Autor Wątek: Sprawa Lexusa na interii  (Przeczytany 5948 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Infero

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 258
  • Płeć: Mężczyzna
  • \m/ d- -b \m/
Odp: Sprawa Lexusa na interii
« Odpowiedź #15 dnia: 03 Wrz 2011, 12:54:09 »
To może tak dość chory scenariusz, ale jakieś prawdopodobieństwo naśladowców-fanatyków zawsze pewnie istnieje. Wjedzie w peleton taki Mohamed, ze swoją świętą auto-wojną..

Offline darek

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 229
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Sprawa Lexusa na interii
« Odpowiedź #16 dnia: 03 Wrz 2011, 13:42:41 »
Więc tak, czy siak, propaganda i autopromocja.
Do mediów sprostowanie i podanie faktów i paragrafów (przejazd zorganizowany, kolumna itd.) bez wdawania się w polemikę. Bo jak inni palą opony, to kierowcy siedzą cicho żeby po mordzie od górnika czy stoczniowca nie dostać. A tabloidy wykorzystują fakt niedawnej noweli PORD i pewnych niedogodności nałożonych na kierowców, aby zwiększyć nakład itp. Kalkulacja jest prosta. Kierowców jest więcej niż rowerzystów i lepiej trzymać z większością
A w kwestii autopromocji Chrupek już kręci szczytną akcje krwiodawstwa cyklistów. Ten fakt też można medialnie wykorzystać.
A burakowi prędzej czy później słoma z butów wyjdzie. Nawet takiemu z cacaną furą.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Sprawa Lexusa na interii
« Odpowiedź #17 dnia: 03 Wrz 2011, 15:27:51 »
Ja się niestety obawiam, że kierowca Lexusa ma mnóstwo zwolenników, którzy będą go próbować naśladować.

I dlatego właśnie ważne jest by Panu z Lexusa nie uszło to płazem, gadem, ani wszelkiem innem zwierzem ;) Ludzie sobie mogą myśleć co chcą i popierać kogo chcą - mnie to nic nie obchodzi. Ale niech się liczą z tym, że czyny w odróżnieniu od myśli, mają już swoje konsekwencje.


A szerzej: dwa teksty w necie (SE i interia) mówią wprost o rowerowym terroryzmie. Może warto się zastanowić, co robić, żeby Masa (i szerzej - rowerzyści) nie byli tak postrzegani.

Przez portal motoryzacyjny lub gazetę? To bardzo proste. Musisz kupować więcej reklam u nich niż kupują koncerny motoryzacyjne. Tak naprawdę "nienawiść" motodzienników i motoportali wynika głównie z prostej kalkulacji - więcej pieszych i rowerów to mniej aut, a więc mniej kasy dla koncernów, a więc i mniej kasy dla nich z reklam aut.

To nie jest kwestia poglądów, tylko kalkulacja jak dać jak sprzedać się jak najlepiej za jak najwięcej kasy.


Do mediów sprostowanie i podanie faktów i paragrafów

Po sprawie w sądzie (bo przecież nie po prostym liście do redakcji) doczekasz się sprostowania czcionką rozmiar 6 na 17 stronie, pisanego językiem prawniczym tak, by nikt przypadkiem nie zrozumiał o co chodzi. Nie wiem jak Ty - mnie szkoda czasu.

Psy szczekają, karawana jedzie dalej. Masy ten artykuł nie zatrzyma, o to jestem spokojny.


Kalkulacja jest prosta. Kierowców jest więcej niż rowerzystów i lepiej trzymać z większością

Kalkulacja jest prosta, ale nieco inna. Pisma motoryzacyjne utrzymuje przemysł motoryzacyjny, z reklam. Jeżeli liczysz, że kiedykolwiek takie pisma będą obiektywne, a już szczególnie, że staną po stronie innej niż kierowców w jakiejkolwiek sprawie (słusznej, czy nie), to jesteś zwyczajnie naiwny :P
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

storm

  • Gość
Odp: Sprawa Lexusa na interii
« Odpowiedź #18 dnia: 03 Wrz 2011, 16:08:12 »
@Raffi - artykuł. Felieton jest dosyć krótki, a to co napisał ten błędnikarz kwalifikuje się na artykuł swoją długością.
I nie chodzi o stawanie po czyjejkolwiek stronie tylko tak zwany "obiektywizm", którego to błędnikarzowi najzwyczajniej w świecie zabrakło. Widocznie w jego szkole pisania, nikt go tego nie nauczył, albo.... artykuł był na zamówienie. Np pewnego kierowcy luxusa... :>


Offline Cezex

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 52
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Sprawa Lexusa na interii
« Odpowiedź #19 dnia: 03 Wrz 2011, 18:54:17 »
Kolejny pismak musi zarobic na życie bredząc od rzeczy.

Z kosulkami to zły pomysł. Skończyłoby się to w sądzie.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Sprawa Lexusa na interii
« Odpowiedź #20 dnia: 03 Wrz 2011, 20:35:03 »
@Raffi - artykuł. Felieton jest dosyć krótki, a to co napisał ten błędnikarz kwalifikuje się na artykuł swoją długością.

Gdzie jest napisane, że felieton musi być krótki? Może krótko jestem dziennikarzem, a z Polskiego na maturze miałem 3, ale mnie ta zasada znana nie jest ;)
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)