Infrastruktura rowerowa i sprawy lokalne > Sprawy urzędowe - pisma, wnioski i tym podobne.

Walka o odśnieżanie

(1/4) > >>

gromanik:
Oto moje pismo do Biura Infrastruktury dot. (nie)odśnieżania dróg rowerowych:





Zachęcam do sygnalizowania tego problemu władzom na różne sposoby oraz zapraszam do opisywania swoich doświadczeń z tym związanych

Drex:
I właśnie o coś takiego chodzi. O pokazanie rowerzystom, jak należy walczyć o swoje. Ja jutro zrobię kilka zdjęć w mojej okolicy i porozsyłam. Teraz wiem jak to zrobić. :) Tak trzymaj! :]

Czarny:
Konkret. :-)

gromanik:
W rejonie skrzyżowania ul. Modlińskiej z ul. Prząśniczek, którego dotyczyła skarga napisana przez mnie do Biura Infrastruktury odśnieżono drogę rowerową :!:


W miejscu w tle, którego nie dotyczyła skarga już nic nie zrobiono, ale jak widać skargi do Biura Infrastruktury są skuteczne:


A poniżej moje pismo dla porównania i jako przykład do wykorzystania (ja wysłałem je mailem):


Rano1:
Kwestia dotyczy nie tylko ścieżek ale i zwykłych chodników (dla pieszych). Problem polega tez na tym, że za odśnieżanie części chodników odpowiadają właściciele posesji. Często nic nie jest robione a śnieg rozdeptywany (także w Śródmieściu). Stąd pytanie, kto powinien ścigać i wlepiać mandaty za niesprzątnięte chodniki i często zwisające sople lodu na dachach? Gdzie w zimę podziewa się Straż Miejska, tak aktywna poza zimą w fotografowaniu zaparkowanych samochodów?
Przestrzeganie podstawowego porządku publicznego kuleje jak nigdy (w peerelu i przed wojną było w tym względzie lepiej).

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej