Autor Wątek: Letni LAJT ROWER V25 Nocny, pn-pt, 22:00, pl. Zamkowy  (Przeczytany 183552 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Petro4_

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 649
  • Płeć: Mężczyzna
    • Grupa Bródnowska
Odp: Letni Masowy LAJT ROWER V25 Nocny, pn-pt, 22:00, pl. Zamkowy
« Odpowiedź #60 dnia: 26 Lip 2011, 18:00:01 »
Prognoza na googlach mówi zupełnie co innego :)
Nocna Masa Krytyczna. 2 sobota miesiąca,    godz. 24:00 - nocnamasa.pl

Offline wildzi

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 679
  • Płeć: Mężczyzna
  • Z Masą od września 2008. W Zabezpieczeniu od 2011.
Odp: Letni Masowy LAJT ROWER V25 Nocny, pn-pt, 22:00, pl. Zamkowy
« Odpowiedź #61 dnia: 26 Lip 2011, 18:41:49 »
Cokolwiek mówi pogoda, ja dzisiaj na 22 przyjadę. Do zobaczenia. Najwyżej pojeździmy krócej gdy ulewa zacznie się niebezpiecznie zbliżać.
I jestem tatą po raz drugi!

Offline Mbaran

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 187
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mateusz Baran
Odp: Letni Masowy LAJT ROWER V25 Nocny, pn-pt, 22:00, pl. Zamkowy
« Odpowiedź #62 dnia: 26 Lip 2011, 18:46:51 »
Po pierwsze to jak już nie ulewa, a przelotne opady o średniej intensywności. Poza tym z cukru nie jestem...

Offline Czarny

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 176
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Letni LAJT ROWER V25 Nocny, pn-pt, 22:00, pl. Zamkowy
« Odpowiedź #63 dnia: 28 Lip 2011, 16:05:39 »
jak jeżdżę to nie pamiętam, aby jedna inicjatywa rowerowa spotkała się z tyloma przeciwnościami. ta tematyka zdaje się "żyć" samymi sensacjami. ;-)
btw. dziś LR jest, czy go nie ma?
Cudowne dziecko dwóch pedałów. :-))

Offline wildzi

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 679
  • Płeć: Mężczyzna
  • Z Masą od września 2008. W Zabezpieczeniu od 2011.
Odp: Letni LAJT ROWER V25 Nocny, pn-pt, 22:00, pl. Zamkowy
« Odpowiedź #64 dnia: 28 Lip 2011, 17:33:20 »
Dziś Lajt Rower pojedzie, zapraszamy tradycyjnie o 22 na Plac Zamkowy.
I jestem tatą po raz drugi!

Offline Infero

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 258
  • Płeć: Mężczyzna
  • \m/ d- -b \m/
Odp: Letni LAJT ROWER V25 Nocny, pn-pt, 22:00, pl. Zamkowy
« Odpowiedź #65 dnia: 30 Lip 2011, 11:33:14 »
.. założę temat ubezpieczeń, bo już kilka osób pytało mnie w tym kontekście. Wczoraj Mhrok zaproponował takie rozwiązanie. Ale to wieczorem, teraz jestem padnięty, a dla mnie weekend zaczyna się dopiero po 20tej. Praca :)

mplonski

  • Gość
Odp: Letni Masowy LAJT ROWER V25 Nocny, pn-pt, 22:00, pl. Zamkowy
« Odpowiedź #66 dnia: 02 Sie 2011, 01:41:07 »
A było to tak... 11-12.07 2011 z Placu Zamkowego pojechaliśmy z m.p., który testował swoją nową lampkę, przez tereny Spójni pod "bąbelki" 8) http://img189.imageshack.us/img189/9983/dsc01707ml.jpg . [...]

Faktycznie, byłem, ale mam też swoje 3,5 grosza do dodania nt. imprezy.

1) organizacja. na miejscu zjawił się tylko wildzi i stwierdził, że nie ma nikogo więcej więc podzwoni i popyta. w efekcie jeździliśmy kawałek i potem czekaliśmy na resztę organizatorów, która zjawiła się dużo później i nie w tym miejscu co trzeba.

2) tempo. jeśli faktycznie byłoby tempo v25 cały czas to może bym   przebolał, mimo że nie jest to dedykowana dla mnie prędkość. mimo to 25   było dosyć rzadko (o ile w ogóle było), często jechałem dużo mniej i musiałem czekać na   pozostałych.

3) dostosowanie do uczestników. panowie po dłużej jak na LR jeździe skorzystali także z terenu, a dopiero po moim delikatnym zaznaczeniu, że jadę szosówką, zauważyli to.

4) czas i miejsce imprezy. ja rozumiem, że może teraz część z Was ma czas i jeździ, ale jestem ciekaw co będzie jak skończy się sezon wakacyjno-urlopowy i zacznie nauka/praca. nic nie mówię, po prostu chętnie zobaczę jakie będą losy LR najbliższej jesieni/zimy.

