Autor Wątek: Prace budowlano-remontowe i robolstwo  (Przeczytany 5737 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline `L`

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 483
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie jeżdżę szybko. Jeżdżę dokładnie.
Odp: Prace budowlano-remontowe i robolstwo
« Odpowiedź #15 dnia: 29 Sie 2011, 18:32:48 »
Z tych dwóch opcji wybieram pierwszą...jeżeli to powód do linczu to zlinczujcie mnie ;)

Prom jest fajny. Ale... co robisz jesienią, po deszczach? Tam przecież chyba robi się bagniście.
"governments will use whatever technology is available to them to combat their primary enemy - which is their own population" - Noam Chomsky

Offline MYSH

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 298
  • Płeć: Mężczyzna
  • =^..^=
Odp: Prace budowlano-remontowe i robolstwo
« Odpowiedź #16 dnia: 29 Sie 2011, 19:33:37 »
chodziło mi tylko o przykład... prom w zimę nie płynie, a ja jednak jeżdżę :P  poza tym nie mieszkam na tarchominie i nie pracuję w łomiankach
Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki...
Cuda zajmują mi trochę czasu...
:)

storm

  • Gość
Odp: Prace budowlano-remontowe i robolstwo
« Odpowiedź #17 dnia: 29 Sie 2011, 20:44:10 »
Wróćmyd o tematu proszę, co z tymi robolami? Coś ktoś zaproponuje? Podpowie? Ma metodę? Wybaczcie, ale codzienne przemykanie się pasem dla pojazdów z naprzeciwka na Kleszczowej to takie... ciutkę niebezpieczne. Już kilka razy wyjechał mi zza zakrętu Ikarus i musiałem spieprzać... Dobrze, że miałem gdzie. Ale jak mi kiedyś na zakręcie stanie Ikarus po mojej stronie, a z naprzeciwka nadleci nieostrożnie drugi to... Będą mnie zbierali łopatkami... :>


Offline MYSH

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 298
  • Płeć: Mężczyzna
  • =^..^=
Odp: Prace budowlano-remontowe i robolstwo
« Odpowiedź #18 dnia: 30 Sie 2011, 09:10:55 »
Ja Ci podpowiedziałem Stormiq  :P
Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki...
Cuda zajmują mi trochę czasu...
:)

storm

  • Gość
Odp: Prace budowlano-remontowe i robolstwo
« Odpowiedź #19 dnia: 30 Sie 2011, 09:25:54 »
@MYSH? mam nosić rower do przejścia dla pierwszych pieszych? Żartujesz!!! Haha, wiedziałem!!! ;P ;)


Offline jerzy1234

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 697
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Prace budowlano-remontowe i robolstwo
« Odpowiedź #20 dnia: 01 Wrz 2011, 19:25:15 »
Drodzy Panowie tak się spieracie  o noszenie roweru ,czy jeżdżenie że zapomnieliście o podstawowym temacie - czyli wyżywać się na  robolach. Możecie to zrobić- tak najłatwiej i najprościej , tylko czy sprawiedliwie? Dlaczego bronię  roboli ? Bo sam zaliczam się do tej najniższej grupy ludzi i mogę tylko się bronić że robol tak robi jak jego PAN  niby mądrzejszy nakaże . Za bałagan na kolei też trzeba powiesić babcię klozetową z dworca  Wiem że naraziłem się ale taki już los ludzi którzy muszą nadstawiać ......... za innych.

storm

  • Gość
Odp: Prace budowlano-remontowe i robolstwo
« Odpowiedź #21 dnia: 01 Wrz 2011, 21:15:41 »
@jerzy1234 - a dlaczego to co napisałem wziąłeś tak mocno do siebie? Hmmm? Czy ja pisałem o Tobie, albo kimś kogo znam, albo co? NIE. Chodziło mi tylko i wyłącznie o pracowników, o których pisałem powyżej.


Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Prace budowlano-remontowe i robolstwo
« Odpowiedź #22 dnia: 02 Wrz 2011, 12:14:14 »
robol tak robi jak jego PAN  niby mądrzejszy nakaże

Dokładnie. Nie ma co się wkurzać na roboli, że zamknęli ulicę, albo organizacja ruchu jest kijowa, bo za to odpowiada inż Galas. Robol tylko dostaje wytyczne - tu ma być słupek, tu znak, tam barierka, a tu płot. I robi.

Analogicznie z nie robieniem. Jak widać, że na budowie nic się nie dzieje, to znaczy, że ktoś nie dostarczył maszyn, materiałów albo coś i odpowiada kierownictwo budowy planujące pracę. Robol jak nie ma gwoździ, to nie będzie walił młotkiem, bo to bez sensu.

Trzeba umieć adresować swój gniew do właściwego celu. Robole akurat najmniej są winni zazwyczaj.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

storm

  • Gość
Odp: Prace budowlano-remontowe i robolstwo
« Odpowiedź #23 dnia: 02 Wrz 2011, 13:23:24 »
@Raffi... ooojjjj... Jako wykonawcy zadań, powinni się zastanowić jednakże po co zamykać ten pas powiedzmy 1 sierpnia, skoro prace przy samym wiadukcie w tym miejscu, które zajmą ten pas, zaczną 7 sierpnia, nie sądzisz?


To tak jak z rozkazami dla żołnierzy podczas IIwśw. odpowiadali i ci co rozkaz wydali i ci co rozkazy wykonywali.


Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Prace budowlano-remontowe i robolstwo
« Odpowiedź #24 dnia: 02 Wrz 2011, 15:03:53 »
@Raffi... ooojjjj... Jako wykonawcy zadań, powinni się zastanowić jednakże

Skąd wiesz, że się nie zastanowili? Możesz to jakoś udowodnić? ;)

Może nawet po zastanowieniu stwierdzili, że to głupota i powiedzieli przełożonym. A wtedy usłyszeli: "Ty masz robić, a nie myśleć." I chciał nie chciał wrócili do pracy, bo rodzinę nakarmić trzeba.

Nie oceniaj ludzi, w momencie, gdy nie znasz sprawy i nie wiesz czy się zastanawiali, czy zgłaszali swoje wnioski i co się z nimi stało. Możesz skrzywdzić swoją pochopną oceną niewinnych ludzi.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline jerzy1234

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 697
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Prace budowlano-remontowe i robolstwo
« Odpowiedź #25 dnia: 02 Wrz 2011, 20:31:07 »
Panowie spoko nie chciałem wojny rozpoczynać tylko zwrócić uwagę że za błędy jaśnie wielmożnych Panów to właśnie robole odpowiadają. Większość rządzących uważa się za niby odpowiedzialnych ale jak coś zpie... to szukają winnego u podwładnych (nie u siebie). W obecnych czasach robol raczej nie ma prawa głosu- ma tyrać i cieszyć się że ma pracę a nie politykować. Więc i my przestańmy politykować . Ja jestem takim robolem który nawet wiedząc że żle robię ale sytuacja zmusza to dlaczego mam nadstawiać d .... za swoich gamoni"  kierowniczków z teczki"do których jak zwrócisz uwagę to tak jakbyś ich "ego" sponiewierał. Uważają się za Bogów i władców -nagrody i premie sobie załatwiają a resztę w głębokim poważaniu mają .Pracuję w takiej firmie gdzie nagrodą za aktywność jest jeszcze więcej obowiązków a miernoty mają święty spokój i wcale nie mają przez to gorzej.

storm

  • Gość
Odp: Prace budowlano-remontowe i robolstwo
« Odpowiedź #26 dnia: 02 Wrz 2011, 20:58:35 »
@Raffi - nie rób ze mnie idioty, dobrze? Ty tamtędy jeździsz codziennie czy JA? JA widzę co się dzieje, czy Ty? zastanów się dobrze zanim odpowiesz, bo w tej chwili - dzisiaj rnao - OBA zajęte pasy przez Szanownych Panów Budowlańców były P U S T E. Czyli nawet na ten dzień czy choćby na potrzebę szczytu porannego - mogły zostac udostępnione pojazdom, które poruszają się po tej drodze właśnie w drodze do pracy, m.in po to, aby........ ZAROBIĆ NA BUDOWĘ TEJ DROGI.


Dociera?


Offline MYSH

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 298
  • Płeć: Mężczyzna
  • =^..^=
Odp: Prace budowlano-remontowe i robolstwo
« Odpowiedź #27 dnia: 02 Wrz 2011, 22:00:18 »
Storm to kartka w dłoń i pisz do władz by się wzięli za myślenie, bo biadoleniem nic nie zmienisz tylko sobie krew napsujesz...
Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki...
Cuda zajmują mi trochę czasu...
:)

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Prace budowlano-remontowe i robolstwo
« Odpowiedź #28 dnia: 03 Wrz 2011, 11:27:03 »
@Raffi - nie rób ze mnie idioty, dobrze?

Nigdy nie zamierzałem. Wychodzę z założenia, że każdy z tym sobie radzi wystarczająco dobrze i pomagać mu nie trzeba ;)

Ty tamtędy jeździsz codziennie czy JA? JA widzę co się dzieje, czy Ty?

Nie wiem co to ma do rzeczy. Widzisz CO się dzieje (lub nie dzieje). Ale nie widzisz DLACZEGO, choćbyś nie wiem jak często tamtędy jeździł. Nie sądzę też byś umiał czytać w myślach roboli, by wiedzieć CO MYŚLĄ.

zastanów się dobrze zanim odpowiesz, bo w tej chwili - dzisiaj rnao - OBA zajęte pasy przez Szanownych Panów Budowlańców były P U S T E. Czyli nawet na ten dzień czy choćby na potrzebę szczytu porannego - mogły zostac udostępnione pojazdom, które poruszają się po tej drodze właśnie w drodze do pracy, m.in po to, aby........ ZAROBIĆ NA BUDOWĘ TEJ DROGI.

No i oczywiście uważasz, że to wina roboli. BZDURA. To wina szefów, którzy nie zorganizowali na czas sprzętu by rozpocząć pracę i nie zrobili korekty planu organizacji ruchu by otworzyć Wam jezdnię, skoro tego sprzętu nie ma. Robol to tylko wdraża.

Robolowi nie wolno ruszyć znaku lub barierki bez polecenia. Co więcej, samowolna zmiana organizacji ruchu  jest KARALNA!


Dociera?

Oj jeszcze jak dociera. Bzdury gadasz aż miło :)
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

storm

  • Gość
Odp: Prace budowlano-remontowe i robolstwo
« Odpowiedź #29 dnia: 03 Wrz 2011, 12:26:11 »
@Raffi, jak zwykle nic nie zrozumiałeś, manipulujesz i przekłamujesz, ale.... ja nie będę się z tobą więcej kłócił.....
Ziew.

EOT.