Autor Wątek: Dzień Ziemi 26 kwietnia 2015 r.  (Przeczytany 3110 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline jerzy1234

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 697
  • Płeć: Mężczyzna
Dzień Ziemi 26 kwietnia 2015 r.
« dnia: 15 Kwi 2015, 21:18:46 »
Jako że nie można było się doprosić o wstawienie w jakiś przyjazny i przyzwoity sposób tekstu o Dniu Ziemi zredagowanego przez głównego organizatora , oraz jego plakatu , spróbuję swoimi skromnymi umiejętnościami nie zamęczyć Was. Wstyd mi że do tej pory nie zdołałem zrobić tego sam bez oglądania się na innych .   

"
 Światowy Dzień Ziemi ?2015 pod hasłem ?Z energią zmieńmy źródła?

Światowy Dzień Ziemi - zbliża się kolejna edycja święta. Nasz coroczny finał w postaci otwartego festynu organizowany jest w niedzielę 26 kwietnia, w godz. 10.00 ? 18.00, Warszawa, Park Pole Mokotowskie.
Tegoroczne obchody Światowego Dni Ziemi poświęcone są promocji odnawialnych źródeł energii i temu tematowi poświęcamy głównie program obchodów.

Gorąco zachęcamy Państwa do udziału w festynie z okazji Światowego Dnia Ziemi.

Dla uczestników przygotowaliśmy bogaty program, prezentujący programy edukacyjne organizacji pozarządowych, instytutów, wyższych uczelni, parków narodowych, od lat naszym silnym punktem programu jest prezentacja i sprzedaż produktów regionalnych i lokalnych, w tym roku także zaprosimy Państwa do Stołu Darów Ziemi.

Zainteresowani już dziś mogą zbierać elektroodpady, opakowania z tworzyw sztucznych, aluminium i szkła będziemy jak co roku zbierać te odpady rozdając w zamian rośliny. Punkt zbiórki tradycyjnie uruchomiony zostanie na Stadionie Skra, a nad jego organizacją będzie czuwać Remondis Electrorecycling.

Zbierać będziemy wg następującego przelicznika:
?   1 szt. dużego sprzętu = 1 roślinka
?   3 szt. średniego sprzętu = 1 roślinka
?   6 szt. drobnego sprzętu = 1 roślinka
?   1 szt. średniego sprzętu i 4 szt. drobnego sprzętu = 1 roślinka
?   2 szt. średniego sprzętu i 2 szt. drobnego sprzętu = 1 roślinka
?   20 opakowań szklanych (słoiki, butelki) = 1 roślinka
?   20 opakowań z tworzywa (butelki po napojach, chemii gospodarczej) = 1 roślinka
?   20 puszek aluminiowych po napojach = 1 roślinka

?   Jednym z partnerów Światowego Dnia Ziemi będzie Polska Organizacja Turystyczna, która serdecznie zaprasza do odwiedzenia jej stoiska i poznania laureatów polskiej edycji konkursu Eden. Więcej Informacji na temat unikalnych miejsc w Polsce znajdą Państwo na stronie www.edenpolska.pl

?   Lasy Państwowe tradycyjne przygotowały sadzonki rodzimych drzew, rozdanych będzie 5000 sadzonek. Odwiedzając stoiska Lasów Państwowych przygotowane z myślą o uczestnikach Dnia Ziemi 2015, będzie można, poznać zasady zachowania się w lesie, nauczyć się jak racjonalnie korzystać z lasu, odwiedzić stoiska 3 Leśnych Kompleksów Promocyjnych

?   Kraina Małych Przyjaciół OZE, czyli ekologiczne warsztaty edukacyjne
i artystyczne nt. odnawialnych źródeł energii. Konkursy plenerowe, quizy oraz zabawy rodzinne. Astronomiczna lekcja o klimacie. Laboratorium przemian

?   Ciekawie zapowiada się stoisko naszego głównego finansującego ? Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, odbędą się na nim wspólne układanie puzzli, konkursy plastyczne, demonstracje modeli OZE


O czystość i porządek na festynie po raz kolejny zadba MPO w m. st. Warszawie.

 Już dziś serdecznie zapraszamy.


Grażyna Hodun   
Koordynator ogólnopolskich obchodów Światowego Dnia Ziemi
___________________________________________________________________________
Fundacja Ośrodka Edukacji Ekologicznej
ul. Raszyńska 32/44, lok. 140
02-026 Warszawa
tel. 22 668 92 68, fax: 22 883 50 96
www.dzienziemi.org.pl; dzienziemi@mroee.pl

Patronat honorowy: Minister Środowiska, Wojewoda Mazowiecki, Marszałek Województwa Mazowieckiego, Prezydent m. st. Warszawy, Prezes Zarządu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Prezes Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, Dyrektor Generalny Lasów Państwowych
Współpraca: Lasy Państwowe, Polska Izba Produktu Regionalnego i Lokalnego, Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania w m. st. Warszawie Sp. z o. o., Tramwaje Warszawskie Sp. z o.o., ?Koleje Mazowieckie ? KM? sp. z o.o., Związek Pracodawców Polskich Parków Narodowych, Kampinoski Park Narodowy
Partner merytoryczny projektu: Polska Organizacja Turystyczna   
Finansujący: Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie
Sponsorzy projektu: Remondis Electrorecycling, Electro System Organizacja Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego S.A., Eko ? Punkt Organizacja Odzysku S.A.
Patronat medialny: Polskie Radio RDC, Metro, Portal Metro Warszawa, Portal www.zielonalekcja.pl, Ulica Ekologiczna
"

https://plus.google.com/photos/114503927523143924861/albums/6138046941605688881?hl=pl

 

