Autor Wątek: POWSTANIE WARSZAWSKIE  (Przeczytany 8108 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline dakoata

  • Początkujący
  • Wiadomości: 0
  • Płeć: Mężczyzna
POWSTANIE WARSZAWSKIE
« dnia: 06 Sie 2011, 21:58:11 »
dlaczego "rowerzyści" wtrącają się w POWSTANIE ? Wykorzystują sytuację i tendencje społeczne!!!

Offline RafalD

  • Początkujący
  • Wiadomości: 7
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pain is temporary, glory is eternal
    • www.doboszynski.pl
Odp: POWSTANIE WARSZAWSKIE
« Odpowiedź #1 dnia: 06 Sie 2011, 22:01:35 »
Dodaj jeszcze, że dla wyraźnych korzyści finansowych... ręce opadają, tylko chodnikowcom wolno się w coś włączyć.

Offline dakoata

  • Początkujący
  • Wiadomości: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: POWSTANIE WARSZAWSKIE
« Odpowiedź #2 dnia: 06 Sie 2011, 22:10:37 »
ktoś musiał zapłacić za konwój policyjny i kordon karetek pogotowia , no i kilku "strażaków miejskich" na rowerach?!


Offline RafalD

  • Początkujący
  • Wiadomości: 7
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pain is temporary, glory is eternal
    • www.doboszynski.pl
Odp: POWSTANIE WARSZAWSKIE
« Odpowiedź #3 dnia: 06 Sie 2011, 22:14:23 »
Praca tych osób i tak kosztuje, czy obstawiają masę czy są w trakcie wykonywania swoich czynności służbowych. Myślę, że koszt pracy tych osób od dawna jest ujęty w odpowiednich budżetach.

Jeszcze jedna mała uwaga - to wydarzenie miało sponsora...
« Ostatnia zmiana: 06 Sie 2011, 22:16:05 wysłana przez RafalD »

Offline Mhrok

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 910
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: POWSTANIE WARSZAWSKIE
« Odpowiedź #4 dnia: 06 Sie 2011, 22:16:18 »
Po co ta dyskusja? Bicie piany i tyle. Polityka to nie tutaj koledzy. :)  Skończcie.

Offline darek

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 229
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: POWSTANIE WARSZAWSKIE
« Odpowiedź #5 dnia: 06 Sie 2011, 22:19:16 »
był tu inny tekst.

"Po co ta dyskusja? Bicie piany i tyle. Polityka to nie tutaj koledzy. :)  Skończcie."

  Ale masz rację.
« Ostatnia zmiana: 06 Sie 2011, 22:21:22 wysłana przez darek »

Offline dakoata

  • Początkujący
  • Wiadomości: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: POWSTANIE WARSZAWSKIE
« Odpowiedź #6 dnia: 06 Sie 2011, 22:25:58 »
lepiej zająć się "TOUR DE POLOGNE" od 2003 roku żaden Polak nie wygrał - słabo?!

Offline Infero

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 258
  • Płeć: Mężczyzna
  • \m/ d- -b \m/
Odp: POWSTANIE WARSZAWSKIE
« Odpowiedź #7 dnia: 06 Sie 2011, 22:30:05 »
Hahahaha, ale przypał, idź stąd, nie masz troll'a w avatarze ;)

Offline DeXteR

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 411
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: POWSTANIE WARSZAWSKIE
« Odpowiedź #8 dnia: 06 Sie 2011, 22:32:25 »
dlaczego "rowerzyści" wtrącają się w POWSTANIE ? Wykorzystują sytuację i tendencje społeczne!!!
 
  Mogłbyś rozwinąć Swoją myśl w sposób nie wzbudzający wątpliwości że nie jesteś pieniaczem i trollem forumowym ?


ktoś musiał zapłacić za konwój policyjny i kordon karetek pogotowia , no i kilku "strażaków miejskich" na rowerach?!

TDP nastawione jest na komercję, kasę i wyczynowców a Masa Powstańcza jest dla każdego zainteresowanego który ma ochotę przyjechać, uczestniczyć i posłuchać trochę historii. By w niej uczestniczyć - nie trzeba nic płacić - no chyba, że to TY musiałeś za to zapłacić - za tych strażników i Policję. Stąd te żale ?
« Ostatnia zmiana: 06 Sie 2011, 22:37:37 wysłana przez DeXteR »

Offline qwerJA

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 301
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: POWSTANIE WARSZAWSKIE
« Odpowiedź #9 dnia: 07 Sie 2011, 00:30:31 »
Jeśli jesteś niedoinformowany ( a jesteś wybitnie ), to informuje, że impreza ta jest organizowana przez Warszawską Mase Krytyczną i Muzeum Powstania Warszawskiego.
 
Warszawska Masa Krytyczna nie bierze za to żadnych korzyści materialnych, a Policja i Straż Miejska zwyczajnie dyslokuje swe siły do wykonywania zadań ustawowych.
Ja po masie widziałem Panów z SM na rowerach jak sobie moją okolice patrolowali.
(miałem wrażenie że ci sami, ale głowy nie dam)
 
Pozatym żeby uciąć łeb niedomówieniom, to nie jest impreza polityczna, ani religijna.
Gdyby była polityczna albo religijna to ja i wiele osób (tak wiele tak różnych osób) nie wzięłoby w niej udziału.
 
Historię mamy, jaką mamy, zmienić jej już nie możemy, a zapomnieć o niej nie potrafimy (swojemu sąsiadowi jak pożyczył wiertarkę udarową i zapomniał w terminie oddać, 10 lat temu).
Wychodzi na to, że o historii powinniśmy tylko i wyłącznie ładnie pamiętać.
Ponieważ do tego żeby o niej dyskutować nie dorośliśmy.
 
