Autor Wątek: POWSTANIE WARSZAWSKIE  (Przeczytany 8110 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Drex

  • Gość
Odp: POWSTANIE WARSZAWSKIE
« Odpowiedź #15 dnia: 07 Sie 2011, 10:45:47 »
Niestety niektórzy nie dorośli do brania udziału w takich przedsięwzięciach, ba nawet do brania udziału w życiu. Uważam ten temat za marną prowokację, zastanawiam się nad zamknięciem go.
 

dlaczego "rowerzyści" wtrącają się w POWSTANIE ? Wykorzystują sytuację i tendencje społeczne!!!
 

A dlaczego "wtrącamy się"? Brzydko powiem. I personalnie:
Bo dzięki takim ludziom, którzy nie wahali się wtedy poświęcić życie, taki gnój jak ty może mówić po polsku.




Offline DeXteR

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 411
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: POWSTANIE WARSZAWSKIE
« Odpowiedź #16 dnia: 07 Sie 2011, 13:38:32 »
Grzesiu. Nie denerwuj się... jak widać - chciałem by użył jakiś argumentów oprócz pieniactwa i prowokacji i ... cisza...

Offline Wojtek

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 230
  • Płeć: Mężczyzna
...
« Odpowiedź #17 dnia: 07 Sie 2011, 14:10:39 »
Ja w kłótnię się mieszać nie mam zamiaru ale tak chciałem zwrócić uwagę, że  po pierwsze tytuł tematu jest dosyć nie na miejscu a po drugie takie kłótnie to chyba nie w dziale dotyczącym działania forum...
Wojtek, po prostu Wojtek... kiedyś sailing_cyclist :P

JURO

  • Gość
Odp: POWSTANIE WARSZAWSKIE
« Odpowiedź #18 dnia: 07 Sie 2011, 14:24:26 »
cześć
ja jestem polakiem wy jesteście polakami warszawiakami ...
Oni też byli i są nada.
wiec zastanów się dakota
jesteś Polką czy nie?
bo gdyby nie oni byłabyś teraz Niemką lub Rosjanką...
 
 
Temu tematowi trzeba uciąć nóżki.
chyba wszyscy się zgodzicie.
 ???
« Ostatnia zmiana: 07 Sie 2011, 15:12:52 wysłana przez JURO »

Woydzio

  • Gość
Odp: POWSTANIE WARSZAWSKIE
« Odpowiedź #19 dnia: 07 Sie 2011, 14:34:45 »
Grzesiu. Nie denerwuj się... jak widać - chciałem by użył jakiś argumentów oprócz pieniactwa i prowokacji i ... cisza...
Dex, trolla nie przekonasz argumentami. Trzeba zamknąć i wywalić temat - to zakończy sprawę.
Woydzio

Cor7ez

  • Gość
Odp: POWSTANIE WARSZAWSKIE
« Odpowiedź #20 dnia: 07 Sie 2011, 19:10:43 »
Masa udana, zresztą jak wszystkie pozostałe. Mnie zastanawia co innego. Dlaczego na koszulkach
pojawiły się pierwsze reklamy? Między innymi koncernu budowlanego Strabag? Poprzednie Masy Powstańcze
były pozbawione reklam na koszulkach. Do tego jeszcze te obrzydliwe banery TVN24 "cała prawda całą dobę" i TokFm...Czy to naprawdę jest niezbędne na masach aby jakieś firmy reklamowały się i to zapewne nie za darmo przecież. Kto na tym zarabia? Dlaczego zaczyna się wykorzystywać ludzi, którzy zebrali się razem w szczytnym celu, by upamiętnić Powstanie do reklamowania firm? Do tego mega ciężkie warunki atmosferyczne i czuję się jak żywa reklama-frajer. Myślałem, że Masa jest apolityczna i pozbawiona marketingowo-komercyjnych "wstawek". Większość uczestników zapewne nie zauważyła tego na koszulkach ale ja będąc do tej pory na wszystkich Masach Powstańczych muszę napisać, że V edycja jest pierwszą, na której pojawiły się dość nachalne reklamy...Co na to organizatorzy? Proszę o wyjaśnienie, byle kulturalnie. Pozdrawiam


Woydzio

  • Gość
Odp: POWSTANIE WARSZAWSKIE
« Odpowiedź #21 dnia: 07 Sie 2011, 19:56:39 »
A skąd, według Ciebie, Masa ma brać kasę chociażby na radia (po ok. 700 złotych za sztukę o ile się orientuję)? Skąd Ratownicza Grupa Rowerowa ma brać kasę na apteczki (podobno świetnie wyposażone) i inny sprzęt medyczny? Myślisz, Misiu Bagienny, że kasa sama z nieba spada? Mylisz się, na wszystko trzeba (w jakiś sposób) zapracować.
Woydzio

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: POWSTANIE WARSZAWSKIE
« Odpowiedź #22 dnia: 08 Sie 2011, 08:57:19 »
A skąd, według Ciebie, Masa ma brać kasę chociażby na radia (po ok. 700 złotych za sztukę o ile się orientuję)?

Trochę pudło, bo Strabag Masie radiotelefonów nie kupuje. W ogóle nic nam nie kupuje i nie płaci. Obstawiam (nie zajmowałem się tym, więc pewności nie mam), że Strabag sponsorował całe obchody (albo ich część) rocznicy powstania w tym roku.

Czemu Muzeum Powstania zadecydowało się szukać sponsora? To już nie pytanie do Masy, choć kilka powodów mógłbym wymienić w ciemno i z dużym prawdopodobieństwem bym zgadł: kryzys, mniejsze dotacje z miasta... No i oczywiście sama organizacja obchodów, której koszty rosną. A MPW przecież stara się, by co roku obchody były wyjątkowe i lepsze od poprzednich.

Koszty organizacji takich obchodów są niebagatelne - mnóstwo ludzi trzeba zatrudnić, wolontariuszom zapewnić warunki pracy (choćby głupią mineralkę do picia), wynająć firmy dźwiękowe, oświetleniowe, zajmujące się efektami specjalnymi, ochroną, zabezpieczeniem medycznym, sprzątaniem po imprezie. Mnóstwo sprzętu wynająć (nie wiem czy w tym roku był koncert, ale jeżeli to): toalety przenośne, scena, oświetlenie, generatory prądu, barierki... Sama organizacja też wymaga wiele pracy. Koniec końców koszt takich obchodów idzie w setki tysięcy jak nie miliony złotych.

Co do TVN24 i TOK FM - tu, znowu zgaduję, Muzeum pewnie dogadało się z nimi na patronat medialny. Po co patronat i dlaczego akurat z tymi stacjami? To, znowu, pytanie do Muzeum, a nie do nas.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Cor7ez

  • Gość
Odp: POWSTANIE WARSZAWSKIE
« Odpowiedź #23 dnia: 25 Sie 2011, 08:58:50 »
Dzięki Raffi za rzeczową, wyczerpującą i wyważoną emocjonalnie odpowiedź.
Myślisz, Misiu Bagienny, że kasa sama z nieba spada?
Ten fragment postu pozostawię bez komentarza z powodu, który podałem zdanie wcześniej. 8)

Rano1

  • Gość
Odp: POWSTANIE WARSZAWSKIE
« Odpowiedź #24 dnia: 05 Wrz 2011, 21:33:43 »
Hmmm...dyskusja jakoś odbiega od tytułu "Powstanie Warszawskie". Tytuł raczej sugerowałby dyskusję o historii.
Sorki za wtrącenie, ale mam pytanie - chcecie rozmawiać o historii?