Autor Wątek: Statystyki rowerowe  (Przeczytany 2296 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

storm

  • Gość
Statystyki rowerowe
« dnia: 20 Cze 2011, 15:26:47 »
Tak mi się nasunęło na myśl - czy ktoś robił statystyki rowerowe, ile nas jest? Ile osób korzysta w miarę czynnie z roweru rekreacyjnie i transportowo w Warszawie? O ile ta ilość się zwiększyła w ciągu powiedzmy ~10 lat (od 1 lipca 2000 roku, kiedy mozna jeździć rowerem na dwoód osobisty, bez posiadania ksrty rowerowej). Jakieś szacunki chociaż?
Pytanie trochę z ciekawości, a trochę przy okazji działania WMK - czy można oceniać jej wpływ na wzrost ilości rowerzystów poruszających się po mieście. I ewentualnie innych działań, pośrednio związanych z WMK?


Offline Makenzen

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 595
  • Płeć: Kobieta
Odp: Statystyki rowerowe
« Odpowiedź #1 dnia: 20 Cze 2011, 15:46:32 »
Pytanie trochę z ciekawości, a trochę przy okazji działania WMK - czy można oceniać jej wpływ na wzrost ilości rowerzystów poruszających się po mieście. I ewentualnie innych działań, pośrednio związanych z WMK?
Znając świat i życie, można powiedzieć, że powstało już na ten temat kilka magisterek i doktoratów ;) Ale temat ciekawy, może gdzieś na jakimś AWF-ie na przykład ktoś robił badania tego typu w celach naukowych...
"Warszawa to nie wieś, żeby po niej rowerem jeździć"

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Statystyki rowerowe
« Odpowiedź #2 dnia: 20 Cze 2011, 16:12:57 »
Zarząd Dróg Miejskich robi raz na 5 lat bodajże badania kordonowe, które obejmują także ruch rowerowy. Możesz do nich napisać po te dane, mają obowiązek je udostępnić.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline qwerJA

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 301
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Statystyki rowerowe
« Odpowiedź #3 dnia: 20 Cze 2011, 22:57:39 »
Ech . . . dziś na spotkaniu otwartym w ZM-ie było coś o tym mówione.
 
Z tego co zrozumiałem to wszystko zależy od tego gdzie, jak i kiedy się takie badania przeprowadza.
Bo jak się przeprowadzi we wrześniu, to wyjdzie średnia z całego roku, a w takim na przykład Wrocławiu, to ostatnio zrobili badania w maju i wyszedł im wzrost o jakieś 5%  :D
Tomek jestem

" Warszawa to piękne miasto,
   tylko ludzie są . . .  "

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Statystyki rowerowe
« Odpowiedź #4 dnia: 21 Cze 2011, 09:26:51 »
Ech . . . dziś na spotkaniu otwartym w ZM-ie było coś o tym mówione.
 
Z tego co zrozumiałem to wszystko zależy od tego gdzie, jak i kiedy się takie badania przeprowadza.
Bo jak się przeprowadzi we wrześniu, to wyjdzie średnia z całego roku, a w takim na przykład Wrocławiu, to ostatnio zrobili badania w maju i wyszedł im wzrost o jakieś 5%  :D

Ano, nawet na tym spotkaniu byłem, więc też wiem co Olek mówił ;)

Dlatego najlepiej badania zrobić samemu - tak jak robiłem na Białołęce, w Nowym Dworze Mazowieckim, czy innych lokalizacjach. Wtedy samemu się decyduje o terminie, metodyce i wszystkim i można osiągać porównywalność danych. Wada jest taka, że trzeba na to znaleźć czas.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)