Autor Wątek: Taksówkarze  (Przeczytany 7579 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline `L`

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 483
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie jeżdżę szybko. Jeżdżę dokładnie.
Taksówkarze
« dnia: 21 Sie 2011, 18:23:34 »
Wiadomość, jaką przesłałem Ele Taxi:


naszym głównym celem i ambicją jest zapewnienie Klientowi bezpieczeństwa - znacie to? 
   
  Dziś na Pożarowa X Odrowąża czekam na czerwonym, żeby z Pożarowej   skręcić w lewo. Za mną wasza taksówka. Włączyło się zielone, więc ruszam   a tu nagle, jeszcze na skrzyżowaniu ten kierowca zaczyna wyprzedzać   mnie z prawej i spychać w lewo (nr boczny 05142, biały minivan). 
   
  W wymianie zdań ten człowiek stwierdził, że "blokuję pas". Przypominam -   czekałem na czerwonym a ruszyłem już na żółtym. Wyprzedzanie na   skrzyżowaniu to u Was norma? Zajeżdżanie drogi też? 
   
  Uważam, że ten człowiek był celowo i bez powodu agresywny, i zagroził mojemu bezpieczeństwu. 
   
  No więc teraz już nie jestem waszym klientem, podobnie jak 9 innych osób, których przekonam, że nie warto korzystać z Ele Taxi.


http://www.eletaxiforum.pl/forum/klienta-trzeba-zniechecac-vt1879.htm
"governments will use whatever technology is available to them to combat their primary enemy - which is their own population" - Noam Chomsky

Offline mateyko

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 449
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Taksówkarze
« Odpowiedź #1 dnia: 21 Sie 2011, 23:05:27 »
Wiecie często taksówkarze pracują pod presją czasu, ogólnie to niełatwy zawód. Wiem bo mój ojciec tak pracuje - akurat nie w Ele i nie w korporacji.

Oczywiście nie zwalnia go to z przestrzegania prawa. Niestety prawda jest też taka że dużo frywolnych rowerzystów psuje nam wszystkim opinie i potem niektórzy tak się "odpłacają".

Odpowiedzieli Ci może?

Offline `L`

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 483
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie jeżdżę szybko. Jeżdżę dokładnie.
Odp: Taksówkarze
« Odpowiedź #2 dnia: 21 Sie 2011, 23:23:43 »
Wiecie często taksówkarze pracują pod presją czasu, ogólnie to niełatwy zawód. Wiem bo mój ojciec tak pracuje - akurat nie w Ele i nie w korporacji.

Oczywiście nie zwalnia go to z przestrzegania prawa. Niestety prawda jest też taka że dużo frywolnych rowerzystów psuje nam wszystkim opinie i potem niektórzy tak się "odpłacają".

Odpowiedzieli Ci może?

Presja czasu? To mógł mnie po ludzku wyprzedzić - z lewej. To byłoby logiczne - ja na Odrowąża znalazłbym się na prawym pasie a on na lewym. Za skrzyżowaniem miał pustą, niedzielną ulicę. Ale nie, ten buc miał czas, żeby hmmm... "dać mi nauczkę" (?), bo "blokuje pas", "jadę środkiem pasa" (jeszcze nie zjechaliśmy ze skrzyżowania na dobre ale chętnie podjął "rozmowę").

Frywolni rowerzyści - to ma coś tłumaczyć? Czy teraz mogę już w taksówki kamieniami rzucać? A co później? Granaty i ppanc?

Z korpo odpowiedź z automatu, że pracownik odpowiadający na maile ma urlop.
"governments will use whatever technology is available to them to combat their primary enemy - which is their own population" - Noam Chomsky

Offline MYSH

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 298
  • Płeć: Mężczyzna
  • =^..^=
Odp: Taksówkarze
« Odpowiedź #3 dnia: 22 Sie 2011, 09:25:15 »
Ta presja czasu to pic na wodę, bo każdy przecież jedzie gdzieś nie dla zabawy tylko by gdzieś dojechać... Ja jak codziennie jadę do roboty to zawsze się trafi taka złotówa co da po klaklsonie, bo mu się zmieniać pasa nie chce, woli potrąbić i przejechać 15 cm ode mnie niż zmienić pas... choć w miejscach gdzie jeżdżę samochody mają 3 pasy...
Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki...
Cuda zajmują mi trochę czasu...
:)

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Taksówkarze
« Odpowiedź #4 dnia: 22 Sie 2011, 09:58:27 »
Ja z Ele przestałem korzystać, gdy ich auta widywałem na pasie rowerowych na Bonifraterskiej. Głosowanie nogami to ogólnie dobra strategia. Pisanie skarg i do mediów - nawet jeszcze lepsza.