5) potem możliwie szybko się odłączyłem i pojechałem w inną stronę. LR nie jest dla mnie, to już wiem na  pewno ;-)

żeby nie było -- jest to moja PRYWATNA OPINIA, a nie zabezpieczenia czy innych rzeczy związanych z masą.

Sorry za termin odpisania, ale nie ma mnie w wa-wie prawie cały czas.
« Ostatnia zmiana: 02 Sie 2011, 01:56:39 wysłana przez m.p »

Offline mateyko

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 449
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Letni LAJT ROWER V25 Nocny, pn-pt, 22:00, pl. Zamkowy
« Odpowiedź #67 dnia: 02 Sie 2011, 18:33:28 »
Pisze się ktoś dzisiaj o 22? Moje przednie światło może działać tylko w charakterze pozycyjnym, fajnie byłoby mieć jakąś porządniejszą gdybyśmy się nie wozili tylko po asfalcie. Jeśli kilka osób się tu zbierze to będę ;]

Offline Tanawis

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 180
  • Płeć: Mężczyzna
  • z Masą od 09.2004, z Nocną - nieprzerwanie od 2006
Odp: Letni LAJT ROWER V25 Nocny, pn-pt, 22:00, pl. Zamkowy
« Odpowiedź #68 dnia: 03 Sie 2011, 00:17:58 »
żeby nie było -- jest to moja PRYWATNA OPINIA, a nie zabezpieczenia czy innych rzeczy związanych z masą.
Ooo,
Jakże dziwnie znajomo i złowrogo brzmi to zdanie  ::)  . 


5) potem możliwie szybko się odłączyłem i pojechałem w inną stronę. LR nie jest dla mnie, to już wiem na  pewno ;-)
Już wtedy, na terenie Spójni, dało się odczuć, że nie przyjechałeś pojeździć z nami - 
- a tylko na przeszpiegi. Czyli od razu w złej wierze  >:(  . 


I jeśli Twoja "skrupulatna ocena sytuacji" nie była przez nikogo inspirowana - 
- to na pewno próbujesz odegrać się za niepochlebną ocenę, jaką wystawiłem Ci w innym temacie, 
ze "znajomości" ( a raczej, właściwiej było by powiedzieć : z "rażącej nieznajomości" ) specyfiki ruchu drogowego : 
Tanawis, wady skrzyżowania równoległego, które wymieniłeś, tyczą się każdego skrzyżowania. 
Tylko w tym jednym zdaniu, które przytoczyłem, popełniłeś 3 błędy. 
I to ja Tobie proponuję mniej teoretyzowania i więcej praktyki. Bo z pozostałych zdań też wynika, że praktyki trochę brakuje. 
Serdecznie pozdrawiam
'          2. sobota miesiąca,    godz. 24:00
- jeszcze, nadal jeździmy i tylko po Warszawie ;
- nie gubimy żadnych uczestników ;
- mamy ciekawsze trasy ;
- i jeździmy "nie z musu", ale "dla przyjemności"  :)  ;

mplonski

  • Gość
Odp: Letni LAJT ROWER V25 Nocny, pn-pt, 22:00, pl. Zamkowy
« Odpowiedź #69 dnia: 03 Sie 2011, 00:42:56 »
żeby nie było -- jest to moja PRYWATNA OPINIA, a nie zabezpieczenia czy innych rzeczy związanych z masą.
Ooo,
Jakże dziwnie znajomo i złowrogo brzmi to zdanie  ::)  .

No fakt, taka informacja musi być złowroga. Wiele osób kojarzy mnie z masą i gronem organizacyjnym, więc wolałem to zaznaczyć.

Cytuj
5) potem możliwie szybko się odłączyłem i pojechałem w inną stronę. LR nie jest dla mnie, to już wiem na  pewno ;-)
Już wtedy, na terenie Spójni, dało się odczuć, że nie przyjechałeś pojeździć z nami -
- a tylko na przeszpiegi. Czyli od razu w złej wierze  >:(  .

Coś mi mówi, że dla Ciebie każdy przybywa w złej wierze na przeszpiegi. Jak zobaczyłem jak wygląda jazda z Wami to od razu postanowiłem się odłączyć -- z tym się zgodzę. Po prostu tak zorganizowana impreza w ogóle mi nie pasuje. Chyba poinformowanie szanownych organizatorów, że mam rower szosowy, który nie nadaje się do jazdy w terenie, nie jest także jest złowrogie i nie wykazuje działania w złej wierze?

Cytuj
I jeśli Twoja "skrupulatna ocena sytuacji" nie była przez nikogo inspirowana -
- to na pewno próbujesz odegrać się za niepochlebną ocenę, jaką wystawiłem Ci w innym temacie,
ze "znajomości" ( a raczej, właściwiej było by powiedzieć : z "rażącej nieznajomości" ) specyfiki ruchu drogowego :

Była moją prywatną opinią, jak już wcześniej zaznaczyłem, można chyba je nadal pisać? Ba, sam o nie prosiłeś. Co do ruchu drogowego -- zapraszam na zachód gdzie skrzyżowania równorzędne w takich miejscach jak osiedla są na porządku dziennym, tak samo jak przestrzeń współdzielona czy wiele innych przykładów uznawane za karygodne w polsce. Tamten wątek wykazał, że nie przyjmujesz argumentów innych osób i nie znasz tego, co teraz stosuje się w drogownictwie. Mimo to nie o tym jest ten wątek, więc wróćmy do tematu.

