskich, ponieważ latające kamienie były wcześniej ozdobnym elementem nawierzchni placu. A latały dlatego, że były ułożone na piasku. Gdyby były ułożone na świeżo wylanej podbudowie cementowej, to żadnego z tych kamieni nikt by nie wyrwał.  Podobnie z kratami wokół drzew przy pomocy których przewracano policjantów - nie były przytwierdzone do podłoża oraz nie były zaryglowane.

storm

  • Gość
@Gromanik - nie zgadzam się z tym co napisałeś. Urzędnicy nie mogą odpowiadać za to, że przyjdzie jakiś menel czy kibol i wyrwie coś z ziemi, czy podniesie. To tak jakby próbować oskarżać młodą, ślicznie ubraną w mini dziewczynę, że szła ciemnym parkiem i ja napadli i zgwałcili. Albo ja wchodząc do sklepu oparłem rower (klasyka) o ścianę obok i mi go w międzyczasie ukradli. Moja wina?

Offline sofik

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 72
  • Płeć: Mężczyzna
  • :)
    • WSR Polskater
Cytat: Woydzio
Ale żeś propagandówkę wynalazł  :D
Woydzio
ile mozna ogladac propagandowki z prawej strony :)

@Gromanik w takim razie smietniki tez powinny byc przybetonowane....


http://youtu.be/GYr38R0SLaY
« Ostatnia zmiana: 20 Lis 2011, 14:09:08 wysłana przez sofik »

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Swoje zasługi w tym, że latały kamienie mogli mieć też urzędnicy  (najprawdopodobniej z ZDM i Biura Konserwatora Zabytków) oraz wykonawcy robót brukarskich, ponieważ latające kamienie były wcześniej ozdobnym elementem nawierzchni placu. A latały dlatego, że były ułożone na piasku. Gdyby były ułożone na świeżo wylanej podbudowie cementowej, to żadnego z tych kamieni nikt by nie wyrwał.  Podobnie z kratami wokół drzew przy pomocy których przewracano policjantów - nie były przytwierdzone do podłoża oraz nie były zaryglowane.

To prawda. Jak był szczyt w Warszawie, to torowisko na Marszałkowskiej przy parku Saskim wyasfaltowano. Głównie po to by nie było czym rzucać w Policję. Abstrahując od tego, że nikt tam tego nie planował i okazało się to zmarnowana kasą, to okazuje się, że MOŻNA tak projektować przestrzeń miejską, by demonstracja nie miała za dużo amunicji do rzucania.

Nigdy nie widziałem by ktokolwiek na demonstracji rzucał asfaltem, albo płytami, które były przybetonowane, a nie tylko położone na piasku. Także demontaż ciężkich płyt granitowych raczej się nie zdarza. O ile nie ma czym ich potłuc na mniejsze fragmenty, także ciężkie betonowe gazony, kosze i inne podobne elementy są raczej bezpieczne.

Natomiast widziałem demonstrację górników bodajże w 2002 roku, gdy na Pl 3+ zdemontowano spore fragmenty chodnika  płyt ułożonych na piasku, potłuczono płytami betonowe gazony i tak obrzucono Policję amunicja pozyskaną w ten sposób, że aż dziwię się, że nie było zabitych. Wtedy wykorzystano też policyjne szlabany, metalowe wnętrza koszt na śmieci, słupy, znaki i szlabany. Teraz widzę, że 9 lat później inni demonstranci używają prawie dokładnie takiej samej amunicji. Wniosek? Ani miasto, ani Policja nic się w 2002 roku nie nauczyło.

Nadal z większości chodników i DDR z kostki amunicję można pozyskiwać gołymi rękoma, bez żadnych narzędzi. Wyjmiesz jedną kostkę i cała reszta idzie już leciutko i gładziutko. Jak się uprzesz to mógłbyś demontować taką DDR lub chodnik szybciej niż drogowcy ją budują ;-) A jak nie idzie gładziutko, to podważasz jakimś słupkiem, który wcześniej wyrywasz. Większość jest zamontowana tak nietrwale, że wystarczy się oprzeć, a wyłazi.


@Gromanik w takim razie smietniki tez powinny byc przybetonowane....

Może wystarczyło je zabrać z miejsca potencjalnej zadymy z rana tego dnia? Przecież było wiadomo, że będzie zadyma. I było wiadomo z grubsza gdzie się spotkają obie demonstracje, bo władza znała ich trasy.

Skoro przed demonstracją Policja może rozstawić kilometry barierek przed urzędami, a na przyjazd Obamy mogli odholować zaparkowane samochody z połowy Centrum, to równie dobrze miasto może zebrać kilka koszy, albo innej amunicji by uniknąć problemu, zaoszczędzić kasę (wiadomo co robi za amunicję) i jeszcze ułatwić robotę Policji.

Albo przynajmniej zabrać stalowe wnętrza tych koszy (10s roboty), bo tym betonowym fragmentem to raczej się daleko nie rzuci i krzywdy nikomu nie zrobi :P
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline qwerJA

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 301
  • Płeć: Mężczyzna
Tak, zamiast bezpiecznych miast dla rowerów, budujmy bezpieczne miasta dla chuliganów.
Pozatym jest takie coś że kostka po to jest frezowana, żeby woda z chodnika mogła przesączyć się niżej, nie wiem czy pod betonowywanie jej by tego nie utrudniło.
 
To tak jak budować metro głównie pod potrzeby przyszłych schronów p.lot  ;D

Aczkolwiek z tym zabetonowaniem torowisk, to o tyle dobry pomysł że karetka po nich przejedzie.
« Ostatnia zmiana: 20 Lis 2011, 21:28:54 wysłana przez qwerJA »
Tomek jestem

" Warszawa to piękne miasto,
   tylko ludzie są . . .  "

Offline darek

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 229
  • Płeć: Mężczyzna
jest jeszcze jedno wyjście. Baaaardzo ekologiczne. Jezdnie z asfaltu a cała reszta to drobny piach itp, porośnięty trawą. Zero amunicji (chyba, że psie g...o) :D

Drex

  • Gość
@Drex - ja widzę coś więcej... W szczególności ZDEMOLOWANY Plac Konstytucji. I nie powiesz mi, że rękami Antify niemieckiej czy polskiej czy ludzi innego pochodzenia - tylko rękoma faszystów i kibolstwa. Ten marsz, nazwany nie wiadomo dlaczego "marszem niepodłeglości" - nim nie był. To był MARSZ KIBOLSTWA. I jako taki, powinien zostać zatrzymany na samym początku, zdelegalizowany.
Zwróć uwagę, na zachowanie ludzi z tego Marszu wchodzących na Plac. Tak NIE ZACHOWUJE SIĘ ktoś, kto idzie w marszu pokojowym, tak zachowują się ludzie, którzy szukają okazji do demolki. Do rozwałki, do tego by porzucać brukiem, do tego aby się z kimś pobić. Ta buta tych ludzi, ta chęć do bicia się - to jest właśnie coś, czego na ogół na ulicy nie zobaczysz. No chyba, że ktoś jest:
- pod wpływem tłumu (faszyści, naziści, i inne hitlerki)
- pod wpływem narkotyków (nie/legalnych)
- zaburzony/chory psychicznie
To nie jest normalne zachowanie ludzi. To jest zachowanie typowe dla kibolstwa. A nie ludzi idących się cieszyć z odzyskania Niepodległości, chcących świętować ten jakże wspaniały Dzień - Święto Narodowe.


Policja i tak za słabo zareagowała, bo już za wejście na Plac Konstytucji i nie wykonywanie poleceń wydawanych przez Policjantów - ten Marsz powinien zostać zatrzymany i cofnięty.


Swoją drogą, mam wielką nadzieję, że ten pan, który to organizował..... Właśnie ma odwiedziny... KOMORNIKA? Który rozliczy tego Organizatora za straty poniesione przez Naród Polski w wyniku Marszu Kibolstwa?
Nie chce mi się tego komentować, bo jesteś na tyle ograniczony, że nie czytasz tego, co było napisane wcześniej. Dopiero jak udowodnisz, że przeczytałeś i zrozumiałeś, to będę mógł poświęcić trochę czasu na odpisanie na te brednie.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Tak, zamiast bezpiecznych miast dla rowerów, budujmy bezpieczne miasta dla chuliganów.

Raczej bezpieczne miasta dla wszystkich innych. Chuligani nie rzucają tym w siebie, tylko w pozostałych ludzi i Policję :P


Pozatym jest takie coś że kostka po to jest frezowana, żeby woda z chodnika mogła przesączyć się niżej

Bzdura. Fazowanie jest po to, by nie było widać drobnych (około 1cm) różnic w wysokości poszczególnych kostek. Po prostu kostki NIE DA SIĘ położyć idealnie równo. I na bezfazowej to widać, a na fazowanej nie. Ot i cała historia.


nie wiem czy pod betonowywanie jej by tego nie utrudniło.

Poprawnie wykonana nawierzchnia z kostki jest nawierzchnią NIEPRZEPUSZCZALNĄ. Właśnie dlatego, że pod spodem ma beton, a nie piach.

To, że u nas robi się kostkę na piasku też nie ma nic wspólnego z dbałością o przepuszczalność i ekologię. Chodzi TYLKO o to, że piasek jest tańszy niż cement, co w skali kilku kilometrów chodnika i ścieżki pozwala wykonawcy zaoszczędzić kilkadziesiąt tysięcy złotych.

I że nie ma odpowiedniego nadzoru nad budowami ze strony miasta, przez co takie buble przechodzą. Mimo, że w rozporządzeniu jest wprost napisane, że kostka powinna być na podbudowie.

I że taka źle położona kostka po 2-3 latach jest do remontu, co daje mnóstwo pracy drogowcom, którzy z tych remontów żyją, więc też ZDM nie ma specjalnie powodu by starać się o długą żywotność tej nawierzchni. 


To tak jak budować metro głównie pod potrzeby przyszłych schronów p.lot  ;D

W tej chwili to już faktycznie bez sensu. W międzyczasie wynaleziono pociski mogące się przebić przez te kilkanaście metrów ziemi i betonu by zrobić z taką stacją porządek. Ale tak, kiedyś metro miało znaczenie taktyczne i właśnie dlatego kopało się je głęboko, pomimo, że tak było drożej.


Aczkolwiek z tym zabetonowaniem torowisk, to o tyle dobry pomysł że karetka po nich przejedzie.

Nie bardzo. Szyny wystają 5cm ponad asfalt, a w dodatku ten asfalt był lany chyba szpadlem i nie walcowany. Do jazdy toto się na upartego nada, ale pacjentowi to bym tego nie życzył :P Zwłaszcza biorąc pod uwagę, że spora część karetek w PL ma zawieszenie na resorach parabolicznych, które ogólnie nadaje się bardziej do wożenia tony ziemniaków niż żywego pacjenta.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)