I nie, nie spychają mnie ze skrzyżowań. Więc to był pewnie jakiś pojedynczy przypadek buca.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline Wojtek

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 230
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Taksówkarze
« Odpowiedź #5 dnia: 22 Sie 2011, 15:59:01 »
Powiem ci `L` że z twojej wypowiedzi na naszym forum i tym ele taxi nie wynika że jechałes na rowerze , więc na tamtym forum użytkownicy zaczęli cię zjeżdżać że na pewno jeździsz na blachach LLU itd  :P
Pomijając już to jak żałosne są wypowiedzi ludzi na tamtym forum - niedość że totalny OT to chamstwo pisane chyba tylko po to żeby się wyżyć.
« Ostatnia zmiana: 22 Sie 2011, 16:01:07 wysłana przez sailing_cyclist »
Wojtek, po prostu Wojtek... kiedyś sailing_cyclist :P

Offline Infero

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 258
  • Płeć: Mężczyzna
  • \m/ d- -b \m/
Odp: Taksówkarze
« Odpowiedź #6 dnia: 22 Sie 2011, 16:23:06 »
..jak się przyzna, że jechał rowerem, to dopiero będzie jazda..

Offline Bear

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 373
  • Płeć: Mężczyzna
  • abrakadabra.
Odp: Taksówkarze
« Odpowiedź #7 dnia: 22 Sie 2011, 16:39:57 »
Ale taksówkarze to dopiero operatywne bestie - wiedzą jaką rejestracje miał rower :0)

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Taksówkarze
« Odpowiedź #8 dnia: 22 Sie 2011, 18:05:38 »
Czasem dobrze puścić nawet jakiegoś posta (nawet fejka opisującego nieistniejącą sytuację) na takie forum taksiarskie, czy inne pełne trolli. Wtedy dopiero widać jaki skansen u nas jest - zarówno w kwestiach bezpieczeństwa ruchu drogowego i inzynierii ruchu, jak i innych kompleksów i spraw społecznych.

Dla socjologa takie doświadczenie to zapewne niezły materiał badawczy ;)
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline `L`

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 483
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie jeżdżę szybko. Jeżdżę dokładnie.
Odp: Taksówkarze
« Odpowiedź #9 dnia: 22 Sie 2011, 19:37:44 »
Wiedziałem, że to będzie jak kij w mrowisko. Specjalnie nie napisałem, czym jechałem bo to nie ma znaczenia - to taksiarz złamał co najmniej kilka przepisów a ja ani jednego (nawet grzecznie pokazałem, że w lewo skręcam). Bogu dziękuję, że nie chciałem tam wtedy jechać prosto, żeby na ścieżkę się dostać, tylko "po samochodowemu" - skręcałem w ulicę.

No ale mam blachy LLU, jestem "wśnioch", "kmiot", "kapus piepszony", "słój", który "w gumofilcach zabłoconych do salonu na dywany ładuje".  Tyle nowych rzeczy się o sobie dowiedziałem  ;D

Chociaż są tam i rozsądni ludzie:
"Ale w odniesieniu do tej konkretnej sytuacji   ponawiam pytanie: Czy rzekomo poszkodowany miał tablice z Lublina, bądź   inne, które mogą świadczyć o podejściu do ruchu miejskiego w sposób   wiejski, czy wymyśliliście to sobie sami, bo tak wygodniej zjechać kogoś   kto zgłasza się pretensjami do sposobu poruszania się po drodze naszych   kierowców"

Refleksja: jacy na forum, tacy na drodze.
"governments will use whatever technology is available to them to combat their primary enemy - which is their own population" - Noam Chomsky

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Taksówkarze
« Odpowiedź #10 dnia: 22 Sie 2011, 20:38:50 »
Wiedziałem, że to będzie jak kij w mrowisko.