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Dzień Ziemi 26 kwietnia 2015 r.
« Odpowiedź #1 dnia: 16 Kwi 2015, 12:50:51 »
Dodałem indo o DZ. Znacznie krótsze od tego bełkotu marketingowca na prochach i wspominające o ZM i WMK.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline jerzy1234

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 697
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Dzień Ziemi 26 kwietnia 2015 r.
« Odpowiedź #2 dnia: 26 Kwi 2015, 21:09:27 »
Dziękuję przybyłym pod nasz namiot w Dniu Święta Ziemi i i godne reprezentowanie Masy Krytycznej , rozmowy z przechodniami ,wręczanie ulotek i odblasków , zabawianie dzieci i pokazanie robótek ręcznych i zainteresowanie nimi przechodniów .
Byliście bardzo pomocni i do tego rzeczowi i jakoś pomimo niewielkiego budżetu udało się przeżyć dzięki Wam  przyzwoicie ten dzień .
 Dziękujemy też za ciasto i za bańki oraz rowerek z papieru . Dziękuję gościom z dziećmi i dzięki nim przechodnie widząc  takowe towarzystwo na pewno lepszym okiem teraz będą na nas patrzeć . Przewinęło się Was sporo i to jest pozytywne że jednak pomimo przeciwności losu jednak potraficie znaleźć troszeczkę czasu dla Masy .
Dziękuję  Joli i ludziom wymęczonym po maratonie że wsparli nawet w końcowych minutach nasze stoisko i pomogli sprawnie zwinąć się i pomóc przy rozładunku w ZM-ie. Współpraca z ludźmi z ZM-u z początku była nerwowa ,ale to też udało się załagodzić i w późniejszym działaniu okazało się że można i nie trzeba było się "gryźć". Tak więc  ogólnie  udało się .

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Dzień Ziemi 26 kwietnia 2015 r.
« Odpowiedź #3 dnia: 27 Kwi 2015, 09:36:02 »
To tylko mam prośbę, byś jakoś przekazał Trupkowi klucze do kanciapy, bo to Jego i będą mu pewnie potrzebne. Oczywiście o ile już tego nie zrobiłeś ;)
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline mk1111

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 881
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Dzień Ziemi 26 kwietnia 2015 r.
« Odpowiedź #4 dnia: 27 Kwi 2015, 10:23:45 »
Jurek , wypadało by szczególnie podziękować Vit'ovi za poświęcenie czasu ( o pieniądzach nie wspominając) zarówno w sobotę jak i w niedzielę oraz zorganizowanie siły roboczej. Bez niego stoiska by nie było no chyba, że na własnych plecach zaniósłbyś wszystkie graty na Pole Mokotowskie. W odróżnieniu od tych co to wpadli na chwilę polansować się w wolnej chwili jego wkład był najistotniejszy.   
życie nie znosi próżni...

Offline jerzy1234

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 697
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Dzień Ziemi 26 kwietnia 2015 r.
« Odpowiedź #5 dnia: 27 Kwi 2015, 13:40:21 »
 :-[ Masz rację zbyt mało precyzyjnie podziękowalem i zbyt ogólnikowo .Ale kto juz mnie poznal dużo wcześniej to i tak widzi że robię powolne postępy :-[         Tak więc naprawiam błąd i dziękuję i za  samochód co był na maxa dociązony i podziwiam i wychowanie syna -mój by ze sto problemów wynalazł zeby staremu nie pomóc.
« Ostatnia zmiana: 27 Kwi 2015, 13:41:25 wysłana przez jerzy1234 »

Offline jolajola1

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 1 056
  • Płeć: Kobieta
  • jeżdżę w opasce żeby mi wiatr nie gwizdał w uszach
    • z roweru filmowane
Odp: Dzień Ziemi 26 kwietnia 2015 r.
« Odpowiedź #6 dnia: 27 Kwi 2015, 14:27:18 »
składanie namiotu po Dniu Ziemi... padało ....  http://imgur.com/a/5IXkJ#0

a Vit ma pięęęęęękną parasolkę

Offline vit

  • Moderatorzy globalni
  • ******
  • Wiadomości: 737
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Dzień Ziemi 26 kwietnia 2015 r.
« Odpowiedź #7 dnia: 27 Kwi 2015, 15:06:17 »
składanie namiotu po Dniu Ziemi... padało ....  http://imgur.com/a/5IXkJ#0

a Vit ma pięęęęęękną parasolkę
tak to prawda: cały dzień lansowałem się z parasolką

trzeba umieć spojrzeć prawdzie w oczy

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Dzień Ziemi 26 kwietnia 2015 r.
« Odpowiedź #8 dnia: 27 Kwi 2015, 15:43:05 »
Ja tylko dodam: Dobra robota! Jerzy jako koordynator dał sobie radę i ze wszystkim się udało wyrobić. Wielkie brawa dla całej ekipy!

Chciałem do Was dołączyć w niedzielę, ale całą sobotę zabezpieczałem z Cosmitem działkę po pożarze domku (straż wykroiła dziury w dachu i ścianach, trzeb a to było jakoś pozamykać) i już nie miałem powera w niedzielę gdziekolwiek się ruszać.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline jerzy1234

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 697
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Dzień Ziemi 26 kwietnia 2015 r.
« Odpowiedź #9 dnia: 07 Maj 2015, 20:09:00 »
Dzięki ,dzięki  w nagrodę mam tylko dwa zdjęcia (niestety byłem raczej zajęty ).-

https://plus.google.com/photos/114503927523143924861/albums/6146192715737253489?hl=pl
« Ostatnia zmiana: 07 Maj 2015, 20:13:42 wysłana przez jerzy1234 »