Infrastruktura rowerowa i sprawy lokalne > Polska i Świat

Ścieżka rowerowa niebezpieczna dla zdrowia

(1/10) > >>

Rano1:
Po niedawnej "praktycznej lekturze" w terenie, postanowiłem utworzyć ten wątek, żeby INFORMOWAĆ O NIEBEZPIECZNYCH - ZANIEDBANYCH DROGACH DLA ROWERÓW.
Miasto chwali się km ścieżek. Niestety wiele z nich pochodzi z czasów Edwarda Gierka lub było oznaczonych farbą na równie starych chodnikach. Są one w stanie tragicznym i często powodować mogą zagrożenie upadku itp.

Przykład pierwszy:

DDR WZDŁUŻ UL> BROWARNEJ (między Karową a Oboźną)
Tu ścieżka prowadzi głównie parkowymi alejkami ze starych płyt chodnikowych. Niestety w ostatnim czasie płyty te bardzo rozchodzą się na boki i trzeba uważać, żeby nie wjechać w te coraz większe szpary. Szczególnie niebezpieczne po zmroku i na wąskich oponach. Woła o pomstę do Nieba.

Macie swoje spostrzeżenia, informujcie.

Bear:
sprawdź sobie ciąg pieszo-rowerowy przy Obrońców Tobruku.

MYSH:
tego jest za dużo by wymieniać :P  do każdej śmieszki można się o coś większego - mniejszego dowalić... chociażby by wymienić tylko kilka wesołych.


DDR wzdłuż Modlińskiej (podróżnicza) nawierzchnia pamięta czasy wcześniejsze niż moja podstawówka (ze 20 lat) czasami dziury takie że można w nich schować konia (choć te największe już poprzykrywane, jako ostatnio jechałem)
DDR przy Modlińskiej (fort piontek) niby ddr jest ale wraz z progami zwalniającymi (bardziej mi to wygląda na drogę techniczną) i to progi takie że koła w 8 ewentualnie sztyca od siodełka w d....  :P  reszty szkoda wymieniać choc tego jest mase...

Drex:
Tak skrótowo?

Połczyńska, Górczewska, Powstańców Śląskich, Kasprzaka, JP2, Marszałkowska, Solidarności, wzdłuż Wisły... tak bez zagłębiania się tylko te które pamiętam na szybko i się nie nadają do jazdy. Jakbym się chciał wysilić, to mógłbym wypracowanie napisać...

Bear:
łatwiej jest wymienić te dobre:

przy międzyparkowej

więcej nie znam.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej