Autor Wątek: Warszawska Masa Krytyczna - 24 czerwca 2011  (Przeczytany 49743 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

storm

  • Gość
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 24 czerwca 2011
« Odpowiedź #30 dnia: 15 Cze 2011, 10:17:35 »
Dla mnie miarodajne są propozycje osób takich jak Czajnik, które umieją coś organizować i które od początku i do dzisiaj organizują to wspaniałe przedsiewzięcie. Które umieją wyrwać ludzi z ciasnego, dusznego ZMu gdzieś do parku, gdzieś do knajpy, przeprowadzić spotkkanie w plenerze. Bo to własnie te osoby i ich propozycje podkreślają to co robimy - jazdę na rowerze. Zaś Ty propagujesz siedzenie w ciasnym prześmierdniętym lokum niezależnie od pory dnia i roku. No cóz, może to Ciebie najbardziej interesuje, ale wierz mi, że jest wiele osób, których w porze letniej bardziej bawi wyjście na rower. I jazda na nim.


Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 24 czerwca 2011
« Odpowiedź #31 dnia: 15 Cze 2011, 11:16:02 »
Dla mnie miarodajne są propozycje osób takich jak Czajnik, (...) które umieją wyrwać ludzi z ciasnego, dusznego ZMu gdzieś do parku, gdzieś do knajpy, przeprowadzić spotkkanie w plenerze. Bo to własnie te osoby i ich propozycje podkreślają to co robimy - jazdę na rowerze.

Nie do końca rozumiem co ma wspólnego siedzenie na tyłku na platformie z jazdą na rowerze i w czym jest ono bardziej rowerowe niż siedzenie na tyłku w ZM.

I tu i tu możesz dojechać rowerem, jeżeli tylko chcesz. I tu i tu spotkanie nie odbywa się na rowerze, a na siedząco. Jak dla mnie w kwestii rowerowej, miejsce nie zmienia NIC.

Z tą różnicą, że do ZM łatwiej dotrzeć nie rowerem jeżeli ktoś ma taką potrzebę. No i w ZM siedzi się na krzesełkach, a nie dupą na betonie.

Swoją drogą - zobaczymy, co zadecyduje Czajnik. Opinie nas obu już zna. Głosowanie prawie pół na pół.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline Savil

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 386
  • Płeć: Kobieta
  • Cylon i lasombra
    • http://savil.bikestats.pl/
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 24 czerwca 2011
« Odpowiedź #32 dnia: 15 Cze 2011, 15:25:13 »
Jeśli świeże powietrze będzie w okolicy ZM i cywilizacji, to może być. Chociaż dach i coś do siedzenia byłoby mile widziane, bo jako rowerzystka miejska nie lubię siadać na trawie w krótkiej kiecce ;)

A spotkania robimy faktycznie głównie dla ludzi, którzy na nie przychodzą.

Drex

  • Gość
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 24 czerwca 2011
« Odpowiedź #33 dnia: 15 Cze 2011, 15:32:02 »
siadać na trawie w krótkiej kiecce ;)

Nie mam nic przeciwko :P

Ale może zostawmy tu dyskusję gdzie robić przedmasówki? Mamy temat na swoim forum wewnętrznym i niech tam zostanie.

storm

  • Gość
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 24 czerwca 2011
« Odpowiedź #34 dnia: 15 Cze 2011, 15:37:32 »
Jedna uwaga @Raffi, bo trochę nadużywasz "prawdy". Tam na platformie sa miejsca siedzące na barierkach i nawet są też czasami miejsca stricte prywatne - np na Twoim NORMALNYM rowerze :)
Z kolei zrozpaczeni posiadacze pionowców mogą usiąść na ramie swojego przybytku ;)

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 24 czerwca 2011
« Odpowiedź #35 dnia: 15 Cze 2011, 18:11:46 »
Jedna uwaga @Raffi, bo trochę nadużywasz "prawdy". Tam na platformie sa miejsca siedzące na barierkach

Jeszcze nie zdarzyło się, by podczas spotkania dało się z nich skorzystać, bo spotkanie zwykle nie jest przy barierce, a na środku betonowego placu, gdzie usiąść można tylko na betonie.


Ale może zostawmy tu dyskusję gdzie robić przedmasówki? Mamy temat na swoim forum wewnętrznym i niech tam zostanie.

Ok, z mojej strony tutaj EOT. Ewentualne odpowiedzi na posty Storma wrzucę w tamten wątek na zamkniętym.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline Mr_Brush

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 88
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 24 czerwca 2011
« Odpowiedź #36 dnia: 19 Cze 2011, 10:14:45 »
Czemu czytając wypowiedzi, mam wrażenie że gadam z samochodziarzami? Tam rozkopane, tam zamknięte, tam za daleko... Kurcze! My rowerzyści! Dla roweru nie ma czegoś takiego jak zamknięta ulica, a jeśli jest w dodatku rozkopana, to tylko lepiej (to powiedział driver górala, za nic mając poglądy szosowiaków ;-) ) Jest jeszcze "Port Wisła" pomiędzy śluzą a Poniatowskim. Fajna lokacja wysypana piaskiem z ustawionymi wiklinowymi krzesełkami i stolikami. Jak kogoś przysuszy, zawsze można wypić po jednym piw... znaczy jedno mountain dew. Dla tych, co nie mają roweru, a chcą przyszpanować, jest wypożyczalnia i wiele innych. Często tam zajeżdżam na ostygnięcie, wracając z Zegrza. Polecam. 

Offline mateyko

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 449
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 24 czerwca 2011
« Odpowiedź #37 dnia: 20 Cze 2011, 13:56:30 »
Prawie na pewno będę zabezpieczał.

Co do miejsca spotkań też nie umieram ze szczęścia jeśli chodzi o warunki w ZMie ale wszystko kosztuje. Udział w masie jako wolontariusz również. Czy będzie to ZM czy platforma zawsze ktoś będzie narzekał a myślę że już dość zamieszania z tym gdzie jest kolejne spotkanie. Jestem za ZM.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 24 czerwca 2011
« Odpowiedź #38 dnia: 20 Cze 2011, 15:57:55 »
Czemu czytając wypowiedzi, mam wrażenie że gadam z samochodziarzami? Tam rozkopane, tam zamknięte, tam za daleko... Kurcze! My rowerzyści! Dla roweru nie ma czegoś takiego jak zamknięta ulica, a jeśli jest w dodatku rozkopana, to tylko lepiej

Dla jednego roweru, czy kilku - no problem przejechać przez jakieś ciasne czy rozkopane miejsce, nawet przecisnąć się kawałek chodnikiem, czy trawnikiem. Ale wpuszczać tam peleton tysiąca lub więcej osób to jednak nie jest najlepszy pomysł.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline mateyko

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 449
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 24 czerwca 2011
« Odpowiedź #39 dnia: 22 Cze 2011, 13:33:49 »
Potrzebna jakaś pomoc przed masą w ZM?

mplonski

  • Gość
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 24 czerwca 2011
« Odpowiedź #40 dnia: 22 Cze 2011, 14:31:26 »
A kiedyś nie była? :)

Offline Mr_Brush

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 88
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 24 czerwca 2011
« Odpowiedź #41 dnia: 22 Cze 2011, 16:44:06 »
Czemu czytając wypowiedzi, mam wrażenie że gadam z samochodziarzami? Tam rozkopane, tam zamknięte, tam za daleko... Kurcze! My rowerzyści! Dla roweru nie ma czegoś takiego jak zamknięta ulica, a jeśli jest w dodatku rozkopana, to tylko lepiej

Dla jednego roweru, czy kilku - no problem przejechać przez jakieś ciasne czy rozkopane miejsce, nawet przecisnąć się kawałek chodnikiem, czy trawnikiem. Ale wpuszczać tam peleton tysiąca lub więcej osób to jednak nie jest najlepszy pomysł.
Od kiedy na spotkania przedmasowe przyjeżdża 1000 rowerów. Nie miałem na myśli masy krytycznej, bo to bez sensu.

Offline Wojtek

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 230
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 24 czerwca 2011
« Odpowiedź #42 dnia: 22 Cze 2011, 18:50:29 »
tak troszkę btw to bedzie ktos jechał do ZM'u przed masą z ursynowa, słuzewia, mokotowa ?
Wojtek, po prostu Wojtek... kiedyś sailing_cyclist :P

Offline mateyko

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 449
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 24 czerwca 2011
« Odpowiedź #43 dnia: 22 Cze 2011, 22:31:33 »
Tak. Ja ruszam ze skrzyżowania Sobieskiego/Sikorskiego. Jeśli szukasz kompana, daj znać -  wyśle Ci PMa z kontaktem.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 24 czerwca 2011
« Odpowiedź #44 dnia: 23 Cze 2011, 01:30:54 »
tak troszkę btw to bedzie ktos jechał do ZM'u przed masą z ursynowa, słuzewia, mokotowa ?

Z czerskiej 8/10 ruszam około 16:00. Łatwo mnie poznać - jadę rowerem poziomym.

Będę jechał przez Czerską, Gagarina, Spacerową, Marszałkowską - to na wypadek, gdybyś miał chęć dołączyć po drodze.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)