Taki kij to trzeba wkładać regularnie w takie fora. To może jakaś refleksja będzie, że problem chamstwa wśród kierowców istnieje. Bo jak się właśnie nic nie robi, to się nie tylko nie poprawia, ale ludzie sobie różne bzdury dopowiadają, że to wina Lublina, albo inne.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline `L`

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 483
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie jeżdżę szybko. Jeżdżę dokładnie.
Odp: Taksówkarze
« Odpowiedź #11 dnia: 23 Sie 2011, 00:59:42 »
Wiedziałem, że to będzie jak kij w mrowisko.

Taki kij to trzeba wkładać regularnie w takie fora. To może jakaś refleksja będzie, że problem chamstwa wśród kierowców istnieje. Bo jak się właśnie nic nie robi, to się nie tylko nie poprawia, ale ludzie sobie różne bzdury dopowiadają, że to wina Lublina, albo inne.

Forum się nie przejmuję. Napisałem tam, zakładając, że jednak większość taksiarzy to normalni ludzie, dobrzy kierowcy i tych nielicznych (LLU? może pisali o swoim koledze ;) ), którzy im psują opinię skazują na ostracyzm. Taki stary a taki naiwny bywam, heh.

Nie siada się w mrowisku  ;) Dlatego nie miałem i nie mam zamiaru z nimi za dużo dyskutować, chyba że zdarzy się cud i tamten taksówkarz się wypowie, napisze swoją wersję. Wtedy mogę im nawet namalować jak to było, bo widać że słabo ogarniają.

Czekam na odpowiedź z firmy. Się doczekam na pewno...
"governments will use whatever technology is available to them to combat their primary enemy - which is their own population" - Noam Chomsky

Offline mateyko

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 449
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Taksówkarze
« Odpowiedź #12 dnia: 25 Sie 2011, 14:07:15 »
Wiedziałem, że to będzie jak kij w mrowisko.

Taki kij to trzeba wkładać regularnie w takie fora. To może jakaś refleksja będzie, że problem chamstwa wśród kierowców istnieje. Bo jak się właśnie nic nie robi, to się nie tylko nie poprawia, ale ludzie sobie różne bzdury dopowiadają, że to wina Lublina, albo inne.

Buractwo i wśród kierowców i wśród rowerzystów. Wszyscy powinniśmy robić co się da żemu temu przeciwdziałać.

Ja czasem staram się na buractwo zareagować przyjaźnie - buraka to trochę zbija z tropu a i pewnie pokazuje że nie jesteśmy tacy straszni  ;)

Offline adriansocho

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 614
  • Płeć: Mężczyzna
  • All terrain, all mountain.
    • Profil na fejsie
Odp: Taksówkarze
« Odpowiedź #13 dnia: 25 Sie 2011, 16:11:56 »
Wiecie często taksówkarze pracują pod presją czasu, ogólnie to niełatwy zawód. Wiem bo mój ojciec tak pracuje - akurat nie w Ele i nie w korporacji.

Jeśli ta presja czasu stanowi jakiś problem i aż tak mocno wpływa na osobowość to może niech taksówkarze, którzy mają z tym problem, poszukają sobie jakiejś innej pracy? Można przecież rozdawać ulotki.

Jak jadę samochodem to zawsze trafiam na taksiarzy, którzy chyba ustawili sobie na tempomacie vmax 30 kmph.
AdrianSocho

storm

  • Gość
Odp: Taksówkarze
« Odpowiedź #14 dnia: 25 Sie 2011, 19:28:50 »
@adriansocho - to samo chciałem napisać, ale...... to wszyscy chyba wiedzą. Poza samymi zainteresowanymi taksiarzami, którzy udają, że nie wiedzą o kogo chodzi, a jak się do nich wsiądzie to pierdoły gadają jakby się na wszystkim znali. Chyba wszystkim poza kierowaniem i szybkim poruszaniem się po mieście.