P.S.
 
Jeśli jesteś zainteresowany wydatkami z podatków, to zainteresuj się kto Panom na Hondach z Policji zakupił zestawy komunikacji, dzięki którym muszą oni korzystać z komórek zamiast tego co tam u nich zamontowali.
« Ostatnia zmiana: 07 Sie 2011, 18:33:33 wysłana przez qwerJA »
Tomek jestem

" Warszawa to piękne miasto,
   tylko ludzie są . . .  "

Offline Infero

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 258
  • Płeć: Mężczyzna
  • \m/ d- -b \m/
Odp: POWSTANIE WARSZAWSKIE
« Odpowiedź #10 dnia: 07 Sie 2011, 09:14:36 »
..i po co tłumaczyć, skoro to tylko infantylna prowokacja :) Wywalta ten temat, przyjdą inni, zaczną się pienić, a troll będzie siedział w jaskini i fapał dzień i noc z radości..

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: POWSTANIE WARSZAWSKIE
« Odpowiedź #11 dnia: 07 Sie 2011, 09:21:16 »
dlaczego "rowerzyści" wtrącają się w POWSTANIE ?

"Wtrącamy się" na wyraźną prośbę Muzeum Powstania Warszawskiego, które taką imprezę jak Masa Powstańcza chce robić. A że niezbyt znają się na imprezach rowerowych, to wzięli do współpracy nas - najbardziej doświadczoną w tym względzie ekipę w kraju, a kto wie, czy nie w tej części Europy.


ktoś musiał zapłacić za konwój policyjny i kordon karetek pogotowia , no i kilku "strażaków miejskich" na rowerach?!

Masz rację, ich praca kosztuje. Ale spokojnie, właścicielem Muzeum Powstania jest miasto, które na Policję i Straż Miejską łoży kasę niemałą. Trudno więc, by później miasto jeszcze raz samo sobie płaciło.

Karetka pogotowia była "prywatna" - tj wynajęta przez Muzeum na przejazd. Także spokojnie, nikt przez nas na brak karetki nie cierpiał.

lepiej zająć się "TOUR DE POLOGNE"

Zajmij się. Masa ani Muzeum Powstania Ci tego nie broni, a Czesław Lang na pewno chętnie przyjmie kogoś, kto mu za darmo pomoże.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline kaczor1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 734
    • www.kaczor2.blogspot.com
Odp: POWSTANIE WARSZAWSKIE
« Odpowiedź #12 dnia: 07 Sie 2011, 09:35:54 »
dlaczego "rowerzyści" wtrącają się w POWSTANIE ? Wykorzystują sytuację i tendencje społeczne!!!

Przyznam, że jak to przeczytałem... zatkało mnie.
 
Kolumna pieszych, też byłaby zabezpieczona przez policje.
Czy taka grupa, by Ci nie przeszkadzała?
 
Zapewne, gdybym był motocyklistą, a ktoś, zorganizował by taki przejazd z udziałem motocykli, to w nim brałbym udział.
Uważam, za rzecz naturalną i normalną to, że każdy świętuje (choć święto to przykre) w sposób w jaki najlepiej potrafi.
Czy może mi jako Polakowi, Warszawiakowi a przede wszystkim Człowiekowi, chcesz odebrać prawo, do okazywania mojego szacunku, podziwu i faktu, iż pamiętam o ludzkim poświęceniu, tylko dlatego, że wybrałem taką, a nie inną formę jego okazywania?
Czy stanął byś twarzą w twarz z rodzicami tego młodego człowieka, i zapytał, czemu wtrącają się w Powstanie?
 

 
@qwerJA
Masz racje. Jak widać, nie dorośliśmy.

Na koniec.
Wracałem wczoraj jak kura zmoknięty do domu, zaczepił mnie starszy człowiek z parasolem.
"Ja widziałem, wy w tym deszczu, wszyscy tak...  (ze łzami w oczach) Dziękuje"
Zamieniliśmy jeszcze kilka zdań, powiedziałem, że to właśnie my mu dziękujemy.
 
@dakoata
Więc odpowiadając na twoje pytanie, między innymi właśnie dlatego, dla tych co jeszcze żyją, dla tych co odeszli, ale i dla młodych, aby nie zapominali, używając twojej, niezbyt stosownej retoryki, WTRĄCAM SIĘ i będę się WTRĄCAŁ W POWSTANIE.
« Ostatnia zmiana: 07 Sie 2011, 11:21:16 wysłana przez kaczor1 »
IX Zlot Rowerów Poziomych Bełchatów 2016


"30 ucisków 2 wdechy. Bo poza życiem w internecie istnieje to prawdziwe, które czasem na chwilę się zatrzymuje"
Autor nieznany

Offline Rincewind

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 136
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: POWSTANIE WARSZAWSKIE
« Odpowiedź #13 dnia: 07 Sie 2011, 10:35:08 »

Na koniec.
Wracałem wczoraj jak kura zmoknięty do domu, zaczepił mnie starszy człowiek z parasolem.
"Ja widziałem, wy w tym deszczu, wszyscy tak...  (ze łzami w oczach) Dziękuje"
Zamieniliśmy jeszcze kilka zdań, powiedziałem, że to właśnie my mu dziękujemy.
 


Bardzo, bardzo miłe. Choćby dla tego warto jeździć na Masę powstańczą.

Offline Infero

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 258
  • Płeć: Mężczyzna
  • \m/ d- -b \m/
Odp: POWSTANIE WARSZAWSKIE
« Odpowiedź #14 dnia: 07 Sie 2011, 10:40:54 »
A jednak coś pozytywnego w tym temacie powstało. Tak, dlatego warto jeździć na Masę Powstańczą.