Prosiłeś o opinie nt. imprezy i taką opinię ja opublikowałem. Nie wiem czy negatywna opinia o Twoim przedsięwzięciu tak uraziła Twoją dumę, że musiałeś się odgryźć z osobistymi wycinkami i teoriami spiskowymi, ale prawdę mówiąc nie obchodzi mnie to, ja przyjmuję inną taktykę komunikacji. Byłem, zobaczyłem jak było, nie spodobało mi się, pojechałem sobie. Napisałem opinię bazującą na tym co widziałem, a nie robiłem tego pod wpływem szatana czy za 0,5l wódki by się tylko na Tobie odgryźć. Jeśli nie możesz tego przyjąć do wiadomości -- przykro mi.

dwapedalymam

  • Gość
Odp: Letni LAJT ROWER V25 Nocny, pn-pt, 22:00, pl. Zamkowy
« Odpowiedź #70 dnia: 03 Sie 2011, 12:49:39 »
Panowie i Panie, najlepiej jak zajmiemy się jazdą i korzystaniem z przyjemności jaką jest rower a nie wiecznymi dyskusjami, które nic nowego nie wnoszą i nie wniosą poza frustracjami osobowymi a czasem już fobiami.
     Kto ma chęć ten jedzie i tyle, sam wolę skoczyć na pętelkę niż wisieć na kierownicy w tzw. Masie Krytycznej, której werwa zanikła wraz z jej legalizacją. (że niby walka o drogi rowerowe i ich większą ilość - w czasie gdy  większość z dostępnych popadła w ruinę ).

Oczywiście jest to moje zdanie :)


Spotykając się na wspólnych przejazdach przecież nie po to by szukać "wrogów"
Nie zawsze musimy zgadzać się w tych samych kwestiach a przecież jak ktoś złapie kichę to co nie pomożecie ? no pomożemy hehe.

Tom


Offline Petro4_

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 649
  • Płeć: Mężczyzna
    • Grupa Bródnowska
Odp: Letni LAJT ROWER V25 Nocny, pn-pt, 22:00, pl. Zamkowy
« Odpowiedź #71 dnia: 03 Sie 2011, 18:02:21 »
@m.p Bez przesady, nic się szosówce nie stanie gdy przejedzie taki kawałeczek w terenie(np. koło Spójni), zawsze można też cieniarke przeprowadzić. Jednak szalejąc po mieście w peletonie innych szosowców jest większe prawdopodobieństwo wjechania w jakąś nierówność w jezdni i uszkodzenia koła(czego już doświadczyłem).
Nocna Masa Krytyczna. 2 sobota miesiąca,    godz. 24:00 - nocnamasa.pl

mplonski

  • Gość
Odp: Letni LAJT ROWER V25 Nocny, pn-pt, 22:00, pl. Zamkowy
« Odpowiedź #72 dnia: 03 Sie 2011, 21:44:18 »
@Petro4_: a chcesz mi centrować koła? bo jazda w terenie na szosie nie jest ani przyjemna, ani dobra dla roweru. wiele razy jeździłem asfaltem i nigdy ktoś jadący szosą nie wybierał trasy w terenie, a o wszelkich nierównościach w asfalcie informuje się osoby za sobą (zresztą jest wiele niepisanych zasad jazdy w peletonie, też jak postępować w takich przypadkach). pojeździj trochę szosówką, zrozumiesz.

a po jednej z takich jazd "nic się nie stanie" miałem do wymiany obręcz.
« Ostatnia zmiana: 03 Sie 2011, 21:45:36 wysłana przez m.p »

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Letni LAJT ROWER V25 Nocny, pn-pt, 22:00, pl. Zamkowy
« Odpowiedź #73 dnia: 03 Sie 2011, 22:14:26 »
zawsze można też cieniarke przeprowadzić.

Jak mamy tłumaczyć ZDM by nie budowali schodów i innych przeszkód na DDR, skoro sami rowerzyści twierdzą, że "zawsze rower można poprowadzić" i że "trochę wybojów to nie problem".

Radzę się jeszcze raz zastanowić.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Woydzio

  • Gość
Odp: Letni LAJT ROWER V25 Nocny, pn-pt, 22:00, pl. Zamkowy
« Odpowiedź #74 dnia: 03 Sie 2011, 22:31:10 »
Radzę się jeszcze raz zastanowić.
A potem jeszcze raz. I jeszcze raz. I tak do skutku. Rower, do ciężkiej i jasnej Smerfetki, nie jest od tego, żeby go prowadzić.
Woydzio